Třinec dnes ubojoval těsné vítězství proti aktuálnímu lídrovi Tipsport extraligy a připisuje si již čtvrtou výhru v řadě, naopak Slavia potřetí za sebou prohrává. Hráči zápasu jsou vyhlášeni oba gólmani, čili Furch s Hrubcem. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy příště zase u onlajnů na počtenou.
60:00
59:41
Uplynul už i trest Josefa Hrabal a domácí jsou v plném počtu. Vítězství v dnešním duelu si již zřejmě udrží.
59:31
Nejdříve Valach podrazil Rákose, ale to rozhodčí ignorovali, poté se už alespoň pískala hrubost Jelínka (SLA) a právě tento hráč jde vychladnout na trestnou lavici. Bude se hrát 4 na 4.
58:30
Sešívaní vyslali řadu střel a puk zůstal před Hrubcem, jež vyhodil jeden z domácích hráčů až na Furcha.
58:00
Slavia obsadila útok a vytváří na Oceláře nelítostný tlak.
57:45
Sešívaní jsou vykázání ihned po vhazování do středního pásma.
57:41
Hosté si vybírají oddechový čas.
57:41
Neskutečné! I Hrabal vyhodil kotouč čistě mimo ledovou plochu a jde si také odpykat dvouminutový trest! To už znamená přesilovou hru pro Slavii 5 na 3!
57:36
Příklep Kadlece od modré Hrubec polapil svou lapačkou.
57:20
A závěr utkání bude ještě dramatičtější! Roth (TRI) totiž vyhodil puk mimo kluziště a to se patřičně trestá dvěma minutami.
56:58
Sešívaní zakládají novou útočnou akci zpoza vlastní brány.
56:23
Jako v oslabení teď Martin Růžička vyhodil puk lehce do středního pásma, aby puk neproplul až do zakázaného uvolnění.
56:05
Čas ve Werk aréně plyne jako voda a hosté stále okupují třineckou třetinu kluziště.
55:25
Hosté jsou nadále lepším týmem v závěru třetí třetiny, neustále obsazují útočné pásmo a pro Třinec jsou to fyzicky velmi náročné chvilky.
54:37
Slavia zůstává v útoku a pokud to tak půjde dále, mohla by být pouze otázka času, než Sešívaní vsítí branku.
54:13
Tentokráte Hrubce prověřil z obtížnějšího úhlu Poletín, i v tomto případě domácí gólman uspěl.
53:46
Střelu po zemi od modré v podání Whartona Hrubec vyráží do ochranné sítě. Čeká nás vhazování v obranném pásmu Ocelářů.
53:25
Ihned po vhazování se Zíb na modré ujal střely, která proplachtila na zadní mantinel. Slavia se dostává k puku a otáčí hru.
Dnešní nedělní utkání přišlo do třinecké Werk arény navštívit 3995 diváků.
53:02
Slavia ve vlastním oslabení drží útok a i ve čtyřech jsou momentálně lepším týmem než Třinec.
52:28
Doslova mizerná přesilová hra Třince pokračuje.
51:57
Obrovská chyba Martina Růžičky! Ten zřejmě přehlédl na obranné modré sjíždějícího Micku, nechal si lacině obrat puk a právě Micka se poté dostal do úniku, ve kterém tváří tvář Hrubcovi pokoušel nalézt mezírku mezi betony, kterou však naštěstí pro domácí nenašel.
51:30
Puk pobývá ve středním pásmu na holích hostů.
51:09
Třinečtí si zahrají přesilovou hru, po otočení centra dění na druhou stranu byli znovu velmi nebezpeční a Jan Holub (SLA) si pomohl držením.
50:24
Sešívaní na kotouči před Hrubcem, kde si podobně jako před malou chvílí domácí vyměňují přihrávky.
49:59
Až teď se Slavii povedlo vysvobodit ze spárů Třineckých.
49:04
Oceláři obsadili útočnou třetinu kluziště, kde jsou velice aktivní a Furch si připisuje zákrok za zákrokem.
48:34
Příklep Rotha od modré skončil je pár centimetrů nad horní tyčí.
