Kometa Brno - Mladá Boleslav: Martin Zaťovič dál gól na 5:1

Z Brna je pro dnešek vše, tady bude dlouho ještě hodně veselo. Loučím se a někdy zase u přenosu na počtenou.
Celá hala tleská a vyvolává jméno Jana Hanzíka, skutečně pěkný moment a i gesto zkušeného beka je víc než výmluvné.
Hráči utkání:

Martin Erat – Jan Hanzlík.
Dobojováno. Sledovali jsme parádní hokej z obou stran, tedy především ve druhé třetině. Boleslav ve třetí části dvakrát inkasovala a bylo po nadějích. Kometa se střelecky prosadila a posléze již kontrovala výsledek.
59:26
Ještě přišla na řadu střela Ondřeje Němce z levého kruhu, trefil lapačku Tarkkiho.
58:56
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pastor – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:08
Martin Nečas ukázal zase něco ze svého umění. Projel po pravé straně a svižnou ranou zaměstnal Tarkkiho. Za tuto akci hala stála na nohou a tleskala velkému talentu českého hokeje.
56:42
DRFG Arenou probíhá mexická vlna, diváci si závěr zápasu užívají na maximum.
55:38
Platí to i po střele Stříteského, opět Čiliak připraven.
54:18
Hosté po delší době zahrozili, ale Čiliak na poslední chvíli zamčel své betony.
53:45
Dnešnímu utkání přihlíží 7503 diváků.
53:26
Něco přes šest minut do konce dnešního mače, fanoušci užívají střelecké hody svého týmu, který se během duelu nastaroval k výbornému kolektivnímu výkonu.
52:39
Po komerční přestávce buly u finského gólmana.
51:43
Tak to už je trochu exhibice, Kometa si na ledě dělá co chce. Zaťovič si pohrál s pukem a těsně přestřelil. Tarkki je pod palbou střel a nemá to vůbec lehké.
51:07
Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Tarkkiho.
50:27
Ďurač napřáhl z pravého kruhu, Čiliak vyrážečkou vytěsnil puk mimo bránu.
50:17
Diváci se dobře baví, duel se prakticky dohrává.
49:05
Místo Jana Lukáše jde do brány finský brankář Tuomas Tarkki.
49:05
Kometa právě vstřelila branku!
To už je pro hosty krutý výsledek. Brněnská formace totálně rozebrala boleslavkou obranu a na konci celé akce byl MARTIN ZAŤOVIČ. Ten už zakončoval v podstatě do prázdné brány. Asistence: Vojtěch Němec, Marcel Haščák.
48:38
Diváci se baví skvělým hokejem – v podání Komety a hlavně první lajny. Nečas si toho dovolí opravdu hodně, teď si pohrál s kolegou Eratem a poté i s Kvapilem. Lukáš měl plné ruce práce.
47:17
Zdá se, že domácí mají utkání pod kontrolou, čtvrtý úder do boleslavské klece by mohl být pojistkou ke třem bodům. V hokeji je však možné cokoliv.
46:20
Postavení hráče v brankovišti, poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:30
Tohle je už pro Kometu mnohem lepší a jistější výsledek. První lajna domácích hraje dnes parádně a je z toto další gól. Nečas přihrál kotouč o osmnáct let staršímu MARTINU ERATOVI, který nabídku využil. Prostřelil Lukáše a Brno vede již 4:1. Asistence: Martin Nečas, Marek Kvapil.
44:50
V dalším náporu byl Roman Dymáček, mladý útočník Komety dostal hodně prostoru v tomto zápase a ukázal proč. Jeho výpad až před Lukáše málem skončil gólem, boleslavský gólman se ovšem roztáhl na brankovišti a nedopustil komplikace.
44:27
Nepříjemná střela Čermáka, ale také na druhé straně Trončinského výpad. Oba gólmani opět jistí na svých postech.
43:15
Zakázané uvolnění hostů, buly před Lukášem.
42:37
Další dvě gólové šance brněnské Komety. Z pravé strany to zkusil Ondřej Němec, následně se do akce dostal aktivní Dymáček, který uplatnil svou váhu a natlačil se až do brankoviště. Lukáš kotouč udržel ve výstroji.
42:05
Čermákova dělovka od modré čáry zapadla přesně do nastavené lapačky Jana Lukáše.
41:50
Hraje se ve velkém tempu, útočný hokej z obou stran.
41:25
I v této třetině to vypadá na útočný hokej a festival šancí. Nejprve za hosty zkoušel štěstí Urban, na druhé straně pak Haščák, ani jeden neuspěli.
40:48
Nečas zavezl kotouč do pásma, Kometa jde střídat.
40:09
Třetí část začala ofsajdem hostů.
40:01
Střely na bránu po 2. třetině: 20:16.
