Ode mě je to pro dnešek vše. Ať jste z Hradce, z Prahy, nebo z Aše, fanděte extraligovému hokeji dál! Já se s Vámi těším na počtenou u dalších krásných bitev, které nám sport jménem lední hokej nabízí. Příjemný zbytek nedělního večera!
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za domácí Rudolf Červený a za hosty Daniel Přibyl.
Je konec! Souboj dvou týmů, které vstoupily do sezóny vítězně, dneska zvládl líp domácí Hradec Králové, a zůstává tak stoprocentní. Rozhodla už první třetina, která nabídla opravdu strhující hokej a určila i konečný výsledek 3:1. Tempo hry šlo potom v náročných podmínkách dolů, přesto si celý stadion tento zápas užil.
60:00
59:52
Ještě jedno vhazování osm sekund před koncem zápasu. Rastislav Staňa si pohlídal kotouč, který se k němu dostal zpoza jeho branky. Celý zimák už pochopitelně slaví.
59:34
Jaroslav Hlinka (SPA) – 2 minuty za hákování.
59:33
Ne, ne, je tady další blok domácích barev. Tomáš Knotek potom sice nestihl zavézt kotouč do prázdné klece, ale vynutil si sparťanský faul. Je rozhodnuto.
59:07
Hradečtí obětavě zblokovali přihrávku. Sparta musí střílet, jinak to nepůjde.
58:56
Domácí dokázali sevřít kotouč pod svými těly a časomíra poskočila o osm vteřinek.
58:48
Buly před Kantorem. Pražský výběr pochopitelně v šesti.
58:48
Josef Jandač si vybírá oddechový čas. Sparta je v úzkých, ale zápas ještě neskončil.
58:48
Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, puk minul prázdnou bránu o hodně velký kus.
58:21
Sparta hraje bez brankáře, ale pořád se nemůže usadit v útočném pásmu!
57:51
U puku je Hradec Králové a celý stadion jako jeden muž tleská. Jde z toho po těle husí kůže!
57:28
Kanadský útočník Collin Valcourt mohl zápas ukončit, ale v sólu mu zakončení nevyšlo.
56:51
Druhá formace domácích donutila Rastislava Staňu k zákroku a vynutila si útočné vhazování. Nechci být škarohlíd, ale Sparta má před sebou už jen horší a horší situaci.
56:43
Dnešní utkání sleduje 5366 diváků. Stadionem teď poprvé v zápase obíhá mexická vlna.
56:43
Kotouč se podle všeho dotkl někoho na střídačkách a vhazuje se u sparťanské modré čáry.
56:25
Čas stále běží a Sparta se nemůže k ničemu dostat. Rozehrává domácí celek.
55:39
Oba dva bijci nakonec odcházejí do kabin. Jiří Vašíček (HKR) i Miroslav Forman (SPA) si shodně vysloužili trest na 2 + 2 + 10 minut za hrubost.
55:39
Pokud by skóre zůstalo na současné hladině, hostující fanoušci by měli radost aspoň z tohoto dílčího vítězství. Bude se pokračovat evidentně v pěti na obou stranách.
