Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Augsburg - 21. března 2021   18:00

Freiburg
51' Sallai (Günter) • 79' Lienhart
2:0
(0:0)
Freiburg
F. Müller – Kübler (73. Schmid), Lienhart, Gulde (81. K. Schlotterbeck), Günter (C) – Sallai (81. Heintz), Santamaría, Höfler, Grifo (81. Haberer) – Höler, Til (56. Demirović).
Uphoff – Demirović, Haberer, Heintz, Džong, Schmid, K. Schlotterbeck, Keitel.
Dankert – Rohde, Hacker
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Gumny (80. Pedersen) – D. Caligiuri, Strobl (61. Gruezo), R. Khedira (80. Niederlechner), Richter – Hahn, Bénes (61. Vargas).

Freiburg v dohrávce 26. kola porazil Augsburg 2:0.

Favorizovaný tým šel do vedení krátce po přestávce, kdy se po Günterově úchvatném sólu trefil Rolland Sallai. Druhý gól padl v 79. minutě a posvětit ho musel VAR. Demirović vybíhal při střele do tyče z hrany ofsajdu, takže dorážející Philipp Lienhart musel počkat na verdikt rozhodčího. Nakonec pro Freiburg vše dobře dopadlo a tým se vrátil do boje o pohárovou Evropu.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:11.
Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 21:13.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Ermedin Demirović (Freiburg).

Tento trest padl za nesportovní chování.
90+3'
Jednou z posledních nadějí Augsburgu se stala standardka. Daniel Caligiuri z ní našel Vargase, který stejně jako jeho spoluhráči neměl přesnou mušku.
90+2'
Zdramatizovat závěr zápasu chtěl Felix Uduokhai. Odhodlal se proto ke střele zpoza vápna, ale mířil přesně tam, kde předtím Gruezo.
90'
Bastian Dankert nastavuje 5 minut.
89'
Po odvráceném obloučku z šestnáctky pokračovali hosté v přízemní kombinaci. Na jejím konci zakončoval Carlos Gruezo do horních řad tribuny.
87'
Na druhé straně měl od Vargase nabito Florian Niederlechner, který donutil Müllera k zákroku na zemi.
86'
Po nakrátko rozehraném rohu se Freiburg prokombinoval do palebné pozice. A byl to Christian Günter, kdo z pravé strany vápna přestřelil.
84'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (Augsburg).

Pravý stoper podrazil Ermedina Demiroviće.
81'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Dominique Heintz.
81'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Janik Haberer.
81'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Keven Schlotterbeck.
81'
Střídání si připravil i Freiburg, a to hned trojnásobné.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Mads Pedersen.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Florian Niederlechner.
79'
Freiburg právě vstřelil branku!
Nakonec je všechno jinak a gól na 2:0 platí! Celou situaci prozkoumal VAR, čemuž vděčí autor uklidňující trefy PHILIPP LIENHART.
79'
Po centru z nařízené standardky trefil Demirović tyč a teprve z dorážky se prosadil Philipp Lienhart! Radost domácích hráčů je však předčasná, gól totiž zneplatnil odmávaný ofsajd.
78'
Na hřišti se přiostřuje. Úder od Gouweleeuwa do zátylku schytal Ermedin Demirović (Freiburg).
77'
Ofsajd a v něm André Hahn (Augsburg).
76'
Žlutou kartu dostává Christian Günter (Freiburg).

Už šestá karta pro Freiburg. Její držitel se postavil do cesty rozběhnutému Frambergerovi.
76'
Statistika držení míče: 61% : 39%.
74'
Žlutou kartu dostává Nicolas Höfler (Freiburg).

Levý středopolař si přímo před očima rozhodčího vyšlápl na Marca Richtera.
73'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Jonathan Schmid.

