Pardubice - Hradec Králové: Derby pro hosty! Gól do prázdné brány dal Rudolf Červený, 1:4

Utkání tedy končí. Výsledek možná neodpovídá předvedené hře, Hradec ovšem zaslouženě odváží dvacet kilometrů severněji tři body. V poslední třetině, ještě za stavu 2:1 pro Hradec, mělo Dynamo obrovský tlak, ale Mountfield rázem z ničeho nic odskočil na 3:1 a v samém závěru pečetil výhru gólem do prázdné branky Rudolf Červený. Pěkný víkend Vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Patrik Rybár.
59:33
Hradec právě vstřelil branku!
Sotva stihl Martin Růžička vyjet z brány po tom, co se Dynamo usadilo v útočném pásmu, zachytil Hradec kotouč na obranné modré a dva hráči se úplně sami hnali na prázdnou branku. Pochopitelně neměl RUDOLF ČERVENÝ po přihrávce od Dragouna problém zakončit – 1:4. Asistence: Michal Dragoun a Jiří Šimánek.
59:01
Běží zřejmě poslední minuta dnešního utkání.
58:47
58:45
Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:39
Z první pálil Tomáš Knotek, ale Růžička vyráží.
58:06
Mountfield se prakticky po celou přesilovku drží v útočném pásmu, ale žádnou větší šanci si zatím nepřichystal.
56:47
V závěru si Mountfield zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Ján Sýkora.
56:44
Na druhé straně se bekhendem pokusil Rybára ohrozit Marek Trončinský, ale puk za brankovou čáru nedostal. Prohlíží se ovšem videozáznam!
56:13
Od mantinelu pálí Jiří Šimánek, Růžička vyráží.
55:36
Dynamo mělo teď během přesilovky a chvíli po ní obrovský tlak, ale z nenadálého protiútoku Mountfield zasahuje zřejmě smrtící úder! Roman Kukumberg našel rozjetého RASTISLAVA DEJE, jenž střelou přes obránce rozjásal hojný počet přítomných hradeckých příznivců v Tipsport areně. Asistence: Roman Kukumberg.
54:57
54:37
Rybár se válel v brankovišti jako ryba na suchu a vůbec nevěděl odkud přiletí kotouč, Petr Hubáček měl před sebou poloodkrytou branku, ale nedokázal zakončit!
54:00
I dvacáté derby je vyprodané! Dnešní utkání sleduje v Pardubicích 10 194 diváků.
54:00
Lukáš Nahodil v mezikruží z první pálí mimo!
53:21
Sýkora nezachytil další příhru na modrou a je pískán ofsajd Dynama.
53:05
Petr Sýkora pálí od modré pro něj tak typickým příklepem, ale odnesl to před ním stojící obránce.
52:57
Následně Blaž Gregorc dostává dvě minuty za vysokou hůl a Dynamo si zahraje další přesilovku!
52:55
Petr Hubáček se dostal ke kotouči těsně před Rybárem, ale nedokázal vstřelit gól!
52:20
Dynamu se nedaří usadit se v útočném pásmu soupeře.
51:51
Po souboji u mantinelu rozhodčí přerušuje hru.
50:27
Alexandre Picard sám před Růžičkou, ale domácí gólman chytá!
49:48
Od modré pálil Ladislav Havlík, ale nikdo před Rybárem nedokázal kotouč tečovat.
48:48
48:00
Petr Sýkora nezpracoval přihrávku a Dynamo je znovu venku ze třetiny.
47:41
Schausova střela od modré byla zablokována a Hradec vyhazuje.
47:22
Dynamo krouží v útočném pásmu.
46:48
Následně si totiž zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování inkasuje Richard Jarůšek.
46:48
Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Tomáš Knotek, ale Růžička jej dokázal vychytat – důležitý moment pro Dynamo!
46:24
Filip Zadina posunul kotouč po mantinelu na hradeckou branku na Berana, ael ten o kotouč přišel.
45:28
K další ostré střele napřáhl rozjetý Ján Sýkora, ale Rybár protáhl svou lapačku a prudký pokus zastavil.
45:01
V další útočné akci Dynamo zastavilo zakázané uvolnění.
44:24
Z ostrého úhlu pálil David Tomášek, Rybár vyráží.
43:52
Nahodil s Dragounem bojovali u mantinelu o puk, ale ten se rozhodl, že vyletí mimo mantinely.
43:10
Petr Sýkora se snažil zpoza branky přihrát do mezikruží, ale kotouč mu sklouzl z čepele.
42:26
42:19
Hradec opravdu zatápí domácí obraně, Růžička je ovšem pozorný.
41:45
Ke střele se dostal Richard Jarůšek, ale jeho pokus byl sražen vysoko nad branku.
41:37
Od modré pálil Jake Newton, Růžička kryje.
