Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Köln - 15. října 2021   20:30

Hoffenheim
31' Bebou (Kramarić) • 49' Bebou (Akpoguma) • 51' Baumgartner (Raum) • 74' Geiger  • 87' S. Posch (Kramarić)
5:0
(1:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kadeřábek (36. Ch. Richards), Akpoguma, S. Posch, Raum (81. Skov) – Geiger (81. Bruun Larsen), Samassékou, Grillitsch, Baumgartner (73. Rudy) – Bebou (73. Rutter), Kramarić.
Reichel – Bandurski, Pickel
PreZero Arena (Sinsheim)
Köln
T. Horn – Schmitz, Meré (56. Kilian), Czichos (C), Ehizibue (75. Katterbach) – S. Özcan – Kainz (56. Schaub), Uth, Thielmann (79. Lemperle) – Modeste, S. Andersson (56. Duda).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Předehrávku 8. kola německé Bundesligy si ve velkém stylu podmanili fotbalisté Hoffenheimu, kteří na domácím stadiónu deklasovali Kolín nad Rýnem 5:0. Debaklu přitom z počátku nic nenasvědčovalo, neboť v první půli skóroval pouze Ihlas Bebou. Ve druhé polovině hry ale hosté více otevřeli hru ve snaze vyrovnat, což se nepodařilo, soupeř naopak přidal další čtyři kousky. Postupně se prosadili podruhé Ihlas Bebou, Christoph Baumgartner, Dennis Geiger a konečnou podobu dal výsledku Stefan Posch.

Svěřenci kouče Hoenesse se díky vítězství posunuli v tabulce na osmou pozici, na dnešního soupeře, jenž spadl na sedmou příčku, ztrácí jediný bod.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:7.
90'
89'
V pokutovém území se Mark Uth pěknou kličkou uvolnil přes Akpogumu, jenže pak si posunul míč mimo ideální palebnou pozici, střelu z úhlu Baumann bez větších problémů lapil.
87'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí nadělují soupeři „bůra!“ Roh hosté ubránili, avšak akce Hoffenheimu pokračovala. V pokutovém území zůstal i stoper STEFAN POSCH a byl to právě on, kdo si naskočil na centr Kramariće z levé strany, za povedenou hlavičkou do pravého horního rohu natahoval Horn levou ruku marně.
86'
Robert Skov v plném sprintu udělal kličku brankáři, jenže příliš dlouhou, z velkého úhlu místo prázdné brány trefil boční síť.
85'
Pryč z pokutového území vystartoval Timo Horn, aby zabránil úniku Rudyho. A uspěl, před krajanem odpálil hrací předmět do zámezí.
84'
Narážečka mezi Bruun Larsenem a Grillitschem nevyšla. Druhý jmenovaný patičkou pouze míč zastavil, místo aby ho poslal spoluhráči do běhu.
83'
Útočný faul předvedl Georginio Rutter. Při výskoku si pomohl rukama proti Özcanovi, což pozornosti arbitra Reichela neuniklo.
82'
Andreje Kramariće dělily od góly centimetry. Volný přímý kop krásně zakroutil přes zeď, Horna zachránila horní tyčka.
81'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází David Raum, přichází Robert Skov.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Jacob Bruun Larsen.
80'
Prvním hostujícím hráčem potrestaným žlutou kartou se stal Rafael Czichos. Kousek za vlastním pokutovým územím podrazil Ruttera bez zjevné snahy hrát míč.
80'
Rozběhla se závěreční desetiminutovka základní hrací doby. Hoffenheim vede rozdílem čtyř gólů a o jeho vítězství již není sebemenších pochyb.
80'
Od inkasování nepopulárního „bůra“ zachránil hosty Timo Horn. Včas se vrátil na střed brány, aby zachytil do rukavic střelu Kramariće z první.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Tim Lemperle.
78'
Na hráčích Kolína je vidět obrovská frustrace. Není divu, protože sezónu mají rozjetou velmi dobře, v tomto zápase se jim ovšem nic nedaří.
77'
Hosté stále marně čekají na první střelecký pokus mezi tři tyče. Nepostaral se o něj ani Mark Uth, jenž zakončoval hlavou v ofsajdu.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Noah Katterbach.
