Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Dortmund - 18. prosince 2021   18:30

Hertha Berlin
51' Belfodil (Darida) • 57' Richter (Maolida) • 69' Richter (Belfodil)
3:2
(0:1)
Dortmund
31' Brandt  (Haaland) • 83' Tigges  (Guerreiro)
Schwolow – Pekarík (55. Zeefuik), Torunarigha, Stark, Mittelstädt, Darida (73. Tousart), Ascacibar, Richter (72. Gechter), Ekkelenkamp (87. Selke), Belfodil (87. Plattenhardt), Maolida.
Christensen – K. Piątek, Selke, Tousart, Jastrzembski, Dárdai, Zeefuik, Gechter, Plattenhardt.
Dortmund
Hitz – N. Schulz (72. Guerreiro), Pongračić, Witsel (72. Zagadou), Meunier (72. M. Wolf), Dahoud, Can, Reus (58. T. Hazard), Malen, Brandt (81. Tigges), Haaland.

To byl zápas, který měl pro nezaujatého fanouška prostě vše. Hertha doma porazila, favorizovaný Dortmund 3:2. Po vítězství jsou Berlíňané momentálně na 11. příčce Bundesligy, Borussia je stále druhá.

První poločas vyhrál Dortmund 0:1 Jediný platný gól mui vstřelil, po přihrávce Haalanda, Julian Brandt. Dortmund v prvním dějství ještě dvakrát dopravil míč do sítě, ale bohužel to bylo z ofsajdové pozice. No a to jej po 95 minutách hry hodně mrzelo, protože Ishak Belfoldil a dvakrát Marco Richter dali domácím, v 69. minutě, vedení 3:1. Střídající Stefan Tigges dal BVB naději, ale Hertha už neinkasovala a, troufnu si říci, zaslouženě dnes bere tři body.

To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů.
90+5'
90+5'
Hertha dostala ještě jednu standartní situaci, tu zahrála po vypršení pěti minut nastavení. Míč skončil ve zdi, rozhodčí foukl do píšťalky a stadion vybouchl nadšením.
90+5'
Marin Pongračić (Dortmund) dostal první žlutou kartu zápasu.
90+4'
Dortmund pokračuje v obléhání a Hertha jen odkopává míče.
90+4'
Alexander Schwolow (Hertha) ukazuje spoluhráčům, že půjde o dlouhý nákop.
90+3'
Deyovaisio Zeefuik (Hertha) zůstal ležet na zemi po kontaktu s hráčem Dortmundu.
90+3'
Davie Selke (Hertha) síhl do přihrávky Dortmundu a stadion mu aplajduje.
90+2'
Dortmund musí začínat zase z vlastní poloviny.
90+1'
Centr Dortmundu byl zblokován, ten dostal výhodu rohovového kopu, ten který nezahrál vůbec dobře.
90+1'
Rozhodčí nastaví pět minut.
90'
Domácí zblokovali Dortmundu další střelu. Hertha teď jen odkopává míče.
89'
Hazard se neprosadil z hranice velkého vápna a Dortmund se vyhnal opět na polovinu hřiště. Času už nemá, na vyrovnání, zrovna mnoho.
87'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Marvin Plattenhardt.
87'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Davie Selke.
86'
Jeden z domácích vložil nohu do předfinální přihrávky Dortmundu. Bude se kopat roh.
85'
Domácí se s ničím nepářou, teď odkopli míč z hranice velkého vápna na polovinu Dortmundu.
85'
Jeden z domácích se drží za pravou nohu, je to Santiago Ascacibar (Hertha), ale pokračuje v utkání.
83'
Dortmund právě vstřelil branku!
To byl povedený ťukes. Dortmund zahrál roh na krátko. Raphaël Guerreiro (Dortmund) našel nadýchaným bonbónkem Steffena Tiggese (Dortmund), který se trenérovi odvěčil gólem.
82'
Hertha už je zatažena 15 metrů před vlastním velkým vápnem.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Steffen Tigges.
