SESTŘIH: 50. kolo extraligy, Vítkovice - Sparta 1:5

Mějte příjemný zbytek úterního dne, budu se na Vás těšit opět někdy napočtenou.
Padesáté kolo je už definitivně za námi. Pražané potvrdili roli favorita a i ze čtvrtého vzájemného utkání vyšli jako vítězové. Domácí se snažili se svým soupeřem držet krok, ale to se jim více méně dařilo jen zhruba první polovinu utkání. Kapitán hostujícího celku Rolinek si dnes připsal hattrick a celkově 4 body, což je více než slušný výkon. Vítkovičtí budou muset dnešní zápas hodit rychle za hlavu a soustředit se na poslední dvě utkání, které je v základní části ještě čekají. Ano, střed tabulky je našlápnutý a bojovat o umístění se bude až do samotného konce.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Richard Stehlík
HC Sparta Praha – Tomáš Rolinek
60:00
59:58
Vítkovičtí přesto ještě zahrozili a na vteřinku znejistěli Novotného, skóre už se ale měnit nebude.
59:55
Sparta u puku.
59:51
Svoboda si vyjasňuje herní situaci s Volkem, jeden z čárových je jde raději zkontrolovat.
59:38
Dlouhá rozehrávka domácích končí u sparťanského Piskáčka.
59:25
Ofsajd pro Spartu, domácí fanoušci si žádají vyrovnání.
59:04
Černoch nabral rychlost, ale nikdo další jej nenásledoval.
58:50
Hosté krouží i s pukem středním pásmem.
58:24
Němec zamířil do pásma, ale nehlídal si kotouč.
57:37
Štencel si s pukem najížděl na branku, ale byl skolen za ní a ještě přišel o puk.
57:34
57:23
Domácím se opět podařilo dostat puk do středního pásma.
56:41
Rolinek byl i s pukem vytěsněn do rohu, vítkovičtí kotouč posílají daleko do bezpečí.
56:28
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.
56:08
Další pokus o rozehrávku, znovu z obranného pásma.
55:51
Hosté prozatím couvají ke své brance.
55:34
Podražením se provinil domácí Hlinka a bude potrestán.
55:31
..na Novotného zatím však nic dalšího nedokázali vymyslet.
55:12
Domácí se drží v útočném pásmu..
54:50
Szturc se zjevil před brankou Novotného, ale netrefil kotouč.
54:05
Probíhá komerční přestávka.
53:04
Dnešní utkání sledovalo 7 060 diváků – množství diváků po páté brance hostů odešlo.
52:28
Vítkovičtí se snaží znovu usadit v pásmu.
51:49
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí přece jen využívají přesilovku, když Stehlíkovu ránu od modré usměrnil ROSTISLAV OLESZ – 1:5. Asistence: Richard Stehlík, Vladimír Svačina.
51:47
Do hry naskakuje Mikuš.
51:35
Olesz bojuje před brankou, Roman mu zdatně sekunduje.
51:14
Vítkovičtí zpět na svých pozicích.
51:03
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
50:56
Novotný leží v brankovišti, ale už je vše v pořádku.
50:50
Střela Romana se odrazila od Novotného betonu do výšky a k mantinelu.
50:42
Téměř po minutě oslabení je vyloučen další hráč Sparty, Sabolič zahrál vysokou holé a bude pykat. Domácí mají minutovou přesilovku 5 na 3.
50:27
Štencel dostal přihrávku, ale střela mu nesedla.
50:08
Štencel bojoval u mantinelu, ale byl sám.
49:47
Dlouho se v plném počtu nehrálo, Mikuš opouští ledovou plochu za držení protihráče.
49:36
49:25
Kombinace Sparty končí na Šindelářovi.
49:10
Hosté nemají kam spěchat, mají nahráno, a tak i jejich přesilovka je spíše poklidná.
48:34
Vítkovičtí posílají kotouč k Novotnému.
47:36
Za sekání je vyloučen domácí kapitán Burger.
47:36
46:59
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané se nahrnuli před Šindeláře, Pechovu střelu vítkovický gólman vytěsnil, DOMINIK VOLEK ale dokázal protlačit puk do branky – 0:5. Asistence:Lukáš Pech, Adam Polášek.
46:40
U branky Novotného Húževka i Štencel, zazvonila tyč!
46:10
Na pomoc mu přijel Olesz, ale oba jsou zneškodněni.
