Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:14.
Je konec. Mohuč otočila výsledek utkání a porazila Hamburk v poměru 3:1. Hlavní slovo měl záložník Danny Latza, který vstřelil všechny góly domácího celku. A nutno dodat, že byly nádherné. Jediná trefa, kterou hosté v tomto utkání měli, vstřelil také povedeně Bobby Wood.
90+2
90+2
Nic zajímavého by se už ale stát nemělo, rozhodčí se dívá po hodinkách, co nevidět duel ukončí.
90+1
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Domácí trenér nechal vystřídat autora hattricku kvůli tomu, aby si poslechl potlesk nadšených fanoušků, kteří byli z dnešního výkonu svých oblíbenců u vytržení.
90
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Gaëtan Bussmann.
89
Mohuč drží míč na polovině Hamburku, ale na nějaké velké útočné snažení to zatím není. De Blasis navíc ztratil míč.
88
A nyní se provinili hosté ofsajdem. Míč na kopačkách mají domácí, ti už opravdu nikam nespěchají a chtějí dohrát poslední minutky v klidu.
87
Müller se snažil přihrávkou za obranu vyslat do samostatného úniku Wooda, jenže autor jediné branky Hamburku na míč nedosáhl.
86
S míčem na kopačkách jsou hosté, ti už vědí, že si z mohučského stadionu neodvezou ani bod, přesto to sympaticky zkouší nadále.
85
Córdoba vybojoval rohový kop, ze kterého mohla vzejít čtvrtá branka! Po rozehrání se k hlavičce dostal De Blasis, ale Mathenia skvělým zákrokem vyrazil míč mimo!
84
Malli to udělal elegantně. Na polovině hřiště se vyhnul prvnímu soupeři, ten druhý jej zfauloval, což hraje do karet Mohuči.
83
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází André Ramalho, přichází Fabian Frei.
81
Hosté měli příležitost ke snížení. Přímý kop se stočil do vápna, kde hlavičkoval jeden z hráčů Hamburku, jenže brankář Lössl měl štěstí, neboť míč mířil přímo na něj.
80
Ostrzolek (HAM) na polovině hřiště podrazil protihráče, což rozhodčí ihned ohodnotil žlutou kartou.
79
Córdobu vyslal do samostatného úniku Malli, domácí útočník to měl ale k míči dál než brankář, který míč odhlavičkoval mimo pokutové území.
78
Na hřišti je několik desítek vteřin, přesto Öztunali vybojoval rohový kop, který zahrával Malli. Domácí záložník poslal míč do vápna, tam ale měli hlavní slovo obránci Hamburku.
77
Kamera si vybírá domácího trenéra, který je s výsledkem samozřejmě spokojen. Přesto si neodpustil pokárat svého svěřence za špatně zpracovaný míč.
76
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Levin Öztunali.
75
Na rozdíl tří branek mohl zvyšovat Córdoba. Míč za obranu poslal De Blasis a byl to právě domácí útočník, kdo se dostal ke střele. Mathenia chytil.
74
Nyní to po vzoru svého spoluhráče zkoušel z dálky Malli, ale rána nebyla vůbec prudká, takže si s ní Mathenia poradil.
73
Domácí uklidňují hru tím, že si mezi sebou přihrávají na vlastní polovině. Mohuč opravdu nikam spěchat nemusí, fanoušci zpívají a užívají si zbytky utkání.
72
Hosté neskládají zbraně. Střelou z dálky se prezentoval Santos, jenže Lössl byl pozorný a míč chytil.
71
Latza je dneska při chuti, autor hattricku to zkoušel opět střelou za vápnem, tentokrát narazil na připraveného brankáře Hamburku.
70
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Aaron Hunt.
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Dennis Diekmeier, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
70
68
Latza (MAI) ještě vidí žlutou kartu za to, že při gólové oslavě svlékl dres.
67
Mainz právě vstřelil branku!
Co se děje v Mohuči, to je neskutečná paráda v podání středního záložníka domácího celku! DANNY LATZA praštil do míče, který se mu znovu odrazil přímo před něj a je z toho hattrick – 3:1! Asistence: Yunus Malli.
66
Srovnání na noze měl Ostrzolek, ve vápně si ale špatně zpracoval míč, takže nakonec nevystřelil. Pro hosty obrovská škoda, neboť domácí opět útočí a vypadá to, že hodlají co nejrychleji vstřelit třetí gól, aby si pojistili vítězství.
65
Na druhé straně se podobně prezentoval De Blasis, který provětral rukavice gólmana hostů.
64
Latza fauloval Müllera, což se rozhodčímu samozřejmě nelíbilo, takže logicky odpískal nedovolené hraní. Z následného přímého kopu nic nebylo, Ostrzolek centroval do rukavic Lössla.
63
Spahić důrazně odkopl míč mimo dosah domácích borců. Obrana Hamburku si tak může na chvilku odpočinout.
62
Na lajnách už se horlivě rozcvičují náhradníci, v nejbližších minutách by mělo dojít k prvním střídáním.
61
Kostić se vymotal z bránění Donatiho, ocentroval do vápna, kde však stál připravený gólman Mohuče. Znovu tak hosté ze své příležitosti nevytěží nic.
60
Třicet minut před koncem zápasu rozehrává míč ze země Lössl. Domácí fotbalisté jsou ve všem napřed, v posledních minutách mají drtivý nápor.
58
Z něj nic není. Přesto jsou stále u míče. Fotbalisté v modrých dresech nepůsobí dobrým dojmem, přestože mají ještě více než půl hodiny na vyrovnání.
57
Nervózně působí fotbalisté Hamburku. Domácí mají další šanci, zahrávat budou rohový kop.
56
To je neskutečné, domácí jdou krásným způsobem do vedení 2:1! Drtivý tlak po centru De Blasise ve vápně Hamburku, obrana hostí vydržela několik střel, které mířily na branku Mathenii, na ránu, kterou za vápnem vyslal DANNY LATZA, už byla krátká – 2:1!
54
Gregoritsch (HAM) brutálním způsobem sestřelil protihráče na polovině hřiště a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
53
Míč se po ose De Blasis – Latza dostal k Onisiwovi, jenže ten celou akci zbrzdil, navíc podklouzl, takže Mohuč ztratila balon.