47:40
Na ledě se v posledních momentech neděje nic zajímavého, co by stálo za zmínku. Slavia je sice na puku v útočném pásmu, ale tam nepředvádí nic atraktivního.
46:43
Knot se pokoušel rychlým objetím třinecké brány skórovat, ale Hrubec si pravou tyč pohlídal a nedovolil hostům vyrovnat.
46:25
Zakázané uvolnění domácích znamená, že se hra přesune před Hrubce.
46:15
Druhá formace Ocelářů včele s Polanským pěkně zavařuje hostující obraně, Slavisté mají plné nohy i ruce práce.
45:45
Martin Růžička pálil z pravé strany kluziště, což Furch jednoduše vyrazil, avšak pouze před sebe, kde nebezpečně dojížděl Martin Adamský. I druhý zákrok hostujícího brankáře byl ale úspěšný a ke změně skóre nedochází.
45:03
Oceláři kompletní.
44:55
Třinci se daří v závěrečných sekundách oslabení držet puk bezpečně daleko vlastní brány.
44:15
Kyle Wharton to zkusil z křídla – Hrubec pohotově zakročuje a drží puk.
43:48
Slavisté malou chvíli drželi útočné pásmo, avšak poté se dostal ke kotouči Martin Adamský, který vyvezl puk do útoku a ušetřil drahocenné sekundy oslabení.
43:20
Domácí se osvobozují.
43:08
Josef Hrabal (TRI) je vyloučen na dvě minuty za krosček, a tak si Sešívaní zahrají přesilovou hru.
42:30
Varaďa zpoza hostující brány hledal spoluhráče před klecí, čehož si Furch všiml a do přihrávky vložil svou hůl, čímž se ke kotouči dostal Slavia.
41:42
Roth zůstal ležet před svou bránou a rozhodčí přerušují hru. Po malé chvíli se zvedá a dokulhává na střídačku, tento obránce bude nejspíše v pořádku.
41:15
Adamský z křídla hledal najíždějícího Polanského před hostující bránou, ale marně.
40:52
Třinec drží puk ve vlastním pásmu a neví kudy přes dobře forčekující Slavisty.
40:12
Úvodní buly třetí třetiny na rozdíl od předchozích dvou period vyhrála Slavia, avšak Kadlec brzy naslepo přihrává až do zakázaného uvolnění.
40:01
Ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně, a tak si domácí nadále drží jednobrankové vedení z první třetiny a utkání zůstává otevřené. Rozuzlení může přinést již třetí dvacetiminutovka, která odstartuje přibližně v 18:49.
40:00
39:00
Martin Růžička v další obrovské příležitosti a další skvělý zákrok v podání Furcha! Třinecký forvard si sjížděl před hostující klec, kde obdržel přihrávku zřejmě znovu od Varadi, avšak tentokráte jeho střelu Furch dokonale vychytal.
38:30
I Hrubec si šahá na puk, bude se vhazovat po pravici třineckého brankáře.
37:30
Oceláře gól viditelně povzbudil, neboť pokračují ve velmi útočné hře, jak jsme již od nich zvyklí. Daniel Rákos si z levého křídla sjížděl před bránu, odkud se pokoušel překonat Furcha, avšak hostující gólman se skvěle rozkročil a betonem vytěsnil touš.
36:10
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí bleskurychle využívají přesilovou hru a jsou zpátky ve vedení! Domácí ostrostřelec MARTIN RŮŽIČKA prokázal své kvality a byl ve správný čas na správném místě, díky čemuž pohodlně vsítil momentální rozhodující branku. Asistence: Václa Varaďa.
35:44
Oceláři si zahrají přesilovou hru, Valach totiž vystřelil puk mimo mantinely třinecké Werk arény a obdržuje dvouminutový trest.
35:04
Slavia právě vstřelila branku!
Třineckým dělalo problém vybruslit s kotoučem z vlastního pásma nebo jej alespoň vyhodit a toho Slavia využívá! Kadlec našel na levém křídle zcela osamoceného JANA STRÁNSKÉHO, který ihned z první příklepem vymetl pavučinku domácí klece. Asistence: Petr Kadlec: Lukáš Krenželok.