45:56
Roman jako jediný ze zástupců rytířů vniká do pásma a bojuje o prostor.
45:06
Sparta si na ledě dělá téměř, co chce, Šindelář ukrývá kotouč pod lapačkou.
43:52
43:47
Húževka upadl v útočném pásmu, ale faul to nebyl.
43:38
Sabolič se objevil v útočném pásmu a narušoval vítkovickou rozehrávku.
42:30
Od modré vystřelil Kovář, puk těsně míjí sparťanskou branku.
42:02
Hosté posílají puk do bezpečí a následují jeje do středního pásma.
41:52
Za pád pod nohy je vyloučen hostující bek Eminger.
40:55
Hosté zvyšují svůj náskok, Pech s TOMÁŠEM ROLINKEM se natlačili před Šindeláře a puk končí zásluhou kapitána v síti – 0:4. Asistence: Lukáš Pech.
40:41
Vítkovičtí se projeli útočným pásmem a míří zpět k Dolejšovi.
40:27
Polášek řídí hru od modré, Šindelář v pohotovosti.
40:02
Úvodní vhazování pro hosty.
40:01
Hosté ve druhé třetině přidali další dvě branky, z nichž jednu kuriózní, která ale vyhnala vítkovického gólmana Dolejše do bezpečí střídačky. V závěru druhé části se Sparta ubránila dvojnásobné přesile domácích, která trvala celé dvě minuty. Vítkovičtí jakoby v této třetině více zmatkovali a nevěděli zcela přesně, co hrát. Uvidíme, zda během přestávky vymyslí nějaký recept na sparťanskou hru.
Další třetina začne přibližně v 20:09.
40:00
39:56
Sparta se ubránila ve třech, vítkovičtí své šance doslova promrhali.
39:51
Hosté narušují vítkovickou rozehrávku v pásmu, puk je znovu mimo přímé nebezpečí pro Novotného.
39:34
Puk míří do rohu k vítkovické brance.
39:28
.. až teď se odvážil vystřelit Roman, Novotný kryje.
39:17
Vítkovičtí v pásmu, ale velmi, velmi váhají se střelbou...
38:55
Přihrávka rukou, hra se přerušuje.
38:48
Hostům se podařilo nemožné, opět vytěsňují puk z obranného pásma.
38:33
Vítkovičtí musejí rozehrát ze svého pásma.
38:26
Hostující trenéři šetří síly, berou si oddechový čas.
38:26
Domácí v ofsajdu.
38:17
Sparťanské trojici se podařilo poslat kotouč alespoň do středního pásma.
37:56
Hosté se dopustili dalšího faulu, takže na trestnou lavici putuje jak Hrbas, tak Forman, oba za podražení a vítkovičtí mají k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3.
37:53
Šindelář míří na střídačku, je signalizováno vyloučení hostů.
37:44
Vhazování po pravici Šindeláře.
37:29
Burger si vybruslil mezi kruhy, ale jeden z obětavých hráčů hostů sebou hodil na led a znemožnil domácímu kapitánovi poslat puk na branku.
37:10
Domácí kontrolují kotouč a pomalu se přesunují do pásma.
36:12
Hosté využívají i druhou přesilovku! Sparťané kombinovali v pásmu, na konci akce stál LUKÁŠ PECH jehož střela zapadla přímo k tyči – 0:3. Asistence: Tomáš Rolinek, Michal Barinka.
35:51
Hosté se zdržují v útočném pásmu.
35:26
Domácí Pastor je velmi přísně vyloučen za nedovolené bránění, na ledě to jiskří emocemi, stejně jako v hledišti.
35:18
Hosté se prohnali do pásma a Šindelář se připravuje na nápor.
35:00
Vítkovičtí nyní ostřelují sparťanskou klec, ale spíše ze střední vzdálenosti.
34:45
Klok poslal dobrou jedovku od modré, ale kotouč získal na rotaci a trochu změnil směr.
34:31
Novotný neměl puk pod kontrolou, přesto je hra přerušena a domácím fanouškům se to příliš nelíbí.
34:15
Réway s Dvořáčkem si sjeli k vítkovické brance, ale Šindelář měl dobrý výhled.
33:41
Novotný v hostující brance si počíná celkem v klidu, vítkovické pokusy jej nemohou rozhodit, alespoň pro tuto chvíli.
33:36
Sparta se dostává do ofsajdu.
