Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Mönchengladbach - 2. listopadu 2019   15:30

Leverkusen
25' Volland (Alario)
1:2
(1:2)
Mönchengladbach
19' Wendt  (Thuram) • 42' Thuram  (Herrmann)
Leverkusen
Hrádecký – Tah, S. Bender, Wendell (69. Bailey) – Bellarabi, Demirbay (74. Amiri), Havertz, Baumgartlinger (46. Aránguiz), Weiser – Alario, Volland.
Siebert – Koslowski, Seidel
BayArena, Leverkusen
Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi (69. Zakaria), Lainer – Kramer, J. Hofmann (81. Bénes), Neuhaus, Wendt – Thuram (66. Stindl), Herrmann.
Grün – Beyer, Zakaria, Stindl, Strobl, Bénes, Traoré, Makridis, A. Poulsen.

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:7.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý duel, který se divákům musel líbit. Domácí Leverkusen byl aktivnější, lepší, měl více šancím, ale nakonec nezískal ani bod. Mönchengladbach vytěžil z minima maximum a na hřišti Leverkusenu po zodpovědném výkonu vyhrál 2:1. Hosté tedy zůstávají na prvním místě.
90+5'
90+5'
Hosté se dostali k míči a šetří cenné vteřinky na polovině soupeře.
90+4'
Tak v samém závěru vyfasoval domácí Leon Bailey červenou kartu! Zbytečně se na zemi ohnal po protihráči a nyní si pár utkání nezahraje!
90+3'
Domácí to ještě zkouší, ale vypadá to, že dnes nezískají ani bod.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí se usadili na polovině soupeře a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Sommer.
86'
I tentokrát to hosté zvládli a ubránili se, takže i nadále vedou o jednu branku a kráčí za dalším cenným vítězstvím.
85'
Rohový kop pro Leverkusen.
83'
Domácí zahrávali už jedenáctý rohový kop, ale vyrovnávací branky se ani tentokrát nedočkali.
82'
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází László Bénes.
81'
Žlutou kartu dostává Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach).
80'
No a Leverkusen na to má nějakých posledních deset minutek, to bude pořádná šichta. Konec bude hodně zajímavý, máme se na co těšit.
78'
Domácí zas a znovu pospíchají dopředu, čas se jim už hodně rychle krátí.
76'
Po rychlé akci zvyšoval Wendt na 3:1, ale jeho branka nakonec kvůli těsnému ofsajdu neplatí.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
72'
Domácí se snaží něco vymyslet, tlačí se dopředu, zakončují, ale stále prohrávají o jednu branku.
70'
Po centru hlavičkoval z hranice malého vápna Kevin Volland, ale branku zhruba o metr minul! Domácí mají nyní smůlu v koncovce.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Leon Bailey.
69'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Denis Zakaria.
66'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Lars Stindl.
65'
Leverkusen zahrával rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a domácí stále prohrávají o jednu branku.
63'
Z pravé strany šel sám na brankáře Karim Bellarabi, ale Sommer si s přízemním pokusem skvěle poradil a míč vykopl!
61'
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Leverkusen stále prohrává o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Šance také na druhé straně. Ve vápně se k míči dostal osamocený Lucas Alario, ale z první ho z hranice penalty poslal nad branku!
57'
Snad poprvé se ve druhém poločase dopředu vydali hosté a byla z toho obrovská šance! Po centru se před brankářem objevil Florian Neuhaus, ale Hrádecký jeho pokus fantasticky zneškodnil!
55'
Až nyní měl Sommer práci, ale s lehkou hlavičkou si poradil. Bender navíc hlavičkoval zbytečně, byl v ofsajdu.
54'
Stále ta stejná písnička. Domácí dobře drží míč, ale branku Sommera ve druhé půli ohrozit nedokázali.
52'
Obraz hry je stále stejná. Domácí kombinují na polovině soupeře, ale ten dobře brání.
50'
Hraje se hlavně na polovině hostujícího celku, ale do zakončení se zatím domácí ve druhém poločase nedostali.
48'
Domácí musí ve druhém poločase pořádně přidat, pokud tedy chtějí bodovat.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Charles Aránguiz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, který se divákům musí líbit. Do vedení se dostali hosté, ovšem domácí zabrali a dokázali vyrovnat. Poslední slovo ale měl hostující Thuram a Mönchengladbach tak vede na hřišti Leverkusenu 2:1.
45+2'
45+1'
Leverkusen ještě zahrával rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a víc se v prvním poločase už nestane.
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen).
42'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Dočkáme, protože hosté jdou znovu do vedení! Opět po akci po pravé straně, znovu přišla přihrávka před branku a MARCUS THURAM nakonec dopravil míč do branky.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, jestli se ještě něčeho dočkáme.
