SESTŘIH: 5. čtvrtfinále play off, Brno - Zlín 2:1

To je z Brna vše, díky za pozornost a někdy zase na počtenou.
Stav série: 3:2.
Hráči zápasu:

Leoš Čermák – Oldřich Kotvan.
Kometa po brankách Dujsíka a Buriana vítězí a v sérii tak vede 3:2. Do Zlína jede s velkou výhodou, tento moravský souboj může rozhodnout. Ale PSG se nebude chtít vzdát a bude muset vyhrát za každou cenu.
Napínavá bitva našla svého vítěze. Kometa měla dvoubrankový náskok, který dlouho střežila a měla i na to, aby přidala do Kašíkovy brány další góly. Jenže nakonec si nadělala hodně velké komplikace, když snížil Kotvan. Přes tlak a hru bez brankáře se Zlín kýženého vyrovnání nedočkal.
60:00
59:26
Zlín byl usazen v pásmu, ale Malec nakonec vyhodil.
58:57
Kašík je venku z brány.
58:57
Je to tak, Rostislav Vlach sáhl k oddechovému času. Pravděpodobně posadí Kašíka na lavičku.
58:57
Marek Čiliak podržel svůj tým, když kryje nebezpečný pokus Vlacha. Zlín si jistě vybere čas na poradu.
58:05
Ohlášeny poslední dvě minuty tohoto dramatu.
57:32
Brňané ale hrají i nadále aktivně a jsou většinu času v útočném pásmu.
57:06
Napětí stoupá, hraje se o hodně.
56:59
Tři minuty do konce a hosté jsou ve hře, přičemž dlouho čekali na nějakou šanci. Kometa může litovat zahozených možností.
56:16
Velká šance Brna, kterou měl Dočekal, ale v samostatném úniku jej vychytal Kašík, který ucpal prostor mezi betony. To byla obrovská šance.
55:40
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté dávají kontaktní branku. Využívají tak zmatků v brněnské obraně, po špatné rozehrávce. Autorem branky OLDŘICH KOTVAN, který v poklidu dorazil kotouč za záda bezmocného Marka Čiliaka. Asistence: Bedřich Köhler.
54:52
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků – vyprodáno.
54:44
Hosté závěr příliš nezvládají. Je tu další trest, Petr Čajánek neudržel nervy na uzdě a vyfasoval osobní trest na deset minut.
54:28
Čermákova formace semkla soupeře na vlastní polovinu, několik šancí ale likviduje Kašík.
53:37
Okál inkasuje dvě minuty a také desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.
53:37
Emoce na pochodu, Okál nevybíravě sestřelil u mantinelu Kováčik a vypadá to na větší trest do konce utkání. Úder do hlavy byl evidentní.
53:23
Další přerušení, kotouč končí na brněnské střídačce.
53:06
Vondráček jen tak lehce posunul kotouč do středního pásma, tohle přesně Kometě vyhovuje.
52:22
Mohlo být rozhodnuto. Burian měl na hokejce třetí branku, ale v poslední chvíli se mu do střely vrhl jeden z hostujících obránců a puk končí v ochranné síti.
51:56
PSG v plném počtu, Káňa však drží puk v útočném pásmu.
51:22
Byť tedy jen krátkou. Čas ovšem hraje pro Brno, a to nikam nepospíchá.
50:45
Zdá se, že Kometa kontroluje hru a dobře brání výsledek. Nyní hraje přesilovku.
49:52
Zlínský kapitán si vyslechl pár slovíček při cestě na trestnou...každopádně hraje se 4/4.
49:52
A je po zlínské přesilovce, za nedovolené bránění putuje za katr Petr Čajánek.
49:18
Hanzlík vyhodil, Zlín musí začít od svého brankáře. Následně Koreisovy a Burianovy bloky hatí šance ševců.
48:54
Dvě minuty dostane brněnský hráč, konkrétně Čermák – hrubost.
48:50
Hosté v plném počtu, ale opět se bude vylučovat.
47:30
Nepovede se to ani teď, Zlín už je ve čtyřech, brněnské pokusy neměly dobré parametry. Hosté odolali a stále mají naději.
46:16
Kometa v této sezóně nedala branku ve dvojnásobné početní výhodě, nyní se to přímo nabízí. Ale hosté zatím dobře brání.
46:04
Kometa bude pokračovat v přesilovce, která dostane navíc dvojnásobnou hodnotu. Žižka hákoval Tona a bude se hrát 5/3.