33:25
Zmatky v obranném pásmu domácího týmu ukončuje až Olesz.
33:00
Olesz se dral do útoku, ale byl přitlačen k mantinelu.
32:52
32:52
Forman pálil na branku, Šindelář sklapl betony včas, Cingel se k dorážce nedostal.
32:32
Szturc se snaží narušit hostující rozehrávku, ale je na to sám.
31:51
Hurá hokej v podobě domácího týmu se nemusí vítkovickým vyplatit..
31:15
Eminger putuje s pukem za svou branku, vítkovičtí jej nechtějí nechat rozehrát.
30:46
Pecha museli v rohu pacifikovat dva vítkovičtí hráči.
30:33
Hosté nahodili puk do pásma a střídají.
29:50
Hraje se od branky k brance, Zíb se ocitl na ledě, puk tvrdě označil zadní mantinel.
29:18
Sparťané přenesli hru na svou útočnou polovinu.
29:03
Olesz s Hlinkou si zasprintovali do pásma, ale přišli o puk.
28:54
28:54
Hosté stále u vítkovické klece, Hlinka od tyče nahrával na Buchteleho, ale Šindelář byl u puku právě tak včas.
28:30
Hra u vítkovické branky.
28:02
Vítkovičtí v útočném pásmu, Novotný v pohotovosti.
27:33
Dvořáček u branky velmi důrazný, ale nepřesný.
27:08
Sparta v plném počtu.
26:50
Hostům se podařilo žabičkou dostat puk do středního pásma.
26:38
Novotný kryje kotouč a schovává jej ve výstroji.
26:21
Domácí v přesilovkovém kolotoči, ale chybí přesnost a více důrazu.
25:59
Sparta již podruhé v krátkém sledu vyhazuje puk k Šindelářovi.
25:26
Roman pálil zleva, Huna před brankou tečoval, ale Novotný byl na svém místě.
25:08
Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Kumstát, Stehlík snad bude v pořádku.
24:54
Olesz se dostal za sparťanskou klec, nahrál na modrou, Kovář poslal puk na Stehlíka, ale ten nastřelil jen hráče před sebou.
24:27
Novotný se musí mít na pozoru, čeká, co vítkovičtí vymyslí.
24:03
Puk stále v útočném pásmu Vítkovic, ale domácí jej nemají zcela pod kontrolou.
23:42
Domácí Kucsera si sjel podél levého mantinelu, ale nastřelil přímo Novotného v brance.
23:33
Šindelář si vyjíždí z branky a přikrývá kotouč lapačkou.
23:01
Hosté dokázali narušit vítkovickou souhru a ujímají se puku.
22:38
Vítkovičtí s pukem míří na Novotného klec.
21:49
Sparťané se sjíždějí k novému muži ve vítkovické kleci, ale ten se nenechal oblafnout.
21:08
Daniel Dolejš opouští vítkovickou klec a přenechává své místo Filipu Šindelářovi.
21:08
Velmi kuriózní branky teď dosáhli hosté!! TOMÁŠ ROLINEK nastřelil puk na branku, Dolejš si na něj sáhl, ale kotouč se odrazil od lapačky a obloučkem zapadl za něj a doklouzal do branky – 0:2. Asistence: Petr Kumstát, Adam Polášek.
20:36
Kotouč zašlápnut v rohu u domácí branky.
20:08
Hosté vyhráli vhazování, ale míří zpět ke své brance.
20:01
Po první třetině je stav příznivější pro hosty, kteří proměnili jednačtyřicet vteřin před koncem první třetiny svou přesilovku kapitánem Rolinkem. Vítkovičtí si také dokázali připravit dobré šance, ale Novotný a nepřesnosti jim v této třetině nedovolili skórovat. Počkejme si, s jakou hrou nastoupí oba týmy do druhé části.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
19:52
Hosté se bleskově přesunuli k Dolejšovi, ale ten má dobrý výhled.
19:40
Vítkovičtí u Novotného, ale ten je pozorný.
19:19
Stejná akce jako před chvílí, Barinka se napřáhl od modré, tentokrát TOMÁŠ ROLINEK tečuje puk do branky – 0:1. Asistence: Michal Barinka.
19:11
Od modré se napřáhl Barinka, jeho střela byla ale spoluhráčem tečována mimo.
18:38
Barinka neudržel puk na modré a díky nepřesnosti couvá až ke své brance.
18:26
18:16
Novotný si vyjel z branky a rozehrává puk.