41:13
Bednář hledal ve druhé vlně postaveného Nedvídka, ale ten se ke kotouči nedostal.
40:45
Pardubice vyhazují přes všechny čáry až za Rybára.
40:26
Šanci na odplatu bude mít Hradec v následné přesilové hře, protože Petr Sýkora inkasuje dvě minuty za podražení.
40:18
Hned na úvod třetiny Dynamo vystihlo hradeckou rozehrávku a k puku se před Rybárem dostal Tomáš Rolinek, ale nedokázal procpat kotouč do sítě!
40:01
Druhá třetina končí za stejného stavu jako ta první. Mountfield měl zřejmě v kabině vážnou debatu, protože do druhé dvacetiminutovky vstoupil o sto procent aktivněji a hodně dotíral na pardubickou branku. Domácí Dynamo ovšem nijak výrazně nezaostávalo a taktéž občas Rybárovi pořádně zatopilo. Střely na branku ve druhé části: 6:9. Třetí začne přibližně 19:49.
40:00
39:19
Schaus pálí z protiútoku od modré těsně mimo!
38:54
Do zakončení se dostal Rastislav Dej, ale Růžička nastavil kotouči do cesty svůj beton.
38:32
Ján Sýkora si vybruslil od mantinelu a napřáhl k opravdu tvrdé střele, ale Rybár přikryl kotouč na hrudi.
37:55
Na druhé straně hru přerušuje Martin Růžička.
37:44
Od mantinelu pálil po přihrávce do jízdy Tomáš Kaut, ale Rybár vyráží.
37:16
Bártův příklep rozezněl plexi za hradeckou brankou.
37:05
V mezikruží se ke kotouč dostal Ján Sýkora, ale i Rybár si dokázal s jeho střelou poradit.
36:21
Těsně před Růžičkou tečoval střelu od modré před chvílí trestaný Jiří Šimánek, ale pardubický brankář stihl včas zareagovat!
36:00
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:36
Těsně mimo pálí Schaus.
35:02
Čáslava u mantinelu ukázkově zboural Romana Kukumberga a ke kotouči se dostává Dynamo.
34:00
Současně vyloučeni Petr Chaloupka (PCE) a Jiří Šimánek (HKR) na dvě minuty za držení protihráče, respektive držení hole. Bude se hrát čtyři na čtyři.
34:00
33:04
Gregorcova střela byla tečována a kotouč, jenž vyletěl hodně vysoko si cestou dolů pohlídal Martin Růžička a ukryl jej do lapačky.
32:41
Po Schausově pokusu na druhé straně hřiště hru přerušuje Rybár, následuje komerční přestávka.
32:26
Na druhé straně z první pálil nikým nehlídaný Roman Kukumberg, proti kterému Růžička vytáhl parádní zákrok pravým betonem!
32:07
Špirko pálí jen těsně mimo!
31:41
Radovan Pavlík zavezl v rychlosti kotouč do útočného pásma Mountfieldu a poslal přihrávku do jízdy Lukáši Nedvídkovi, ten ale trefuje Růžičku přímo do hrudi a hra je přerušena.
31:12
Od mantinelu pálil Michal Bárta, Rybár úřaduje betonem.
30:17
29:49
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
29:40
Knotek posílal před branku možnost tečovat kotouč některým ze spoluhráčů, ale bez výsledku.
29:25
Gregorc potřetí mimo.
28:53
Ke střele se znovu dostal Gregorc, tentokráte ale trefil mantinel za pardubickou brankou.
28:43
Z levého kruhu pro vhazování zápěstím vypálil Tomáš Knotek, ale Růžička kotouč kryje a přerušuje hru.
28:33
Od modré pálil někdejší hráč Dynama Blaž Gregorc, ale jeho pokus byl sražen vysoko nad.
28:17
U mantinelu za pardubickou brankou ovšem fauloval David Tomášek, a díky jeho dvěma minutám za podražení má Hradec šanci na nápravu.
27:53
27:42
Dynamo zatím oslabení zvládá na jedničku.
27:30
Teď je Hradci dokonce pískáno zakázané uvolnění.
27:10
Dynamo znovu vyhazuje kotouč až za Rybára.
27:03
Kukumberk našel v mezikruží dobře postaveného Dietze, ale Růžička stihl včas zacelit mezírku mezi betony.
26:40
Pardubice opět dostávají kotouč ze třetiny.
26:14
Dynamo ale ihned vyhazuje a Hradec začíná od vlastní branky.
25:53
Bedřich Köhler byl faulován a Dynamo bude hrát v oslabení. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Tomáš Kaut.
25:05
Od mantinelu přihrával před branku Jarůšek, jenž našel rozjetého Picarda, ale Růžička nijak zvlášť nebezpečný pokus vyráží.