55:39
Pěstní souboj nakonec vyhrál sparťanský útočník Miroslav Forman. Tyhle emoce k hokeji patří a celý stadion je kvituje s povděkem!
55:39
Hlinka a spol. neúspěšně doráželi na Kantora a pak se před hradeckou brankou strhla velká mela, které vévodí Vašíček s Formanem!
54:55
Domácím ale bude stačit, když bude čas ubíhat tak jako doteď. Další minuta je pryč a můžeme směle říct, že se před Kantorem nic ožehavého nestalo. Každopádně je tu zakázané uvolnění Mountfieldu.
53:47
Dopředu se vydal hradecký zadák Peter Mikuš a jeho dělovka orazítkovala výstroj Stani hodně vydatně. Hradec by taky rád rozhodl.
53:15
Na brankovišti teď číhal Tomáš Rolinek, ale Kantorovi byl přiliš blízko.
53:08
A zase se bude vhazovat před Kantorem. Postaral se o to rychlý úprk Lukáše Pecha, jenž prověřil pozornost domácího brankáře z velkého úhlu.
52:57
Tak ne. Hra se rychle přestěhovala ke Staňovi a i když se puk zdržel v rohu pásma jen chvilku, rozhodčí rychle přerušil hru. Je tu poslední komerční přestávka zápasu. Úbytek sil je v náročných podmínkách bez debat vidět na obou stranách, s exkluzivní první třetinou už se hra opravdu nedá srovnat.
52:39
Rotace hostující pětice teď byla hodně zajímavá, ale Pavel Kantor nakonec zasahovat nemusel. Tlak bude každopádně po icingu domácích pokračovat.
51:50
V exkarlovarské spolupráci se ukázali Lukáš Pech s Petrem Kumstátem. Nebezpečnou přihrávku na hranici brankoviště ale jemně zblokoval Peter Mikuš a zabránil možnému snížení hostů.
51:29
Po následné potyčce si rozhodčí žádného hráče nezavolal a pokračujeme v plném počtu.
51:29
Hradečtí mocně doráželi na Rastislava Staňu, který udržel kotouč před brankovou čarou! Dorážka platit nemohla, protože přišla až po odpískání.
51:06
Vteřinky po vteřince sparťanům utíkají, teď se jim zase nezdařil přechod modré čáry.
50:34
Čekání na gól se za chvíli protáhne už na čtyřicet minut, což je vzhledem ke slušnému tempu zápasu velká škoda.
50:34
Ale dlouho to netrvalo a jdeme zase hrát.
50:34
Rozhodčí teď poslali na led rolbu. Důvod je jasný – v hale je vedro i mně v tričku a na ploše zůstává hodně vody, která hokeji rozhodně neprospívá.
50:34
Pavel Kantor musel řešit prudkou střelu z pravé strany, po které na něj dorážel jeden ze soupeřů, což se domácím samozřejmě nelíbilo. Situace se ale obejde bez vyloučení.
50:18
Liknavá rozehrávka Karla Pilaře se stala kořistí forčekujících Hradečáků, ale ti kotouč zase rychle odevzdali.
49:47
Fousový, ale byl. Řeč je o ofsajdu hostujícího týmu.
