Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Leverkusen - 3. října 2021   19:30

0:4
(0:2)
Leverkusen
18' Diaby   • 24' Schick  (Wirtz) • 57' Schick  (Frimpong) • 90+1' Demirbay
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Czyborra (77. de Medina) – Prietl, Schöpf (62. Kunze) – Wimmer (62. Krüger), Okugawa, Hack (77. E. Fernandes) – Klos (77. Lasme).
Kapino – Černy, de Medina, Krüger, Lasme, Kunze, Ramos, Laursen, E. Fernandes.
Zwayer – Foltyn, Achmüller
SchücoArena (Bielefeld)
Leverkusen
Hrádecký – Frimpong, Kossounou, Tah, Hincapié (64. Sinkgraven) – Ch. Aránguiz (75. Amiri), Demirbay – A. Adli, Wirtz (75. Bellarabi), Diaby (64. Paulinho) – Schick (75. Alario).
Luňov – Amiri, Alario, Bellarabi, P. Retsos, Sinkgraven, Paulinho.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Bundesligy zase někdy na počtenou!
Leverkusen se bodově dotáhl na vedoucí Bayern, za kterým zaostává pouze o skóre. Právě s klubem z Mnichova se po reprezentační pauze utká v přímém souboji o první místo tabulky. A hrát bude doma.
Šestigólový Patrik Schick už v tabulce střelců šlape na paty Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému, na vedoucí duo ztrácí jediný gól.
Schick pomohl dvěma góly k výhře Leverkusenu

První poločas nabídl líbivý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Hladovější byl Leverkusen, který skóroval hned dvakrát. Poprvé v 18. minutě, kdy přízemní centr zprava Schick špičkou kopačky posunul kolem bránícího Brunnera a Moussa Diaby zesměšnil Ortegu jesličkama. Netrvalo to dlouho a domácí se radovali z vyrovnání. Jenže pouze dočasně, VAR odhalil ofsajd. Ve 24. minutě přišla chvíle českého bombarďáka. Patrik Schick převzal Wirtzův balon do uličky a před brankářem si počínal chladnokrevně, když balon poslal kolem jeho pravé nohy. Další z mnoha příležitostí zůstaly nevyužity, a tak Leverkusen vedl v Bielefeldu po první půli 2:0.

Ve druhém dějství se hrálo víceméně jen na jednu branku. A znovu byl vidět Patrik Schick. V 57. minutě si naběhl na Frimpongův balon od koncové čáry, na malém vápně přetlačil Piepera a hlavou s přispěním horní tyče poslal míč do sítě za zkoprnělého Ortegu. V optimální pohodě hrající Leverkusen byl střelecky dál aktivní, i když žádné větší šance nepřicházely. Teprve v nastaveném čase se Bayer už bez Schicka na hřišti dočkal penalty. Tu si vzal na starost Kerem Demirbay a střelou do protipohybu gólmana zvýšil na konečných 4:0 pro Leverkusen.
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:12.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:7.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Stefan Ortega (Bielefeld).
90+1'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Smutný večer pro Bielefeld završila penalta, při jejímž provedení KEREM DEMIRBAY poslal míč do protipohybu Ortegy. Ten se poté pustil do diskuze s rozhodčím a za nesportovní chování vidí žlutou kartu.
90+1'
Jeden z obránců se před odkopem míče na kraji vápna neobratně ohnal po soupeři. Felix Zwayer šel v přerušené hře k systému VAR a vyslovil jasný verdikt: penalta pro Leverkusen!
90'
Stefan Ortega si vylepšil statistiky zákrokem proti křižné ráně Karima Bellarabiho.
88'
Po překročení půlící čáry hosté balon ztratili a Bielefeld ho okamžitě nakopl dopředu. O nabíhajícího hráče se postaral Jeremie Frimpong.
87'
Edimilson Fernandes pobízí své spoluhráče k napadání, ti se k tomu ale nějak nemají.
86'
Leverkusenští si ve vlastním území vyměňují krátké přihrávky, zatím vyčkávají na správný moment k přechodu do útoku.
84'
Soupeři je vyhnali a zahrál si i Lukáš Hrádecký, jehož do kombinace zapojili obránci.
83'
Cédric Brunner uklidil míč před dotírajícím Demirbayem hlavou do zámezí. Hosté získávají území.
82'
Amine Adli se chtěl po sprintu do šestnáctky okamžitě pomstít, levačkou však přestřelil.
81'
Jenže Manuel Prietl byl v souboji s Aminem Adlim příliš pozdě a přišlápl mu nárt.
80'
Bielefeld chce zabojovat alespoň o čestný gól. Od levé lajny vhodí balon do hry Nathan de Medina.
78'
Dalekonosná Amiriho rána z přímého kopu se snesla vysoko nad břevno domácí branky.
77'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Bryan Lasme.
77'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Lennart Czyborra, přichází Nathan de Medina.
77'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Edimilson Fernandes.
76'
Čtvrt hodiny před koncem ubránil Bielefeld roh. A také domácí tým bude třikrát střídat.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lucas Alario.