52
A znovu Mathenia pomáhá svému celku s rozehrávkou. Druhý poločas se zatím hraje v poklidném tempu, ani jeden tým nikam nespěchá, což je docela změna oproti první půli.
51
Nepřesná přihrávka znamená to, že ofenzivní snažení Mohuče končí. Balon do hry pošle ze země brankář hostů.
50
Centr Kostiće zblokoval Donati do rohu. Míč do hry poslal Ostrzolek, jenže brankář Lössl nedal skvělým výběhem šanci hostům se skórování.
49
Latza dostal míč od spoluhráče několik metrů za vápnem, udělal pár kroků a vystřelil, jenže bohužel pro domácí ne tak přesně jako v prvním případě.
48
Na druhé straně Mathenia výborně vyběhl pro míč, který centroval z pravé strany Onisiwo.
47
Po několika odrazech se k míči dostal Gregoritsch, nijak se nerozpakoval a vypálil zhruba ze třiceti metrů na branku, kterou hájí Lössl. Balon se stočil mimo, takže žádné ohrožení pro domácí.
46
Ostrzolek zahrával rohový kop, jenže jeho centr nemířil na žádného spoluhráče. Domácí se ubránili.
46
Aktéři jsou na hřišti, během několika vteřin začne druhá půle. Rozehrávat budou hosté.
Držení míče: 59% – 41%
Střely (na branku): 9 (2) – 6 (2)
Rohové kopy: 3 – 4
Ofsajdy: 4 – 0
Fauly: 4 – 9
Z rohového kopu již nic nebylo, takže rozhodčí ukončil první poločas. V něm padly dvě branky, jedna na každé straně. Skóre otevřel ve 21. minutě po pěkné akci hostů Bobby Wood. Deset minut před koncem úvodní půle srovnal střelou z vápna na zadní tyč Danny Latza. Statisticky lepší jsou domácí, těšme se na druhý poločas, který bude jistě velmi zajímavý!
45+2
45+2
Nastavení sice vypršelo, ale ještě uvidíme jeden rohový kop. Zahrávat jej budou fotbalisté domácího celku.
45+1
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
45
Donati přihrál na Ramalha, jenž ťukl míč za obranu. Tuto situaci nepochopil Córdoba, který si pro kulatý nesmysl nenaběhl. Rozehrávat budou hosté.
44
Sakaj se pokoušel o střelu zhruba z pětadvaceti metrů, jenže vysoko přestřelil. Míč do hry pošle Lössl.
43
Dalším žlutě potrestaným je Spahić (HAM), který fauloval unikajícího Córdobu.
41
Faul na Córdobu. De Blasis (MAI) orodoval u rozhodčího natolik vehementně, aby soupeře potrestal žlutou kartou, až ji vidí sám.
40
Aktivní Córdoba si obhodil dva obránce Hamburku a poté z hranice vápna vystřelil. Bohužel pro Mohuč mířil vysoko nad branku Mathenii.
39
De Blasis se prokličkoval do vápna, poté po kontaktu s protihráčem upadl, rozhodčí dal jasně najevo, že to penalta nebude.
38
Neproměnil. Domácí záložník trefil zeď, míč se odrazil do autu.
38
K zahrání standartní situace se staví Malli. Promění?
37
Córdoba vybojoval faul na svou osobu, tudíž budou fotbalisté Mohuče zahrávat přímý kop. Musíme chvíli počkat, než bude útočník domácího celku připraven.
36
Domácím se tak deset minut před koncem prvního poločasu podařilo vyrovnat. A tlačí se do další šance.
35
Brankář Lössl začal útočnou akci Mohuče a ta končí vyrovnáním! Córdoba centroval na nabíhajícího spoluhráče, jenže to se příliš nepovedlo. Nepřesný odkop obrany Hamburku znamenal, že míč dostal přímo proti noze DANNY LATZA, který trefil náramně na vzdálenější tyč – 1:1!
35
Lössl si spravil reputaci, když skvělým vyběhnutím zachytil míč do rukavic.
34
Faulem se provinili domácí. Přímý kop Gregoritsche z pořádné dálky vystrašil Lössla, který působí velmi nejistě. Bude to rohový kop.
33
S přehledem dnes hraje levý obránce Hamburku. Santos výborně vybojoval míč, když v prakticky bezvýchodné situaci o protihráče dostal balon do autu.
32
Gregoritsch s Kostićem kombinovali na levé straně nedaleko od vápna, přihrávka na nabíhajícího Sakaje neprošla. Míč mají domácí.
31
Mohuč musí ukončit své ofenzivní snažení, jelikož rozhodčí odmávali ofsajd Malliho.
31
Před Córdobou musel míč do autu odklízet Santos. Do hry jej pošle Donati.
30
S míčem na kopačkách kombinují domácí střední obránci. Hra se pomalu uklidnila, ale na hráčích je vidět odhodlání. Skvělé!
29
Srovnat mohl De Blasis, ale nedal! Záložník Mohuče si vyměnil míč s Córdobou, následně v pokutovém území místo střely nepřesně přihrával!
28
Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
27
Hosté však měli možnost rohového kopu. Do hry poslal balon Ostrzolek, ale žádný z jeho spoluhráčů míč neusměrnil do sítě.
26
Hosté mohli vést o dvě branky! Neskutečné, co spálil Müller. Po první střele se totiž kulatý nesmysl odrazil přímo k záložníkovi Hamburku, který nejprve trefil břevno, napodruhé do prázdné branky netrefil míč vůbec!
25
Po nepřesném centru skončil míč za brankou Hamburku. Do hry jej pošle Mathenia.
24
Domácí kombinují na polovině hřiště poté, co uzmuli hostům balon. Fotbalisté Mohuče se snaží zklidnit hru.
23
Hamburku vstřelený gól pomohl, opět se s míčem na kopačkách hosté ženou vstříc Lösslově brance.
22
Vyrovnání na noze měl Córdoba, ale ve vyložené šanci pohrdl! Útočník Mohuče vybojoval míč a z malého vápna střílel, jenže branku překopl!
21
Hamburg právě vstřelil branku!
Krásná akce hostů končí vedoucím gólem! BOBBY WOOD překvapil všechny, rozhodl se totiž kousek za vápnem vystřelit na branku, což se ukázalo jako účelné řešení, protože Lössl si s pokusem útočníka hostí neporadil – 0:1! Asistence: Matthias Ostrzolek.
20
Za vápnem se míč odrazil přímo proti noze Ramalha, ten neváhal a z první ho vystřelil na branku Hamburku. Tam ale balon nedoputoval, jeden z obránců hostů jej zblokoval.
19
Statistiky zatím hovoří jasně pro fotbalisty Mohuče. Ti častěji mají míč na svých kopačkách a Matheniu několikrát ohrozili.