34:11
První formace Ocelářů uzamkla pásmo a po delší době můžeme vidět tlak.
33:36
Tato pasáž hry je neustále rozkouskována zakázanými uvolněními, přichází další v podání Micky.
32:58
Tentokráte dlouhá rozehrávka z vlastního pásma Linhartovi vyšla, avšak Adamský puk v útočném pásmu neudržel.
32:10
Hrabalu rozehrávku perfektně vystihl Klhůfek, ale tomu se puk od hole odrazil a kotouče se nakonec přeci jen zmocňují Oceláři.
31:55
A další zakázané uvolnění Ocelářů.
31:30
Tempo hry poněkud upadlo, hlavním dějištěm hry je momentálně střední pásmo.
30:44
Poletín rozhodně vyhodil puk přes tři čáry do icingu, ale kvůli laxnímu dojíždění kotouče v podání domácích rozhodčí zakázané uvolnění nepískají, naopak ihned poté vyhazuje Linhart. Třinecký icing už musí být bezesporu odpískán.
30:21
To se druhé třinecké formaci nepovedlo a Slavia získává puk.
29:56
Polanský zakládá zpoza vlastní brány útočné tažení.
29:07
Bleskurychle se centrum dění přesunulo zase do domácí obranné třetiny kluziště, kde pomalu klouzající puk raději Hrubec podržel pod svou lapačkou, a tak Slavia získává snadno vhazování v útočném pásmu.
28:58
Třinečtí otočili hru na druhou stranu, kde se pokoušejí něco vymyslet.
28:25
Střelu Tomka Hrubec vyráží levým betonem do rohu kluziště.
27:54
Po krátké komerční přestávce se tady v třinecké Werk aréně bude vhazovat před Hrubcem.
27:21
Slavia v plném počtu.
27:20
Gorškov před bránou trefil pouze hruď Furcha a poté přijeli další spoluhráči na pomoc dostrkat touš za brankovou čáru, avšak jediné, co se jim povedlo, bylo vysazení brány ze své pozice.
27:00
Až teď jsou už domácí rozestaveni na svých pozicích a mohou začít ve vyvíjení tlaku na hostující bránu.
26:33
A další vyhození hostujícího celku, Ocelářům se nedaří usadit v útočném pásmu.
26:10
Tentokrát osvobodil Slavisty Petr Kadlec.
25:40
Sklenář vyhazuje puk a domácí se musí vracet.
25:21
Třinec si znovu zahraje přesilovou hru, Tomáš Micka (SLA) se totiž provinil nedovoleným bráněním, což je po zásluze potrestáno dvěma minutami.
24:43
Do přečíslení dva na jednoho se dostalo duo Martin Růžička – Václav Varaďa. První jmenovaný překládal puk z pravé strany najíždějícímu druhému jmenovanému, který ve složitém úhlu trefil pouze beton Furcha.
24:04
Tentokráte je to ofsajd v podání Ocelářů, jenž přerušuje hru.
23:55
Hru přerušuje zakázané uvolnění domácích.
23:31
Třinec držel kotouč v obranné třetině kluziště Slavie dlouho, ale nepovedlo se mu dostat puk do místa, odkud by se vyplatilo pálit.
22:55
Třinečtí obsadili útočné pásmo, kde si vzájemně vyměňují puk a smýšlejí nějakou tu kloudnou akci.
22:31
Slavia kompletní.
22:10
Domácím se již nedaří dostat zpět do útoku, jelikož hostující čtyřka na ledě velmi dobře brání modrou čáru.
21:30
Teď navíc Martin Růžička orazítkoval tyč!
21:12
Třinečtí už dvakrát nebezpečně ostřelovali hostující klec, ale naštěstí pro Slavii se puk vždy odrazil z nebezpečného území pryč.
20:31
Aktivita domácích hostům pěkně zavařila, a tak se Slavia brání pouze za cenu faulu, Petr Kadlec (SLA) si jde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.