Máme za sebou hodně zajímavou druhou třetinu. Pakliže v té první toho k vidění tolik nebylo, ve druhé části se stalo snad tolik věcí, co za celý zápas. Dvakrát prohlíželi rozhodčí video, dvakrát se Brňané dokázali prosadit, k tomu mnoho a mnoho gólových šancí na obou stranách. Byla to podívaná pro oko fanouška, ale i nestranného diváka. Boleslav nehraje vyloženě špatně, ale častými fauly se dostává pod tlak a Kometa toho dokáže využít.
40:00
39:26
Nečas protečoval kotouč do pásma, Kometa se nikam nežene.
39:01
Icing Komety, hraje se poslední minuta druhé třetiny, která trvá bezmála padesát minut čistého času.
38:31
Do hry se zapojil i třináctý útočník Dostálek. Teď se tlačil před bránu a snažil se z otočky zakončit, Lukáš připraven.
38:07
Ofsajd Komety, Čermák se za dvě vteřiny ohlásí návrat na hřiště.
37:35
Gulaši je na ledě, Kometa přežila dvojnásobné oslabení.
37:06
Kometa se výborně brání, padá do střel, například Erat skočil rybičku po hlavě a vypíchl kotouč.
36:08
Je tu přesilovka 5/3 pro změnu pro Boleslav. Trvat bude více jak minutu.
36:08
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., nedovolené bránění).
35:36
Hykova střela skončila na vyrážečce Čiliaka, který si v posledních minutách zachytá mnohem častěji.
35:26
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., držení protihráče).
34:57
Dočekalova velká šance, gól z toho ale ani teď nebyl. Naopak se bude vylučovat.
33:57
Hruška si dlouho chystal střelu, nakonec vypálil pouze do protihráče a vznikl brejk hostů. Čiliak ale znovu vytáhl perfektní zákrok, tentokrát lapačkou.
32:59
Velká šance na snížení. Nejprve vypálil Orsava, puk se dostal na pravý kruh, kde byl připravený Vampola a po jeho pumelici skončil puk mezi betony slovenského brankáře. Ten předvedl dva skvělé zákroky a podržel svůj tým.
32:28
Celá hala ve stoje tleská atmosféra je v Brně opět vynikající. Určitě se bude návštěva blížit 7700 diváků, mnoho volných míst není vidět. Snad jen v sektoru hostů je hrstka nejvěrnějších fandů BK.
31:16
Po delší době musí i Čiliak řešit situaci před svou klecí. Žejdlovu střelu ukryl do lapačky.
31:01
Brněnské útoky jsou dnes velmi nebezpečně, především první formace lítá po ledě neskutečným způsobem. Další pokus vyslal Erat a následně i Nečas, Lukáš připraven.
30:26
Odehráno přes deset minut této třetiny, v čistém čase se však hraje již dobrých třicet minut. Atraktivní duel pokračuje, teď je na tahu Bolka, aby udělala něco s výsledkem.
30:00
Boleslav mohla snížit. Vůbec první střelu na bránu v této třetině vyslal Jakub Orsava, ale Čiliak skvělým zákrokem betonem vyrazil kotouč mimo své tyče. Orsava byl úplně volný, svou šanci však zahodil.
29:26
Tato třetina se hraje hodně dlouho, ale přinesla plno událostí.
29:02
Další přesilovka Komety ponese název – využitá. Štencel jemnou přihrávkou našel před bránou MARTINA ERATA a ten jemnou tečí poslal puk do protipohybu brankáře hostů Lukáše. Kometa v této třetině jasně dominuje, soupeř až příliš často faulu a toho ho stojí lepší výsledek. Asitence: Jan Štencel, Marek Kvapil.
28:55
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lukáš Žejdl – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
28:55
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Roman Dymáček – 2 min., hrubost).
28:55
Gulaši dostal krosček u mantinelu Žejdlem a ihned mu šel něco vzkázat obránce Kováčik. Strhla se šarvátka a je jasné, že se bude znovu vylučovat.
28:00
Eratova štiplavá střela nadělala brankáři hostů pořádné starosti, nakonec skončila těsně vedle pravé tyče. Hraje se ve čtyřech, oba týmy tak mají prostor na solidní útočné výpady.
27:13
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Vampola – 2 min. + 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hynek Zohorna – 2 min., hákování).
27:13
26:48
Po vyhraném buly ihned vypálil Hynek Zohorna a jen to v hledišti zahučelo.
26:30
Hanzlík je zpět na hřišti, po delší době se bude hrát v pěti na obou stranách.
26:15
Od začátku třetiny má Kometa neskutečný tlak, Boleslav může žehrat především na disciplínu, díky trestům doposud nevystřelila v této části utkání ani jednou na bránu.