49:13
Lukáš Klimek se na pravé straně útočného pásma spoléhal na své síly, nakonec z otočky pálil docela nebezpečně. Jenže mimo. A tak jeho spoluhráč prostě vzal puk, poslal ho od modré na Kantora a zařídil přerušení.
48:29
Domácí příznivci teď spustili svůj tradiční pokřik mezi oběma polovinami kotle. A je to hodně solidní rambál.
48:18
Dlouhý pas převzal na hranici ofsajdu Jaroslav Kudrna, ale rozhodčí ho přece jen zastavil. Hradeckému zkušenci se to nelíbí, ale to je tak všechno, co s tím může dělat.
47:45
Velký boj o kotouč nakonec domácí pár Tvrdík – Nedvídek nezvládl, získali ho hosté. Ale teď už oba soupeři potřebují vystřídat své pětice.
47:10
46:54
A pokračujeme dál. I třetí lajna domácích tlačí, seč jí síly stačí. Teď se kolem sparťanské svatyně obmotal Tomáš Knotek, ale Staňa byl pozorný a zasáhl pravým ramenem.
46:12
Třetí část zatím patří herně domácím, kteří jsou v první řadě pozorní v defenzívě. A jakmile ujedou dopředu, nacházejí okénka. Až okna.
45:28
Hradecký první útok úřaduje! Šimánek nejdřív nabízel před prázdnou bránu Mertlovi, ale ten už byl z úhlu, chvíli poté sparťanskou klec přestřelil v gólové šanci Jaroslav Kudrna!
44:49
Hra se rychle přesouvá napříš kluzištěm. Teď si hostující zadák srazil hradeckou přihrávku na vlastní branku a Rastislav Staňa měl plné ruce i nohy práce.
44:28
Kotouč vzápětí nebezpečně skákal na druhé straně kolem hradecké branky, ale Kantor byl nakonec mimo ohrožení.
44:00
Zadák domácího celku Bohumil Jank se na modré čáře pokládal do kotouče, ale střela mu vůbec nevyšla a ještě mohl být rád, že si při tom neublížil.
43:17
Naopak snaha hostů byla za červenou čarou zase velmi neúčinná a domácí se snadno dostali ke kotouči.
42:37
Za obranu Pražanů se protáhl Michal Tvrdík a mohl se Stani zeptat, kam to chce! Rozhodl se pro rychlou střelu, tu ale gólman vykopl pravým betonem.
42:11
Lukáš Nedvídek se po výjezdu zpoza brány natahoval po puku marně. Jeho práci mohl dokončit hradecký obránce, jenže ten branku přestřelil.
41:47
Sparťané si v rozehrávce nerozuměli a dopustili se zakázaného uvolnění.
41:34
Hradečtí jsou kompletní, slovenský forvard Rastislav Dej hned pílil dopředu.
41:09
Kantor si oddechl, že proti Piskáčkově střele nemusel zasahovat. Ztečoval ji některý z hráčů před ním.
40:41
Především Jiří Šimánek se ale postaral o vyvezení kotouče až na útočnou modrou čáru.
40:19
Sparťané dohrávají přesilovku a hned zakládají svůj pětiúhelník.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině:

