To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:9.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byli mírně aktivnější hosté, ale dnes měli velkou smůlu a na Schalke prohráli 1:2. Domácí šli do vedení, ale pak Gladbach vyrovnal, jenže poslední slovo měl Goretzka a domácí tak slaví cenné vítězství.
90+4
90+3
Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale zatím marně.
90+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Marvin Friedrich.
87
Hosté se snaží něco vymyslet a stále se tlačí dopředu, ale Schalke nyní s vypětím vše sil brání a kráčí za vítězstvím.
85
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází André Hahn.
83
Schalke právě vstřelilo branku!
Ale pozor, protože LEON GORETZKA rychle vrací vedení na stranu Schalke! Domácí borec to vyzkoušel z dálky, trefil hostujícího hráče, od kterého se míč odrazil za bezmocného Sommera.
81
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Stindl dobrou přihrávkou našel ANDREASE CHRISTENSENA, který oklamal obránce a přízemní střelou nedal brankáři šanci, takže Gladbach srovnává krok.
79
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Younés Belhanda.
78
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Patrick Herrmann.
76
Raffael se skvěle uvolnil ve vápně, ale při střele upadl, takže z toh nebylo vůbec nic a Schalke stále vede 1:0.
74
Hosté se stále tlačí dopředu, ale nyní z toho byl pouze hodně nepřesný centr a míč skončil v zámezí. Ralf Fährmann samozřejmě nikam nepospíchá.
72
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Ibrahima Traoré.
71
Je před námi posledních dvacet minutek a vzhledem k tomu, že Schalke stále vede pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
69
Hosté přidali a je to znát, ale zatím Schalke odolává. U míče jsou nyní opět hostující fotbalisté.
67
Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (FC Schalke 04).
65
A málem bylo vyrovnáno! Na hranici velkého vápna se do míče opřel Mahmoud Dahoud a kulatý nesmysl orazítkoval břevno, parádní rána!
64
Po krásném centru domácí hráč zvýšil na 2:0, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
63
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Dennis Aogo.
62
Hosté tedy mají zhruba třicet minutek na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali.
60
A domácí jdou po bleskové akci do vedení 1:0! Leroy Sané skvěle vybojoval míč, obešel protihráče a dostal se do vápna, poté přihrával před branku, kde se míč několik odrazil a nakonec si ho do vlastní branky nešťastně srazil MARTIN HINTEREGGER. Velká smůla pro Gladbach.
59
Granit Xhaka se dostal na hranici velkého vápna k míči, ale střela se mu vůbec nepovedla a spíše než branku, tak ohrozil rohový praporek.
57
Domácí dlouho kombinovali, ale na polovině svého soupeře zatím nic nevymysleli. Schalke je směrem dopředu zatím hodně bezzubé.
55
Hostující Stindl je hodně aktivní, nyní to opět zkoušel individuálně, ale byl zdvojen a o kulatý nesmysl obrán.
53
Hosté to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a od své branky bude rozehrávat Ralf Fährmann.
51
Na druhé straně byl zcela sám ve vápně Raffael, ale z úhlu nezamířil přesně a míč skončil pouze na boční síti!
49
Do vápna si to namířil Leon Goretzka, ale skvělým skluzem byl zastaven a na tahu je tak Gladbach.
48
Druhý poločas je zatím plný nepřesných přihrávek a míč létá ze strany na stranu.
46
Hráči se vrací zpět na trávní, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, ve kterém zatím měli více šancí hosté, ale neprosadili se a vzhledem k tomu, že se neprosadil ani žádný domácí hráč, tak je stav stále 0:0. Ve druhém dějství je stále o co hrát a máme se tak na co těšit.
45+1
45
Obrovská šance hostů! Po centru se na malém vápně dostal k zakončení zcela volný Stindl, ale brankáře prostřelil nedokázal!
44
Ani ze třetího rohu hosté nic nevytěžili. Domácí zatím dobře brání a v některých situacích mají i štěstí.
43
Gladbach zahrával svůj druhý rohový kop, ale ani z něho se nic neurodilo.
41
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
39
A na druhé straně zakončoval Stind, ale ani jeho projektil se neujal, protože Ralf Fährmann byl na svém místě.
