Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Olomouc - 11. března 2023   15:30

K. Vary
11:11' Koblasa (O. Beránek, Černoch) • 25:54' Stříteský (Pulpán, Koffer) • 27:18' O. Beránek (Havlín, Černoch) • 31:22' Hladonik (Mikyska, Huttula) • 44:57' Koblasa (Černoch, O. Beránek) • 56:50' Černoch  • 58:13' Koblasa (Černoch, Jiskra)
7:4
(1:2, 3:1, 3:1)
Stav série: (1:1)
Olomouc
19:46' Orsava  (Knotek) • 19:59' Ondrušek  (P. Musil) • 24:41' Kusko  (Bambula, Plášek ml.) • 48:39' Bambula  (Rašner, Ondrušek)
K. Vary
Lukeš (21. Habal) – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
Pražák, Květoň – Zika, Rampír
KV Arena, Karlovy Vary
4164 diváků
Olomouc

SESTŘIH: Karlovy Vary - Olomouc 7:4. Koblasa s Černochem dovedli Energii za vyrovnáním série

Toto utkání bylo opravdu hodno play-off. Nabídlo několik zvratů a do posledních minut nebylo zcela zřejmo o vítězi. Ve třetí části se povedlo snížit na 4:5 Janu Bambulovi. Jenže nátlaku hosté nevyužili a naopak na 6:4 jistil po návratu z trestné Jiří Černoch. Po něm ještě na 7:4 završením hattricku upravil i Petr Koblasa.
Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Petr Koblasa
HC Olomouc: Jan Bambula
59'
Skvělý pas Černocha využil ke zkompletování hattricku Koblasa, 7:4
59:47'
Martin Kohout vystihl rozehrávku a vystřelil nad.
59:23'
Joona Huttula vystřelil puk do středního pásma.
59:11'
Zakázané uvolnění ze strany Energie.
58:13'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
V přesilovkové kombinaci nabil Jiří Černoch PETRU KOBLASOVI, který završuje hattrick! Asistence: Jiří Černoch a Vít Jiskra.
58:00'
Energetici kombinují a hledají prostor ke střele.
57'
Černoch naskočil z trestné lavice a přečíslení vyřešil sám, 6:4
57:25'
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.
57:11'
Po Lukášově zákroku to vře nejen na hřišti, ale i kolem sektoru hostů, kde jejich fanoušci provádějí výtržnosti.
57:05'
Karel Plášek napadal a je za to vyloučen.
56:50'
Nedáš, dostaneš! Hosté promarnili možnost dvouminutové přesilovky a na druhou stranu utekl v přečíslení JIŘÍ ČERNOCH, který to vzal po návratu z trestné na sebe a přesnou ranou vrací Energii dvoubrankový náskok.
56:33'
56:26'
Hosté zamkli pásmo a hledají prostor ke střele.
55:48'
Jan Bambula po zákroku Lukáše Pulpána přistál na kotouči, sudí hru vykazují do středního pásma.
55:15'
Vít Jiskra vybruslil do středního pásma a vyhazuje.
54:55'
Střela Jana Káni skončila v domácí obraně.
54:33'
Jiří Černoch je vyloučen za sekání a pro Kohouty přichází důležitá přesilovka.
53:49'
Nakonec nátlak hostů přerušil Martin Kohout.
53:10'
Hanáci tlačí a chtějí co nejdříve srovnat.
52:44'
Nahození Tomáše Rachůnka kryje Lukáš, oba týmy zamířily na střídačku.
Dnešní utkání sleduje 4164 diváků.
Střely: 26:22.
52:20'
Tomáš Rachůnek si přijel pro puk v ofsajdu, následuje komerční pauza.
51:52'
Petr Koblasa nabil Ondřeji Beránkovi, ten ale pálil nad.
51:36'
Ondřej Dlapa vyhodil alespoň do středního pásma.
51:19'
Jakub Navrátil pálil ze slotu z první, jeho rána ale byla sražena nad.
50:53'
Jiří Černoch z otočky hledal Martina Kohouta, ten byl ale krytý obránci.
50:10'
Ta ale nebyla ideální a je odpískán icing.
50:00'
Už si jej však energetici našli a za vlastní brankou vyčkávají na rozehrávku.