Český reprezentant byl znovu stěžejním hráčem, ze hřiště odchází se dvěma góly v kapse.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Karim Bellarabi.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Nadiem Amiri.
73'
Kerem Demirbay otáčí hru z útoku do defenzivy. Leverkusen kontroluje pohodlný náskok.
72'
Gerardo Seoane chystá trojnásobné střídání. Pokud mě zrak neklame, tak jsem u střídaček viděl Nadiema Amiriho, Karima Bellarabiho a Lucase Alaria. Na jejich vstup na hřiště si však ještě počkáme.
71'
Nízký centr mířil na předek malého vápna, odkud do bezpečí odkopával Lennart Czyborra.
70'
Jeremie Frimpong se pustil do souboje jeden na jednoho a vytěžil z něj pro Leverkusen roh.
69'
Fabian Klos vyskočil mezi dvěma obránci a hlavou přinutil Lukáše Hrádeckého k zákroku.
67'
Takový hodně vylepšený roh metr od kraje vápna rozehrál Kerem Demirbay překvapivě přímou střelou, která narazila do brankářem postavené zdi.
66'
Žlutou kartu dostává Lennart Czyborra (Bielefeld).

Levý bek nepustil Charlese Aránguize do vápna jen za cenu faulu. Jeho tým navíc bude čelit standardce.
65'
Když vy dvě střídání, tak my taky. Takhle reaguje kouč Leverkusenu Gerardo Seoane, který má na rozdíl od svého protějšku důvod k radosti.
64'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Daley Sinkgraven.
64'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Paulinho.
63'
Dvojnásobným střídáním dává Frank Kramer jasně najevo, že s výkonem svých svěřenců není vůbec spokojen. Zlepší se to s čerstvou krví?
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Fabian Kunze.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Florian Krüger.
61'
Držení míče: 43% : 57%.
59'
Bielefeld je po třetím inkasovaném gólu jako opařený horkou vodou. Jeho hráči si začínají uvědomovat, že tento zápas pro ně může skončit nelítostným debaklem.
57'
Hvězda české fotbalové reprezentace má zaděláno na hat-trick! PATRIK SCHICK si naběhl na Frimpongův balon od koncové čáry, na malém vápně přetlačil Piepera a hlavou s přispěním horní tyče poslal míč do sítě. Zkoprnělý Ortega se za balonem jen ohlédl.
55'
Žlutou kartu dostává Patrick Wimmer (Bielefeld).