24:25
Tentokráte ofsajd.
24:02
Mountfieldu se nedaří založit útok, je mu pískáno další zakázané uvolnění.
23:43
Podobně si počínal i Hradec, vhazovat se bude před Rybárem.
23:14
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
22:00
Michal Bárta, jenž před časem hostoval právě v Mountfieldu dostával přihrávku před branku, ale jeho pokus Rybár vyrazil.
20:54
Lukáš Nahodil zavezl kotouč do útočného pásma, ale v souboji u mantinelu o něj i přes podporu od spoluhráče přišel.
20:23
Následně je pískáno zakázané uvolnění Hradce.
20:13
Schaus se pokoušel nahodil kotouč od mantinelu, ale puk byl sražen za branku.
20:01
První třetina končí, Mountfield si do kabiny odnáší po obratu těsné vedení 2:1. Ze začátku zápasu mělo více ze hry domácí Dynamo, jeho tlak potvrdil ve třetí minutě Petr Sýkora, jenž zužitkoval trestné střílení po předešlém faulu na svou osobu. Postupem času ale Mountfield šlápl do kroku a dvěma zásahy Picarda a Vydareného ze dvanácté, respektive devatenácté minuty otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
19:44
Ke střele se dostával Tomáš Kaut, ale jeho pokus na poslední chvíli zablokoval hradecký obránce.
19:10
Lukáš Nahodil pálí mimo.
18:04
Tak to byl krásný gól! Na modrou čáru dostal přihrávku RENÉ VYDARENÝ a nechytatelnou dělovkou s spolu s odrazem o břevno překonává Martina Růžičku! Asistence: Martin Pláněk a Roman Kukumberg.
17:54
Ihned po vhazování Hradec pálí a Růžička si připisuje další zákrok.
17:50
Přes obránce pálil Michal Dragoun, ale Růžička betonem vyráží kotouč do ochranné sítě.
17:25
Mountfield se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale Jake Newton nezachytil kotouč na modré čáře a vyhání své spoluhráče ze třetiny.
16:53
Oba týmy v plném počtu.
16:20
Dynamo se usilovně tlačí do útoku, ale Hradec poctivě napadá.
15:41
David Tomášek si najel do mezikruží, ale jeho střelu Rybár vyráží.
14:53
Bude se hrát čtyři na čtyři. Po zákroku Martina Růžičky jsou vyloučeni Petr Chaloupka a Alexandre Picard na dvě minuty za hrubost.
14:53
13:17
Marek Trončinský předvádí ukázkovou obrannou hru, když čistými zákroky poslal k ledu dva hradecké hráče v krátkém časovém sledu.
11:51
Z dalšího útoku už se ovšem hosté radovat mohou! Přímo do jízdy dostal přesnou přihrávku ALEXANDRE PICARD, vybruslil si od mantinelu a přízemní střelou překonal Martina Růžičku mezi betony. Asistence: Martin Pláněk a René Vydarený.
11:23
Petr Hubáček teď vyrobil obrovskou chybu na útočné modré, když poslal do úniku dvou na jednoho Bednáře s Dejem, ale druhý jmenovaný netrefil kotouč!
10:38
Od modré nahazoval Petr Čáslava, ale hradecký brankář schoval kotouč v lapačce, znovu se bude vhazovat.
10:26
Hradci se nedaří dostat do tempa, rozhodčí tentokráte píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Rybárem.
09:41
Při následném protiútoku je hostům pískán ofsajd.
09:31
Dopředu sprintoval mladík Filip Zadina, ale s jeho střelou mezi dvěma hradeckými obránci si Rybár poradil.
09:23
Po střele Martina Pláňka úřaduje jeho jmenovec Růžička v pardubické brance.
09:07
Dynamo zachytilo hradeckou rozehrávku, ale Petr Sýkora byl v mezikruží od kotouče odstaven.
08:35
07:57
Ján Sýkora ale nezpracoval finální přihrávku a Mountfield opět vyhazuje.
07:35
Dynamo je znovu v útočném pásmu.
06:45
Špirko našel přes osu třetiny Petra Sýkoru, jenž ještě posílal na teč před branku, ale Rybár vyráží, Hradec následně vyhazuje.
06:35
Po komerční přestávce, která se právě rozběhla, si Dynamo zahraje první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za hákování totiž inkasuje kapitán Mountfieldu Jaroslav Bednář.
06:07
Ihned po vhazování pálil od mantinelu Ján Sýkora, ale kotouč letí mimo.
05:56
Ten o pár chvil později přerušuje hru svým zákrokem, bude se vhazovat.
05:46
Dynamo krouží v útočném pásmu, střelu Schause vyráží Rybár.
05:22
K další střele se dostal Michal Dragoun, ale kotouč letí vysoko nad.