Pravého beka vyřadilo ze hry zranění.
71'
Dvacet minut před koncem Augsburg stále prohrává ve Freiburgu nejtěsnějším rozdílem.
70'
Hra je přerušena. S bolestivou grimasou v obličeji si žádá ošetření Lukas Kübler (Freiburg).
68'
Augsburg je při chuti, v jedné minutě se v zakončení objevili Marco Richter a Ruben Vargas. Zatímco prvně jmenovaný neměl přesnou mušku, druhý zmíněný trefil před sebou stojícího obránce.
66'
Pochopitelně pak následoval roh. Caligiuriho centr mířil do prostoru, v němž stál hlavičkující stoper Gulde.
65'
K nařízené standardce se postavil faulovaný Daniel Caligiuri. A podle očekávání zvolil přímo střelu, která měla zapadnout pod břevno. Skvělý reflex ovšem vytáhl Florian Müller, jenž jednoruč vyrazil míč nad konstrukci své branky.
64'
Florian Müller postavil pětičlennou zeď.
63'
Manuel Gulde fauloval Caligiuriho těsně před šestnáctkou. Zajímavá standardka pro Augsburg.
61'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Carlos Gruezo.
61'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Ruben Vargas.
61'
Hosté přichystali dvojnásobnou výměnu.
61'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
59'
Následný roh už si Freiburg pohlídal lépe a nedovolil nabíhajícím hráčům zakončit.
58'
Rani Khedira dostal přihrávku proti noze a střelou k tyči protáhl Florian Müllera! Ten úspěšným zákrokem udržel Freiburg ve vedení.
57'
Vincenzo Grifo (Freiburg) dostal u lajny přihrávku do běhu, v rozhodný moment ale podklouzl.
56'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Guus Til, přichází Ermedin Demirović.
54'
To by však freiburská defenziva musela koukat do hlediště, takhle centrovaný balon hravě odvrátila.
53'
Augsburgu může pomoci vyrovnat rohový kop.
51'
U Schwarzwaldu otevírá skóre Freiburg! Černou práci odvedl Christian Günter, když si ze čtyř protivníků udělal tréninkové kužely a za šestnáctkou předal balon spoluhráči. Tím byl ROLAND SALLAI, který si prvním dotekem zpracoval míč a druhým zamířil do levého spodního kouta brány, kam Gikiewicz nedosáhl.
49'
Nedovolené zákroky přibývají jako houby po dešti. Své o tom ví André Hahn (Augsburg), který u půlící čáry zadržel Nicolase Höflera.
48'
Další útočný faul. Roland Sallai si v souboji s Ohisem Uduokhaiem pomohl rukama.
46'
Žlutou kartu dostává Guus Til (Freiburg).

Stejná situace jako v závěru prvního poločasu. Akorát s tím rozdílem, že tentokrát Guus Til zasáhl loktem Khediru.
46'
Bastian Dankert volá hráče zpátky na hřiště.
Freiburg disponoval územní převahou a byl to právě on, kdo jako první zahrozil. Baptiste Santamaría však trefil zblízka jenom Gikiewicze a dorážející Guus Til jeho branku přehlavičkoval. To Augsburg varoval soupeře třeba prostřednictvím Lászla Bénese, jenž pět minut před pauzou přestřelil břevno. Suma sumárum gól nepadl a druhý poločas tak začne za stejného stavu jako celý zápas.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Baptiste Santamaría (Freiburg).

Baptiste Santamaría je třetím potrestaným hráčem Freiburgu. Žlutou kartu uviděl za loket ve tváři Andrého Hahna při hlavičkovém souboji.
43'
Grifův centr hosté odvrátili k Lukasi Küblerovi, jenž z hranice vápna obranný blok nepropálil.
42'
Freiburg má k dispozici přímák z pravé strany.
40'
László Bénes (Augsburg) se skvělým zpracováním zbavil Manuela Guldeho a najednou měl na pravé straně vápna otevřený výhled. Druhým dotekem se pokusil obstřelit Floriana Müllera, jenže ze záklonu mířil jen nad jeho svatyni.
38'
Freiburg měl k dispozici standardku. Při nacvičením signálu vracel Nicolas Höfler míč z první před branku, ale nebezpečná přihrávka ke svému adresátovi neprošla.
36'
I další roh hráči domácího týmu ubránili a konečně si budou moci oddechnout.
35'
Po rohovém kopu čelili Freiburg standardce. V pokračující akci došlo před brankou k hlavičkovému souboji, kdy po zásahu obránce míč obloučkem dopadl na horní síťku za břevno.
34'
Hosté se osmělili a vytěžili roh. Centr kroucený směrem na branku propadl houfem hráčů do malého vápna, odkud ho vykopával jeden ze stoperů.
32'
Freiburg pokračuje v aktivitě. Vincenzo Grifo před vápnem střílet nemohl, a tak posunul míč do strany. Lukas Kübler pak z boku překopl břevno augsburské branky.
31'
30'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Vincenzo Grifo a bohužel pro Freiburg to nebyl správný počin, protože rána domácímu hráči hodně ulítla.
29'
Žlutou kartu dostává Manuel Gulde (Freiburg).

I druhý domácí stoper už si musí dávat pozor. A sice po šlapáku na Lászla Bénese.
28'
Na druhé straně narazil Raphael Framberger (Augsburg) při dobíhaná míče do reklamního banneru. Naštěstí to pro něj nemá žádné následky.
26'
Domácí zaútočili zleva doprava. Přetažený pas Roland Sallai ještě zachytil na hřišti, ale nová kombinační souhra poněkud vázla.
25'
Rozběhnutý Daniel Caligiuri nezachytil průnikovou přihrávku, takže domácí mohou v klidu rozehrát.
23'
Žlutou kartu dostává Philipp Lienhart (Freiburg).