74'
Hoenessova družina se baví a do kolínské sítě přidává čtvrtý kousek. Samassékou namířil svou střelu do blokujícího Ehizibueho, avšak dlouho smutnit nemusel, neboť si odražený míč našel DENNIS GEIGER. Horn si na pokus středopolaře sáhl, nicméně vytěsnit mimo tři tyče ho nezvládl.
73'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Sebastian Rudy.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Georginio Rutter.
72'
Hodně naivně zkoušel Rafael Czichos propasírovat pas k Modesteovi přes pět protihráčů. Podle očekávání byla nahrávka nepřesná, zachytil ji Geiger.
71'
Dobrá zpráva, Kingsley Ehizibue je zpátky na trávníku a podle pohybu to vypadá, že žádné vážnější zranění neutrpěl.
70'
Do centru Utha se položil Kingsley Ehizibue. Zakončil nepřesně, navíc se při skluzu zastavil o trávník a nechal pravou levou nohu za tělem. Do akce přibíhají zdravotníci.
69'
Standardní situaci vybojoval Salih Özcan. Chytře si dal tělo před balón, načež jej nevybíravým zákrokem sestřelil k zemi Chris Richards.
68'
Diadie Samassékou chyboval při rozehrávce, do brejku vystartoval Louis Schaub. Od levé lajny centroval na Thielmanna, jehož výrazně přehlavičkoval Posch.
67'
Akce hostů pokračovala. Odražený balón si totiž našel Luca Kilian a dlouho neotálel, tvrdou ránou nártem pořádně vystrašil Baumanna. Kulatý nesmysl prosvištěl nad břevnem.
66'
Ondrej Duda vybojoval rohový kop, sám ho posléze rozehrál. Centr na přední tyč odvrátil pryč z vápna Christoph Baumgartner.
65'
Zase chyběla dobře vyřešená finální fáze. Kingsley Ehizibue v pokutovém území našel Utha, jeho centr z otočky však letěl mimo dosah adresáta Özcana.
64'
Kolínským fotbalistům nelze upřít snaha. Za obranu naběhl Jan Thielmann, avšak kulatý nesmysl dostihl až za postranní čárou.
63'
Přetažený centr od pravé lany vracel Modeste pod sebe, kde tušil Marka Utha, německého hráče zpacifikovala dvojice obránců.
62'
Pěknou kličkou Anthony Modeste obelstil Baumgartnera, jenže pak podklouzl, takže ze zajímavé příležitosti nebylo nic, volný míč sebral stoper Posch.
61'
V jasném ofsajdovém postavení se nacházel Ondrej Duda v době Schmitzovi přihrávky. Domácí obránci zůstali stát, vědomi si postavení mimo hru protihráče.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zápasu zbývá posledních třicet minut. Hoffenheim by mohl o vítězství připravit pouze zkrat, neboť vede o tři góly a je jasně lepším týmem.
59'
Alespoň rohový kop chtěl pod tlakem získat Mark Uth. Sice nastřelil Geigera, avšak pak se ještě sám míče dotknul, takže byl nařízen odkop od brány.
58'
David Raum hraje s velkou chutí. V pokutovém území zamotal hlavu Czichosovi, ale pak zbytečně zastavil a přes Özcana se neprodral.
57'
Nově příchozí Louis Schaub o sobě dal okamžitě vědět, když centroval od levé lajny. Modeste na míč nedosáhl, ten tak doletěl mimo hrací plochu.
56'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Ondrej Duda.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Luca Kilian.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Louis Schaub.
55'
David Raum naznačil střelu, aby nakonec obloučkem oslovil Floriana Grillitsche. Tomu nevyšlo zpracování, míč odpálil do bezpečí Rafael Czichos.
54'
Fotbalisté v modrých dresech dominují. Dennis Geiger si narazil s Grillitschem, načež vypálil pravačkou těsně nad břevno.
53'
Kevin Akpoguma chtěl Bebouovi dopřát hattrick. Tentokráte však kombinace mezi těmito dvěma fotbalisty nezafungovala, útočník na dlouhý pas nedosáhl.