20:25
Třinečtí jsou ihned od počátku druhé třetiny aktivnější a tlačí se do zakončení.
20:01
Po první třetině si Oceláři vypracovali jednogólový náskok, ovšem tento duel je stále velmi otevřený. Jistě se těšte na druhou část dějství, která započne přibližně v 17:56, neboť první dvacetiminutovka nám napověděla, že nás dnes ještě zcela jistě čeká kvalitní hokej.
20:00
19:28
Teď se dostal do úniku Martin Růžička, jemuž stál v cestě už pouze Furch, avšak během zakončení mu sjel puk z čepele hole, a tak vůbec netrefil bránu.
18:49
Gorškov obral v obranném pásmu hostů Valacha o puk a dostal se do šance, ve které byl však úspěšnější Furch.
18:03
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ovšem ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit šanci, při které by museli brankáři zasahovat.
17:20
Třetí třinecká formace je dnes velice šikovná. Nejen, že před malou chvílí vsítila prozatimní rozdílovou branku, ale i nadále pokračuje v aktivní hře.
16:23
Před domácí bránou se po přerušení hry odehrála menší strkanice, která nakonec brzy skončila a rozhodčí nikoho nevylučují.
15:57
Podobný scénář jako u vyrovnávající branky hostů, když přesilovou hru tým nevyužívá, ale krátce poté skóruje! Hrabal z pravého křídla hledal před hostující bránou najíždějící Rákose, který jen lehce tečoval puk, jež se posléze dostal na sjíždějícího ADAMA RUFERA, který už zakončit dokázal. Asistence: Daniel Rákos, Josef Hrabal.
15:37
15:38
Jedovka Zíba od modré končí na mantinelu.
15:25
Třinecká první formace natlačila kotouč na hostující bránu, kde vše vyřešil pohotovým zákrokem Furch.
15:03
Až teď se Oceláři usazují v útočném pásmu a diváci je ženou do zakončení.
14:35
Už se zdálo, že se Třinec konečně dostane do útoku, ale vše přerušil ofsajd.
14:10
Hostům se podařilo už dvakrát vyhodit puk, úvod přesilové hry se domácímu mužstvu nedaří.
13:37
Oceláři si zahrají svou první přesilovou hru, Petr Jelínek (SLA) jde totiž za katr na dvě minuty za podražení.
13:07
Na ledě první třinecká formace proti té čtvrté Slavie, hostující lajna si ale proti ostříleným domácím hráčům nevede vůbec špatně a statečně napadá.
12:39
Útočné tažení Slavie končí pod lapačkou Šimona Hrubce. Bude se vhazovat po levici třineckého brankáře.
12:26
Diváci sledují velmi pěkný hokej plný pohybu a rychlých přesunů ze strany na stranu. Momentálně se totiž puk často ocitává na obou stranách kluziště.
11:32
Třinečtí drží puk v útočné třetině kluziště, kde se snaží vymyslet nějakou tu kloudnou akci.
11:06
Oslabení sice domácí ubránili, ale houževnaté Slavisty už ne. Štich nahodil od modré puk na třineckou bránu, kde jej tečoval za záda Šimona Hrubce TOMÁŠ DOLEŽAL. Asistence: David Štich.
10:17
Oceláři ubránili i toto oslabení.
10:04
Tentokráte puk opustil za pomoci teči ledovou plochu a vhazování se bude odehrávat na středovém kruhu.
09:37
Teď navíc přichází zakázané uvolnění Slavie, a tak se hra přesune až před Furcha.
09:27
Štich neudržel kotouč v útočném pásmu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
08:57
Střelu Kadlece od modré před bránou tečoval Jelínek naštěstí pro Třinecké pouze do zadního mantinelu.
08:35
Ženoucí se útok Slavie přerušil ofsajd.
08:17
Autor poslední střely v tomto duelu si jde teď odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici, Martin Růžička (TRI) obdržel dvouminutový trest za hákování.
07:45
Martin Růžička využil nekoncentrovanosti hostující formace ve středním pásmu, získal puk a po pravém křídle se dostal až ke střele, kterou Furch vykryl betony.
