SESTŘIH: Předkolo play off: Vítkovice - Pardubice 8:2

Po prvním hracím dni předkola tak domácí Ostrava vede 1:0 na série. Další zápas se odehraje zase zítra v 18:20. Já se tímto s vámi loučím a někdy příště u online textové přenosu nashle, Tomáš Matoušek.
Vítkovice vyhrávají dnešní zápas poměrem 8:2, kdy po prohrané první třetině zbytek zápasu s přehledem vyhrály 5:0; 2:0 a zaslouženě vyhrály.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Marcinko (PCE), Tomáš Svoboda (VIT).
60:00
59:12
Rozhodčí po střetu se Szturcem na zemi.
59:01
57:58
Vandas v poslední možný okamžik vypíchnutím zabránil střele soupeře, s toušem se dostal do míst pro vhazování, dál ho duo obránců nepustilo.
57:32
Hraje se před Dolejšem, Pardubice u touše.
57:01
Richard Stehlík (VIT) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
56:55
Pětce Ostravy se nepovedl přechod přes střed jak by si představovala, bude se vylučovat.
56:41
Vhazovat se bude ve středu hřiště.
56:10
Ofsajd.
55:48
Špaček tečoval před Dolejšem, ten po chycení střely opět chytá.
Ten nájezd neproměnil! Těsně před Vejmelkou se zastavil se snahou obhodit si brankáře, při tomto pokusu upadl.
Nájezd pojede Vandas.
55:26
Domácí pojedou nájezd.
55:09
Pardubický útočník nahodil na Dolejše, ten podržel. Buly tak bude vhozeno po jeho levé ruce.
54:07
Ostravanům se nepovedl přechod k Vejmelkovy, jeden z domácích situaci vyřešil přihrávkou do obranných řad, obránci přihrávku nezachytili, domácí začne od píky.
53:46
Vhazovat se bude u Vejmelky.
53:46
Komerční přestávka.
53:32
53:28
Po přerušení hry se do sebe hráči obou týmů pustili, rozhodčí celou potyčku utnuli v zárodku.
53:27
Tyč! To je vše, co se domácím po projitím třetinou hostí podařilo.
52:20
Domácí hráči se k nelibosti fanoušků snaží své akce šperkovat, připravují se tím o góly.
51:32
Jakub Gašparovič (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
51:32
Domácí v tutovce! Vše jim překazil Gašparovič.
51:11
Němec zkusil propálit vše, co mu stálo v cestě, někdo z obránců pukl vytečoval do bezpečné vzdálenosti.
50:24
Ofsajd.
50:04
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
49:20
Vítkovice právě vstřelily branku!
Patnáct sekund stačilo domácím k tomu, aby dali fanouškům důvod k radosti. Mezi kruhy se k bráně hostí prodral ROMAN SZTURC a střelou zápěstím rozvlnil síť brány. Asistence: Richard Stehlík, Michal Hlinka.
49:05
Matouš Venkrebec (PCE) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
48:20
Korín dřív u nahození Vítkovic, ty se nedokážou prosadit ani na jedné straně kluziště.
48:07
Buly bude vhozeno po pravé ruce Vejmelky.
47:39
Pardubicím se lépe daří forčeking, Vítkovice spadají k pasivitě.
47:15
Ščotka s pukem ve středním pásmu.
47:04
46:55
Němcovi utekla přihrávka, hra se přesouvá do středu hřiště.
46:18
46:02
Přesilovka se blíží ke konci a domácím moc nesedla.
45:17
Hosté z města Perníku dokázali, že se s nimi v tomto zápase pořád musí počítat, když zahrozili ve čtyřech před Dolejšem.
44:56
Ostravané vyčkávají s pukem u Dolejše.
44:18
Blaž Gregor (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
44:02
Pardubice udržely střední pásmo, do hry se s rozehrávkou zapojil Dolejš.
43:39
Zíb napřáhl od modré čáry, Vejmelka byl na svém místě včas a prudkou střelu chytil.
Dnešní utkání sleduje 5000 diváků.
42:47
Olesz se prodral před bránu, puk do brány nenasměroval.
42:20
Hra se po buly přenesla od Vejmelka k Dolejšovi, který pokud podržel.
42:01
Už se opět hraje a hráči domácího týmu dávají Pardubicím okusit tvrdou hru.
Hra je přerušena, fanouškům se nelíbil zákrok na Kloka.
41:22
Ščotka vyváží puk zpoza své brány.
41:01
Hráči Vítkovic se nahrnuly před Vejmelka, kde střelou pod lapačku brankáře překonal RUDOLF HUNA. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
40:01
Poslední třetina začne v 18:51.
40:00
39:38
Obránci hostí přehodnotili situaci a rozehráli najíždějícím hráčům, puk končí v lapačce Dolejše.
39:12
Buly proběhlo na středu hřiště, Pardubice dohrávají s pukem u své brány.
38:59
Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32
Domácím přálo na buly štěstí a vyhráli, i tak se brání.