25:58
Hosté na chvíli vyhodili z obranného pásma, ale Kometa dál tlačí.
25:07
Přesilovka Komety vykazovala pořádné ostrou příchuť. Nečasova formace kombinovala a dělala si v pásmu co chtěla. Boleslav může děkovat svému brankáři.
24:16
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Hanzlík – 2 min., držení hole).
23:45
Tutovka pro výborně hrajícího Martina Nečase. Drze si najel před bránu a trefil rameno připraveného Lukáše. Kapitán reprezentační "18" stále čeká na svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži.
23:17
Velmi zvláštní a pro diváka atraktivní úvod druhé třetiny, rozhodně žádná nuda v Brně.
22:15
Tak teď už branka platí. Puk prošel za brankovou čáru a Kometa vede. V přesilovce si domácí vytvořili zámek a střelu VOJTĚCHA NĚMCE brankář Lukáš skutečně chytil do lapačky až za brankovo čárou. Dvě spektakulární situace, pro rozhodčího jedna lepší, než druhá. Videorozhodčí nakonec rozhodli a branka platí. Asistence. Jan Hruška.
22:15
Neskutečné, možná uvidíme další video. V přesilovce střílel z dobré pozice Vojtěch Němec, Lukášovi to "hodil" přímo do lapačky, teď je otázka, jestli už nebyl puk za čárou.
21:36
Tak Kometa dostala alespoň přesilovku, ale je jasné, že tento moment bude dnes ještě hodně diskutovaný.
21:28
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Lukáš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
21:28
...Nakonec je všechno jinak. Lukáš posunul bránu, ta vypadla ze svého postavení a gól neplatí. Myslím, že to byl Kvapil, který zakončoval, ale tuto situaci neuvidíme ani na kostce.
21:28
Prohlíží se záznam hry, na gól a potvrzení si musíme ještě počkat.Jak se celá situace udála. Martin Nečas založil od vlastní modré čáry akci, puk zatáhl do útočného pásma, zakombinoval s Eratem a Kvapil poslal kotouč do sítě. Jenže...
20:07
Jdeme do druhé třetiny, úvodní buly vyhrál domácí mladíček Nečas.
20:01
Střely na bránu: 13:6.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla jeden brněnský trest, ale hlavně hned čtyři boleslavské. Hosté šli do vedení v 5. minutě, kdy se trefil Vampola. Boleslav zlobila v první desetiminutovce dál, Kometa se nemohla dostat do tempa. Nakopnutí však přišlo díky přesilovkám, jednu z nich využil gólem do šatny Marek Kvapil, pro kterého to byla již třetí branka v sezóně.
20:00
19:12
Je vyrovnáno a nutno dodat, že zaslouženě. V přesilovce napřáhl z mezikruží MAREK KVAPIL a jeho rána zapadla do horních pater brány. Nebylo tam mnoho místa, ale útočník Brna našel místečko, aby srovnal skóre. Asistence: Martin Erat.
18:59
Dlouhé čekání na střelu, nakonec ji poslal na Lukáše obránce Němec, ale lapačka vyletěla jako šraňky na nádraží.
18:35
Přesilovka 5/3 pro Kometu, bude trvat 34 vteřin. Tlak domácích je stále na nejvyšším stupni.
18:35
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Vampola – 2 min., sekání).
18:35
Kvapilova formace měla vyrovnání na hokejce, i Nečas zakončoval takřka do prázdné klece, ale nedal. Nicméně se bude znovu vylučovat.
18:18
Tak teď už nevím, co by domácí chtěli. Štencel našel před bránou volného Zaťoviče, který měl hrozně moc prostoru na zakončení, kolem něj pusto a prázdno, ale puk poslal pouze do Lukáše.
17:33
Podobná situace jako před chvílí. Puk opět v brankovišti, ale Lukáš působí jako magnet, nic neodráží a Kometa nemůže najít kotouč, aby ho dopravila do sítě.
17:09
Třetí přesilovka pro Brno, soupeř je stále pod tlakem a tak z toho pramení fauly.
17:09
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Matěj Stříteský – 2 min., vysoká hůl).
17:00
Boleslav je v plném počtu, dál brání hubený náskok a především za něj vděčí svému brankáři.
16:12
Trma vrma jak by řekl komentátor Karol Polák. Způsobil ji obránce Kováčik, jehož bombu Lukáš vyrazil před sebe a pak se v brankovišti utvořila tlačenice, ale nakonec ji hráči hostů dokázali vyřešit. Kometa byla blízko vyrovnání.
15:49
Hra přerušena, bude se vhazovat u hrdiny posledních minut, někdejšího hráče Sparty nebo Lva Praha.
14:57