45:40
Němec prohrál buly a málem se urodil slibný brejk pro hosty, ten však utnul výborným zákrokem obránce Hanzlík.
45:25
Bude se vylučovat na druhé straně. Köhler vyloučen za podražení.
45:12
Ostřížek vyhazuje přes všechny čáry, Kováčik se vrací na led.
44:05
PSG se zatím nemůže usadit v pásmu, Kometa v oslabení hraje perfektně, což dokazovala již v základní části.
43:17
Teď je řadu na Zlínu, který musí dotahovat již dvoubrankový náskok. Šanci bude mít nyní, Kováčik vyhodil kotouč mimo hřiště a dostává dvě minuty.
42:56
Čermák přihrál na modrou, kde byl jeho parťák Káňa, ale tomu střele z voleje vůbec nesedla.
41:32
Kometa právě vstřelila branku!
Kontr Komety nese smrtící punc. VILÉM BURIAN dostal ideální přihrávku před bránu, kde byl brněnský útočník najetý a střelou z voleje dopravil kotouč podruhé do Kašíkovy svatyně. Asistence: Tomáš Vondráček, Jakub Koreis.
41:05
Leškova střela šla do hrudi Marka Čiliaka, který v pohodě chytá.
40:44
Kometa vyhodila přes všechny čáry, bude se vhazovat u Čiliaka.
40:28
Jdeme na to, na ledě první útočné formace.
40:01
Třetí část se pozvolna blíží, oba týmy vstupují na ledovou plochu.
Skončila druhá část tohoto napínavého zápasu, Kometa stále drží těsné vedení, i když měla několik možností na zvýšení skóre. Čermák trefil tyč, Němec, Koreis i Dočekal z tutovek jen výborně chytajícího Kašíka. I hosté se dočkali do několika možností, ale v souboji brankářů je prozatím o chloupek lepší slovenský mág Marek Čiliak.
Další třetina začne přibližně v 19:07.
40:00
39:17
Už se hraje poslední minuta druhé třetiny a málem se Zlín dostal do brejku, Dujsíkovo zaváhání na modré ale Ondráček nepotrestal.
38:36
Hraje se v pěti, drama pokračuje.
37:55
Ale špatně rozehrál a Martin Dočekal se rozjel k velkému sólu, ale Kašík vystartoval ze svého stanoviště a důležitý souboj o puk zvládl.
37:27
Přesilovka pokračuje, Zlín je stále v tlaku.
36:17
Brněnská obrana musela přežít hodně těžké chvíle, Zlín štípal, kousal, ale dnes Kometu zdobí velká obětavost a vůle.
35:57
Čermák nedovoleně bránil a dostává dvě minuty. Nyní je tu přesilovka pro PSG.
35:51
Čajánek šťouchal puk u Čiliaka, ale Malec jej dokázal zastavit.
35:42
Hraje se u Marka Čiliaka, Brno zahrálo icing.
34:26
Na obou stranách je hodně rušno, Čiliak musel krýt několik těžkých střel, jednu dokonce inkasoval do masky, Kometa byla po dlouhé době pod tlakem, ale situaci ustála.
33:22
Opět to byla obrovská převaha brněnské Komety, která hrozila Čermákem, Káňou a také Honejskem, jenž si najel až před bránu, Kašík opět zatáhl závoru.
32:52
Další si možná vytvoří za chvíli. Vlach povalil k zemi Dočekala a jde si posedět na dvě minuty.
32:42
Kašík drží akcie svého týmu hodně nad vodou. Nyní zlikvidoval tutovky Dočekala a také Ostřížka. Kometa v této třetině neproměnila již několik příležitostí.
32:27
Mrázek pobavil svou piruetkou přítomné diváky, kteří ale ocenili obrovskou bojovnost mladého útočníka o získání neposadného kotouče.
32:17
Tlak brněnské formace graduje, byť už jsou hosté v plném počtu.
31:22
Bomba Kuboše končí u Kašíka, který ale zůstává ležet na ledě a tím přerušuje drtivý tlak soupeře. Nutno říct, že byl otřesen a rozhodčí raději přerušili hru.
30:17
Obrovská šance Komety hned po buly. Z toho se vymanil Němec, který z otočky nepřekvapil Kašíka. Posléze měl gól na hokejce Ton, ale ani on puk do sítě nedostal. Přesilovka Kometa je hodně nebezpečná a plná šancí.
30:07
Vojtěch Němec kličkoval, kličkoval a nakonec si vykličkoval háček od Köhlera. Dvě minuty tentokrát pro PSG.