38:17
Ofsajd.
37:46
Hráči Vítkovic zahlásili ofsajd, rozhodčí ale nereagují.
37:32
Poulíček z otočky u mantinelu nahazuje puk na bránu, Dolejš s přehledem čapá.
37:09
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:52
Pardubicím se podařilo najít rezervu sil a usadily se před Dolejšem. Ten ve spolupráci s obranou puky všemožně zastavuje.
35:01
Diváci v hale měli možnost vidět další průnik svého týmu před Vejmelku, tentokrát k žádnému ohrožení klece hostí nedošlo.
34:03
33:59
Kudělkova střela mířila dobře nad vyrážečku, na gól to tentokrát nestačilo.
33:14
První střela domácím v přesilové hře nesedla, útočící protihráč s pukem daleko nedošel a na středu hřiště odevzdává.
32:19
Domácí jsou prozatím před Dolejšem, přestože se rozehrávalo u Vejmelky. Kontrolují hru a puk mají ve své moci.
32:03
Tomáš Marcinko (PCE) si odsedí dvě minuty za hákování.
32:03
31:40
Jiří Burger prošel s toušem do třetiny Pardubic, tam poslal puk na TOMÁŠE SVOBODU, který si sjel k levému kruhu a střelou z úhlu skóroval! Asistence: Jiří Burger, Erik Němec.
31:14
Po odpískání se ještě Zohorna dohadoval s Vítkovickými hráči a rozhodčím, už se bude vhazovat.
30:06
Kucsera nabil TOMÁŠI PASTOROVI, který ledabyle puk nahodil na bránu – prošlo to. Asistence: Lukáš Kucsera, Michael Vandas.
28:49
Zakázané uvolnění.
28:24
28:00
Protiútok hostů Dolejš vychytal, to samé Vejmelka na druhé straně.
27:46
Szturcovi se nepovedla přihrávka podle jeho představ, Stehlík akci zachránil.
26:57
Hlinka vyhrál buly před Dolejšem, Olesz posílá od zadního mantinelu Pardubic na Stehlíka na modré.
26:54
Nahodil se snažil dobruslit letící puk, Dolejš jej ukryl v lapačce a podržel.
26:24
Tomáš Zohorna (PCE) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.
26:24
26:12
Čáslava nahodil hluboko do třetiny Ostravy, kde se puku ihned ujaly Pardubice. Ostravané ale celou situaci vyřešili s klidem a s ukořištěným pukem založili útočnou akci.
25:39
Szturc narazil Zohornu hlavou na mantinel, ten je v pořádku.
24:30
Svoboda poslal příjmutý touš brankovištěm, na vzdálenější straně Vejmelkovy brány se k přihrávce dostal LUKÁŠ KLOK, a ten se nemýlil! Asistence: Tomáš Svoboda, Jiří Burger.
24:16
Vejmelka řeší závar ve své třetině, domácí tlačí ostošest.
23:22
Zíb vypíchl touš soupeři, o chvíli později se podílel společně s Dolejšem na bránění.
22:57
Vhazovat se bude po pravé ruce Dolejše.
22:32
Pardubice střídají brankáře. Nastoupí Karel Vejmelka.
22:32
Oddechový čas pro hosty.
22:32
ROMAN SZTURC se rozjel od levého mantinelu a svižnou střelou zavěsil z mezikruží pod víko! Asistence: Michal Hlinka.
21:41
Tak to je pro domácí o poznání lepší start do třetiny! V samostatném úniku se prosazuje TOMÁŠ SVOBODA, který si najel do mezikruží, protlačil se k pravému betonu brankáře a střelou do odkryté klece skóruje! Asistence: Peter Čerešňák.
21:15
Celá hala se zaradovala, nicméně gól to tentokrát nebyl, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:54
Pastor se pokusil projít podél levého mantinelu, nebyl úspěšný.
20:09
Druhé dějství je rozehráno, Olesz atakuje Kristana.
20:01
První třetina nabídla hned čtyři góly, z toho jeden, hned na úvod, domácím nebyl uznán. Za hosty z Pardubic se trefil Marcinko se Starým, ke konci třetiny domácím fanouškům udělal radost Svačina. Zápas je prozatím velmi tvrdý, Rostislav Olesz si už stihl vysloužit dva tresty, z toho jeden 2+2.
Druhá třetina začne v 17:56.
20:00
19:50
Ofsajd.
19:00
Vandas se hnal za dalším gólem, jeho blafák ale obránce v místě pro vhazování přečetl a touš vypíchl.
17:26
Halu zaplavují modré šály poté, co si jeden z obránců zasunul puk do vlastní brány! VLADIMÍR SVAČINA se nahrnul dopředu jako mašina a zkusil střelu mezi beton a tyč. V záplavě hokej nebylo vidět nic jiného, než poslední dotyk Pardubického. Asistence: Rudolf Huna, Ondřej Roman.
17:04
Štencel se dostal před Kristana, místo tvrdé střely nahodil a nic z toho.
15:46
Vandas zkazil střelu na Kristana, bíločervené Pardubice propadají, a tak se opět hraje u Kristana.
15:22
14:43
Zohorna nedosáhl na touš, Ostravané se drali do útoku, který překazil ofsajd.