81'
Alexander Schwolow (Hertha) skvěle vyběhl proti kolmici hostů.
80'
Dortmundu nevyšel centr do vápna a navíc Emre Can (Dortmund) vyrobil útočný faul.
79'
Erling Haaland (Dortmund) se rval z rychlého kontru do protiútoku, ale brankář byl u míče dříve.
79'
Hertha měla aut před vápnem, ale ten sehrala opravdu špatně.
78'
Další Berlíňan zůstal ležet na zemi, tentokrát ale po kontaktu s Haalandem.
77'
Dan-Axel Zagadou (Dortmund) zabránil rychlému průniku domácích do vápna.
76'
Alexander Schwolow (Hertha) s rozehrávkou od vlastní branky vůbec nespěchá.
75'
Dortmund je na polovině hřiště, domácí se zatáhli.
74'
Na hřišti zůstal ležet Jurgen Ekkelenkamp (Hertha), ten se drží za lýtko.
74'
Treenér Herthy se snaží hrát na jistotu.
73'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Lucas Tousart.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Linus Gechter.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Raphaël Guerreiro.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Marius Wolf.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Dan-Axel Zagadou.
71'
Dortmund chystá hned tři hráče do hry.
69'
Hertha právě vstřelila branku!
Dortmund teď hrál naivně a byl za to podruhé potrestán. Ishak Belfodil se ještě neprosadil, ale Marco Richter už překonal gólmana. Pro Richtera je to druhý gól v utkání.
68'
Hertha je teď na koni a drží otěže zápasů ve svých rukou.
67'
Herha teď vytáhla presing a získala míč, Dortmund se ale ubránil a může jít do otevřené obrany.
66'
To měl být gól. Donyell Malen (Dortmund) našel po zemi z pravé strany Mahmouda Dahouda, který před malým vápnem trestuhodně minul zařízení.
65'
Dortmund se snaží dostat na polovinu Herthy, to se mu ale daří jen se střídavými úspěchy. Pokaždé raději zahraje dozadu.
63'
Na zemi zůstal ležet po úderu loktem do obličeje Marco Richter. Minutu se nehrálo.
61'
To bylo o centimetry. Míč se dostal k Haalandovi, který střílel z úhlu, míč se dostal před branku, kde byl v obležení obránců Herthy Hazard. Ten sice skóroval, ale bohužel z ofsajdu.
60'
Hertha je teď na míči a tvoří hru.
59'
Dortmund ze brankou na 2:1 zaskočen.
58'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Thorgan Hazard.
57'
Hertha jde do vedení. Erling Haaland ztratil míč na vápně, ten se dostal k Maolidovi, ten oslovil na hranici velkého vápna Marco Richtera, který nádhernou střelou překonal brankáře hostí.
56'
Dortmund se dostal až před branku, ale obrana teď dobře zasáhla.
55'
Alexander Schwolow uvedl míč do hry dlouhým nákopem, k míči se dostal Dortmund a rychle prošel až před vápno brankář domácích byl však na míči první.
55'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Deyovaisio Zeefuik.
53'
Peter Pekarík (Hertha) zůstal ležet ve vlastním vápně, bude se střídat. Vypadá to, že jej píchlo ve stehně, spadl bez zavinění.
53'
Dortmund opět dží míč a snaží se hledat volné prostory po stranách hřiště.
51'
To bylo povedené sólo. Ishak Belfodil prošel po dlouhém centru Daridy polovinou hřiště jako nůž máslem, stíhán obráncem. Když se dostal na malé vápno, tak překonal brankáře střelou po zemi.
51'
Marwin Hitz (Dortmund) si připisuje další jednoduchý zákrok po naiviním centru domácích.
50'
Myziane Maolida byl v náznaku šance, ale brankář hostí Marwin Hitz si stáhl míč ze vzduchu.
49'
Dortmund drží míč an svých kopačkách a nechce ho domácím půjčit.
48'
Maximilian Mittelstädt kroutil míč po standartce směrem do vápna, tam ale obrana Dortmundu zasáhla a přenesla hru do středu hřiště.