38'
Florian Neuhaus skvěle pronikl do vápna, ale tam ho parádním skluzem zastavil Bender.
37'
Žlutou kartu dostává Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).
36'
Leverkusen zahrával rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a pokračujeme tedy za stavu 1:1.
35'
Po zisku míče zkoušel domácího brankáře překvapit Wendt, který to zkusil z velkého úhlu, ale Lukáš Hrádecký si vše pohlídal a poradil si.
33'
Na druhé straně to vzal na sebe Patrick Herrmann, ale nic nevymyslel a na tahu je tak znovu Leverkusen.
31'
Aktivní Volland se dostal do vápna, kde po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
29'
Další povedená akce Leverkusenu skončila ofsajdem, takže tentokrát se stav utkání nemění.
27'
Aktivní Volland to nyní vyzkoušel z dálky a nebyl to špatný pokus, ovšem zhruba metr mu chyběl. Sommer se za míčem pouze ohlédl.
25'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Volland vymyslel na polovině hřiště fantastickou kolmici a LUCAS ALARIO šel sám na brankáře, kterého obešel a poslal míč do branky!
23'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale hosté se znovu s velkou dávkou štěstí ubránili a stále tak vedou o jednu branku, kterou vstřelil Wendt.
22'
Po zajímavém centru se do zakončení tlačilo několik hráčů Borussie, ale u míče byl jako první pozorný Lukáš Hrádecký.
21'
Domácí se hned vydali dopředu, snažili se odpovědět, ale jejich kombinace k ničemu nevedla.
19'
Jenže jak už to bývá, tak do vedení se dostávají hosté. Marcus Thuram si doslova pohrál s obráncem, vnikl do vápna, poslal míč před branku a OSCAR WENDT už neměl problém uklidit ho do prázdné branky.
18'
Dlouhý nákop do prostoru levého křídla byl nepřesný a na tahu je tedy domácí celek, kterému patří úvod zápasu.
16'
Na druhé straně se do zakončení ve vápně tlačil Patrick Herrmann, ale skvěle ho zastavil pozorný Bender.
14'
Po další akci ale už Kevin Volland obránce obešel a poslal míč před branku, ovšem tam skvěle zasáhl pozorný Sommer.
13'
Leverkusen to nyní zkusil dlouhým nákopem, ale Kevin Volland se k míči nedostal, hostující zadáci si to zkušeně pohlídali.
11'
Po delší době se hosté vydali dopředu, ale Marcus Thuram byl až příliš důrazný v souboji a byl mu odpískán faul.
9'
Leverkusen zatím hraje skvěle, výborně napadá a hostující hráči nemají ani metr prostoru. A mají s tím obrovské problémy.
7'
Závar ve vápně hostů nakonec vyřešil Oscar Wendt, který nic nevymýšlel a míč odkopl.
6'
Wendell utekl po levé straně, tlačil míč do vápna, ale hostující zadák ho odvrátil na další rohový kop.
5'
Poprvé se dopředu vydali i hosté, ale vše skončilo nepřesnou kombinací a od své branky bude rozehrávat Hrádecký.
4'
Nyní ale skvěle zasáhl Sommer, který byl u míče jako první a vyboxoval ho ze svého pokutového území.
3'
Domácí získali míč, vydali se hned dopředu a je z toho druhý roh.
3'
Další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
2'
Po centru se dralo do zakončení několik hráčů, ale ani jeden se na přední tyči k míči nedostal.
1'
Leverkusen začal aktivně a hned z první akce vybojoval rohový kop.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, S. Bender, Wendell – Bellarabi, Demirbay, Havertz, Baumgartlinger, Weiser – Alario, Volland.
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Amiri, Bailey, Pohjanpalo, Aránguiz, Dragović, Paulinho, Diaby.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi, Lainer – Kramer, J. Hofmann, Neuhaus, Wendt – Thuram, Herrmann.
Náhradníci: Grün – Beyer, Zakaria, Stindl, Strobl, Bénes, Traoré, Makridis, A. Poulsen.

Mönchengladbach – Leverkusen 0:1
Borussia Mönchengladbach naopak zažívá skvělý vstup do sezony. Hostující celek má po devíti kolech 19 bodů a v tabulce je na první pozici, když před druhým Bayernem má bod k dobru. Mönchengladbach v posledním kole hostil silný Frankfurt a byl to hodně zajímavý zápas, který nakonec zvládl lépe právě Mönchengladbach, který po dobrém výkon vyhrál 4:2.
Bayer Leverkusen vstoupil do sezony velmi dobře, ale v posledních kolech se trochu trápí a v tabulce se propadl až na 9. místo. Domácí celek má po devíti kolech 15 bodů, ale na vítězství už čeká tři kola. Remizoval doma s Lipskem, poté prohrál ve Frankfurtu a naposledy hostil Brémy a byla z toho remíza 2:2, takže dnes mají domácí o motivaci postaráno, potřebují naplno bodovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu 10. kolo a my budeme sledovat jeden z jeho šlágrů, protože Leverkusen hostí Mönchengladbach. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.