Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Bayern - 15. května 2021   15:30

Freiburg
29' Gulde (Grifo) • 81' Günter (Grifo)
2:2
(1:1)
Bayern
26' Lewandowski   • 53' Sané  (T. Müller)
Freiburg
Flekken – Kübler (72. Džong), Lienhart, Gulde, Günter (C) – Sallai (62. Schmid), Santamaría (72. Keitel), Höfler, Grifo – Demirović (55. Höler), Petersen (62. Haberer).
Badstübner – Schüller, Stein
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Bayern
Nübel – Süle (72. Coman), J. Boateng, Lucas Hernández (62. Roca), A. Davies – Kimmich, Alaba – Sané (72. B. Sarr), T. Müller (C) (62. Tolisso), Gnabry – Lewandowski.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Devadesát minut hry je minulostí. Freiburg uhrál doma s Bayernem Mnichov překvapivou remízu 2:2 a i v posledním kole tak může živit naději na evropské poháry. Bayern poslal do vedení v šestadvacáté minutě Robert Lewandowski, čímž vyrovnal střelecký rekord Gerda Müllera. Příští týden ho může doma proti Augsburgu překonat. O tři minuty později bylo vyrovnáno, když se prosadil hlavou Manuel Gulde. I ve druhém poločasu šli do vedení jako první hosté. Gnabryho branka ještě neplatila pro ofsajd, ale chvilku po něm se radoval Leroy Sané. Devět minut do konce však hezkou akci po levé straně předvedl Christian Günter a rozhodl tak o dělení bodů. V posledním kole čeká Bayern 22.5. již zmiňovaný Augsburg. Freiburg si ve stejný den zahraje na hřišti Frankfurtu.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:10. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:13.
90+3'
90+3'
Z hodně velké dálky zkoušel centrovat do vápna David Alaba. Jeho centr skončil v rukavicích jistého Marka Flekkena.
90+2'
Dlouhý nákop domácím ovoce nepřinesl. Lucas Höler míč podskočil a v klidu si pro hrací předmět došel David Alaba.
90+1'
Nejvyšší rychlost v dnešním utkání vyprodukoval Alphonso Davies, který běžel rychlostí 35,36 km/h.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Zkušený David Alaba (Bayern) si přidržel unikajícího Lucase Hölera a dostal za to oprávněnou žlutou kartu.
89'
Jeden na jednoho si na pravé straně hřiště věřil Sarr. Posun vpřed se mu nepovedl, ale alespoň neztratil míč.
88'
Domácí dlouho čekali s rozehrávkou přímého kopu. Nakonec to na sebe vzal Vincenzo Grifo a míč poslal hodně unáhleně nad branku.
87'
Alphonso Davies (Bayern) se na středu hřiště připletl do cesty Woo-Jongu Džongovi a viděl druhou žlutou kartu v sezoně.
87'
Jako snad jediný z hostů dostal míč na útočnou polovinu Robert Lewandowski, který na sebe nechal udělat faul, což bylo pravděpodobně maximum, čeho byl schopen.
86'
Kingsley Coman tak dlouho motal soupeře na pravé straně vápna, až nakonec umotal. Jeho následný centr si našel na druhé straně vápna Robert Lewandowski, ale v těžké pozici zamířil jen do země.
85'
Bayern hraje s míčem na polovině hřiště. Rozhodně z něho není cítit, že je skóre vyrovnané pár minut před koncem.
84'
Na středu hřiště si šikovně před sebe hodil míč Joshua Kimmich a nechal se faulovat soupeřem.
83'
Joshua Kimmich opět kroutil míč do vápna a natahoval se po něm Lewandowski, který nakonec na hrací předmět nedosáhl.
82'
Další roh pro Bayern.
81'
Freiburg právě vstřelil branku!
A máme tu vyrovnáno. Nyní může Bayern litovat svých neproměněných šancí. Na polovině hřiště si CHRISTIAN GÜNTER vyměnil míč s Vincenzem Grifem a upaloval na branku. Míč dovedl až do vápna, kde střelou na zadní tyčku propálil brankáře Nübela v brance Bayernu.
81'
Míč si připravil Joshua Kimmich, jehož centr na přední tyčce pravděpodobně našel Roberta Lewandowskiho. Jeho těžká hlavička mířila vedle branky soupeře.
81'
Hosté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
80'