Držení míče 57% – 43%, střely 4 – 0.
18
Domácí se drží na útočné polovině s míčem, zatím jsou o něco aktivnější. Vyloženě gólová příležitost z toho tlaku ještě nebyla.
17
Malli poslal nadýchaný centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Bell, mířil kousek vedle!
16
Jung zahrál nebezpečně vysokou nohou kousek za vápnem, bude to přímý kop. Pro domácí skvělá příležitost k otevření skóre. Povede se jim to?
15
Balon si osahal také Lössl. Nešla na něj prudká střela, takže jednoduchý zákrok.
14
Z pravé strany centroval Donati, ve vápně se do vzduchu zavěsil Córdoba, hlavičkoval, ale Mathenia míč chytil!
14
S rozehrávkou pomohl svému týmu Mathenia, jenže míč poslal pouze na kopačky domácích.
13
Po faulu zahrávali hosté přímý kop asi z pětatřiceti metrů. Ostrzolek se rozhodl pro centr, míč ale našel pouze hlavu domácího Hacka, tudíž z toho žádná šance na skórování pro Hamburk nebude.
12
V posledních vteřinách aktivnější domácí jsou znovu zastaveni rozhodčím. Opět je to ofsajd.
11
De Blasis centroval z levé strany do vápna, kde do vzduchu vyskočil Santos a míč odvrátil mimo nebezpečné území hostů.
11
Trošku rozháranou hru uklidnili domácí kombinací mezi vlastními obránci. A už se opět vrhají do útoku.
10
Ostrzolek zahrál rohový kop zajímavě, v hlavičkovém souboji ale měli navrch fotbalisté v červených dresech.
9
Kostić potáhl míč po levé straně, poté se rozhodl ocentrovat, což se ukázalo jako efektivní. Gól z toho sice nebyl, ale hosté mohou zahrávat rohový kop.
9
Onisiwo zfauloval na polovině hřiště Kostiće a může být rád, že za to neviděl žlutou kartu. Hosté kombinují na svém území.
8
Córdoba vybojoval důrazem rohový kop, který zahrál Malli. Míč doputoval do vápna Hamburku, ale domácí jej nedokázali dorazit do branky.
7
Rychlá akce Mohuče skončila osvobozením Hamburku. De Blasis čekal na Malliho, až se uvolní, poté mu chtěl přihrát, jenže pas nohou vypíchl jeden z bránících hráčů hostů.
6
Ofsajdem se provinili domácí, konkrétně Córdoba, jehož se zkusil vyslat míčem za obranu De Blasis.
5
Spahić odkopával míč z vlastní poloviny spíše kvůli tomu, aby se Hamburk ubránil. Nakonec z toho mohla být příležitost pro Wooda, jemu ale míč odkopl Donati.
4
Malli se pokoušel prokličkovat přes dva hráče, aby mohl odcentrovat na pravé straně z lepší pozice, jenže proti přesile neměl velkou šanci. Přesto zůstávají domácí u míče.
3
K vidění byl první rohový kop utkání, zahrávali jej fotbalisté hostí. Míč se kroutil do vápna, ale byl odpálen domácím obráncem. Balon mají na kopačkách hráči Mohuče.
2
Míč se dostal až na druhou stranu. Brosinski se pokoušel hodit aut až do vápna Hamburku, což se mu povedlo, jenže hosté pozorně odvrátili.
1
Kostić se prezentoval krásným obranným zákrokem na levé straně, vhazovat do hry z autu bude Donati.
1
Rozehrávku provedli domácí fotbalisté, kteří tak budou útočit jako první.
1
V zápase půjde o dost. Mohuč by se v případě vítězství posunula vzhůru a na poháry by ztrácela méně bodů. Hamburk doufá, že mu tři body pomohou k tomu, aby se odrazil od pozic, které znamenají sestup.
Zápas během několika okamžiků začne, aktéři jsou již na trávníku. Fanoušci zpívají, počasí je na prosinec velmi dobré. Těšme se na skvělou bitvu!