18:01
Vítkovičtí ukořistili kotouč a míří do útočného pásma.
17:46
Bude se hrát ve čtyřech, za hru vysokou holí je potrestán Szturc.
17:36
U tyče byl dobře postaven Szturc, ale jeho pokus byl zřejmě sražen vysoko nad.
17:10
Od modré tvrdě vypálil Kovář.
16:48
Kotouč v bezpečí z pohledu Sparty.
16:33
Olesz číhal před brankou, ale hosté byli proti jeho pokusu.
16:26
Za nedovolené bránění je na trestnou lavici poslán Rolinek, vítkovičtí mají k dispozici druhou přesilovku.
16:21
Kumstát tečoval puk do pásma, ale nebude ho mít pod kontrolou.
16:13
Kotouč zašlápnut u mantinelu ve středním pásmu, hra přerušena.
16:00
Domácí rozehrávají od své branky.
15:28
Burger s Němcem si najížděli na branku, ale Burger byl vytěsněn ze střeleckého úhlu.
15:04
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
14:54
Hosté se vydali v situaci dva na tři na vítkovickou klec, Mikuš ale pálil příliš nad.
14:35
Romanovci u sparťanské klece, Novotný raději přikrývá kotouč.
13:58
Nebezpečná situace před Dolejšem, skákavý puk záhadně vytěsnil a spoluhráči jej posílají okamžitě pryč.
13:53
Další zakázané uvolnění Vítkovic.
13:45
Hala se bouří proti rozhodnutí rozhodčích, že puk vyslaný domácími se ocitl na zakázaném uvolnění.
13:12
Stehlík si jel do rohu pro puk, ale Réway byl rychlejší, a tak hosté zůstávají v pásmu.
13:01
13:01
Forman s Cingelem se snažili vyzrát na Dolejše, ten se vrhnul po puku a schoval do bezpečí lapačky.
12:43
Hosté přenášejí hru do bezpečnějších vod.
12:19
Vandas si objel hostující klec, nahrál zpět na Kucseru, ale ten nebyl v ideální pozici.
12:00
Domácí mají puk pod kontrolou a střídají.
11:29
11:11
Vítkovičtí v tlaku, sudí neviděl kotouč a zapískal, domácí fanoušci nesdílejí nadšení za přerušenou hru.
11:00
Štencel u levé tyče sparťanské branky, ale také se neprosadil.
10:38
Vítkovičtí se na několikrát pokusili dostat puk za Novotného, poslední velká šance pro Zíba, ale Novotného beton byl neprůstřelný. Hned na to na vítkovického beka vystartovali tři hráči hostů...
10:26
Teď se to podařilo a domácí roztáčejí přesilovkový kolotoč.
10:12
Vítkovice se marně dostávají do útoku.
09:50
Hostům se podařilo vyhodit kotouč.
09:29
Dlouho se hrálo bez vyloučení, prvním se teď stal hostující Réway, který si v útočném pásmu pomohl podražením.
09:14
Vandas zdatně narušuje hostující rozehrávku u Novotného.
08:55
Volek se snažil prokličkovat k brance, ale skončil za ní.
08:41
Vytížené střední pásmo chtěli hosté opustit, ale dopustili se ofsajdu.
08:13
Dolejš si musel poradit s pokusem Rolinka a Pecha.
08:03
Sparťané nebezpeční v pásmu.
07:40
Pár hráčů na ledě, nějaká přidržení, ale pískat se nebude.
07:20
Huna nastřelil zadní mantinel.
07:05
Dlapa sprintuje pro kotouč do rohu ke své brance.
07:00
07:00
Ofsajd pro hosty z hlavního města.
06:22
Szturc v dobré šanci před sparťanskou klecí, ale skóre se nemění.
06:10
Domácí u Novotného klece.
05:55
Vítkovice mají puk na hokejkách a rozvážně rozehrávají hru.
05:35
Zakázané uvolnění pro domácí.
05:30
Hosté přenesli hru k Dolejšovi, ale tam se kotouče zmocnili vítkovičtí.
05:08
Zbrklá rozehrávka Sparty končí na zakázaném uvolnění.
04:54
Němec obral u mantinelu Poláška o kotouč.
04:35
Polášek nahodil od modré puk do pásma, Dolejš v klidu lapil a chtěl rozehrát, před rychlým Saboličem však puk raději podržel.
04:28
Sparťané se příliš těšili do pásma, je z toho ofsajd.