Z hodně velké dálky vypálil domácí Yannik Keitel. Lehce překvapivý pokus nakonec skončil jen kousek vedle branky Nübela.
79'
O chvilku později měl polský útočník ve službách Bayernu snad ještě větší šanci, z malého vápna zamířil pouze do rukavic Marka Flekkena. Pravděpodobně by se ale jednalo o ofsajd.
78'
Po rychlém brejku se míč dostal na malé vápno na nohu Roberta Lewandowskiho, který si to vzal na levačku, ale namířil pouze do nohy domácího strážce branky.
77'
Corentin Tolisso si chtěl na hraně vápna vyměnit míč s Robertem Lewandowskim, ale polský útočník mu míč vrátil hodně nepřesně.
76'
Z levé strany nabízel míč do vápna Lucas Höler. Nepřesná nahrávka však celé snažení domácích ukončila.
75'
Vysoká nahrávka na levou stranu rozhodně nebyla pro Gnabryho. Domácí tak budou mít k dispozici aut.
74'
Na míči je po delším čase opět Bayern, který ale hraje zatím hodně daleko od branky soupeře.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Kingsley Coman.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Bouna Sarr.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Woo-Jong Džong.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Yannik Keitel.
71'
Po obří chybě hostů na přední tyčce se k zakončení na druhé straně dostal volný Lucas Höler. Proti jeho voleji se nakonec vytasil výborným zákrokem Alexander Nübel.
70'
Přes dvacet minut chybí do konce dnešního maše. Na míči je aktuálně domácí Freiburg, který kombinuje okolo poloviny hřiště a hledá mezeru v obraně soupeře.
69'
Z ničeho nic se do šance dostal domácí Janik Haberer. Vincenzo Grifo se uvolnil na středu hřiště a přesným centrem našel hlavu svého spoluhráče, který hlavičkoval pouze vedle branky.
68'
Sané našel pod sebou na pravé straně Süleho. Ten zkusil okamžitě nacentrovat do vápna, ale hodně nepovedená nabídka skončila u Flekkena.
67'
Freiburg roh rozehrál na krátko a Vincenzo Grifo poté hledal pod sebou spoluhráče, který jeho nepřesnou nahrávku nestihl na hřišti.
67'
Roh pro domácí tým.
66'
Hodně volného prostoru měl na pravé straně hřiště Sané, tak si navedl míč na střed a zkusil pálit na zadní tyčku. Míč ale poslal hostující hráč pouze vedle branky.
65'
Hodně lacino se nyní zbavil hracího předmětu domácí brankář Mark Flekken, který pouze odkopl míč ke svému kolegovi v brance Bayernu.
64'
Alexander Nübel ne moc pěkným pasem hledal u pravé lajny Saného, který byl rád, že z toho vytěžil alespoň aut pro svůj tým.
63'
Baptiste Santamaría předložil míč na pravou stranu pro Lukase Küblera, který pohotově centroval do vápna, kam si pro míč bezpečně došel Alexander Nübel.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Corentin Tolisso.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Marc Roca.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Janik Haberer.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Jonathan Schmid.
61'
Dlouhým nákopem hledal Niklas Süle ve vápně Gnabryho, který až moc důraznou nahrávku nemohl stihnou na hrací ploše.
60'
Hodně rychlou nahrávku mezi stopery dostal po hodině hry do nohy Robert Lewandowski. Polský kanonýr pokračovat ve hře nemohl, byl totiž v ofsajdu.
59'
Z pravé strany se šikovně na střed uvolnil Gnabry, poté se mu ale míč začal plést pod nohy a německý křídelník o něho přišel.
58'
Kousek za vápnem si míč na střelu chystal Robert Lewandowski, ale jeho zakončení zablokoval pohotovým pádem Philipp Lienhart.
57'
Joshua Kimmich si míč postavil a centroval do vápna, kde našel pouze jednoho z domácích obránců.
56'
Roh pro jistého vítěze letošního ročníku Bundesligy.
55'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Lucas Höler.
53'
Bayern právě vstřelil branku!
