Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Freiburg - 2. října 2021   15:30

Hertha Berlin
70' K. Piątek (Jastrzembski)
1:2
(0:1)
Freiburg
17' Lienhart  (Günter) • 78' Petersen  (Günter)
Schwolow – Stark, Boyata (C), Dárdai (46. K. Piątek) – Richter (58. Ekkelenkamp), K-P. Boateng (58. Jastrzembski), Tousart, Plattenhardt – Serdar, Jovetić (64. Mittelstädt) – Selke (46. Pekarík).
Ittrich – Thielert, Grudzinski
Olympiastadion, Berlín
24 211 diváků
Freiburg
Flekken – N. Schlotterbeck, Lienhart, Gulde – Günter (C), Höfler, M. Eggestein (62. Keitel), Kübler (84. Haberer) – Grifo (76. Petersen), Höler (76. Demirović), Džong (76. Sallai).

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 17:15.
Hertha BSC dokázala srovnat krok s Freiburgem po sedmdesáti minutách díky Piatkově trefě! Vzápětí Ekkelekamp napálil míč pouze do břevna! Freiburgu pomohl rohový kopp po kterém zaznamenal druhý a vítězný gól z kopačky Petersena co byl na hřišti možná minutu. A jelikož v poslední minutě neuspěl Mittelstädt, tři body si za výhru 2:1 z Berlína odváží SC Freiburg. Mějte hezký zbytek dne.
90+4'
90+4'
Brankář Flekken s rozehrávkou rozhodně nebude nijak spěchat.
90+3'
Míč končí za postranní čárou což značí autové vhazování pro SC Freiburg. Což je velmi výhodné.
90+2'
Pískotem fanoušci své hráče podpoří jen velmi těžko.
90+1'
Rohový kop Freiburgu znamená přesun všech hráčů do pokutového území Herthy.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Prudké zakončení Maximiliana Mittelstädta se mezi tři brankové tyče nevešlo.
89'
Niicolas Höfler vypomohl defenzívě svého týmem dobrým odkopem.
87'
Balon končí pouze v rukavicích brankáře Marka Flekkena.
86'
Rohový kop z pravé strany pro Herthu BSC.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Janik Haberer.
83'
Technický dloubáček do pokutového území končí pouze u pozorného brankáře Flakkena.
82'
Zdá se, že hráči Herthy nemají především mnoho psychických sil na zdramatizování tohoto utkání.
80'
Suat Serdar se vřítil do pokutového území, ale branku soupeře vysoce přestřelil.
78'
Freiburg právě vstřelil branku!
Hra Freiburgu nic moc, al ena rohové kopy mají machra G-untera, po jehož centru dává druhou branku Freiburgu čerstvý NILS PETERSEN – 1:2! Asistence: Christian Günter.
77'
Rohový kop zprava pro SC Freiburg.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Nils Petersen.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Roland Sallai.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Ermedin Demirović.
74'
Hertha BSC v poslední pětiminutovce řádně utáhla šrouby.
73'
Střílenou přihrávku Serdara vyrazil Flekekn jen před sebe a dorážející Jürgen Ekkelekamp napálil odražený míč přímo do břevna!
72'
SC Freiburg dostal trest za ústup z pozic.
70'
Hertha právě vstřelila branku!
Po párádní individuální akci šel míč na levou stranu odkud Jastrzembski našel v pokutovém území svého polského kolegu KRZYSZTOFA PIĄTKA a ten dostává míč do sítě a srovnává na 1:1! Asistence: Dennis Jastrzembski.
69'
Žlutou kartu dostává Suat Serdar (Hertha BSC).
69'
Suat Serdar za faul ve středovém kruhu bude potrerstán žlutou kartou.
67'
Džong udělal dobrou kličku obránci, následně se skácel k zemi, ale hra pokračuje bez pořerušení. Sudí mu ukazuje gestem: "vstávej, vstávej".
66'
Rukama si pomohl v souboji jeden z hráčů Freiburgu.
65'
Celkem brzy trenér Herthy využil všech pět možností ke střídání.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Maximilian Mittelstädt.
63'
Flekken anšel svým dlouhým nákopem Džonga, ten posunul míč na spoluhráče, jehož rána byla zblokována. Navíc byl odpískán ofsajd Hölerovi.
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.
61'
S mírným odstupem sudí odpískal další faul na Lucase Höfera.
60'
První střídání v utkání pomaličku chystá i trenér na lavičce SC Freiburg.
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Dennis Jastrzembski.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
57'
Sudí musel hru přerušit protože na hřišti zůstali ležet hned dva hráči Freiburgu.
57'
To je těžké sotba Hertha těžce vybojuje míč, tak ho hned ztratí.
56'
Centr zleva končí pouze v rukavicích brankáře Flekekna. Hra Herthy je velmi bezradná. Příchod Daridy by to mohl oživit.
55'
V souboji dvou devítek musel k faulu sáhnout Krzysztof Piatek.
54'
Boayata nyní výborně přes sebe nepustil další míč směřující před branku Schwolowa.
53'
Obrana Herthy opět tvrdě zspala, ale naštěstí pro ní na prudkou přihrávku před branku nikdo z hráčů Freiburgu patřičně nereagoval.
52'
Plattenhardt se opět zapojil do ofenzívy Herthy, ale vše končí pouze výkopem Flakkena od své branky.
51'
Hra se nyní na delší dobu přestěhovala do středu hřiště.
49'
Rohový kop nic zajímavého pro hráče SC Freiburgu tentokráte nepřinesl.
48'
Kapirán Boyata inaksoval menší K.O. míčem po prudkém odkopu svého spoluhráče. A musí být ošetřen přímo na hřišti.
47'
