Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Union Berlin - 15. května 2021   15:30

Leverkusen
26' Wirtz
1:1
(1:0)
Union Berlin
73' Pohjanpalo
Leverkusen
Hrádecký – Tah, Dragović, Tapsoba, Wendell – Aránguiz (C), Demirbay – Diaby, Wirtz (90+2. S. Bender), Amiri (69. Bellarabi) – Schick.
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C) (67. Becker), Gentner (85. Griesbeck), Andrich, Ingvartsen (56. Awoniyi), Lenz (67. Bülter) – Musa (56. Pohjanpalo), M. Kruse.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:16.
Je konec! Bayer Leverkusen nakonec remizoval s Unionem Berlín 1:1 a definitivně si zajistil účast v Evropské lize pro příští sezónu. Domácí celek totiž přestál slibnou pasáž Unionu, kterou zakončila neuznaná branka z ofsajdu. Ve 26. minutě pak otevřel skóre Florian Wirtz Ve druhém poločasu hrál o něco lépe Union, který se dočkal vyrovnání, když se prosadil střídající Joel Pohjanpalo. Domácí si mohli vzít vedení zpět, ale Diaby trefil břevno. Na opačné straně mohl rozhodnout Awoniyi, ale Hrádecký vykouzlil parádní zákrok.
90+4'
90+3'
Union v samotném závěru nastaveného času zahrával ještě jeden rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, kde kralovali domácí hráči.
90+2'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Sven Bender.
90+2'
Robert Andrich prošel s míčem na polovinu Leverkusenu. Volný prostor se zjevil před Pohjanpalem, ale finský útočník minul svým pokusem branku.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Leverkusen se znovu tlačil do útoku, nicméně průniková přihrávka mezi stopery prosvištěla až do zámezí. Hostující brankář bude rozehrávat od své svatyně.
89'
Domácí postupovali ve třech proti jedinému obránci Unionu. Bellarabi odcentroval z pravé strany na malé vápno, ale Knoche míč stačil odkopnout na roh!
89'
Bellarabi prošel po pravém křídle do pokutového území, jenže zpětnou přihrávkou pod sebe nenašel nikoho v tmavém dresu Bayeru Leverkusen.
88'
Kerem Demirbay si skvěle pokryl míč na vlastní polovině a napadající Robert Andrich jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
87'
Jonathan Tah se v pokutovém území dostal k odraženému míči, skvěle si jej přehodil na levačku, ale přízemní zakončení nasměroval vedle zadní tyčky.
86'
Bellarabi centroval z pravé strany a jeho pobídku zastavil obránce Unionu jen rukou. Domácí celek bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
85'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Sebastian Griesbeck.
84'
Právě Demirbay se následně ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho nadýchaný centr směřoval na malé vápno, ale zadáci Unionu byli pozorní.
83'
Demirbay dostal přihrávku do pokutového území, skvělým prvním dotykem si míč posunul kolem obránce, ale gólman jeho pokus vyrazil na roh!
82'
Joel Pohjanpalo si pohybem řekl o přihrávku na polovinu soupeře, jenže důrazný Tapsoba k němu bleskově přistoupil a odkopl míč.
81'
Wendell dostal přihrávku na levou stranu, zbavil se prvního obránce, jenže místo centru do pokutového území zvolil rozehrávku na stopery.
80'
Kerem Demirbay zahrával přímý kop z levé strany hrací plochy. Na jeho pobídku si naskočil Jonathan Tah, ale hlavičkoval jen do míst, kde stál Andreas Luthe.
79'
Právě Awoniyi si po následném rohovém kopu naskočil na centr z pravé strany, jenže hlavičkoval kousek nad břevno. Union však nyní hraje výborně.
78'
Union mohl dokonat obrat! Taiwo Awoniyi si naběhl na Kruseho průnikovou přihrávku, ale Hrádecký mu skvěle zmenšil střelecký úhel a vyrazil míč na roh!
77'
Hrádecký vyrazil na hranici velkého vápna a zapojil se do rozehrávky svého mužstva. Finský brankář nákopem na levou stranu spoluhráče nenašel.
76'
Domácí si mohli vzít ztracené vedení zpátky! Diaby se zpoza velkého vápna opřel do míče levačkou, ale Luthe skvělým zákrokem vyškrábl míč na břevno!
75'
Domácí Bayer Leverkusen se ihned po obdržení vyrovnávací branky vydal na polovinu soupeře, ale akce skončila jen nepřesnou přihrávkou za obranu.