49'
Hosté zpátky ve hře! Bambulovu střelu Habal neviděl, 5:4
49:38'
Hosté vycítili šanci na zvrat a nedovolují domácím kotouč.
48:39'
Olomouc právě vstřelila branku!
Alex Rašner si na modré vyměnil puk s Jiřím Ondruškem a následně nabil JANU BAMBULOVI, který přesně vymetl horní roh Habalovy svatyně. Asistence: Alex Rašner a Jiří Ondrušek.
48:29'
Jan Bambula si šikovnou otočkou poradil s obránci a hosté drží útočné pásmo.
Střely: 26:20.
47'
Redlich si na červené počíhal na Rutara
47:57'
Další puk v Habalově lapačce a následuje komerční přestávka.
47:45'
Hraje se na obě strany, nikomu se nedaří usadit v útočném pásmu.
47:04'
Hosté byli vytlačeni z pásma, musí začít opět z toho vlastního.
46:32'
Filip Koffer to z úhlu zkusil na bližší tyč, jenže tu si Lukáš pohlídal.
45'
Energie v trháku! Koblasa zamířil přesně nad rameno Lukáše, 5:3
45:59'
Energetici vyhazují puk na druhý konec kluziště.
44:57'
Jiří Černoch přihrál za z nenápadné akce za kruhy PETRU KOBLASOVI, který svou střelou v KV Areně odbíjí pátou. Asistence: Jiří Černoch a Ondřej Beránek.
44:51'
Energetici na útočném území rozjíždějí kombinaci.
44:05'
Pro Redlichovu nabídku dojel Jan Lukáš, který pomohl svému týmu s rozehrávkou.
43:36'
Nahození Matěje Stříteského končí u Jana Kucsery.
43:07'
Na ledové ploše se toho nyní tolik neděje, je to takové ticho před bouří.
42:21'
Filip Koffer neudržel útočné pásmo, jeho spoluhráči se s pukem na holi musí stáhnout dozadu.
41:44'
Martin Kohout vystřelil do Lukášovy lapačky a v plném počtu hrají i Olomoučtí.
41:06'
Tomáš Rachůnek hledal Matěje Stříteského, ale neúspěšně. Domácí v plném počtu.
40:35'
Olomoučtí za vlastní brankou vyčkávají, až budou mít všichni vystřídaní.
40:09'
Ondřej Beránek vystihl rozehrávku hostů a zahodil puk do útočné třetiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:34.
i druhá třetina nabídla neskutečné zvraty hodné play-off! Prostřední část sice lépe zahájili po pětiminutové přesilovce hosté, kdy zvyšoval na 3:1 Jakub Orsava, pak ale domácí zabrali. Opět měli mnohem více hry a vzadu je jistil i Vladislav Habal. Nakonec se ve 32. minutě povedlo dokonat obrat na 4:3 Janu Hladonikovi. Zápas je také hodně vyhecovaný a o potyčky nás hráči rozhodně neochudili.
40:00'
39:44'
A ve čtyřech dohrají třetinu i hosté, Jan Knotek totiž držel.
39:16'
Nabídku Pavla Musila poslal Jan Káňa do betonu Vladislava Habala.
39:07'
Karlovarští opět závěr musí sehrát ve čtyřech, podrážení se dopustil Jan Hladonik.
38:44'
Jan Švrček si dojel pro odražený kotouč, poslal jej ale mimo.
37:55'
Ondřej Beránek hledal ve slotu Jiřího Černocha, tomu ale na poslední chvíli zvedl hůl jeden z obránců.
37:23'
Tomáš Redlich našel najíždějícího Martina Kohouta, ten touš nasměroval těsně vedle.
36:52'
Martin Kohout stupňující se tlak od soupeře vyřešil zakázaným uvolněním.
36:24'
Hráči Mory si přihrávají v obranném pásmu a vyčkávají na vhodný moment pro útočný výpad.
35:45'
Tomáš Rachůnek žabku svého spoluhráče nestihl, je odpískáno zakázané uvolnění.
35:19'
Vladislav Habal kryje nahození ze středního pásma, obě mužstva střídají.
34:48'
Domácím se nedaří přes olomoucký forčeking pořádně rozehrát.
34:20'
Pavel Musil hledal Jan Káňu, ten ale na přihrávku nedosáhl.