Hradec Králové 7 – Sparta Praha 3
Možná jsem to po první třetině trochu zakřiknul, protože v té následující jsme neviděli žádnou branku. Oba soupeři se trápili v přesilovkách a zatímco Sparta znovu nic nevytěžila ze svého tlaku, Hradci se proti čtyřem ani nedařilo pořádně udržet v pásmu.

Domácím to ale vadí o poznání míň, protože stav utkání pro ně zůstává příznivý. Počkejme si, co s tím ještě Pražané provedou!

Třetí třetina začne přibližně v 19:23.
40:00
39:56
No, možná se tady mohl lámat zápas, protože domácí kapitán Šimánek zlomil hokejku. Spoluhráči ho ale zastoupili a před brankou nedopustili dorážku.
39:35
Hradečtí se osvobodili, hosté ale ještě mají čas na útočnou akci.
39:24
No a aby toho nebylo málo, teď jde do čtyř zase Mountfield. Martin Pláněk (HKR) si u časoměřičů odpočine na dvě minuty za podražení a bude rád, pokud jeho trest rozdělí přestávka.
38:57
Dokonce musel dvakrát zasahovat i strážce hradeckých tyčí Pavel Kantor.
38:17
Zatímco v předchozím průběhu promarnila přesilovky Sparta, teď to podobně nevalně vypadá s domácími. Těm se ani pořádně nedaří dostat do třetiny.
37:50
Hradec startuje odznova, soupeř se záhy dokázal ke kotouči dostat.
37:25
Tomáš Mertl hledal Petera Frühaufa, ale Staňa měl dost času, aby se přesunul k pravé tyčce.
37:09
Ať se na mě tedy Michal Barinka (SPA) nezlobí, ale pokud chce hráče dohrát, nesmí to být beze smyslu. Sparťanský bek je vyloučen na 2 + 10 minut za náraz do oblasti hlavy a krku a zbytečně nabízí domácím další přesilovku.
36:31
Mountfieldu se tato hra pěti proti čtyřem nevyvedla, soupeř hraje v plném počtu.
36:13
Nacvičenou akci prodlužoval Tomáš Mertl na svého parťáka, ale puk se od jednoho z hostů odrazil ke Staňovi, který měl dostatek času zareagovat.
35:36
Sparťanské napadání je zatím účinné a fanoušci čekají na nebezpečné akce v domácí výhodě.
35:12
Úvod se ale svěřencům trenéra Petera Draisaitla nedaří, musí začít zase ze svého obranného pásma.
34:31
Hradec jde na přesilovku. Juraj Mikuš (SPA) si totiž vyslechl dvojitý menší trest za nedovolené bránění a hrubost, zatímco Peter Frühauf (HKR) pouze dvě minuty za hrubost.
34:31
Potyčka ale nedošla do krajních mezí. Situaci na ledě teď uklidní komerční přestávka, po ní si vyslechneme tresty.
34:31
U sparťanské střídačky se strhla mela, pustili se do sebe slovenští kohouti Juraj Mikuš a Peter Frühauf!
34:13
Hradečtí jsou v plném počtu, to ale nezabránilo Petru Kumstátovi, aby se vydal dopředu. V tísni jen o pár čísel minul druhou tyčku Kantora!
33:38
Robert Sabolič si vybruslil až na modrou čáru, zhruba takhle se rodil dosud jediný gól Sparty. Teď ale Kantor na kotouč viděl a vyrážečkou ho zblokoval do rohu.
32:38
Elitní formaci hostů se nezadařilo, nepřesnou střelu využili Hradečtí k dalšímu osovobození.
31:57
Zteč v podání sparťanské pětice neměla dlouhého trvání, teď ji zastavuje ofsajd.
31:46
Vyhrané buly domácích a puk je v obranném pásmu hostů.
31:38
Ou! Lukáš Pech inkasoval úder hokejkou do obličeje, patřila domácímu kapitánovi Jiřímu Šimánkovi (HKR). To znamená další početní výhodu pro hosty, kteří by se potřebovali chytnout. A kdy jindy než teď?
31:25
Jaroslav Kudrna projel jako utržený vagón skoro celou sparťanskou sestavou a pak těsně minul druhou tyčku!