14:01
Korím se dostal jako první k volnému puku v mezikruží, Dolejš si střelu pohlídal.
13:24
Ostrava opět vyhodila, Pardubice nedokážou přejít ze své třetiny kvůli Hlinkově forčekingu.
13:06
Benákovu střelu Dolejš ukryl v lapačce.
12:45
Špaček vyhrává buly, modrobílí se brání.
12:22
Benák zakládá útok od Kristana, je z toho buly u Dolejše.
11:58
Domácím se po téměř minutě před Dolejšem podařilo vyhodit a vystřídat.
11:20
A domácí jdou opět do čtyř. Rostislav Olesz (VIT) jde po jednom ze soubojů u mantinelu sedět na 2+2 za vysokou hůl.
11:14
Pardubice právě vstřelily branku!
V rohu hřiště touš dokázal najít a před bránu poslat Nahodil, jehož střelu JAN STARÝ poslat do odkryté brány. Asistence: Lukáš Nahodil, Lukáš Radil.
11:02
10:52
U puku Čáslava, celá pětka hostí se žene na Dolejše.
10:20
Čerešňák poslal puk podél mantinelu do třetiny hostí, ti stejným způsobem puk vrátili. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:11
09:34
Neuznaný gól zamával s psychikou domácího týmu, ten teď není tak aktivní. Sýkora poslal puk do mezikruží, odkud jej bekhendem do brány doklepal TOMÁŠ MARCINKO. Asistence: Petr Sýkora, Tomáš Zohorna.
09:21
Húževka z buly vyhazuje, Kristan spěchá k puku.
09:00
Vhazovat se bude po levé ruce Dolejše.
09:00
Rostislav Olesz (VIT) vyloučen za nedovolené bránění.
08:47
Bude se vhazovat u Kristana.
08:47
Teď se ale Vítkovičtí zlobí. Vstřelili regulérní gól, ale rozhodčí rozpažují!
08:20
Zohorna s pukem, Kucsera jej napadá.
08:08
Petr Čáslava (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
08:02
Bude se vhazovat před Dolejšem.
08:02
Tomáš Svoboda (VIT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
08:02
07:53
Němec faulován v mezikruží, Korím leží na zemi.
07:39
Zakázané uvolnění Marcinka.
07:01
Nahodil je v mezikruží, Dolejš zasahuje!
06:07
Buly hostům dnes jde, proto vyhrály i toto. Szturc se dostal k přihrávce, místo střely akci chtěl šperkovat a o puk přichází.
05:52
Bude se vhazovat v obrané třetině domácích.
05:40
Pastor nahodil puk, Čáslava sklepává.
04:51
Burger podnikl s pukem výpad do středního pásma a ihned se vrací do mezikruží.
04:19
Rozhodčí nařídili buly ve středním pásmu, Ostravané brání střední pásmo.
04:19
Hosté z Pardubic jsou na buly úspěšnější a puk vyváží do středního pásma.
04:13
Buly bude opět po levé ruce Kristana.
04:05
Pardubicím se nepodařilo puk dostat do brány, oba týmy jedou střídat.
03:27
Vítkovicím se podařilo založit kloudnou akci, ta ale končí neúspěchem, na druhé straně ledu musí Dolejš zasahovat.
03:06
Kristan si prvně sáhl na puk, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
02:29
Oba týmy střídají, Hlinka vyvezl puk od Dolejše až do míst pro buly.
01:59
Pastorovi střela nesedla, touš končí na holi jednoho z obránců Pardubic.
01:54
Ofsajd.
01:22
Domácí zakládají od své brány útok, ten před útočnou třetinou končí fiaskem.
01:17
Svačinovi utekl puk, Poulíček pálí od modré.
01:11
Domácí na polovině hřiště ztrácí puk.
00:50
Hostujícímu celku se nepodařilo úspěšně zakončit, Vítkovice podnikají první útočný výpad.
00:05
Venkrbec vyhrál první buly, Pardubice jsou před svou bránou.
00:01

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Neměc – Vandas, Húževka, Kucsera.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Vejmelka) – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Kolafa, Korím, Ščotka – Sýkora, Venkrbec, Zohorna – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Moučka, Cetkovský – Špaček.

Rozhodčí: Pešina, Šindler – Jelínek, Pešek..

Daniel Dolejš 91,13%
Nejprve si představíme tým hostí z Pardubic.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
52 Z; 22 V; 1 VP; 6 PP; 23 P; 143:156 SKÓRE; 74 B

Petr Sýkora 48 Z; 44 KB; 26 G; 18 A

Petr Sýkora 26 G/ 48 Z

Robert Kristan 91,23%
Ještě jednou vítejte u dnešního zápasu 1.předkola mezi domácím týmem HC Vítkovice Steel a hostujícím celkem z Pardubic,HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Zápas začne v 17 hodin a odehraje se na zimním stadionu Saréza, v Ostravě Porubě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.