Střely: 22:14.
33:44'
Komerční přestávka.
33:30'
Jan Hladonik poslal puk do slotu, kde jej však nikdo z domácích nezpracoval. Hosté v plném počtu.
33:12'
Petr Koblasa napřáhl a z kruhů trefil Jana Lukáše do masky.
32'
Obrat Energie! Hladonik se trefil nad lapačku, 4:3
32:50'
Nyní se bojuje o puk ve skrumáži u mantinelu.
32:24'
Sudí odpískali hru vysokou holí, domácí už hrají přesilovku 5 na 4.
32:20'
Rána Jana Hladonika letí do ochranné sítě.
32:00'
Po střele Matěje Stříteského Jan Lukáš vyhodil pouze do rukavice prvního jmenovaného.
31:30'
Energie si zahraje přesilovku 4 na 3, držením se provinil Jiří Ondrušek.
31:22'
Dalimil Mikyska krásnou přihrávkou našel JANA HLADONIKA, který sice napoprvé se střelou zaváhal, pak ale uviděl volné místo v olomoucké svatyni a přesně jej vymetl. Asistence: Dalimil Mikyska a Joona Huttula.
31:16'
Do slotu vybruslil Dalimil Mikyska, jenže jeho rána zapadla pouze do Lukášovy náruče.
31:00'
Mora vyhazuje na druhou stranu kluziště a oba týmy střídají.
30:21'
Nakonec jsou za hrubost vysláni oba aktéři strkanice, Ondřej Beránek a Lukáš Kucsera.
30:21'
Na led byl tvrdě sražen Jiří Ondrušek a strhla se potyčka, sudí se nyní radí o rozdělení trestů.
30:00'
Chyby v karlovarské rozehrávce chtěl využít Adam Rutar, mířil z kruhů ale nad.
29:55'
Nyní se navíc dopustili ofsajdu.
29:37'
Olomouc se snaží rozjet kombinaci, jenže se jim to nedaří.
28'
Bleskově využitá přesilovka! Beránek zasunul odražený puk do volné branky, 3:3
28:35'
Střelu Filipa Koffera se pokusil dorazit Martin Kohout, jeho sražený pokus přistál v Lukášově lapačce.
28:02'
Na druhé straně zase zůstal pozorný Vladislav Habal i u dorážky Jana Káni.
27:42'
Petr Koblasa z levé strany trefil Lukášovo rameno.
27:18'
Je srovnáno! Jiří Černoch vyhrál vhazování pro Tomáše Havlína, jehož sražená střela doputovala k ONDŘEJI BERÁNKOVI, který bez větších obtíži puk dorazil. Asistence: Tomáš Havlín a Jiří Černoch.
Střely: 15:12.
27:14'
Za podrážení je vyloučen Dalibor Řezníček (OLO).
26'
Stříteský od modré prostřelil Lukáše, 2:3
26:56'
Ondřej Dlapa vybruslil do slotu a zkusil zakončit, na Jana Lukáše ale nevyzrál.
25'
Kusko svou ranou zaskočil Habala, 1:3
25:54'
Domácí rozhodně neřekli poslední slovo, puk se odrazil na modrou Lukáši Pulpánovi, který nabil po modré MATĚJI STŘÍTESKÉMU, který snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Lukáš Pulpán a Filip Koffer.
25:30'
Dělovku Jana Bambuly lapí Vladislav Habal ve své náruči.
24:41'
Těsně po vypršení pětiminutové přesilovky Jan Bambula nabil SILVESTERU KUSKOVI, po jehož ráně vedou hosté o dvě branky. Asistence: Jan Bambula a Karel Plášek.
24:11'
Domácím se opět daří osvobodit
23:40'
Jakub Orsava napálil vlastního spoluhráče, hosté nadále tlačí.
23:07'
Pavel Musil mohl dorážet do prázdné, kdyby mu na poslední chvíli jeho snahu znemožnil Matěj Stříteský.
22:49'
Energetici vyhazují.
22:27'
Jakub Navrátil už zvedal ruce nad hlavu, jeho pokus z úhlu ale proletěl těsně mimo.
21:53'
Nahození Jiřího Ondruška do ochranné sítě vyrazil Tomáš Rachůnek.