31:02
Svěřenci trenéra Josefa Jandače jsou živější. Popravdě se jim ale v útočné třetině stále nic moc nedaří.
30:30
Nahození od modré čáry se až k Pavlu Kantorovi nedostalo a hradecký forvard je zpátky na ledové ploše. Jdeme zase sledovat hru pět na pět.
30:06
Trma-vrma v rohu hradecké třetiny, kotouč vytěžila Sparta.
29:41
Následná rána mířila mimo hradeckou branku a domácí posílají puk přes všechny čáry.
29:07
Tomáš Rolinek prodlužoval po nacvičené kombinaci na Jaroslava Hlinku, ten ale před prázdnou bránou nedostal puk správně.
28:22
Sparta hraje v plném počtu a hned si sama vyzkouší přesilovku. Rudolf Červený (HKR) se provinil vyhozením puku z obranného pásma mimo mantinely, a to i přesto, že v Hradci letos vidíme už po celém obvodu zvýšená plexiskla.
28:07
Trochu nečekaně zůstal mezi sparťanskými kruhy Peter Mikuš, který dostal pas od Knotka a páli z první. Další zásah hostujícího brankáře.
27:47
Hosté stihli vyhodit puk, ale teď už se zase musí bránit.
27:15
Teď už Hradečtí rozbalili svou přesilovkovou kombinaci a Staňa musel vytáhnout dobrou švihovku veterána Kudrny.
26:40
O další přerušení se postarala mizerná rozehrávka domácích barev a zakázané uvolnění.
26:24
Po třesku hokejek se puk dostal mimo mantinely, buly v neutrální zóně.
26:16
Z pohledu hostů zbytečný útočný faul, kterým se na Peteru Mikušovi provinil Marek Ďaloga (SPA). Menší trest za podražení a Hradec půjde po komerční pauze na přesilovku.
25:45
S tou modrou čarou mají hosté trochu problémy, teď klidně mohl sudí písknout úmyslný ofsajd. Ale hraje se dál.
25:11
Miroslav Forman se po útočném buly protáhl mezi hradeckými zadáky jako lasička, ale sám před Kantorem nadokázal zakončit!
24:50
Řada domácích fanoušků viděla sparťanský ofsajd už před chvilkou, nyní už čárový rozhodčí skutečně zadul do píšťalky a přerušil hru.
24:23
Teď se o puk dlouho bojovalo u hrazení v pásmu hostů, a to je prostor, z kterého góly moc nepadají.
23:37
Elitní útok domácích zatlačil sparťany, ti ale zvládli všechny pokusy odvrátit a slovenský gólman nemusel zasahovat. Jeho spoluhráči teď vyhazují na icing.
23:03
Ve dvou založili Michal Tvrdík s Ondřejem Koptou slušnou akci. Druhý jmenovaný forvard zpracoval vzdušnou přihrávkou a střelou na druhou tyč donutil Staňu k zákroku lapačkou.
22:33
A tak to ve dvou proti jednomu zkusila Sparta. Ne že bych chtěl pořád opakovat jmého Rudolfa Červeného, ale teď si zaslouží od svého trenéra velkou pochvalu, protože jako útočník stačil situaci dobruslit.
22:03
A nakonec se mu to i povedlo, ze slušné pozice zakončoval Rudolf Červený. Staňa mu ale hattrick prozatím nedovoluje.
21:30
Na ledě se mírně přiostřilo, soupeři se do sebe nebojí jít. Hradec se snaží vymyslet útočnou akci.
20:40
Vzápětí se hosté dostali do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný.
20:27
Červenobílí vstoupili na led s elánem, mladík Martin Réway hledal před brankou svého spoluhráče. Domácí si ale s pukem poradili.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové 9 – Sparta Praha 8
No, mám z toho trochu orosené čelo. Sledovali jsme strhující první třetinu, v níž sice pražská Sparta držela územní převahu, ale v útočném pásmu prokázali daleko větší dravost hokejisté Mountfieldu.