Hříšník je potrestán za držení Floriana Wirtze. Toho držel tak dlouho, až ho málem svlékl z dresu. Tohle Felix Zwayer nemohl nechat bez povšimnutí.
54'
Po souboji u středové čáry se míč zatoulal ke střídačkám. Zpět do hry ho uvede hostující Piero Hincapié.
53'
A neuspěl ani Lennart Czyborra. Proti míči vystrčil kopačku Amine Adli a úspěšně ho odkopl. Leverkusen brání důsledně.
52'
Přetažený centr svého adresáta nenašel. Robin Hack si příště musí dát více záležet.
51'
Ozvali se i domácí. Cédric Brunner na pravé straně vápna zasekl a odcentroval na zadní tyč. Odtud vracel do ohně Robin Hack a vše končí rohovým kopem.
49'
Při něm přehlavičkoval svého strážce Patrik Schick. Natěsno bráněný ale nedokázal dobře zacílit a jeho oblouček dopadl až za branku.
48'
Po Adli ho odvrácené průnikovce zakončoval Florian Wirtz. Jeho pokus některý z obránců přizvedl nad břevno, takže uvidíme roh.
47'
Moussa Diaby se prohnal kolem střídaček. Pak se před ním zjevil Cédric Brunner a hráči Leverkusenu cestu zatarasil.
46'
Hlavičkovanou v leverkusenském vápně ukončil stoper Kossounou.
46'
První poločas nabídl líbivý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Hladovější byl Leverkusen, který skóroval hned dvakrát. Poprvé v 18. minutě, kdy přízemní centr zprava Schick špičkou kopačky posunul kolem bránícího Brunnera a Moussa Diaby zesměšnil Ortegu jesličkama. Netrvalo to dlouho a domácí se radovali z vyrovnání. Jenže pouze dočasně, VAR odhalil ofsajd. Ve 24. minutě přišla chvíle českého bombarďáka. Patrik Schick převzal Wirtzův balon do uličky a před brankářem si počínal chladnokrevně, když balon poslal kolem jeho pravé nohy. Další z mnoha příležitostí zůstaly nevyužity, a tak Bielefeld prohrává s Leverkusenem po první půli 0:2.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:5.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:5.
45+2'
45+2'
Florian Wirtz si na hranici vápna povodil dva obránce, z levé nohy si míč přehodil na pravačku a zamířil do šibenice! K rozpoutání gólové radosti mu chyběly centimetry.
45+1'
Jenže po autu přišel útočný faul Kerema Demirbaye. Rozhodčí mezitím oznámil dvouminutové nastavení.
45'
Rozběhnutému Diabymu ukopl Cédric Brunner míč do zámezí. Hosté budou aspoň vhazovat.
43'
Zdvojený Robin Hack nenašel cestu od rohového praporku, a tak odcentroval do vápna. Tam bohužel pro Bielefeld nikoho neměl.
41'
Patrik Schick se šikovně prokličkoval před brankáře a snažil se ho obejít! Stefan Ortega zachoval chladnou hlavu, položil se na zem a českému hroťákovi balon vykopl.
40'
Leverkusen dával při bránění dobrý pozor a hrozící nebezpečí odvrátil. Domácí pak rychle museli zařadit zpátečku, což stihli v ten pravý čas.
39'
Hru kouskují fauly. Jedním takovým se provinil Florian Wirtz. Lennart Czyborra se postavil k exekuci a má to jedině na centr.
37'
Amine Adli nedoběhl nakopnutý míč a ten už si na odkop chystá Stefan Ortega. Domácí gólman bude vykopávat co nejdál za půlící čáru.
36'
Manuel Prietl z Bielefeldu si na polovině hřiště pomohl přidržením Floriana Wirtze. Felix Zwayer to nemohl přehlédnout, hru měl jako na dlani.
34'
A zajímavá byla i šance Leverkusenu, když po zpětné přihrávce pálil Moussa Diaby těsně mimo tyč! Fotbal plný šancí, takový máme rádi.
32'
Bielefeld zahrozil z rohového kopu! Amos Pieper zakončil ve výskoku vedle šibenice.
31'
30'
Dvě totožné situace na obou stranách hřiště! Nejprve musel vyrážet míč Lukáš Hrádecký, z brejku pak Ortegovy rukavice vyprášil Patrik Schick.
29'
Fabian Klos nedostihl nakopnutý míč a další bielefeldská akce končí brankářovým odkopem.
28'
Arminia postupuje dopředu pomocí autových vhazování. Po jednom takovém však stejně jako předtím na opačné straně došlo k útočnému faulu, takže si vhazující Lennart Czyborra dal záležet zbytečně.
26'
Při napadání bielefeldské rozehrávky spáchal Amine Adli faul. Domácí tak mohou začít akci z klidu.
24'
PATRIK SCHICK posílá Leverkusen do dvoubrankového vedení! Českému hráči přihrál do uličky Florian Wirtz a Patrik Schick si před brankářem počínal chladnokrevně, když balon poslal kolem jeho pravé nohy.
22'
Nyní se hraje kolem středového kruhu.
20'
Domácí se radovali z vyrovnání, ale po zásahu VAR jen krátce! Ukázalo se totiž, že Patrick Wimmer stál v době střely patou v ofsajdu.
18'
Favorit jde z brejku do vedení! Přízemní centr zprava Schick špičkou kopačky posunul kolem bránícího Brunnera, který se balonu dotkl nohou, na MOUSSU DIABYHO a ten zahrál vyběhnuvšímu Ortegovi na housle.
17'
Přes výraznou územní převahu se teď Leverkusen musel bránit. Do vápna si totiž naběhl Masaja Okugawa a centrovaný balon trefil hlavou. Naštěstí pro Hrádeckého mu nedal velkou razanci, takže si finský gólman v klidu poradil.
16'
Držení míče: 40% : 60%.
15'
Hned z další akce vytěžil Leverkusen roh. Centr na přední tyč odkopl Lennart Czyborra do bezpečí.
14'
Cédric Brunner nepustil za svá záda Piera Hincapiého. Dobrá práce domácího fotbalisty.
13'
Ošetřený Patrick Wimmer je zpátky na hřišti, jeho indispozice byla naštěstí krátká.
12'
Domácí hrají bez něj. I tak do útoku zavítal Lennart Czyborra, o něhož se postaral Amine Adli.
11'
Ou, Patrick Wimmer utrpěl bolístku v hlavičkovém souboji s Keremem Demirbayem. Bielefeldský fotbalista se drží za hrudník a potřebuje ošetřit.
10'
Žlutou kartu dostává Cédric Brunner (Bielefeld).