21:25'
Nakonec se domácí přeci jen osvobozují.
21:11'
Domácím se nepodařilo vyhodit a Olomouc pokračuje v nátlaku.
20'
To je obrat! Ondrušek propálil Lukeše sekundu před přestávkou, 1:2
20'
Grígerovo vyloučení rychle potrestal Orsava, 1:1
20'
Domácí Gríger poslal na hrazení Ondruška a rozhodčí ho ocenili trestem do konce utkání
20:47'
Vladislav Habal po střele Pavla Musila kryje i dorážku Jakuba Orsavy.
20:26'
Hosté ihned pronikli do útočné třetiny a kombinují.
20:01'
Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary:
ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Vladislav Habal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:29.
Už se zdálo, že se domácí vzchopili a mají v utkání navrch. Vedení jim vystřelil Petr Koblasa a energetici skutečně měli drtivou většinu času ve svých rukou. Jenže rozhodlo pětiminutové vyloučení Dávida Grígera 25 vteřin před sirénou, čehož Olomouc využila ke vstřelení dvou branek, postupně se prosadili Jakub Orsava a v poslední vteřině i Jiří Ondrušek.
20'
20'
20'
20:00'
19:59'
JIŘÍ ONDRUŠEK napřáhl zpoza kruhů a propálil Štěpána Lukeše v poslední vteřině. Utkání tak ve 14 vteřinách má nového lídra. Asistence: Pavel Musil.
19:46'
Jan Knotek nabil JAKUBU ORSAVOVI, který přesnou ranou pod víko srovnává stav. Asistence: Jan Knotek.
19:35'
Dávid Gríger vrazil na hrazení jednoho z olomouckých příliš tvrdě a putuje za to do kabin. Pět minut odpyká Daniel Kružík.
19:27'
18:52'
Nikým netečované nahození Matěje Stříteského se dostali k Janu Švrčkovi, který vyhazuje.
18:28'
Hosté drží hru u Karlovarských, tahle přesilovka se zatím domácím vůbec nedaří sehrát.
18:03'
Olomoučtí vyhazují a posílají na led čerstvé síly.
17:44'
Sudí ve skrumáži u mantinelu viděli přihrávku rukou a hra se přesouvá do středního pásma.
17:27'
Hodně se rozčiloval po celé situaci Jakub Orsava, který je za nesportovní chování vyloučen.
17:27'
Na ledě zůstal ležet Lukáš Mareš, který po tvrdém hitu na mantinel odchází do kabin.
17:11'
Mohl pálit Jakub Orsava, do rány se mu obětavě vrhnul Ondřej Beránek.
16:46'
Na druhou stranu se vydal Jan Hladonik, byl ale chycen v ofsajdu.
16:14'
Hosté tlačí a střelu Davida Škůrka se snažilo dorazit několik hráčů v červeném, ani jeden ale ve své snaze neuspěl.
15:19'
Domácí znovu vyhodili na zakázané uvolnění.
15:12'
Nahození Lukáše Klimka kryje Lukeš ve své lapačce.
14:50'
Přihrávka Tomáše Redlicha na Víta Jiskru nebyla přesná, zakázané uvolnění.
14:11'
Jan Bammbula pronikl na soupeřovo území a zkusil vypálit, mířil ale vedle.
Střely: 13:2.
13:51'
Ta přišla právě nyní, Tomáš Bartejs zachytil soupeřovu rozehrávku a nabil Ondřeji Beránkovi, jeho ránu lapil Lukáš.
13:18'
Tempo hry se zmírnilo a čeká se na nějakou chybu v rozehrávce.
12'
Aktivitu Energie zúročil trefou z mezikruží Koblasa, 1:0
12:31'
Daniel Kružík zajel za kruhy a napřáhnul, trefil však jen připraveného Lukáše.
12:02'
Hosté rozehrávají za vlastní brankou a vyčkávají na rozehrávku.
11:36'
Martin Kohout v přečíslení hledal Tomáše Radlicha, na něj ale byla přihrávka až moc dlouhá.
11:11'
Nátlak je přeci jen přetaven v gól, o kotouč zabojoval za brankou Jiří Černoch, ten jej zadovkou posunul Ondřeji Beránkovi po jehož přihrávce vypálil PETR KOBLASA. Asistence: Ondřej Beránek a Jiří Černoch.