51'
Druhý gól domácích v rozmezí tří minuty výrazně přibližuje vítězství! Opět jsme měli možnost viděl skvělou akci, kterou završil Raum nesobeckou nahrávkou z levé strany pokutového území na střed, CHRISTOPH BAUMGARTNER s velkou lehkostí prostřelil bezmocného Horna.
49'
Vše začalo u Rauma, jenž po levé lajně vyslal Baumgartnera. Přes Rakušana a Grillitsche se míče chopil Samassékou, ani ten si ovšem na střelu nevěřil. Přihrál proto na pravou stranu pokutového území Akpoguma. Střílený centr IHLAS BEBOU nejprve zpracoval, načež míč efektivní patičkou nasměroval do sítě.
48'
Jako první zahrozili hosté. Po centru od rohového praporku se k hlavičce probojoval Anthony Modeste, vystřelil těsně vedle pravé tyče.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení zraněného Kadeřábka, jeho místo zaujmul Richards.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
Po prvním poločase předehrávky 8. kola německé Bundesligy je na tom lépe domácí Hoffenheim, jenž vede nad Kolínem nad Rýnem nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Skóre střetnutí udává situace z 31. minuty, kdy Kramarić vyslal do úniku Ihlase Beboua, jenž udělal brankáři kličku a pak s přehledem uklidil míč do prázdné brány. K vidění je opatrná hra z obou stran a moc šancí k vidění není. Hosté budou muset ve druhé půli více otevřít hru, tak doufejme, že se s touto skutečností i zvedne kvalita utkání.
45+4'
45+3'
Do obrany se příkladně vrátil Kingsley Ehizibue. V rychlostním souboji výrazně předčil Kramariće, kterého udržel za sebou a získal pro Kolín aut.
45+2'
Do brejku sprintoval Anthony Modeste. Zkušený francouzský útočník však dostal nahrávku za paty, ke své smůle nestihl včas zabrzdit.
45+1'
S malou domů si Oliver Baumann poradil bez problémů. Dokonce si dovolil kulatý nesmysl zpracovat, až pak ho poslal k nohám volného Akpogumy.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Chris Richards přenesl hru na Baumgartnera, jenž přecenil jeho rychlostní schopnosti, rakouský hráč vzdal snahu míč doběhnout.
43'
Rozehrávka nakrátko se hostům vůbec nepovedla. Mark Uth převzal míč a zkusil odvážnou kličku na Beboua, jenž dobře přečetl úmysl soka a připravil jej o hrací předmět bez faulu.
42'
Dobrou práci odvedl Jan Thielmann, když ještě špičkou kopačky píchl míč do Baumgartnera, od nějž se balón odrazil mimo hrací plochu. Následuje rohový kop.
41'
Fotbasté Kolína nad Rýnem často zkoušejí štěstí vzduchem. Po centru zprava kraloval ve vzduchu Stefan Posch, po tom zleva druhý ze stoperů Kevin Akpoguma.
40'
Levou lajnou utekl svému osobnímu strážci Mark Uth. Jeho centr měl dobré parametry, jenže Sebastian Andersson netrefil míč ideálně, prodloužil ho za sebe do autu.
39'
Florian Kainz skončil na trávníku, píšťalka sudího zůstala němá. Když hostující hráč zjistil, že mu nebude odpískán faul, tak rychle zabral do defenzivy a čistě zastavil váhajícího Geigera.
38'
Příliš dlouhou nahrávku adresoval Florian Grillitsch Baumgartnerovi. Druhý jmenovaný ještě zabojoval, nicméně míč nedostihl.
37'
Utkání pokračuje, kulatý nesmysl mají v držení domácí. Vzhledem k aktuálnímu stavu nikam přehnaně nespěchají, nechávají presovat soupeře bez míče.
36'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Chris Richards.
35'
Lze očekávat, že v prvním poločase uvidíme poměrně dost nastavených minut. Český obránce je za pomoci zdravotníků odváděn za postranní čáru.
34'
Pro českého obránce zápas končí. Ačkoli sám fauloval, tak po nedovoleném zákroku mu faulovaný Kingsley Ehizibue přilehl nohu, nepomohli ani obstřiky.
33'
Krátce po vstřeleném gólu inkasovali domácí i první žlutou kartu, jmenovitě Pavel Kadeřábek, který u pravé lajny bolestivě přišlápl Kainzovi pravé lýtko.