Tousart napálil míč jen do svého kapitána Boyaty, ale džong nedokázal míč dopravit za záda Schwolowa.
47'
SC Freiburg zahájil druhou půli dlouhým držením míče na své polovině hřiště.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Krzysztof Piątek.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Peter Pekarík.
46'
I když více šancí měla Hertha jedionou branku po rohu zaznamenal hlavou Lienhart. Parádní ránu Jovetiće skvěle vyrazil na roh Flekken a dva utěšené pokusy Plattenhardta skončili těsně mimo tři tyče. SC Freiburg tedy vede po prvním poločase 1:0. Gify branek a zajímavých situací pro Vás připravil Lukáš Jasoněk.
Hromový pískot fanoušků vyprovází hráče berlínské Herthy při odchodu do kabin.
45+1'
45+1'
Hertha se snaží ještě vyprodukovat poslední ofenzivní akci prvního poločasu.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Skupina fandů z Freiburgu je se stávajícím stavem věcí utkání nadmíru spokojena.
45'
Höler byl nepříjemně poslán k zemi protihráčem.
44'
Velmi vychýlenou mušku měl při svém zakončení mimo branku Lucas Höler.
43'
Sraženou přuhrávku defenzíva Herthy raději v pokutovém území odehrává na další roh pro SC Freiburg.
41'
Dva rohové kopy Freiburgu v krátkém časovém sledu nevedli k žádné nebezpečné situaci.
40'
Höfler vymyslel geniální balon za obranu, jenže Lucas Höfer míč nezpracoval a než stačil zakončit vracející obránce odehrál v poslední chvíli balon na rohový kop.
39'
Boyata uplatnil své výškové centimetry a ve vzduchu byl v tento moment bez konkurence.
38'
SC Freiburg s rozehrávkou další akce vůbec nikam nespěchá.
37'
Dobrá přízemní přihrávka za obranu do pokutového území ostatní hráče Freiburgu zjevně nezajímala.
36'
Freiburg chytře brání svůj náskok, hráči Herthy se i přes svou snahu nedokáží zatím prosadit.
35'
Sudí správně odpískal nepěkný šlapák Eggesteina na Kevina-Prince Boatenga.
33'
Plattenhardt nemohl přetažený cnetr i přes veškerou svou snahu zastihnout na hrací ploše.
32'
Nakonec asistent rozhodčího odmával ofsajdové postavení hráče Freiburgu.
31'
Obrana Herthy pod tlakem soupeře kupí chyby.
30'
Při hlavičkovém souboji se srazili nepříjemně hlavou Selke s Schlottetrbeckem. Oba hráči musí na šití kvůli tržným ranám na hlavě.
28'
Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (Hertha BSC).
27'
Míč již byl odehrán, když Kevin-Prince Boateng došlápl na soupeřův kotník.
25'
Plattenhardt je zjevně při chuti a další jeho pohotová střela končí pro změnu kousek od levé tyče.
24'
Brejk Freiburgu končí pouze nepřesným pasem do druhé vlny mimo pokutové území.
22'
Z velké dálky to přímou střelou zkusil levačkou Marvin Plattenhardt a moc mu nechybělo, aby byl úspěšný, nicméně míč končí pouze na reklamním banneru vedle branky.
21'
Vzápětí byl nedovoleně zastaven pronikající Jovetić tvrdě hrajícím Guldem.
20'
Suat Serdar nešetrně v souboji trefil bránícího Nica Schlotterbecka.
19'
Vstřelená branka by úrovni tohoto zápasu mohla pomoci.
17'
Po centru Güntera z rohu na bližší tyč, je úspěšný v lalvičkovém souboji PHILIPP LIENHART a posílá míč přímo do sítě – 0:1! Asistence: Christian Günter.
17'
Rohový kop si zahrají i hráči Freiburgu SC na druhé straně hřiště.
16'
Po rohovém kopu byl odpískán útočný faul hráčů berlínského klubu.
15'
K exekuci přímého kopu se postavil Stevan Jovetić a jeho povedené zakončení pod břevno musel rukou nad břevno vytáhnout brankář Flekken – rohový kop!
15'
Přímý kop pro Herthu z dobré pozice po faulu před pokutovým územím.
13'
Ve vzdušném prostoru opakovaně zvítězili hráči Herthy BSC.
12'
Místo střely hráč Freiburgu posílal míč na levou stranu, kde to opravdu jeho nabíhající spoluhráč netušil.
11'
Po pěkné individuální akci přes tři obránce a vyšperkovou přesnou narážečkou se spoluhráčem, následně nepřesně mimo branku soupeře zakončuje Suat Serdar.
9'
Boyata nedokázal odvrátit míč do bezpečí, nicméně zakončení hlavou Lukase Küblera chyběl hlavně důraz a umístění, tudíž brankář Schwolow lapil míč bez větších obtíží.
8'
Po centru z přímého kopu se v souboji s Marco Richterem hráč Freiburgu dopustil útočného faulu.
7'
Pronikajícího Nicolase Höflera nedovoleně zastavil k nelibosti diváků Davie Selke.
6'
Po chybné rozehrávce ve středu hřiště a akci tři na jednoho odpískal sudí útočný faul Jovetiće na obránce Manuela Guldeho.
5'
Na povedený centr Jovetiće zprava nedosáhl u vzdálenější tyče dobíhající Marco Richter.
4'
Guldeho dlouhý nákop lehce zpacifikoval v pokutovém území obránce Dedryck Boyata.
3'
Úvod utkání se nese zatím oboustranně ve velmi opatrném duchu.
2'
Hráči Herthy BSc bezradně kombinují ve středu hrací plochy, jelikož nemají kudy přes přehuštěný střed hřiště.
1'
Hosté sehráli podél levé postranní čáry povedenou kombinaci na jeden dotek, která však byla předčasně přerušena kvůli ofsajdovému postavení nabíhajícího hráče.
1'
Hertha BSC bude hrát v bílomodrých dresech, SC Freiburg nastoupí v červenočerných dresech.