73'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hosté dokázali po přímém kopu udeřit! Unionu se navíc vydařilo střídání. Na přímý kop si naskočil JOEL POHJANPALO, který hlavičkoval z malého vápna. První pokus Hrádecký ještě vyrazil před sebe, ale na dorážku už byl krátký!
72'
Wendell trefil soupeře ostrým skluzem, ale sudí všechno vyřešil pouze obyčejnou domluvou. Wendell měl i kus štěstí. Union získal jen přímý kop.
71'
Luthe se ujal rozehrávky od vlastní branky. Gólman Unionu nakopl míč na polovinu soupeře, ale tam si na balón počíhal Jonathan Tah.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a domácí Bayer Leverkusen stále drží těsné vedení. Vítězství by domácím zajistilo účast v Evropské lize.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Karim Bellarabi.
68'
Union rozjel další akci až od svého brankáře. Luthe nakopl míč na levou stranu, jenže balón se po mokrém trávníku svezl do autu.
67'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Marius Bülter.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Sheraldo Becker.
66'
Nico Schlotterbeck dostal přihrávku na levou stranu, krásnou patičkou vybídl k odcentrování Kruseho, ale jeho pobídku srazil obráne do zámezí.
65'
Trimmel se po pravém křídle dostal do pokutového území, ale jeho přízemní střílený centr si brankář Hrádecký s přehledem pohlídal.
64'
Hostující celek se usadil na polovině Bayeru Leverkusen a postupně dobývá pokutové území soupeře. Centr z levé strany si pohlídal Hrádecký.
63'
Christopher Trimmel je nyní hodně aktivní a snaží se dirigovat rozehrávku hostujícího Unionu Berlín. Záložník hostujícího celku ale nemá moc spoluhráčů, kterým by mohl přihrát.
62'
Domácí stoper Dragovič nyní musel opustit hrací plochu, aby si nechal zastavit krvácející nos. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
61'
Nadiem Amiri dostal přihrávku na levou stranu, po které se dostal do blízkosti velkého vápna, jenže technickým centrem neoslovil nikoho v černém dresu.
60'
Diaby se po hodině hry dostal z pravé straně do pokutového území, jenže v něm podklouzl. Do odraženého míče se ještě opřel Wirtz, ale ten trefil obránce.
59'
Nico Schlotterbeck dostal přihrávku na levou stranu, nicméně s míčem u nohy prošel jen k jednomu ze soupeřů, který jej od balónu odstavil.
58'
Demirbay spěchal s míčem vpřed po levé straně. Ve vápně poslal přihrávku pod sebe na Schicka, ale jeho centr skončil v rukavicích Lutheho.
57'
Střídající Pohjanpalo se tlačil za centrem z pravé strany, jenže jeden z obránců Leverkusenu před ním na poslední chvíli přizvedl míč.
56'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Joel Pohjanpalo.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Taiwo Awoniyi.
55'
Tapsoba se zapojil do rozehrávky Bayeru Leverkusen na polovině soupeře. Stoper domácího celku poslal přihrávku na Amiriho, kterého za žlutou kartu fauloval Andrich.
54'
Kruse si došel pro přihrávku na polovinu hřiště a ihned sklepl míč na spoluhráče pod sebe. Kombinace Unionu je hodně kostrbatá.
53'
Luthe vyrazil ven z branky a ihned rozehrál na Knocheho. Stoper Unionu bez váhání otočil směr hry na levou stranu hrací plochy.
52'
Trimmel dostal kousek volného prostoru na levé straně, prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, ale už nepřihrál na nikoho v červeném.
51'
Marvin Friedrich dostal přihrávku na pravou stranu a jednoduše sklepl míč pod sebe na stopery. Unionu se nyní kombinace moc nedaří.
50'
Union zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Andrich zkusil přímé zakončení levačkou, ale trefil jednoho z hráčů ve zdi.
49'
Diaby si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, jenže místo zakončení ještě hledal Patrika Schicka. Český útočník s přihrávkou úplně nepočítal.
48'
Petar Musa si v přetlačované na polovině hřiště pomohl rukou a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozehrávat bude Bayer Leverkusen.
47'
Wendell se dral s míčem do pokutového území, jenže v poslední chvíli si jej nechal kousek za sebou a už se pro něj nestačil vrátit před obráncem.