Hráči si v osobních soubojích neberou servítky a nebojí se pomáhat si ani držením. Třeba jako teď krajní obránce Cédric Brunner.
9'
Praporek pomezního letí vzhůru, v ofsajdu byl načapán Patrick Wimmer z Bielefeldu.
8'
No teda! Lennart Czyborra při snaze o odkop míče málem trefil Amineho Adliho do hlavy. Domácího hráče Felix Zwayer netrestá.
7'
Žlutou kartu dostává Piero Hincapié (Leverkusen).

Hlavní rozhodčí dostál svého slibu a poprvé vytahuje žlutou kartu. Tu vidí za podražení levý bek Leverkusenu Piero Hincapié.
6'
Bielefeldský Lennart Czyborra si v při souboji o míč pomohl faulem a Felix Zwayer mu důrazně domlouvá. Podobné prohřešky už příště bude trestat.
4'
Poprvé dal o sobě vědět Patrik Schick. Český pistolník si naběhl do vápna na křižný pas a z voleje vypálil na zadní pravou tyč, tentokrát bohužel neměl přesnou mušku.
3'
Hosté samozřejmě nezůstali pozadu. Piero Hincapie odcentroval zleva do šestnáctky, tam ale nikoho v červeném dresu nenašel.
2'
Netrvalo to dlouho a míče se zmocnili domácí. Robin Hack se v rohu hřiště pustil do odvážného souboje s dvojnásobnou přesilou, ale takzvaná Zidanovka mu nevyšla podle představ.
1'
Čtyřicetiletý Felix Zwayer foukl do píšťalky a zahájil tím dnešní duel, v němž jako první vykopával Leverkusen.
1'
Aktuálně: Senzace v Mnichově! Frankfurt otočil zápas s Bayernem a při své první výhře v sezoně si připsal skalp šampiona posledních devíti let.
Při pohledu do sestav je patrné, že oba trenéři zvolili rozestavení 4-2-3-1. Bielefeld má na hrotu Fabiana Kloseho, za Leverkusen bude na tom samém místě řádit Patrik Schick. Ten dal v šesti ligových duelech čtyři góly. Trefí se i dnes?