31'
Rychlá akce znamená vedení Hoffenheimu! Kadeřábek přihrál na střed volnému Kramarićovi, jenž neváhal a průnikovým pasem za obranu vyslal do úniku IHLASE BEBOUA. Sedmadvacetiletý reprezentant Toga zachoval chladnou hlavu a Hornovi udělal kličku po své levé ruce, načež si vychutnal uklizení míče do prázdné brány.
30'
Nebezpečným zakončením se prezentoval Sebastian Andersson. když zakončil hlavou po centru Kainze zleva. Míč usměrnil těsně nad břevno.
29'
Mark Uth si věřil a po zpracování nelehké Anderssonovy přihrávky střílel levačkou z halfvoleje. Míč chytil opačnou faleš, než střelec potřeboval.
28'
Centrovaný míč do pokutového území pohlídal Salih Özcan. Předskočil Beboua a kulatý nesmysl odpálil do bezpečí.
27'
Sebastian Andersson zabojoval a ve zdánlivě ztracené situaci ještě zkusil udržet kulatý nesmysl na hrací ploše. Ani ve skluzu to ovšem nedokázal.
26'
Zajímavý, leč zbytečný souboj proti sobě svedli Florian Grillitsch a Rafael Czichos, protože domácí fotbalista se nacházel v době Bebouovy nahrávky v ofsajdu.
25'
Komu zpracování nevyšlo, tím byl Benno Schmitz. K obrannému odkopu se proto vůbec nedostal, nicméně nemusel smutnit, Bebou v rychlosti odcentroval mimo hrací plochu.
24'
Vysoký balón prodloužil Jan Thielmann lehce za sebe pouze k protihráči Geigerovi. Střední záložník zvládl zpracování a zklidnil hru zpětným pasem ke stoperům.
23'
Florian Kainz si pohlídal postavení, aby mu rozhodčí nemohl odpískat ofsajd. Náběh skutečně načasoval skvěle, jenže střílen centr mu vůbec nevyšel, míč poslal do rukavic gólmana.
22'
Zatím úvod patřil Hoffenheimu, tak postupně začínají přebírat aktivitu na svou stranu hosté. Opět můžeme sledovat jejich kombinaci na útočné půli.
21'
Akce Kolína pokračovala. Oblouček za obranu obdržel Anthony Modeste, jenže Sebastian Andersson nahrával pozdě, francouzský spoluhráč stál v tu dobu v ofsajdu.
20'
Ofenzivu podpořil Kingsley Ehizibue. Naznačil průnik do vnitra pokutového území, aby následně předal k lajně Uthovi, Němci centr nevyšel.
19'
V dosavadní průběhu je Pavel Kadeřábek hodně vidět. Nyní na sebe upozornil v negativním světle, když fauloval v hlavičkovém souboji Czichose.
18'
Středopolař Dennis Geiger viděl volný prostor středem hřiště. Prohodil si kulatý nesmysl mezi dvěma protihráče, načež ho nedovoleně zastavil Benno Schmitz.
17'
Na trávníku další domácí hráč, tentokráte Pavel Kadeřábek. Při skluzu ho na hraně pravidel dohrál Salih Özcan, i tento zákrok přešel rozhodčí bez povšimnutí.
16'
Fotbalisté v červených dresech se s balónem přesunuli na útočnou polovinu. Centr vyzkoušel Kingsley Ehizibue, trefil prvního blokujícího obránce.
15'
S domácím hráčem rána z bezprostřední blízkosti viditelně otřásla. Byli k němu zavoláni týmové lékaři, kteří kontrolují jeho orientaci.
14'
Z bezprostřední blízkosti byl Schmitzovým odkopem tvrdě zasažen do hlavy Christoph Baumgartner. Arbitr Reichel přerušuje hru.
13'
Výborný presink se vyplatil Anderssonovi. Forvard získal kulatý nesmysl do své moci, ale pak nepřesně nahrál rozběhnutému Modesteovi.
12'
Více volného prostoru využil ke střele z dvaceti metrů Kingsley Ehizibue. Zajímavá střela z halfvoleje prosvištěla těsně vedle levé tyče.