Tohle byla ovšem šance. Puk šel po trase Ondřej Němec – Kvapil a zakončující jemnou tečí Erat, Lukáš fantasticky celou situaci vyřešil.
14:47
Je tu druhá přesilovka pro Kometu, ta první nebyla zrovna nejlepší.
14:32
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pastor – 2 min., podražení).
14:26
Na ledě zůstal ležet brněnskému publiku dobře známý Tomáš Pospíšil, rozhodčí raději přerušili hru.
13:18
Zaťovič nastartoval chodidla a hned měl šanci. Následovala prudká střela Štencela, kterou Lukáš s obtížemi vyrazil. Kometa má teď tlak a šance.
12:37
Domácí zvyšují tlak, teď jsou mnohem častěji v pásmu protivníka.
11:57
První lajna Komety vytvořila před Lukášem pořádný tlak, vyslala několik střel a tou nejnebezpečnější byla rána Erat, která skončila těsně vedle. Poté to ještě zkoušel mladý Nečas, ale neuspěl.
11:16
A když už se dostane do střelecké pozice, jako třeba Čermák, vystaví obránci soupeře bloky a nepropustí kotouč k Lukášovi.
10:48
Pro změnu střílel Tomáš Urban, hodně nepřesně. Kometa se nemůže stále dostat do pásma.
09:49
Lencovo nahození nadělalo Čiliakovi problémy, puk poskočil před brankovou čárou, nakonec jej slovenský gólman zalehl.
09:36
09:13
Brejk Bolky nyní v poslední chvíli hasil obránce Ondřej Němec.
08:36
To Vampola má vyloženě dobrou náladu. Zase se ocitl u pravé tyče a Čiliak měl o zábavu postaráno.
07:36
Kometu čeká oslabení, zatím se jí vůbec nedaří. Chybuje v rozehrávkách a kupí mnoho nepřesností.
07:35
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jozef Kováčik – 2 min., nedovolené bránění).
06:57
Odraz od mantinelu, Ondřej Němec vyhodil kotouč mimo hřiště, vhazovat se bude u Čiliaka.
06:07
O vyrovnání se nyní pokoušel Zaťovič, Lukáš musel nadvakrát zasahovat.
05:58
Boleslav vstoupila do utkání výborně, hned tři dobré šance si dokázala vytvořit a z jedné udeřit.
04:37
Boleslav je při chuti a hrozí dál. Sám na bránu jel Hyka, ale Čiliaka v jasné tutovce nedokázal překonat. Sice se mu povedla klička do forhendu, ale do sítě puk neprocpal.
04:06
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nejprve zkusil pálit z dobré pozice Orsava, ale kotouč Čiliak vyrazil do rohu. Toho se zmocnil PETR VAMPOLA a zkušeně zakončil z otočky do Čiliakovy klece. Asistence: Tomáš Voráček, Jakub Orsava.
03:26
První střelecký pokus této přesilovky vyprodukoval Martin Zaťovič ale Lukáš v pohodě zakročil. To už hrají hosté v pěti lidech.
02:49
Ani teď to nevyšlo, Voráček vyhazuje.
02:36
Kometa hraje přesilovku, ale prozatím se nedokázala usadit na delší čas v útočném pásmu.
01:28
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Štich – 2 min., hákování).
01:28
Dobrá rána Marcela Haščáka, který to zkoušel nad rameno Lukáše. Ten měl co dělat, aby kotouč vytěšnil ze svého brankoviště. Bývalý karlovarský útočník se na začátku sezóny potkal se slušnou formou, zatím 2 góly a jedna asistence.
00:48
Domácí se krátce usadili v pásmu, ale hned o něj přišli. Nicméně u puku i nadále zůstávají.
00:48
Diváci sledovali první náznak šance, Kvapil si najel před Lukáše, ale ten zachytil puk včas.
00:26
Pikatní duel to jistě bude pro Jana Hanzlíka, který se vrátil do míst, které dobře zná. Diváci na něj tady rozhodně nezapomněli.
00:01
Teď už se budeme věnovat daleko příjemnějším věcem, za chvíli startuje utkání mezi Kometou a Mladou Boleslaví.
Bouřlivý potlesk tribun, rodiče a příbuzní rozhodčí Pavla Lainky jsou na ledě a od Komety (hráči bleskově vybrali tuto částku) obdrželi šek na sto tisíc korun. Šek předal prezident klubu Egbert Zündorf.
Hráči obou týmu nastupují na hrací plochu DRFG Areny. Nejprve nás čeká nemilá povinnost, minutou ticha uctíme památku rozhodčího a statistika Komety Pavla Lainky.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Trška, Malec, L. Vágner – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – T. Vondráček, Čermák (C), Dočekal – H. Zohorna, Hruška, Dymáček – Dostálek.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor – Pacovský, Urban, Pospíšil – Orsava, Vampola (C), Žejdl – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Ďurač, Jonák.