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Czyborra – Prietl, Schöpf – Wimmer, Okugawa, Hack – Klos.
Náhradníci: Kapino – Černy, de Medina, Krüger, Lasme, Kunze, Ramos, Laursen, E. Fernandes.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Frimpong, Kossounou, Tah, Hincapié – Ch. Aránguiz, Demirbay – A. Adli, Wirtz, Diaby – Schick.
Náhradníci: Luňov – Amiri, Alario, Bellarabi, P. Retsos, Sinkgraven, Paulinho.

Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Achmüller.
V Bielefeldu začala rozcvička a to je ten správný čas ukázat vám sestavy. Koho do nich Frank Kramer a jeho švýcarský protějšek Gerardo Seoane nominovali?
Dobrý podvečer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Bielefeld – Leverkusen, který uzavře 7. kolo Bundesligy. Na výsledky předchozích utkání tohoto kola se můžete podívat níže.

Mohuč – Union Berlín 1:2 (1:0)

Bayern Mnichov – Frankfurt (probíhá, v poločase je stav 1:1)
Tabulka bundesligových střelců (po 6. kole):

Leverkusen má hned tři hráče v TOP 10!

7 gólů – Erling Haaland (Dortmund)
7 gólů – Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)
4 góly – Patrik Schick (Leverkusen)
4 góly – Florian Wirtz (Leverkusen)

4 góly – Anthony Modeste (Kolín nad Rýnem)
3 góly – Moussa Diaby (Leverkusen) a dalších pět hráčů
Patrik Schick se v tomto týdnu dočkal velké pocty. Českému reprezentantovi vysmekla poklonu německá legenda Stefan Effenberg. Vicemistr Evropy z roku 1992 a vítěz Ligy mistrů s Bayernem Mnichov uvedl Schicka na seznam deseti nejlepších útočníků v Evropě.
Vzájemná utkání v loňské sezoně

V loňských konfrontacích byl scénář obou zápasů takřka identický. Tým vedený jako hostující vždy po prvním poločase těsně vedl a pokaždé zvítězil 2:1. Rozdílný byl jenom průběh, kdy v prvním případě došlo k vyrovnání, zatímco ve druhém si vedoucí tým náskok pojistil.

Bielefeld – Leverkusen 1:2 (0:1)
Góly: 47. Hrádecký (vla.) – 27. Bailey, 88. Dragović.
ŽK: Dragović (Leverkusen).

Leverkusen – Bielefeld 1:2 (0:1)
Góly:
85. Schick – 18. Doan, 57. Okugawa.
ŽK: Frimpong, Wendell – Pieper.
Bayer Leverkusen

Leverkusen atakuje ty nejvyšší příčky a hodně mu v tom pomáhá i Patrik Schick. Český reprezentant je se čtyřmi góly společně s Florianem Wirtzem nejlepším střelcem týmu. Bayer přitom nezáří jen v Bundeslize, ale i na evropské scéně. Ve skupině Evropské ligy ještě neklopýtl a po dvou zápasech vede svoji skupinu o skóre před španělským Betisem. V lize před týdnem doma těsně porazil Mohuč, jediný gól dal půl hodiny před koncem Florian Wirtz.
DSC Arminia Bielefeld

Před víkendem se topil v barážových vodách a dnes udělá vše pro to, aby vyplul na hladinu. Bielefeld ještě nepoznal radost z vítězství a s bilancí 0-4-2 se krčí na šestnáctém místě tabulky. V týmu pevně věří, že cesta k úspěchu vede přes domácí zápasy. Bielefeld odehrál tři a ve všech z nich remizoval. Naposledy odcestoval do Berlína, kde potkal tamní Union. S ním Arminia překvapivě dlouho držela krok, teprve v 88. minutě jí hřebínek srazil střídající Kevin Behrens. Z hlavního města se tak Kramerova družina vrátila s prázdnou.
Patrik Schick přicestuje s Leverkusenem do Bielefeldu uzavřít 7. kolo Bundesligy. Nedělní zápas začne v 19:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.