1. FSV Mohuč 05: Lössl – Donati, Bell, Hack, Brosinski – Latza, Ramalho – Onisiwo, Mallı, De Blasis – Córdoba.
Náhradníci: Huth – Balogun, Bussmann, Frei, Öztunali, Jairo, Seydel.

Hamburger SV: Mathenia – Diekmeier, Spahić, G. Jung, Santos – Sakaj, Ostrzolek – N. Müller, Gregoritsch, Kostić – Wood.
Náhradníci: Mickel – Ekdal, Götz, Hunt, Jatta, Lasogga, Waldschmidt.
Vítám všechny fanoušky německého fotbalu ke sledování duelu 15. kola mezi 1. FSV Mohuč 05 a Hamburger SV. Zápas začíná v 15:30 a jste k němu srdečně zvání. Provede vás jim Milan Šplíchal.
1. FSV Mohuč 05
Domácí fotbalisté jsou po 14 odehraných kolech na 11. místě se ziskem 17 bodů. Mohuči se v poslední době vůbec nedaří, aktuálně má sérii tří ligových proher v řadě.

Poslední tři ligové zápasy
27.11. | Hertha – Mainz 2:1
B: 36. a 67. Ibišević – 25. Seydel.

02.12. | Mainz – Bayern Mnichov 1:3
B: 4. Jairo – 8. a 90+2. Lewandowski, 21. Robben.

Hamburger SV
Hosté neprožívají vůbec dobrou sezónu. Tradiční klub je na 16. místě, které značí baráž o udržení. Hamburg uhrál pouhých deset bodů a má velké problémy v ofenzívě.

26.11. | Hamburger – Brémy 2:2
B: 3. a 28. Gregoritsch – 14. Bartels, 45. Gnabry.

04.12. | Darmstadt – Hamburger 0:2