38
Po střele z dálky musel zasahovat Sommer, ale zvládl to a stav zápasu se nemění.
37
Začátek duelu patřil domácímu celku, ale v posledních minutách diktuje tempo hry Gladbach. Uvidíme, zda se v prvním poločase ještě dočkáme úvodní branky.
35
Aktivní Raffael se prodral k dalšímu zakončení, ale i tentokrát byl úspěšnější Ralf Fährmann, který míč vyrazil.
33
Oba celky se tlačí dopředu, ale zatím jsme se branky nedočkali. Diváci se ale rozhodně nenudí.
31
Ve vápně se objevil hostující Fabian Johnson, ale zakončení nezvládl a míč skončil vysoko nad brankou Ralfa Fährmanna.
29
Hosté nyní dobře kombinovali, ale nakonec z toho byla pouze další nepřesná přihrávka na Xhaku.
27
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Domácí hráč navíc fauloval, takže u míče jsou hostující fotbalisté.
26
Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Schalke.
25
Nyní to vypadalo, že si Sommer po centru srazil míč do branky, diváci už zvedali ruce, ale rozvlnila se pouze boční síť! Roh pro Schalke.
23
Domácí drží míč na polovině Gladbachu, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Sommer.
21
Je za námi úvodních dvacet minutek a na první branku stále čekáme. Aktivnější jsou nyní hosté.
19
Mönchengladbach je nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu. Uvidíme, zda z toho hosté něco vytěží.
17
A opět Hazard! Ve vápně se dostal k míči, ale ani tentokrát neuspěl, protože kulatý nesmysl skončil vysoko nad brankou Schalke.
15
Hazard se ve vápně hezky uvolnil a dokázal zakončit, ale s jeho slabým pokusem si Ralf Fährmann dokázal poradit a stav se nemění!
13
Na druhé straně se k hlavičce dostal Matip, ale byl zády k brance a tu nakonec neohrozil. Rozehrávat tak bude Sommer.
12
Hostující hráč upadl ve vápně Schalke, ale rozhodčí byl velmi blízko a pokutový kop neodpískal.
10
Tohle už bylo o poznání nebezpečnější. Po bleskové akci se na hranici velkého vápna uvolnil Raffael, ale jeho následné ráně pár centimetrů chybělo.
8
Poprvé zahrozili i hosté, kteří se dobře prokombinovali až do vápna Schalke, ale ke střele se žádný z hráčů nedostal.
7
K centru z rohu velkého vápna se dostal domácí Leroy Sané, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč skončil v zámezí. Schalke se zatím směrem dopředu trápí.
5
Schalke je zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu. Mönchengladbach se v úvodu utkání pouze brání.
3
Nakonec ale z toho byla pouze další nepřesná přihrávka a rozehrávat tak bude Yann Sommer.
2
Domácí se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet.
1
Domácí rozehrávali a hned se vydali dopředu, ale byla z toho pouze nepřesná přihrávka. Stejně ale dopadla i akce Gladbachu.
1
Vše je připraveno, jdeme na úvodní zápas 27. kola.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac – Goretzka, Højbjerg – Schöpf, Meyer, Sané – Di Santo.
Náhradníci: Giefer – Friedrich, Belhanda, Geis, Aogo, Choupo-Moting, Huntelaar.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit – Johnson, Dahoud, Xhaka (C), Hinteregger – T. Hazard, Stindl, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Brouwers, Herrmann, J. Hofmann, Traoré, Korb, Hahn.

Schalke – Mönchengladbach 0:1
FC Schalke 04 má zatím na svém kontě 41 bodů a nachází se na pátém místě. V posledním kole Schalke nestačilo na Herthu, ale předtím dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo. Domácí by dnes chtěli bodovat a dotáhnout se právě na třetí Herthu.

Borussia Mönchengladbach má na svém kontě bodů 42 a je na čtvrté pozici. Na třetí Herthu ztrácí pouze tři body, takže i hosté by dnes potřebovali zvítězit. Borussia Mönchengladbach v posledním kole hostila Frankfurt, který porazila 3:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu 27. kolo a my budeme sledovat duel mezi Schalke a Mönchengladbachem. Mírným favoritem je domácí celek, ale tento zápas může dopadnout jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.