10:44'
Mora vyhazuje a už je v pěti.
10:24'
Rána Matěje Stříteského letí mimo.
10:05'
Pokus Tomáše Rachůnka kryje bez větších obtíží Jan Lukáš.
09:29'
Dávid Gríger našel Jana Hladonika, tomu se ale nepovedlo z ideální pozice vystřelit.
09:13'
Domácí kombinují, ke střele se zatím nedostali.
08:44'
Mora jde do tří! Za sekání je vyloučen Jan Bambula.
08:17'
Petr Koblasa napálil vlastního spoluhráče a hosté vyhazují.
08:08'
Za hákování si dvě minuty odsedí Jiří Ondrušek (OLO).
08:00'
Tomáš Rachůnek pálil zpoza kruhů vedle, domácí čeká ale přesilovka.
07:35'
Puk v Lukešově náruči a následuje komerční pauza.
07:26'
Z prostoru mezi kruhy pálil zcela sám Adam Rutar, toho ale parádně zastavil Štěpán Lukeš.
07:10'
Přihrávku Jiřího Černocha do slotu vystihl jeden z hostů a hra se přesouvá na druhou stranu.
06:25'
Domácí musí s kombinací až k vlastní bráně, hosté se však stále pořádně nemohou dostat na puk.
05:50'
Další zblokovaná střela, Mora se po delší době osvobozuje.
05:20'
Ani tento Havlínův pokus až na Jana Lukáše nepropadl, domácí pokračují v nátlaku i tak.
04:37'
Dalimil Mikyska mířil pouze do obránce před sebou a Energie přichází o útočné pásmo.
04:02'
Tomáš Rachůnek v pásu prostrčil puk dopředu, kde jeho spoluhráči rozjíždějí další akci.
03:38'
Nahození Tomáše Havlína bylo tečováno do rohu kluziště.
03:14'
Štěpán Lukeš kryje další kotouč, vhazuje se po jeho pravici.
02:53'
Oba týmy v plném počtu.
02:32'
Lukáš Mareš to zkusil zleva, narazil však na Tomáše Havlína.
02:00'
Kohout operuje s kotoučem a posílá své kolegy před Lukášovu branku. Z otočky pálil Dlapa, gólman Olomouce si připsal úspěšný zákrok.
01:40'
Domácí hrají s kotoučem ve vlastním pásmu a puk posílají do útočné třetiny za cenu zakázaného uvolnění.
01:15'
Rachůnek to zkoušel z levého kruhu, ale trefil prvního bránícího hráče před sebou.
00:53'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Ondřej Beránek – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jan Káňa – 2 min., hrubost.
00:31'
Ve vlastním pásmu se kohouti ujali kotouče a zamířili do pásma energetiků, odkud jsou ale brzy vypuzeni.
00:10'
Do akce se ihned hrne Energie, z levého kruhu minul olomouckou klec Koblasa.
00:01'
Aktéři obou týmů jsou připraveni k zápasu.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
Trenér: David Bruk

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Mareš – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek (A), Bambula – Plášek ml., Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar.
Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zika, Rampír.
HC Olomouc

Hanáci do play-off vstoupili lépe. V obou dnech předvedli stejně bojovný výkon, se kterým si jejich soupeř zkrátka nevěděl rady. Navíc se jim vrátila do sestavy většina opor, týmu už chyběli jen Lukáš Nahodil a Rostislav Olesz. Ani to nezastavilo důraznou hru Mory, která si zaslouženě zapsala první výhru série.
HC Energie Karlovy Vary

Celá série vrcholu letošní sezony začala vskutku kuriózně. Opět utkání těchto dvou mužstev narušila problémová rolba, která vjela na led po první třetině, kterou Hanáci ovládli 2:0. Kvůli díře v ledu se po téměř dvou hodinách čekání utkání nakonec přerušilo a dohrálo následující den. Ani nyní se ale Energii nedařilo dostat do zápasu. Olomoučtí jí nedarovali ani kousek ledu a Karlovarští se pořádně dostali do hry až v závěru, kdy se jim podařilo snížit na 1:3. Ani to ale Olomouc nesrazilo a první zápas odehraný ve dvou dnech dopadl tak 4:1 ve prospěch domácích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.