Pravý stoper je potrestaný za hrubost.
22'
Augsburg pak vnikl na pravou stranu vápna. Daniel Caligiuri měl kolem sebe málo místa, a tak se rozhodl pro zpětnou přihrávku, po které Tobias Strobl přestřelil břevno.
20'
Guus Til dostal průnikovou přihrávku, výborně se ale vrátil Jeffrey Gouweleeuw, který domácího hráče čistě obral o míč.
19'
Na druhé straně musel zasahovat Florian Müller (Freiburg) proti snadno chytatelné střele po zemi.
17'
Další roh pro Freiburg. V houfu hráčů si povyskočil Manuel Gulde, který o několik čísel minul pravou tyč.
16'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
15'
Žlutou kartu dostává Ohis Felix Uduokhai (Augsburg).

Levý stoper atakoval protihráče šlapákem.
14'
O chvíli později čelil Augsburg rohovému kopu. Rozehrávka nakrátko s následným centrem paseku nenadělala, protože pozorný byl Framberger.
13'
Když to nešlo vzduchem, tak to Freiburg zkusil po zemi. Přihrávku do předbrankového prostoru ale odkopával Gouweleeuw.
12'
Lucas Höler (Freiburg) prohrál na útočné polovině vzdušný souboj s Uduokhaiem.
10'
Hosté kontrovali dlouhým nákopem, který bohužel pro ně dopadl až za autovou čáru.
9'
Lucas Höler si neporozuměl s Vincenzem Grifem, a tak další freiburská akce skončila nezdarem.
7'
První šanci si vypracoval favorit! Po centru z levé strany zakončoval při výskoku zblízka Baptiste Santamaría volejí. Rafał Gikiewicz jeho ránu vyrazil k Tilovi, který augsburskou branku z malého vápna přehlavičkoval.
6'
Domácí tým nakopl míč na Lucase Hölera, nad ním ale balon jenom proletěl.
5'
Oťukávaná pokračuje u středového kruhu, přičemž v držení míče je zatím lépe hrající Freiburg.
3'
Domácí šli do útoku a z pravé strany zahrávali standardku. Vincenzo Grifo našel hlavu nabíhajícího Sallaie, který pozdravil gólmana střelou doprostřed branky.
2'
Po dlouhém nákopu hosté ztratili míč a Philipp Lienhart ho při rozehrávce pod tlakem poslal malou domů brankáři.
1'
Výkop provedl Augsburg.
1'
Fotbalisté obou celků už jsou na hřišti. Domácí nastoupili ve žlutých a hosté v zelených dresech.
Tomáš Koubek s Markem Suchým (oba Augsburg) začnou na lavičce náhradníků. Do základní sestavy se naopak vešel jejich slovenský spoluhráč László Bénes.

SC Freiburg: F. Müller – Kübler, Lienhart, Gulde, Günter (C) – Sallai, Santamaría, Höfler, Grifo – Höler, Til.
Náhradníci: Uphoff – Demirović, Haberer, Heintz, Džong, Schmid, K. Schlotterbeck, Keitel.

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Gumny – D. Caligiuri, Strobl, R. Khedira, Richter – Hahn, Bénes.
Náhradníci: Koubek – Gregoritsch, Gruezo, Pedersen, Oxford, Niederlechner, Suchý, Vargas, Sarenren-Bazee.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker.
Ještě jednou dobrý den! Hlásím se vám už ze svého komentátorského stanoviště, abych vám během rozcvičky odtajnil sestavy. Mrkněte na ně!
Vzájemná utkání

Tento odstavec může být inspirací pro sázkaře. Dozví se totiž, že poslední tři setkání obou soupeřů skončila výsledkem 1:1. Jak tomu bude dnes?
Augsburg si v posledním kole poradil doma s Mönchengladbachem a vzdálil se baráži na osm bodů. Vyhráno ale ještě zdaleka není, což si dobře uvědomují i Jan Morávek, Marek Suchý a Tomáš Koubek. Do nejbližšího zápasu však pravděpodobně ani jeden nezasáhne, Honza totiž laboruje s obnoveným zraněním a Marek s Tomášem většinou jen zahřívají místo na lavičce.
Freiburg jistě udělá vše pro to, aby k ničemu takovému nedošlo a aby dál mohl živit naději na cestu pohárovou Evropou. Na šesté místo, jenž zajišťuje účast v nově vzniklé Evropské konferenční lize, před víkendem ztrácel šest bodů. Freiburgu uškodila prohra na hřišti předposlední Mohuče, která dala jediný gól až v samotném závěru.
Duel Freiburgu s Augsburgem uzavře 26. kolo Bundesligy. Zatímco domácí pokukují po evropských pohárech, hosté se ohlížejí hlavně za sebe. Pokud by však u německo-francouzských hranic uspěli, zredukovali by rozdíl mezi oběma soupeři z pěti bodů na dva.