07:28
Sešívaní otočili hru a do zakončení se dostal Jan Stránský, jenž však nedokázal zabrzdit a i s Hrubcem posunul třineckou klec.
07:15
Domácí tým je aktivnějším mužstvem a hostující hráči mají spoustu práce s bráněním.
06:43
Martin Růžička drží dobrých 15 sekund puk v rohu kluziště, který brání svým tělem a přemýšlí, co s ním.
06:19
A Třinečtí ihned obsazují útočné pásmo, kterého se nehodlají vzdát.
05:47
Trest Krejčího právě končí, domácí v plném počtu.
05:23
Roth vyhodil alespoň do středního pásma, i to se Ocelářům velice hodí.
04:40
Slavisté vytvářejí proti Hrubcové bráně znamenitý tlak, avšak domácí gólman zasahovat nemusí.
03:49
Ve vlastní oslabení se do přečíslení dva na jednoho dostal Adamský s Rothem, ti si několikrát vyměnili puk, až úplně vymíchali Furcha v bráně. Roth ale v posledním okamžiku minul bránu!
02:54
Nahození Šticha se od Martina Růžičky odrazilo do středního pásma, hosté se musejí znovu vracet.
02:29
Lojek vyhazuje a osvobozuje tak svůj tým.
02:20
Slavisté tlačili touš na domácí branku, ale Hrubce nepřekonali.
01:47
Sešívaní si zahrají přesilovou hru, Petr Šenkeřík byl totiž ve středním pásmu tvrdě sražen Krejčím, jenž měl hůl příliš vysoko a obdržuje hned čtyřminutový trest!
01:18
Slavia se nedokáže dostat z vlastního pásma přes napadající Oceláře, a tak volí dlouho přihrávku, která končí icingem.
00:54
Obávaná druhá třinecká formace otevírá skóre zápasu! Polanský z levého křídla nahodil puk před bránu přímo na hůl ALEXANDRA GORŠKOVA, jenž sklepl kotouč mezi tři tyče. Je to první extraligová trefa tohoto ruského útočníka. Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský.
00:14
Úvodní buly vyhráli Oceláři, kteří vyvezli kotouč do útoku, kde o něj však rychle přišli.
00:01
Zdravím všechny milovníky hokeje! Ve Werk aréně hráčům pomalu končí rozbruslení a my se můžeme věnovat změnám v sestavách. Na Třinecké straně od posledního utkání k příliš velkým změnám nedošlo, jedinou maličkostí je, že se obránce Krejčí posunul do první obranné dvojice k Hrabalovi namísto Zíba. Za to v Týmu Slavie chybí hned nejvýraznější jméno, a to Jaroslav Bednář. Proč schází tento důležitý hráč mi není známo, ovšem Sešívaní se dnes budou muset obejít bez něj.
Oceláři se po horším vstupu do sezóny herně zvedli a v posledních třech zápasech dokázali zvítězit. Po výhře v Litvínově a doma s Karlovými Vary odvezli Slezané tři body i z ledu kladenských Rytířů. Tři body vystřelil Třinci Martin Adamský a to necelé dvě minuty před koncem utkání. Zlepšený bodový přísun vyhoupl tým Jiřího Kalouse a Pavla Marka na šestou příčku tabulky, bod za třetími Pardubicemi.
Slavia vletěla do jednadvacátého ročníku české nejvyšší soutěže po hlavě, dlouho nenašla přemožitele. To se v posledním kole povedlo až Plzni, která z Prahy odvezla tři body za výhru 2:0. Jinak ale hráči z hlavního města dominují nad svými soupeři a se ziskem devatenácti bodů vedou tabulku u bod před městským rivalem Spartou. Potvrdit svou dobrou formu budou sešívaní chtít i v nadcházejícím duelu v Třinci.
Tipsport extraliga nabrala na pořádném tempu. V zítřejším podvečeru se odehraje kompletní desáté kolo, pak bude následovat týdenní pauza. Třinečtí Oceláři se v neděli představí mezi vlastními mantinely, Na Lesni přivítají aktuálního lídra tabulky, Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.