04:59
Od modré pálil Blaž Gregorc, jeho střelu ještě před Růžičkou někdo tečoval, ale pardubický brankář vyráží.
04:43
Hradec se pokouší usadit se v útočném pásmu.
04:06
David Tomášek krásnou kličkou obešel posledního obránce Hradce, ale Patrik Rybár vystavil jeho pokusu stopku krásným zákrokem lapačkou!
03:17
Po střele Michala Dragouna přerušuje hru svým zákrokem Martin Růžička.
02:56
Dynamo právě vstřelilo branku!
PETR SÝKORA se s klidem rozjel k exekuci trestného střílení a bekhendem překonává Patrika Rybára – 1:0! Bez asistence.
02:56
Po faulu na Petra Sýkoru bylo nařízeno trestné střílení!
02:42
Stanislav Dietz nahodil kotouč od modré čáry, Růžička vyráží!
02:19
Po Beranově pasu pálil David Tomášek, ale Rybár vyráží. Dynamo má v prvních minutách více ze hry.
01:53
Do zakončení se v mezikruží dostal Jan Starý, ale Rybár ukrývá kotouč ve své lapačce.
01:39
Je pískáno zakázané uvolnění Dynama Pardubice,
01:13
Na druhé straně přihrávku před branku dostával Petr Hubáček, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč a je po akci.
00:25
V útočném pásmu se ke kotouči dostával Michal Dragoun a pokoušel se o střelu, vše ale zažehnal domácí obránce.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Trončinský, Nedbal, Čáslava, Chaloupka, Havlík, Ščotka, Zajíc – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Nahodil, Hubáček – Beran, Tomášek, Zadina – Starý, T. Kaut, Bárta.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – R. Pavlík, Nedvídek, Köhler.

Rozhodčí: Šír, Horák – Gebauer, Lederer.
Na utkání se také pečlivě připravují i oba tábory fanoušků, kteří se jistě postarají o atmosféru hodnou možná nejsledovanějšímu utkání v České republice. Kdo z nich bude nakonec šťastnější, to se dozvíme mezi osmou a devátou hodinou večerní, buďte u toho!
„Ty poslední zápasy jsme neodehráli tak, jak jsme si představovali. Nehráli jsme ten hokej jako po turnaji ve Švýcarsku. Musíme se vrátit k poctivému, rychlému a přímočarému stylu hry s velkým nasazením. Doufám, že derby to přinese,“ řekl Jaroslav Bednář pro server hokej.cz.
Jak zmínil, Hradec Králové se aktuálně nenachází v dobré formě. Svěřenci Václava Sýkory prohráli třikrát v řadě a dokázali vstřelit pouze tři branky. Mountfield sice našel formu na Spengleru, kde na přelomu roku skvěle reprezentoval český hokej, a po návratu až do zmíněného začátku série tří prohraných utkání dokázal vyhrát šestkrát z osmi případů, teď se ovšem vytratila lehkost a přišel útlum.
„Nedělní výhra v Liberci nás musí povzbudit a zvýšit nám sebevědomí. Kluci celý týden dřeli s tím, že máme před sebou náročný víkend před pauzou. Děláme všechno pro to, abychom zvrátili současnou bilanci a Hradec Králové doma porazili. Máme velikou šanci, nejsou v ideálním rozpoložení, měli jsme delší čas na odpočinek. Derby je ale nevyzpytatelné. Trénoval jsem dříve Spartu, když hrála derby se Slavií, znám souboje Vítkovic s Třincem, i v Bělorusku jsem zažil podobná utkání. Takové zápasy jsou specifické, nikdy není předem známý jejich vítěz. Každý hráč se vybičuje k maximálnímu výkonu, všichni se moc těšíme,“ vyhlašuje před zápasem hlavní trenér Dynama Miloš Holaň.
Co se týče letošní sezony a aktuálního dění na extraligových kolbištích, Dynamo je na vzestupu. Pod novým trenérem Milošem Holaněm dokázalo získat šest bodů z dvanácti možných a navzdory nelichotivému postavení v tabulce bodovat proti silným soupeřům včetně výhry na ledě úřadujícího mistra z posledního kola díky skvěle zvládnuté poslední třetině.
S ohledem na předešlá vzájemná utkání jsou pro dnešní zápas favoritem hosté zpod Bílé věže. Dynamu se totiž proti Hradci podařilo zvítězit naposledy v lednu loňského roku. Od té doby úřaduje Mountfield, jenž získal čtyři po sobě jdoucí derby.
Na východě Čech je nejen mezi hokejovými příznivci v posledních dnech pořádně rušno! Na programu totiž není nic jiného, než jubilejní dvacáté derby mezi nesmiřitelnými rivaly Dynamem Pardubice a Mountfieldem HK!