46'
Hosté obstarali výkop do druhého poločasu. Hned v úvodu druhé půle si na své postavení nedal pozor Kruse, který byl lapen v ofsajdu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Bayer Leverkusen. Domácí celek totiž přestál slibnou pasáž Unionu, kterou zakončila neuznaná branka z ofsajdu. Ve 26. minutě pak otevřel skóre Florian Wirtz. Od té doby tempo hry hodně opadlo a sledovali jsme spíše osobní souboje. Do kabin se tak odchází za stavu 1:0.
45+2'
45+2'
Wendell se v samotném závěru nastavení hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže míč mu uskočil od nohy a vletěl do autu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Marcus Ingvartsen se zpoza velkého vápna opřel do volného míče, jenže jeho projektil levačkou prosvištěl kousek nad břevnem domácí svatyně.
44'
Jonathan Tah chtěl nakopnout míč na polovinu hřiště, ale příliš pomalou přihrávkou odevzdal míč soupeři. Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo.
43'
Christopher Trimmel vhazoval na pravé straně na polovině soupeře. Do míče se následně opřel Nico Schlotterbeck, ale jeho pokus byl nepřesný.
42'
Na opačné straně sprintoval za prudkým nákopem Schick, ale stoper Knoche měl k míči o tři kroky blíže, čehož dokonale využil a pomohl si malou domů.
41'
Stopeři Unionu Berlín se vydali na polovinu soupeře, jenže nikdo v červeném dresu zrovna nehýří aktivitou. Musa na vysoký nákop nedosáhl.
40'
Žlutou kartu dostává Marcus Ingvartsen (1. FC Union Berlín).
39'
Max Kruse se pustil do souboje s Tapsobou, nicméně domácí stoper mu nedal ani kousek prostoru a odstavil hostujícího útočníka od míče.
38'
Lukáš Hrádecký se znovu zapojil do rozehrávky domácího celku. Brankář Leverkusenu nakopl míč na pravou stranu, ale tentokrát nenašel spoluhráče.
37'
Christopher Lenz vhazoval v blízkosti pokutového území. Z voleje se do míče překvapivě položil Robert Andrich, ale jeho rána prolétla kolem zadní tyče.
36'
Lukáš Hrádecký si dal pozor na napadajícího soupeře a ukázal, že umí hrát také nohami. Finský brankář našel dlouhým nákopem Amiriho.
35'
Petar Musa si podle rozhodčího v souboji se stoperem Dragovičem pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude domácí mužstvo.
34'
Robert Andrich se s míčem u nohy dostal na polovinu soupeře, ale dotírající Wirtz jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
33'
Nadiem Amiri si v jednom ze soubojů přivodil nějaké zranění levého ramena. Uvidíme, zda bude domácí fotbalista schopen pokračovat.
32'
Petar Musa si naběhl na přihrávku na polovinu Leverkusenu, jenže si nedokázal míč dobře zpracovat a napadající soupeř mu jej ukopl do autu.
31'
Nadiem Amiri se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině soupeře. Jeho pobídka směřovala na zadní tyč, ale Schick se k hlavičce neprokousal.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavou podívanou. Leverkusen sice vede, ale o něco nebezpečnější je Union.
29'
Tapsoba potáhl míč po levé straně na polovinu Unionu Berlín, ale hosté tentokrát výborně napadali a nedali stoperovi Leverkusenu moc prostoru.
28'
Union Berlín se ihned po rozehrávce vydal do útoku se snahou o rychlé vyrovnání. Prudký nákop přiletěl na levou stranu, kde uspěli domácí zadáci.
26'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí Bayer Leverkusen se dostává do vedení! Domácí zamkli soupeře v blízkosti jeho pokutového území. Na střílený centr si u zadní tyče naběhl FLORIAN WIRTZ, který měl snadnou práci!
25'
Christian Gentner faulova na vlastní polovině rozběhnutého Demirbaye. Druhý jmenovaný sám rozehrál přímý kop, ale odcentroval nepřesně.
24'
Andreas Luthe vyrazil ven z branky a pustil se do rozehrávky Unionu. Hostující brankář nakopl míč na pravou stranu, ale pro domácí Leverkusen jej získal Amiri.
23'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit také brankář Luthe. Jeho nákop směřoval na Kruseho, ale ten si míč nezpracoval v souboji s Dragovičem.
22'
Leverkusen se po delší době dostal do útoku, jenže centr z levé strany si pohlídala obrana Unionu a pozorný Knoche míč odhlavičkoval.
21'
Také Union se dočkal branky, která nemůže platit! Max Kruse si naběhl za obranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu!