Rozhodčí: Čech, Hradil – Zíka, Kotlík.
Český hokej zasáhla smutná zpráva:

Dne 10. září 2016 podlehl mladý talentovaný rozhodčí Pavel Lainka následkům tragického zranění, které utrpěl při řízení hokejového utkání. Český hokej v jeho osobě ztratil velmi nadějného a perspektivního rozhodčího s těmi nejvyššími ambicemi. Klub HC Kometa Brno vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem nejbližším.

Při dnešním zápase mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví bude brněnský rozhodčí Pavel Lainka uctěn minutou ticha.
Hlasy před utkáním:

„Honza Hanzlík je skvělý bek a rád jej po dlouhém čase uvidím, už mi trochu chybí (úsměv),“ říká bývalý parťák z obrany Jozef Kováčik. „Boleslav skvěle bruslí, napadá, bude to rychlejší zápas než s Hradcem Králové,“ očekává Kováčik, který v Brně nastupuje již pátou sezonu v řadě.

„Očekáváme podobný zápas jako s Hradcem Králové. Doufáme, že se naše výkony budou zlepšovat a věříme, že se dokážeme prosadit naší hrou. Snad se vyhneme podobné pasáži, jako byla s Hradcem na začátku třetí třetiny, kdy nás ovlivnila vyrovnávající branka z konce prostřední periody," říká Martin Pešout.
Kometa Brno:

Zdá se, že už dávnou jsou pryč časy, kdy Kometa považovala Boleslav za velkou rivala a nepřítele. Křivda z dob první ligy sice u fanoušků zcela nevyšuměla, ale je jasné, že je čas jít dál. Zatím se Kometě daří, chytla začátek a neztratila jediný bod.

Kádr nabitý zajímavými jmény porazil dva těžké soupeře, nejprve 5:3 Zlín a poté i Hradec Králové. Oba duely byly nesmírně vyrovnané, nicméně Brňané zvládli koncovku a do tříbodového vítězství vložili plno sil. Je jasné, že i s Boleslaví to nebudou mít snadné. Loňský semifinalista bude i letos určitě chtít hrát o mety nejvyšší.
BK Mladá Boleslav:

Středočeši mají na svém kontě prozatím dva body, které získali v utkání v Hradci Králové. V napínavé přestřelce vysoko prohrávali, ale nakonec utkání totálně otočili a překlopili na svou stranu – výhra 5:4 po prodloužení. Před domácím publikem už tak úspěšní nebyli, Olomouci nevstřelili svěřenci kouče Výborného ani branku a padli 0:2.

Pikatní duel to bude jistě pro bývalého beka Komety Jana Hanzlíka, který poslední tři roky působil v brněnské Kometě, ve které získal dvě extraligové medaile a v tamním klubu zanechal výraznou stopu.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké úterý přeji z brněnské DRFG Areny, kde se dnes uskuteční již 3. kolo naší domácí nejvyšší soutěže. Zatím stoprocentní Kometa hostí soupeře z Mladé Boleslavi.