29:44
Koreisova formace sevřela berany do své ohrady a vynutila si velký tlak. Kašík ale odolal s pomocí své defenzivy.
28:51
Domácí v pěti.
28:26
Leškovu střelu Čiliak vytěsnil ramenem a poté Kometa vyhazuje a Dočekalem šetří čas.
27:26
První část oslabení Brno zvládá, Kuboš vyhazuje.
26:52
Na ledě zůstal ležet Veselý, ale po chvilce oddechu putuje na svou střídačku. Pokračuje se ve hře.
26:45
Koreis se provinil přestupkem proti pravidlům a za držení odchází na dvě minuty. Zlín má tak k dispozici třetí přesilovku v utkání..
26:29
Říčkův pokus nemohl slovenského reprezentačního brankáře nikterak překvapit.
26:23
I Čiliak je dnes velmi pozorný, nyní pokryl střelu Veselého, který spíše nahazoval kotouč na brněnskou branku.
25:56
Roman Erat kroužil útočným pásmem, bojoval o kotouč, ale zlínská obrana si ho pečlivě hlídala.
25:16
Puk vypadl ze hřiště, vhazovat se bude před Kašíkovou bránou.
24:56
Ševci také zahrozili, Marušákova dělovka končí u Čiliaka.
24:26
Kubošova dělovka zaměstnala Kašíka, ale také chodidla Ostřížka, který puk bruslí tečoval.
23:27
Vondráček hledal Koreise, který ale místo střely volil přihrávku a celou situaci zabrzdil. Poté Zlín jen vyhazuje.
22:49
Hosté jsou již kompletní, ale přežili hodně krušné chvíle, Kometa měla tlak na zvýšení skóre.
21:50
Tutovka pro Kometu. Čermák poslal pořádně ostrou pumelici na Kašíkovu svatyni a za zlínským brankáře zazvonila tyč. Poté dorážel Hanzlík a také Káňa, puk skotačil po brankové čáře, ale do sítě se nedostal.
21:09
Rána Kováčika byla sražena mimo, poté Marušák dokázal vyhodit až k Čiliakovi.
20:43
Avšak žádnou šanci nevyprodukovala a sama se navíc provinila faulem. Kubiš inkasuje menší trest za hrubost.
20:07
Óda na brněnskou radost je nyní slyšet v DRFG Areně, zatímco v útočném snažení je hostující formace.
20:01
Za necelou minutu začíná druhá třetina tohoto pátého čtvrtfinále mezi Kometou a Zlínem, zatím je na tom o něco málo lépe domácí družina.
Máme za sebou první třetinu, která byla pro oko diváka hodně výživná. Oba týmy hrají aktivně, vytváří si šance a není to kupodivu žádná úporná bitva. Šance střídá šanci a oba gólmani musí být v pohotovosti. Jeden gól přeci jen padl, v čase 17:46 prostřelil Kašíka jako nějaký zkušený rutinér mladý obránce Dujsík.
Další třetina začne přibližně v 18:13.
20:00
19:51
Ještě jedno vhazování, buly u Kašíkovy brány.
18:57
Už se hraje poslední minuta první třetiny, která nabídla pohledný hokej z obou stran. Zatím je na tom o něco lépe Kometa.
17:46
Domácí jdou do vedení. Nedávno potrestaný bek TOMÁŠ DUJSÍK vyskočil z trestné, vypomohl útoku a využil přesné přihrávky kapitána Čermáka. Jako nějaký zkušený útočník se dostal až před Kašíka a poslal puk do horní části brány. Tohle už letos ukázal v základní části proti Slavii. Asistence: Leoš Čermák, Jan Káňa.
17:09
Kubišova střela z otočky byla poměrně nebezpečná, ale Čiliak ji viděl a vyrazil na Ostřížka, který puk vyhodil do bezpečí.
16:25
Aleš Holík špatně rozehrál a vyhnal své mužstvo z pásma.
15:58
Kometa první část oslabení zvládá, dobře napadá a vyhazuje puky co nejdál od svého gólmana.
15:35
Bude se znovu vylučovat, obránce Dujsík inkasuje menší trest za krosček.
14:03
Hraje se 4/4, ihned to zkusil z levého kruhu Ostřížek, Kašík jeho pokus kryje.
13:35
Poprvé v zápase dává o sobě dal vědět Petr Čajánek, se kterým se potkal na ledě obránce Kováčik a hned si oba něco ústně vyřizovali. Pak došlo k menší šťouchanici, oba jdou na trestnou za hrubost.
12:57
Druhá komerční přestávka v této pasáži utkání, které má stále strhující tempo.