48'
Nico Schulz fauloval u pravé lajny a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
47'
Dortmund opět rozehrává přes gólmana Marwina Hitze a snaží se vylákat hráče domácích.
46'
Domácí šli v prní akci do útoku, ale obrana Dortmundu odkopla míč do bezpečí.
46'
První poločas vyhrál favorit z Dortmundu 0:1 Jediný platný gól vstřelil, po přihrávce Haalanda, Julian Brandt. Dortmund v prvním dějství ještě dvakrát dopravil míč do sítě, ale bohužel to bylo z ofsajdové pozice. Domácí měli více střel, ale prostě nejsou efektivní. Uvidíme, jestli to napraví ve druhém poločase, který začně ve 20:35.
45'
45+1'
Ta také přišla, ale míč poslal Erling Haaland mimo ohrožený prostor.
45+1'
Marco Reus fauloval a míč má Hertha, která se pokusí o poslední útočnou šanci prvního poločasu.
45'
Rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
43'
Míč sice z rohu směřoval na, dva dotyky, do branky Herthy, ale Dortmund měl dva hráče, kteří se zapojili do hry, v jasném ofsajdu.
43'
Niklas Stark (Hertha) zabránil centru Dortmundu na branku, Dortmund bude mít roh.
42'
Herha se udržela na míči a mohla jít do brejku, jenže přihrávka na Daridu skončila v autu.
41'
Hra je teď trochu nezáživná, navíc přibylo i chyb.
40'
Dortmund přišel o míč a Hertha se postupným útokem snaží přiblížit brance Marwina Hitze.
39'
Hertha se dostala do slušné šance, ale opět byl její střelec v ofsajdu.
38'
Po rohovém kupu Dortmundu se dostal k míči na pravé straně Mahmoud Dahoud, ten z pravé strany velkého vápna donutil brankářek k zásahu.
36'
Erling Haaland (Dortmund) se tlačil do šance, ale obrana domácích byla pozorná.
34'
Dortmund je po prvním vstřeleném gólu doslova polit živou vodou.
31'
To byl parádní ťukes. Erling Haaland (Dortmund) procedil míč na vápno na Juliana Brandta, který už trochu z úhlu prostřelil brankáře.
31'
Dlouhý nákop na Reuse nevyšel, míč lapil Marwin Hitz (Dortmund).
30'
Dortmund to zkouší změnit stranu hřiště, ale i z levé strany se dostal jen zpět před vlastního gólmana.
29'
Dortmund zase začíná od zadu poté, co se dostala do úzkých, Hertha brání hráče hostí až od poloviny hřiště.
28'
Julian Brandt (Dortmund) se rozběhl podle pravé lajny, našel Reuse, který oslovil Thomas Meuniera, ten se ale s míčem dostal jenom do autu.
27'
Marco Reus byl faulován, ale Dortmund po rozehrávce z vlastní poloviny rychle přišel o míč.
25'
Erling Haaland (Dortmund) se dostal k náznaku šance, míč ale obrana odkopla, Poté musela Herha faulovat jeho kolegu Malena. Reus se po standartce dostal před malým vápnem ke střele, ale tu mu zblokovala obrana domácíh do autu.
24'
Dortmund kombinuje na vlastní polovině, ale Hertha zůstává kompaktní.
22'
Na hřišti zůstal ležet Vladimír Darida. Poškozený pak hledal dlouhým centrem Ishaka Belfodila, ten ale před malým vápnem v dobré pozici přestřelil branku hostí.
21'
Darida byl faulován a Hertha bude zahrávat standartní situaci ze 45 metrů.
20'
Dortmund se snaží tlačit, ale Hertha hrozí z rychlých brejků.
16'
Třetí velká šance tam domácím sice spadla. Z pravé strany centroval Pekarík na malé vápno, kde našel zcela nepokrytého Myziane Maolida, který pravačkou nedal brankářii žádnou šanci. Jenže byl podle varu v ofsajdu.
15'
Darida poslal ze standartky nádherný bonbónek do vápna, míč se dostal Jurgenovi Ekkelenkampovi, ten ale dobré pozici nedal branku.