Hosté sice zareagovali na úvodní gól domácích vyrovnáním, ale Hradečtí pak ještě dvakrát udeřili. To samozřejmě zvýraznilo skvělou atmosféru, ve které se celá bitva odehrává. Přejme si stejné pokračování, máme se určitě ještě na co těšit!

Druhá třetina začne přibližně v 18:28.
20:00
19:26
Vyhození obranného páru Martin Pláněk – Jiří Vašíček končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Pavla Kantora.
19:09
Hradečtí hned zase přejeli do protiútoku a Knotek se nebezpečně natahoval po Červeného nabídce z rohu pásma. Staňa si musel oddechnout, že ji netrefil.
18:46
Hlinkovi ideálně nesedla střela z pravého kruhu a domácí hrají v plném počtu. Tentokrát se ubránili.
18:01
Tím momentem mohla být bomba Jana Piskáčka. Kantor ji vyrazil před sebe, ovšem jeho spoluhráči tenhle prostor vyluxovali a nedovolili žádnou dorážku.
17:36
A znovu dokázali domácí sebrat soupeři puk. Hostům ale stačí jeden moment.
17:05
Hradec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a stíhá vystřídat.
16:41
Tlak hostujícího mančaftu vede ke druhé přesilovce. Znovu putuje za katr Petr Frühauf (HKR), nyní za držení hole. Podaří se Spartě využít i tuto výhodu?
16:21
A teď se musel parádním reflexem levým ramenem blýsknout gólman Pavel Kantor, sparťanská nabídka na teč mohla být využita k druhé brance.
15:37
A teď zase tlačí Sparta. Lukáš Klimek se několikrát natahoval po dorážce, ta byla nakonec zblokovaná vedle hradeckého růžku!
14:44
Domácí byli ještě chvilku ve velkém laufu, první útočná formace uháněla dopředu v plném počtu. Hosté ale dokázali její kombinaci na poslední chvíli zablokovat.
13:51
Mountfield právě vstřelil branku!
A je tady další nekontrolovatelný výbuch radosti na hradeckém stadionu! Rána Tomáše Slováka od modré čáry byla ztečována, což Staňovi nadělalo plné ruce práce a jeho spoluhráči nestačili pokrýt dorážejícího Beránka s RUDOLFEM ČERVENÝM. Právě druhému jmenovanému se podařilo bekhendem dorazit kotouč nad Staňovo tělo, čímž skóruje podruhé v zápase a Hradec vede 3:1! Asistence: Tomáš Slovák, Tomáš Knotek.
13:19
Hradecký kotel zatím vytváří zápasu skvělou atmosféru, několik desítek hostujících fanoušků má jen malou šanci se prosadit. Ale snaží se a jsou taky slyšet.
12:40
Sparta má územní převahu, ale co je jí to platné, když Hradec dokáže nekompromisně trestat z rychlých protiútoků! Šimánek vybojoval ve středním pásmu puk pro Jaroslava Kudrnu, který našlápl po pravé straně a křižnou přihrávkou pak vyzval štírka TOMÁŠE MERTLA. Ten, ač byl tísněn, dokázal do puku plácnout a poslat ho za záda Rastislava Stani – 2:1! Asistence: Jaroslav Kudrna, Jiří Šimánek.
11:46
A už je tu zase útočná snaha Pražanů. Nahození Adama Poláška od modré čáry bylo dvakrát tečované a proskákalo tak dvacet čísel od hradecké brány!
11:14
Hra se rychle přesouvá na druhou stranu hradeckého svatostánku, hosté ztečovali pokus soupeře do ochranné sítě.
11:02
Další snaha hostujícího týmu končí u Pavla Kantora. Kdyby nám góly dál padaly tímhle tempem, vůbec bychom se nezlobili.
10:07
Sparta právě vstřelila branku!
Netrvalo to vůbec dlouho a ve sparťanské přesilovce máme vyrovnáno! Když už hosté konečně uklidnili situaci, z pravé strany pálil Robert Sabolič. Jeden z domácích jeho dělovku zblokoval, ale to jenom na hokejku DANIELA PŘIBYLA, který ho okamžitě poslal k první hradecké tyčce – 1:1! Asistence: Robert Sabolič.
09:35
Napoprvé dostali Hradečtí kotouč do bezpečí, ale Sparta ho bleskurychle zavezla do pásma, kde se pokouší dostat do klasického tlaku.
09:11
A taky hosté si poprvé vyzkouší početní výhodu. Stejně jako předtím protivník, i nyní je Peter Frühauf (HKR) potrestán na dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
08:47