Hertha BSC: Schwolow – Stark, Boyata (C), Dárdai – Richter, K-P. Boateng, Tousart, Plattenhardt – Serdar, Jovetić – Selke.
Náhradníci: Christensen – Mittelstädt, Pekarík, Ascacibar, Darida, Ekkelenkamp, Belfodil, Jastrzembski, K. Piątek.

SC Freiburg: Flekken – N. Schlotterbeck, Lienhart, Gulde – Günter (C), Höfler, M. Eggestein, Kübler – Grifo, Höler, Džong.
Náhradníci: Uphoff – Heintz, K. Schlotterbeck, Haberer, Keitel, Demirović, Petersen, Schade, Sallai.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Grudzinski.
Pravděpodobné absence:

Hertha

Maolida, Torunarigha (oba svalové zranění)

RB Lipsko – Hertha BSC 6:0 (3:0)

Branky: 15. a 70. Nkunku, 23. Poulsen, 45+3. Mukiele, 60. Forsberg, 77. Haidara.

ŽK: 26. Darida, 59. Stark, 84. Plattenhardt (všichni Hertha)

Hertha: Schwolow – Zeefuik, Tousart, Dárdai, Stark (C), Plattenhardt – Ekkelenkamp (61. Richter), Darida (46. Jastrzembski), Ascacibar, Serdar (83. K. Piątek) – Selke (61. Belfodil).
Poslední utkání SC Freiburg:

SC Freiburg – FC Augsburg 3:0 (3:0)

Branky: 6. Kübler, 25. Höler, 33. (penalta) Grifo

ŽK: 73. Gouweleeuw (Augsburg)

Freiburg: Flekken – Gulde (71. Sallai), Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler, M. Eggestein (86. Haberer), Höfler (61. Keitel), Günter – Džong (71. Petersen), Höler (71. Demirović), Grifo.
Hertha BSC naopak trpí nestabilitou svých výkonů. Po debaklu na Bayernu 0:5, dokázala následně ze dvou zápasů získat šest bodů. Jenže poté přišel opět nářez, tentokráte na hřišti RB Lipska v poměru 0:6!
SC Freiburg hraje v naprosté pohodě. Už dva měsíce nepoznal hořkost porážky a proto v lize zatím atakuje umístění zaručující účást v pohárové Evropě. Freiburg ma zatím v Bundeslize bilanci 3 – 3 – 0.
Hertha BSC (12) přivítá na svém stadionu soupeře z horní poloviny tabulky SC Freiburg (5). Oba soupeře dělí v ligové tabulce šest bodů.