14'
Domácí ztratili míč a musejí sprintovat směrem dozadu.
13'
Thomas Meunier (Dortmund) dvakrát hledal dvěma nádhernými centry své spoluhráče. Jenže Reus, ani Dahoud nemířili přesně mezi tři tyče.
12'
Thomas Meunier (Dortmund) našel parádní přihrávkou Reuse, který šel sám na brankáře. Jenže ho trefil, v jasné šanci, jen do pravé nohy.
11'
Dortmund je opět na míči a snaží se domácí zálohu vysunout.
9'
Erling Haaland (Dortmund) se hlásil o míč, který se k němu také dostal, poté pěknou přihrávkou vybídk Emreho Cana ke střele, jaho pokus ale obrana domácích rychle poslala mimo ohrožený prostor.
8'
Hertha ukázala, že bude kousat. Brankář Marwin Hitz (Dortmund) musel potřetí v krátkém čase zasahovat.
7'
Domácí se z následujícího rohohového kopu dostali k ohrožení branky, ale Marwin Hitz (Dortmund) vyboxoval míč mimo nebezpečný prostotr.
6'
Jurgen Ekkelenkamp (Hertha) byl před malým vápnem na chvíli osamocen, jeho střelu po zemi, ale vyrazil brankář Marwin Hitz (Dortmund) ,
5'
Erling Haaland (Dortmund) se nedostal ve středu k míči a Hertha jde do postupného útoku.
4'
Marco Reus (Dortmund) měl být adresátem centru na malém vápně, míč jej ale o dva metry přeletěl.
3'
Dortmund zahrál standartní situaci ze 45 metrů nakrátko, první náznak ohrožení branky Alexandera Schwolowa odvrátili obránci do autu.
2'
Obrázek úvodních chvil je následující, Dortmund má míč a Hertha pouze stínuje.
1'
Thomas Meunier (Dortmund) zahrával aut na útočné polovině domácích, ale Dortmund se rychle přesunul s kombinací na vlatní polovinu hřiště.
1'
Hertha prní útočnou akci Dortmundu zastavila.
1'
Dortmund začal prvná poločas na míči.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Torunarigha, Stark, Mittelstädt, Darida, Ascacibar, Richter, Ekkelenkamp, Belfodil, Maolida.
Náhradníci: Christensen – K. Piątek, Selke, Tousart, Jastrzembski, Dárdai, Zeefuik, Gechter.

Borussia Dortmund: Hitz – N. Schulz, Pongračić, Witsel, Meunier, Dahoud, Can, Reus, Malen, Brandt, Haaland.
Náhradníci: Drljača – Zagadou, T. Hazard, Guerreiro, Reinier, Tigges, Knauff, Passlack, M. Wolf..
Poslední vzájemné zápasy

Dortmund – Hertha 2:0
Hertha – Dortmund 2:5
Dortmund – Hertha 1:0
Hertha – Dortmund 1:2
Hertha – Dortmund 2:3
Borussia Dortmund si vede naopak velmi dobře a potvrzuje svou kvalitu. Dortmund zatím vybojoval 34 bodů a nachází se na druhém místě v tabulce, když na vedoucí Bayern ztrácí šest bodů. Z posledních pěti utkání hosté pouze jednou prohráli, když doma nestačili na vedoucí Bayern. V posledním kole hostil Dortmund poslední Furth a vyhrál jasně 3:0. Dnes chtějí hosté tuto výhru potvrdit a získat další tři body.
Hertha BSC se v této sezoně zatím trápí. Domácí celek totiž zatím vybojoval pouze 18 bodů a nachází se až na 14. místě v tabulce, pouze jeden bod od sestupové příčky. Z posledních pěti utkání domácí pouze jednou vyhráli, když doma porazili Bielefeld. V posledním kole hrála Hertha v Mohuči, kde prohrála vysoko 0:4.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel Hertha BSC – Borussia Dortmund. Mírným favoritem je hostující Dortmund, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.