03:52
Roman se Svačinou v pásmu, ale Rolinek se vrhl na led jako správný kapitán a jejich souhru překazil.
03:22
Olesz poslal puk na branku, ale Barinka jej tečoval mimo.
03:03
Hlinka stíhal kotouč, ale domácí mu jej nepůjčili.
02:48
Sparta rozehrává od své branky.
02:15
Vandas kroužil útočným pásmem, poté vyslal kotouč nečekaně na branku, ale Novotný zareagoval včas.
01:53
Protiútok domácích, Burgerova formace zamířila do pásma, ale Novotný byl připraven.
01:36
Eminger zastavil puk ve středním pásmu a vysílá své spoluhráče před Dolejše.
01:12
Domácí couvají ke své brance, ale mají puk pod kontrolou.
00:51
Svačina se dostal k puku, ale byl hodně mimo úhel.
00:46
Zakázané uvolnění pro změnu pro Spartu.
00:41
Mikuš se ujímá kotouče a rozehrává útok.
00:36
Dlapa nahodil kotouč do pásma, Novotný pro jistotu ukrývá puk pod lapačkou.
00:29
Ofsajd pro hráče v modro bílých dresech.
00:16
Vítkovický útok byl zastaven již ve středním pásmu.
00:07
A také okamžité zakázané uvolnění domácích.
00:03
Prvotní vhazování pro vítkovické.
00:01
Pohodlně se usaďte, bitva právě začíná.
Hokejisté obou týmů jsou připraveni naskočit na ledovou plochu.
Zhruba pět minut začíná do začátku dnešního utkání, pokud ještě potřebujete udělat něco neodkladného, je právě teď nejvyšší čas.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Piskáček, Polášek, Hrbas, Mikuš, Eminger, Barinka, Černoch, Bílek – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Cingel, Sabolič – Réway, Volek, Dvořáček

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Tošenovjan, Hlavatý.
Pro domácí fanoušky, ale také vítkovické hokejisty, je dnešní zápas na nějakou dobu posledním v jejich domovské hale ČEZ aréně. Vítkovičtí získají na další utkání azyl na zimním stadionu Sareza v Ostravě -Porubě, zatímco jejich domovskou arénu ovládne tenis – přesněji 1. kolo světové skupiny Davis cupu mezi týmem České republiky a Austrálií.
Vzájemné měření sil v letošní sezóně vychází mnohem lépe pro hosty z hlavního města, protože Sparta vyhrála všechna tři dosavadní utkání. Jednou brali bod také vítkovičtí, když prohráli po samostatných nájezdech. Celkové skóre pražanů je 14:10.
Lídrem kanadského bodování pražanů je s padesáti body Jaroslav Hlinka (17+33). Nejlepším střelcem je s dvaadvaceti góly ex-vítkovický Lukáš Klimek (22+8). Nejlepším obráncem je (vítkovický odchovanec) Adam Polášek (9+24). Nejtrestanějším hráčem týmu je vítkovickému publiku dobře známý Michal Barinka se 72 trestnými minutami. Nejlepším ze čtveřice gólmanů je Filip Novotný s průměrem 2,28 a úspěšností 91,08%.
O pozici nejlepšího hráče vítkovických se se čtyřiceti body dělí Ondřej Roman (13+27) a Vladimír Svačina (16+24). Svou pozici nejlepšího beka okupuje Lukáš Zíb (2+16). Nejtrestanějším hráčem stále zůstává útočník Ondřej Roman se 46 trestnými minutami. Brankář Daniel Dolejš ladí formu na pokračování sezóny s průměrem obdržených branek 2,51 a úspěšností 91,16%.
Vítkovice v předchozím kole neuspěly na ledě Litvínova, a i díky domu se opět propadly na 10. místo za bilanci 20-3-4-22, skóre 130:145 a 70 bodů. Pražská Sparta může ještě svou výchozí pozici pro play-off vylepšit, momentálně jí patří 4. místo s bilancí 25-6-1-17, skóre 180:129 a 88 body.
Přesně tři kola zbývají do konce základní části Tipsport extraligy a střed tabulky je tak nahuštěný, že hned šest týmů nemůže mít jistotu, zda postoupí do dalších bojů přímo nebo si bude muset účast vybojovat v předkole. Za účasti televizních kamer sehrají v tomto kole boj o body domácí Vítkovice a hosté ze Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.