Dlouhé nahození do hradecké třetiny dojel jako první obr Petr Kumstát. Zase to ale potom bylo ze strany hostů docela složité a křižnou přihrávku nakonec Hradečtí zblokovali do ochranné sítě.
07:52
Domácím se nyní nepodařilo vyvézt kotouč z pásma, ale pokus hostů pak zblokovali a napodruhé se jim vedlo lépe.
07:29
Následuje zakázané uvolnění sparťanských barev.
07:14
Hosté odpovídají pokusem z pravé strany pásma, který neznamenal pro Kantorovu vyrážečku žádnou potíž.
07:01
Vstřelený gól dodal domácímu výběru hodně krve do žil, pokračoval totiž ve svém útočném tažení a donutil Rastislava Staňu přerušit hru. Komerční přestávka.
06:13
Ale tohle byla nádherná hokejová akce, která znamená první změnu skóre i první gól na hradeckém zimním stadionu v sezóně! Petr Beránek prostrčil za modrou čarou kotouč na RUDOLFA ČERVENÉHO, který nabral ohromnou rychlost, dostal se za záda sparťanské obrany a pak dokonalou střelou na druhý růžek překonal i bezmocného Staňu – 1:0! Asistence: Petr Beránek.
05:52
Ale nakonec msuel Kantor řešit jen přízemní pokus z velkého úhlu, s nímž si poradil svou hokejkou.
05:23
Hosté se usazují v útočném pásmu. Adamu Poláškovi nevyšla střela od modré, tak založil kombinaci.
04:44
Hra se teď poměrně kouskuje. Sparta je po ubráněném oslabení aktivnějším týmem.
04:26
A zase černý kus gumy vyletěl z hracího území poblíž hradecké střídačky, která je letos přesunuta dál od domácího kotle. Právě k němu tak Mountfield bude dvě třetiny útočit, což byl hlavní záměr této úpravy.
04:00
Kotouč se dostal mimo ledovou plochu a vhazuje se za hradeckou modrou čarou.
03:42
Celek z hlavního města se hned usadil v útočném pásmu a nebezpečně dotírá na hradecké brankoviště. Byl to tuším Lukáš Klimek, kdo pálil po rychlé kombinaci z pravého kruhu, ale branku minul.
03:18
Poněkud rozjezdová přesilovka domácích je minulostí, hosté hrají v plném počtu.
03:05
Druhá letka domácího výběru už potřebovala vystřídat, ještě přitom chtěla založit útok. Dopustila se ale ofsajdu.
02:38
Po hře vysokou holí nařizují rozhodčí buly po levé ruce sparťanského gólmana.
02:26
Hradecká početní výhoda začala hodně zajímavě, ale její pokračování už tak dramatické není.
02:06
Další úspěšný blok sparťanů. Tomáš Rolinek se položil do dělovky Tomáše Slováka a ztečoval ji do ochranné sítě.
01:46
Rastislav Staňa musel řešit Frühaufovu dělovku, teď se jeho tým osovobzuje a šetří vteřinky.
01:16
Hradecký nápor vyústil v hodně rychlou přesilovku. Lukáš Pech (SPA) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
00:49
Hradečtí odpovídají ještě lepší příležitostí. Mezi kruhy se k odraženému puku dostal Collin Valcourt, ale obětavý sparťanský obránce pomohl svému brankáři, když obětavě skočil do střely.
00:30
Tak už se může zase hrát.
00:30
Čtveřice v pruhovaných dresech poslala střídačky obou týmů na led, což značí, že se bude čekat o něco déle. Na stadionu se skutečně vytvořila mlha, tak nevím, jestli to s tím souvisí.
00:30
Bohužel se po půl minutě chvíli nehraje, rozhodčí cosi řeši s boxem časoměřičů.
00:30
No a začínáme pořádně zostra! Jaroslav Hlinka mocně dorážel na Pavla Kantora, který měl s prvním sparťanským útokem plné ruce práce.
00:01
Oficiální procedury už máme za sebou a utkání může začít!
K obecenstvu ještě promluvil předseda představenstva domácího klubu Miroslav Schön, který rovněž vhodí čestné buly.
Jak se sluší a patří na začátek sezóny, vyslechli jsme si také českou státní hymnu.
Výborně zaplněný stadion už na ledě přivítal borce obou týmů. Dneska se můžeme těšit na fantastickou kulisu!
Velkou otázkou dnešního duelu je i to, jestli se na ledové ploše stejně jako v prvním loňském zápase vytvoří mlžná peřina. Vzduchotechnika na hradeckém stadionu se totiž zatím ještě nedočkala rekonstrukce.