12:56
Sedláček prověřil pozornost Čiliak, který se ale nenechal rozhodit.
11:55
Kometa je v plném počtu a hned se dostala do brejku, Dočekal s Vondráčkem však nedokázali zakončit.
10:43
Obrovská šance pro Zlín. Jakub Svoboda dostal ideáln přihrávku a jel sám na Čiliaka, ten však zasáhl lapačkou a překazil ševcům radost.
10:17
Hra přerušena, Zlín vystaven do ofsajdové pozice.
10:03
Koreis s obtížemi vyhazuje a jde střídat.
09:42
Přesilovka pro hosty. Dočekal hákoval a již sedí na trestné lavici.
09:17
Hanzlík výborně zvládl souboj se Sedláčkem, který chtěl zakončovat, ale zkušený obránce jeho úmysl přečetl.
08:48
Hosté hrají v plném počtu, aktuálně se hraje ve středním pásmu.
08:00
Největší šance zápasu se urodila právě teď. Honejsek dostal přihrávku do jízdy, šel sám na Kašíka, toho si položil a chtěl zakončit nad jeho levý beton, ale fantom ve zlínském brankovišti vytasil důležitý zákrok.
07:27
Kubošova dělovka vypadla Kašíkovi z výstroje, pak dorážel Čermák, ale neuspěl.
07:10
Hanzlík střílel na tečujícího Tona, ten ale trefuje ochrannou síť.
06:38
Koreis prohrál buly, Kometa to musí zkusit od vlasního brankáře.
06:25
Kometa si zahraje přesilovku, Žižka inkasuje dvě minuty za úmyslné posunutí branky. Brno si tak zahraje první přesilovku.
06:25
Máme tu komerční přestávku, která trochu uklidní tempo hry. To je prozatím výborné.
06:25
Na obou stranách registrujeme dvě dobré šance. Nejprve mohl potrestat chybnou rozehrávku Čiliaka exbrněnský Jakub Svoboda, na druhé straně hřiště střílel bekhendem Vondráček, ale Kašík byl připraven.
05:26
Další slibný pokus vyprodukoval Jan Káňa, který se protlačil přes dva beky a hledal kolegu Čermáka, ten byl však pokrytý obranou Zlína. Ta vyhazuje rovnou přes všechny čáry.
04:16
Ševci se provinili icingem, buly u Kašíka.
04:06
Posléze se do šance dostávala třetí formace Komety, Čermák natlačil Kašíka do svého pracoviště a hra je přerušena.
03:49
Kašíka ohrozil svižnou střelou novic v sestavě Erat, hra je přerušena.
03:15
Hosté pořádně zamáčkli domácí první formaci, která byla pod obrovský tlakem, jen díky Čiliakovi se stav nemění. Výbornou šanci měl Čajánek a následně Ondráček, stav se nemění.
02:28
Hraje se od začátku zajímavý a útočný hokej, vypadá to, že nás bude pěkná hokejová podívaná.
02:08
Na druhé straně měl solidně našlápnuto Holík, ale jeho pokus z jízdy končí mimo brněnskou klec.
01:02
Mohla to být první větší možnost zápasu. Vondráček pelášil ve dvojici s Koreisem na jednoho zlínského beka, ale přihrávka prvně jmenovaného nebyla přesná, a tak si Kašík nemusel připsat žádný složitý zákrok.
00:38
Od modré střílel Žižka, ale jeho pokus byl sražen mimo bránu. Hosté však zůstávají usazeni ve svém útočném pásmu.
00:06
První buly pro Kometu, která ihned založila útok, ale Kováčik špatně rozehrál a bude se vhazovat u Čiliaka.
00:01
Teď už je vše připraveno, v první formaci Komety nově Roman Erat místo nemocného Jana Hrušky.
Za pár chvil odstartuje tento duel, před začátkem se však dočkáme úvodního ceremoniálu, kdy zpěvák Jožka Černý zapěje státní hymnu České republiky.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kuboš, Hájek – Ton, V. Němec, Erat – T. Vondráček, Koreis, Burian – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Valenta Marušák, Žižka, Holík, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Ondráček – Kubiš, Leška, J. Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Sedláček, Okál. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Komárek, Ondráček.
Hlasy před utkáním:

"Se stavem 2:2 na série máme zkušenosti. Loni jsme tak bojovali v play off s Plzní a Spartou. Tam bylo horší, že jsme pátý zápas hráli za nerozhodného stavu venku. Teď hrajeme páté utkání doma, to je naše výhoda,“ zamyslel se na webu Komety kouč Vladimír Kýhos, který plánuje změny v sestavě. Do útoku by měl nastoupit místo Hynka Zohorny útočník David Ostřížek. Je také možné, že do hry zasáhne i třebíčský hokejista Roman Erat.

Obě mužstva jsou pod stejným tlakem získat do dalšího zápasu výhodu mečbolu. Navíc v play off domácí led není vždy výhodou jako v základní části," uvedl trenér Vlach, který má na marodce dlouhodobě zraněného útočníka Filipa Čecha ještě obránce Dalibor Řezníček. Naopak do série možná naskočí obránce Martin Matějíček. "Uvidíme v den zápasu, jak se bude cítit. A zatím neprozradím ani, kdo se postaví do brány,“ pověděl zlínský stratég na klubovém webu PSG Zlín.
1. zápas: Kometa – Zlín – 2:3 v prodloužení

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Káňa, Vágner), 60. Němec (Koreis, Kováčik) – 31. Žižka (Marušák, Čajánek), 31. Vlach (TS), 61. Okál (Marušák, Leška). Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

2. zápas: Kometa – Zlín 4:2

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Němec, Ton), 47. Ton (Kováčik, Němec), 55. Němec (Kováčik, Hruška), 55. Vondráček (Burian, Koreis) – 44. Marušák (Leška, Okál), 57. Holík (Vlach). Rozhodčí: Jan Hribik, Robin Šír – Stanislav Barvíř, Petr Blümel. Vyloučení: 6:8 + 20 min. OT Okál (ZLN). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

3. zápas: Zlín – Kometa 1:2

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Holík) – 23. Ptáček (Káňa, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

4. zápas Zlín – Kometa 5:3

Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Leška, Čajánek), 26. Svoboda (A. Holík), 33. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) – 37. Mrázek, 40. Němec (Ton), 55. Káňa (Ptáček, Malec). Rozhodčí: Hradil, Fraňo – Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6510.
V neděli a v pondělí se hrálo na stadionu Luďka Čajky. V prvním utkání Kometa dokázala ukořistit výhru 2:1 a stejným výsledkem se dostala i do vedení v sérii. Na povedený zápas však o den později nedokázala navázat. Zlínský kouč Vlach totálně překopal sestavu a ukázalo se, že to byl správný krok. PSG vyhrálo v klíčové bitvě 5:3.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Nastal čas na další třaskavou bitvu, dnes v DRFG Areně bude pokračovat naprosto vyrovnaná série mezi Kometou a Zlínem. Souboj loňských finalistů je zatím 2:2 na zápasy a dnes by se teoreticky mohl lámat chleba. Tedy i prakticky, protože, kdo dnes v Brně uspěje, bude mít výhodu mečbolu a bude logicky krok od postupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.