Australian Open je prvním tenisovým grandslamem roku. Letos již 109. ročník turnaje se koná od roku 1972 v australském Melbourne. Od 8. ledna do 21. února 2020 budou na melbourneských dvorcích obhajovat vítězství Američanka Keninová a Srb Novak Djokovič.

Kde sledovat Australian Open 2021 v TV >>

Loni se z českých tenistek nejvíce dařilo Barboře Strýcová. Ta si s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej zahrála finále čtyřhry. V pavouku dvouhry nejdéle zůstala Petra Kvitová, která nezopakovala finálovou účast z roku 2019 a vypadla už ve čtvrtfinále s domácí Bartyovou 6:7 a 2:6.

V mužském pavouku se loni po dlouhých letech neobjevil žádný z českých tenistů. To by se letos mělo změnit, kromě Jana Veselého čeká po úspěchu v kvalifikaci druhý grandslamový turnaj v kariéře také na dvacetiletého Tomáše Macháče.

Australian Open se původně konalo na travnatých dvorcích, po přesunu do Melbourne Parku v roce 1988 se hraje na středně tvrdém povrchu. Od letošního roku se první grandslam sezony hraje nově na GreenSetu.

V Austrálii je oproti České republice značný časový posun - V Melbourne je o deset hodin více, první zápasy tak začínají kolem 2:00 SEČ. Letos tenistům navíc situaci komplikuje koronavirové situace. Kromě toho, že kvalifikace proběhla netradičně v Kataru, musí velká část tenistů po příletu do povinné dvoutýdenní karantény.

Články odjinud


Články odjinud