20'
Kruse uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, ale hlavou míč prodloužil jen za sebe, kam si nenaběhl nikdo v červeném dresu Unionu.
18'
Union Berlín zahrával rohový kop. Za centrovaným míčem se v pokutovém území tlačil Petar Musa, ale kmenovaný hráč Slavie zakončit nedokázal.
17'
Tapsoba stáhl k zemi unikajícího Kruseho a vidí žlutou kartu.
16'
Diaby operoval na pravé straně, jenže nepřesnou přihrávkou na levou stranu odevzdal míč hostům. Kruse si ale nepohlídal postavení a byl lapen v ofsajdu.
15'
Max Kruse spěchal za přihrávkou k rohovému praporku, ale sám si míč špatným zpracováním ukopl do autu. Zatím sledujeme hodně opatrné utkání.
12'
Moussa Diaby dohnal přihrávku na pravé křídlo, jenže míč před ním po mokrém trávníku uskočil k rohovému praporku, odkud už Diaby neodcentroval.
11'
Kruse si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže jej zradilo zpracování, kvůli kterému přišel kanonýr Unionu o možnost k zakončení.
10'
Amiri si naběhl na přihrávku z autového vhazování, bez problémů se otočil kolem soupeře, ale vnějším nártem už nedokázal přesně přihrát.
9'
Nico Schlotterbeck potáhl míč na polovinu Leverkusenu a nyní diriguje rozehrávku svého mužstva. Hostující Union si hledá cestičku do zakončení.
8'
Domácí Leverkusen sice vstřelil branku, ale rozhodčí gól neuznává! Patrik Schick si totiž při zpracování pomohl rukou.
7'
Amiri dojel soupeře skluzem a vidí žlutou kartu.
6'
Marcus Ingvartsen prošel s míčem u nohy na polovinu soupeře, jenže špičkou nakopl míč jen do prostoru, kde kralovali zadáci Unionu.
5'
Nico Schlotterbeck měl problémy se zpracováním míče na vlastní polovině, ale napadající Patrik Schick byl u něj pozdě a neobral soupeře o míč.
4'
Kerem Demirbay potáhl míč vpřed po levé straně, jenže přihrávkou na hranici velkého vápna nenašel spoluhráče. Leverkusen ale působí o něco aktivněji.
3'
Union se znovu vydal do útoku po křídle. Na levé straně hlavičkoval Max Kruse, ale byl poněkud dezorientovaný a poslal míč pouze do zámezí.
2'
Také hostující Union se poprvé v utkání vydal do útoku. Patrik Schick se však skvěle stáhl na vlastní polovinu a dokázal míč odkopnout do bezpečí.
1'
Domácí Bayer Leverkusen obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale akci po pravé straně zastavil skluzem Friedrich.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, Dragović, Tapsoba, Wendell – Aránguiz (C), Demirbay – Diaby, Wirtz, Amiri – Schick.
Náhradníci: Grill – Bellarabi, S. Bender, Frimpong, D. Gray, Gedikli, Jedvaj, Paulinho, Weiser.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Gentner, Andrich, Ingvartsen, Lenz – Musa, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – Awoniyi, Becker, Bülter, Endo, Gießelmann, Griesbeck, Pohjanpalo, Ryerson..
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali v polovině ledna. Union doma zvítězil 1:0.
Bayer Leverkusen

Domácí Bayer Leverkusen je na tom o něco lépe. Po dvaatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě padesát jedna bodů a patří mu šestá pozice ligové tabulky. Na postup do Ligy mistrů už letos dosáhnout nemůže. Leverkusen si tak zřejmě zajistí postup do Evropské ligy. Sedmý Mönchengladbach na něj ztrátí pět bodů. Borussia by tak musela dvakrát vyhrál a Bayer by naopak nesměl bodovat. V posledním kole uhrál Leverkusen bezbrankovou remízu na hřišti Werderu Brémy.
1. FC Union Berlín

Hostující Union Berlín letos prožívá parádní sezónu a dvě kola před koncem stále není venku z boje o účast v pohárové Evropě. Union získal ve třiceti dvou odehraných zápasech čtyřicet šest bodů a drží osmou pozici. Za sedmým místem znamenajícím účast v nové Evropské konfederační lize zaostává pouze o skóre. V posledním kole ale prohrál vysoko 0:3 na hřišti Wolfsburgu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi Bayerem Leverkusen a 1. FC Union Berlín. Výkop je stanoven na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.