11'
Dobrou poziční hru ukázal Pavel Kadeřábek, když pod tlakem nastřelil Kainze, načež tělem pokryl míč a nechal jej doskákat do autu.
10'
Odpískání volného přímého kopu těsně za šestnáctkou se dožadoval Diadie Samassékou. Píšťalka sudího zůstala němá, Özcan mohl pokračovat ve hře.
9'
Útok domácích pokračoval rohovým kopem. Rafael Czichos alespoň částečně napravil zaváhání, když přehlavičkoval Baumgartnera.
8'
Rafael Czichos udělal obrovskou hrubku a může děkovat Hornovi, že skóre zůstává bezbrankové. Hostující kapitán chtěl nejspíše přenést hru, ale v záklonu dal míči malou razanci a našel ve vlastním pokutovém území nikým neatakovaného Kramariće, jehož ránu nártem gólman pravou rukou vyrazil do zámezí. Skvělý zákrok.
7'
Český obránce Kadeřábek prodlužoval balón na Beboua, který nezvládl natlačit tělo před Geigera, následně se dopustil útočného faulu.
6'
Do hry nohama se zapojil i Timo Horn, jemuž adresoval nahrávku Benno Schmitz. Gólman dlouho neotálel a přenesl hru doprava na Kingsleyho Ehizibueho.
5'
Protiútok po pravé lajně zkusil založit Salih Özcan, Nahrávku směřoval k nohám Anderssona, tomu nevyšla klička proti Baumgartnerovi.
4'
Pavel Kadeřábek vhodil autové vhazování rychle, jenže hlavní rozhodčí jej zastavil, protože jeden míč již na hrací ploše byl.
3'
Na hranici šestnáctky se dostal k zajímavé střele Dennis Geiger, jenže zakončení mu vůbec nevyšlo, trefil pouze spoluhráče Grillitsche stojícího v ofsajdu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Kolína nad Rýnem oblékli pro dnešní ligové střetnutí dresy barvy červené.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Akpoguma, S. Posch, Raum – Geiger, Samassékou, Grillitsch, Baumgartner – Bebou, Kramarić.
Náhradníci: Philipp – Bruun Larsen, Dabbur, Ch. Richards, Rudy, Rutter, Skov, Stiller, Vogt.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Meré, Czichos (C), Ehizibue – S. Özcan – Kainz, Uth, Thielmann – Modeste, S. Andersson.
Náhradníci: Schwäbe – Duda, Hübers, Katterbach, Kilian, Lemperle, Ostrák, Schaub, Schindler.

Rozhodčí: Reichel – Bandurski, Pickel.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je týmem, který oproti minulé sezóně zaznamenal největší herní vzestup. ALe postupně. Loni se Kolínu vůbec nedařilo a dlouho to vypadalo, že sestoupí přímo do nižší soutěže. V posledním kole se ovšem dokázal vyšvihnout na příčku zajišťující baráž, když porazil trápící se Schalke a zároveň mohl děkovat Monchengladbachu, že vyhrál v Brémách a zasloužil se tak o jejich pád na sestupové 17. místo.

V baráží se Kolín utkal s Kielem, jemuž dal postupové naděje domácí porážkou 0:1, jenže v odvetě exceloval a na půdě soupeře zvítězil 5:1, takže udržel bundesligovou příslušnost. A letos zatím hraje Baumgartova družina excelentně. Prohrála jen s dominantním Bayernem a se ziskem dvanácti bodů je šestá. Po sezóně trápení ukazuje, že by letos klidně mohla zaútočit na pohárovou Evropu.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim potvrzuje předsezónní předpoklady, kdy se očekávalo, že bude okupovat střed ligové tabulky. Po sedmi kolech je na 11. příčce se ziskem osmi bodů, přičemž náskok na sestupem ohroženou Bochum čítá pouze čtyři body, na druhou stranu pohárová šestá pozice, na níž je shodou okolností právě Kolín, je vzdálena rovněž jen čtyři body. Svěřenci kouče Hoenesse před reprezentační přestávkou prohráli ve Stuttgartu 1:3, nenavázali tak na cenné domácí vítězství nad 3:1 nad Wolfsburgem z před minulého týdne.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování 8. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Hoffenheimem a Kolínem nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.