Teplo a deštivé počasí by mlze nahrávaly, ale nemalujme čerta na zeď a věřme, že na hru budou mít všichni fanoušci výhled dokonalý. Rekonstruované mantinely a osvětlení vytvářejí opravdu parádní dojem.
Zatímco hradecká sestava bude dnes stejná jako v pátečním souboji na ledě vítkovic, na straně sparťanů k drobným změnám došlo. V zadních řadách schází zraněný Jan Švrček, do hry se tak nejspíš dostane i Marek Hrbas. Do čtvrté řady pak místo Davida Dvořáčka naskočí Zdeněk Bahenský.

Mountfield HK: Kantor (Sáblík) – Slovák, Frühauf, Jank, P. Mikuš, Pláněk, Vašíček, Dietz – Kudrna, Mertl, Šimánek „C“ – Dej, Kukumberg, Valcourt – Beránek, Knotek, Červený – Kopta, Tvrdík, Nedvídek – R. Pilař. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – K. Pilař, Ďaloga, Piskáček, Barinka, Polášek, J. Mikuš, Hrbas – Réway, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Forman – Sabolič, Přibyl, Cingel – Volek, Bahenský, Klimek – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Polonyi, Flegl.
Vzájemné zápasy v sezóně 2013/14

Tři měsíce z loňské sezóny byli hokejoví fanoušci, kteří četli tabulku odshora, zvyklí vídat tohle: 1. HC Sparta Praha, 2. Mountfield HK. Hradec sice od superfavorita vždy dělil znatelný bodový rozdíl, přesto aspoň držel krok. A nakonec ho celkem udržel i v bilanci vzájemných soubojů.

Přitom to v první polovině ligy vypadalo jednoznačně, sparťané vyhráli dvakrát 5:1. Pak je ale Východočeši setli na jejich ledě 2:1 v prodloužení a doma ovládli strhující hokejovou bitvu výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech. Nakonec si tedy oba protivníci připsali po dvou triumfech, byť bodový poměr hovořil pro Spartu.
HC Sparta Praha – 5. místo, 3 body, skóre 3:1

Pražané asi jen těžko zopakují spanilou cestu základní částí, jakou předvedli v minulém ročníku. Jejich kádr doznal výrazných změn, odešel Petr Ton i další hokejisté, ambice ale sparťanům oprávněně zůstávají. Snad se trochu pokusí "schovat" za Třinec nebo Kometu, ale pokud zvládnou postoupit do play-off, těžko budou myslet na něco jiného než na samotný vrchol. Jako vždycky.

Velkou prioritou týmu pod taktovkou Josefa Jandače v úvodu sezóny je i Liga mistrů, a na výsledcích je to znát. Zatím vyhrál tři zápasy ze čtyř a ještě ho čeká dvojboj s německým Mannheimem, kde se rozhodne, zda postoupí ze skupiny. Našlápnuto k tomu má výtečně.

Sparta se v úvodním kole představila na domácím kluzišti. Nebyl to úplně šťastný start, po dvaceti minutách s Plzní prohrávala o gól, ale hned za pár minut si to vynahradila. Během pouhých dvaceti sekund skóre otočila a když se pak nečekaný střelec – obránce Marek Ďaloga – trefil podruhé v zápase, bylo z toho vítězství 3:1.
Mountfield HK – 3. místo, 3 body, skóre 5:3

Hradecké hokejisty čeká klíčový druhý rok po návratu do nejvyšší soutěže. Právě letos se ukáže, zda jejich výborné loňské představení byla náhoda, nebo znamení správné cesty. Všechny fanoušky pod Bílou věží potěšilo vyhlášení medailových cílů, na druhou stranu – o to těžší pozici mají ti, na kterých záleží nejvíc. Tedy samotní hráči.

Příprava nenabídla ze strany Mountfieldu žádné přívaly hokejové extáze, trenér Peter Draisaitl točil řadu hráčů a týmu se nepodařilo najít tu správnou tvář. Jenže výsledky v tomto období zajímají opravdu málokoho a jakmile Hradečtí vyjeli k prvnímu ostrému souboji na led Vítkovic, bylo to o něčem jiném.

Přestáli úvodní nápor domácího týmu, výrazně zlepšili hru a krátce po startu druhé třetiny vedli 2:0. Rozpětí nepovedených čtrnácti sekund sice jejich náskok úplně vymazalo, jenže ve třetí třetině se znovu utrhli a zvítězili 5:3. Čtyři góly obstarala první formace, která řádila už loni, hvězdou utkání se s bilancí dvou gólů a dvou asistencí stal Jaroslav Kudrna.
Příjemnou neděli u toho nejlepšího, co nám nabízí hokej v českých luzích a hájích. Tipsport extraliga otevřela své brány už v pátek, dneska všech čtrnáct účastníků znovu naskočí mezi mantinely, aby sehráli zápasy druhého kola. My budeme sledovat souboj dvou celků, které za sebou mají úspěšný vstup do sezóny – domácího Mountfieldu HK s pražskou Spartou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.