Je tu další míč v síti Freiburgu a tentokrát už by to měla být branka. David Alaba nádherně našel na pravé straně volného Thomase Müllera, který na nic nečekal a hned poslal míč před branku. Tam byl připravený LEROY SANÉ a míč uklidil do domácí branky.
51'
Nádherná individuální akce. Leroy Sané přešel na pravé straně hřiště snad přes čtyři soupeře a poté našel perfektní nahrávkou na zadní tyčce SERGE GNABRYHO, který míč v klidu uklidil do sítě. Branka ale nebyla uznána pro ofsajd střelce.
50'
Po dlouhém nákopu Freiburgu vypadl míč nebezpečně z rukavic Alexanderu Nübelovi, i tentokrát byla domácí snaha zbytečná a pískal se ofsajd.
49'
Šikovnou nahrávku za obranu soupeře dostal Ermedin Demirović, pokračovat ale nemohl, rozhodčí ho viděl v těsném ofsajdu.
48'
Jeho exekuci se na starost vzal Joshua Kimmich. Jeho nabídku do vápna nakonec využil z druhé vlny Serge Gnabry, jež pálil sice důrazně, ale vedle branky soupeře.
47'
Saného dlouhá nahrávka byla zblokovaná soupeřem a Bayern si tak kopne rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První dějství dnešního zápasu je za námi. Poločasové skóre je zatím vyrovnané. Každý tým se prosadil jednou. Za Bayern to byl Robert Lewandowski, který proměnil pokutový kop, a tím vyrovnal rekord Gerda Müllera v počtu branek v jedné sezoně Bundesligy, oba jsou nyní na čtyřiceti. Na druhé straně poměrně záhy odpověděl z rohového kopu přesnou hlavičkou Manuel Gulde.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 40 %:60 %
Střely na branku: 1:1
Rohy: 2:3
45+1'
45+1'
Za vápnem si parádně navedl míč na střed a do zakončení Serge Gnabry. V poslední chvíli se mu do střely na zadní tyčku vložil soupeř a míč tečoval vedle branky.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minuta.
45'
Roland Sallai se prosmýkl kolem Gnabryho na pravé straně hřiště a hostující křídlo muselo svého soka faulovat.
44'
Odražený míč si na vápně našel hostující Joshua Kimmich a mohl pálit. Hodně nepovedený pokus německého hráče mířil spíše k praporku.
42'
Z levé strany přišel do vápna Bayernu ostrý centr od Grifa. Na svém místě byl ale připravený Niklas Süle a míč v klidu odklidil do bezpečnějšího prostoru.
41'
Na pravé straně se k míči dostal Leroy Sané a po kroku doprava zkoušel odcentrovat. Jeho centr však skončil na blokujícím soupeři.
40'
Lehce přes pět minut je do konce prvního poločasu. Hosté mají míč ve své moci a v klidu s ním hrají na polovině hřiště.
39'
Po nepovedeném rohovém kopu domácích šel dopředu osamocený Leroy Sané. Po kontaktu s Lukasem Küblerem šel hostující hráč k zemi. Rozhodčí to jako faul nevyhodnotil.
38'
Roh pro Freiburg.
37'
Kolmou nahrávku na levé straně zvolil Gnabry, jenže nikdo z jeho spoluhráčů ji neočekával.
36'
Thomas Müller si potáhl míč za vápnem soupeře a zkoušel v něm najít Gnabryho, který na jeho nepovedenou nahrávku nedosáhl.
35'
Už mohl jít Lukas Kübler dopředu po zisku míče od Lucase Hernándeze. Rozhodčí však na poslední chvíli vyhodnotil, že to ze strany domácího hráče byl faul.
34'
Christian Günter měl být vysunut po levé lajně dopředu. Domácí kapitán však příliš dlouhý míč na hrací ploše nestihl.
33'
Bayern to nyní zkusil dlouhým nákopem dopředu, ale Robert Lewandowski míč podskočil.
32'
Domácí hráče rozhodně úvodní branka Guldeho nabudila. Nyní jsou znovu vpředu a snaží se dostat k brance Alexandera Nübela.
31'
Na levé straně se uvolnil domácí Vincenzo Grifo, ale jeho centr do pokutového území byla lahůdka pro Lucase Hernándeze.
30'
Lucas Hernández se středem hřiště dostal dopředu a zkusil vypálit. Přízemní pokus skončil pouze vedle branky.
29'
Domácí rychle vyrovnávají stav zápasu po rohovém kopu. U praporku si míč postavil Vincenzo Grifo a centroval na přední tyčku. Tam se nejvýše dostal MANUEL GULDE a jeho hlavička skončila přesně na vzdálenější tyčce mnichovské branky.
28'
26'
Máme tu první branku zápasu a hosté jdou do vedení. K míči se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který si počkal na pohyb brankáře a poté poslal míč do branky. Čtyřicátou brankou sezony vyrovnal střelecký rekord legendárního Gerda Müllera, hráči mu za to udělali menší uličku slávy.
25'
Byla nařízena penalta pro hosty. Rozhodčí to vyhodnotil jako nedovolené a Robert Lewandowski už si chystá míč na puntíku.
24'
Máme tu přerušenou hru a zkoumá se na videu potencionální faul Lukase Küblera na Thomase Müllera při rohovém kopu.
23'
Hodně zajímavou nahrávkou středem hřiště posílal Robert Lewandowski do šance Saného. Tomu zabránil ve střele na poslední chvíli odvážný skluz Lukase Küblera.
22'
Do levé lajny dostal nahrávku Alaba, který následně zasekl míč a naslepo nahrával za sebe, kde nikdo v černém dresu nebyl.
21'
Hodně daleko od branky se k odraženému míči dostal Vincenzo Grifo a pohotově vypálil. Lehce překvapivý pokus však skončil nad brankou Bayernu.
20'
Alabův centr se nakonec došoural na hranu vápna pro volného Roberta Lewandowskiho, jehož pohotové zakončení skončilo nad brankou.
19'
Mezi stopery soupeře si zpracoval míč zády k brance Ermedin Demirović. Domácí útočník si nedokázal pohlídat ofsajdovou pozici.
18'
Celá situace ještě vyeskalovala ve žlutou kartu pro Rolanda Sallaie.
18'
Na druhé straně dostával nahrávku za obranu soupeře Roland Sallai. Domácí záložník si však pomohl rukou s souboji s Daviesem a rozhodčí odpískal faul.
17'
Joshua Kimmich centroval od praporku do vápna, kde našel hlavu Thomase Müllera, jehož hlavička šla vedle branky. Celou akci ještě dohrával Niklas Süle, ale ani německý obránce nedokázal ohrozit branku soupeře.
16'
Roh pro Bayern.
15'
Dlouhý nákop vpřed Bayernu nevyšel, na míči je aktuálně Mark Flekken, který s jeho odevzdáním rozhodně nepospíchá.
13'
Do tvrdého souboje šel na pravé straně hřiště Süle a byl faulován. Na míč se tak dostane mnichovský velkoklub.
12'
Nyní se hraje na středu hřiště. V držení míče aktuálně Freiburg, který ho má v moci asi víc, než se před úvodním hvizdem čekalo.
11'
Vysoká nahrávka Kimmicha ze středu hřiště našla na pravé straně Saného, kterému míč od prsou uskočil až k brankáři soupeře.
10'
Středem hřiště vyvezl míč Lucas Hernández a lehkým obloučkem chtěl najít rychlonohého Daviese. Nepříliš povedená nahrávka skončila na domácích kopačkách.
9'
Leroy Sané se vzápětí uvolnil na hraně vápně a levačkou pálil na přední tyčku. Jeho pokus skončil pouze v postranní síti domácí branky.
8'
Na pravé straně si vysoký míč zpracoval Sané a zkoušel nacentrovat do vápna. Hodně ostrý pokus skončil v rukavicích Marka Flekkena.
7'
David Alaba je evidentně při chuti. Tentokrát si zasekl míč za vápnem a zkoušel nacentrovat do něho. Nikdo z jeho spoluhráčů ovšem jeho úmysl nepochopil.
6'
Přímo do kroku dostal míč na levou stranu Alaba a z voleje centroval do vápna. Tam byl na svém místě připravený Manuel Gulde a míč odkopl.
5'
Dlouhý nákop svého týmu si vepředu zpracoval do běhu Ermedin Demirović, jenže poté se mu do cesty připletl Niklas Süle a celou situaci z hostujícího pohledu vyřešil.
4'
Míč do pokutového území hodně důrazně centroval Vincenzo Grifo. Jeho pokus nakonec skončil nad brankou Alexandera Nübela.
3'
Joshua Kimmich na pravé straně hřiště fauloval Lienharta a domácí si tak kopnou přímý kop.
2'
Dlouhý aut do pokutového území zkoušel domácí Lukas Kübler. Míč posadil pouze na hlavu Jérôma Boatenga a hostující defenziva si poté poradila skvěle.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, Gulde, Günter (C) – Sallai, Santamaría, Höfler, Grifo – Demirović, Petersen.
Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Heintz, Schmid, Kwon Čang-hoon, Haberer, Džong, Höler, Keitel.

Bayern Mnichov: Nübel – Süle, J. Boateng, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Sané, T. Müller (C), Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Neuer – Pavard, B. Sarr, Musiala, Coman, Javi Martínez, Roca, Tolisso, Choupo-Moting.

Bayern Mnichov

Hosté minulý týden oslavili již devátý titul v řadě. Oslava to byla rozhodně stylová, když doma rozstřílel Mönchengladbach 6:0. Tři branky dal polský kanonýr Robert Lewandowski. V závěru náladu mnichovských fanoušků zhoršil mladík Tanguy Nianzou, který se nechal vyloučit. Bavorský tým v letošní sezoně Bundesligy získal zatím 76 bodů ve dvaatřiceti zápasech se skóre 92:40. Nejlepším střelcem týmu je polský mega střelec Robert Lewandowski, jež skóroval devětatřicetkrát a přidal 7 asistencí. Bayern už je ze hry v Lize mistrů, ve čtvrtfinále nedokázal přejít přes PSG.

Poslední tři zápasy

Bayern VS. Mönchengladbach 6:0
Mohuč VS. Bayern 2:1
Bayern VS. Leverkusen 2:0

SC Freiburg

Domácí tým už má dávno zajištěnou záchranu v nejvyšší soutěži. V posledních dvou kolech však ještě může zabojovat o evropské poháry. Na sedmou příčku Mönchengladbachu ztrácí aktuálně pouze dva body. Freiburg získal 44 bodů ve dvaatřiceti zápasech se skóre 49:47 a je akutálně na deváté příčce. Nejlepším střelcem týmu je Ital Vincenzo Grifo, který nasázel 9 branek a ještě k tomu přidal dalších osm gólových nahrávek. V posledním utkání vyhrál Freiburg venku 4:1, když v Kolíně dal dvě branky v prvním poločase, pak přečkal penaltu na vyrovnání a v závěru dvakrát udeřil.

Kolín VS. Freiburg 1:4
Hertha VS. Freiburg 3:0
Freiburg VS. Hoffenheim 1:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu. V rámci předposledního kola Bundesligy se utkají týmy Freiburgu a Bayernu Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.