Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Mainz - 26. února 2022   15:30

Union Berlin
7' Haraguči  • 56' Becker (Giesselmann) • 75' Awoniyi (Becker)
3:1
(1:0)
Mainz
90' Burgzorg  (Stach)
Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), R. Khedira, Haraguči (76. Möhwald), Prömel (86. Öztunali), Giesselmann (86. Oczipka) – Becker (76. Michel), Voglsammer (67. Awoniyi).
Rönnow – Heintz, Michel, Möhwald, Oczipka, Öztunali, Ryerson, Ujah, Awoniyi.
Dankert – Rohde, Unger
An der Alten Försterei, Berlín
10 000 diváků
Mainz
Zentner – Bell (70. Tauer), Hack (62. Stöger), Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Kohr, Martín – Burkardt (77. Burgzorg), I Če-song (70. Boëtius) – Onisiwo (62. Ingvartsen).
Riess – Barreiro, Brosinski, Burgzorg, Ingvartsen, Nemeth, Stöger, Tauer, Boëtius.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:13. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:18.
Union zareagoval na tři prohry v řadě a výhrou 3:1 nad tabulkovým sousedem se posunul v bundesligové tabulce na sedmé místo. Berlíňané dnes dali gól vesměs ze všech šancí. Poprvé se již v 7. minutě trefil Genki Haraguči, na kterého po změně stran nádherným gólem navázal Becker. Čtvrthodinu před koncem přerušil svůj gólový půst Awoniyi a Burgzorgovo snížení z úplného závěru tak nemělo žádný zásadní vliv.
90+3'
90+3'
Chvíli poté, co Boëtius zastavil slibně se vyvíjející akci Unionu, došlo na rychlý protiútok a faul Khediry. Opět došlo na žlutý trest.
90+2'
Baumgartl se naštval kvůli faulu Stögera. Vystartoval na rozhodčího i na soupeře a uklidnit ho musela až žlutá karta.
90'
Mohuč právě vstřelila branku!
Aspoň jeden důvod k radosti ve výběru Bo Svenssona! Stach se na základě Ingvartsenovy přihrávky natlačil před Trimmela a zleva poskytl balon DELANU BURGZORGOVI, jenž z druhého doteku zavěsil do protipohybu gólmana a vsítil svůj první gól v Bundeslize.
89'
Ještě jednou Ingvartsen, jenž tentokrát využil služeb vlevo volnějšího Martína. Mizerně provedený centr však odletěl na tribunu.
88'
Ingvartsen natáhl ke střele z velké dálky, jež nedoletěla ani do pokutového území. Do cesty se jí totiž postavil Paul Jaeckel.
87'
Michel prodlužoval Baumgartův nákop k dalšímu útočníkovi. Ozval se ale hvizd upozorňující na zvednutý praporek a na ofsajd.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Niko Giesselmann, přichází Bastian Oczipka.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Levin Öztunali.
85'
Levá strana hostující obrany zaspala během centru z levého křídla. Záchranou bylo špatné zpracování Trimmela.
84'
Další přerušení domácí akce ze strany Robina Zentnera. Tentokrát si počíhal na cetr z dílny Kevina Möhwalda.
83'
Zápas se vyloženě jenom dohrává. Mohuč je za stavu 0:3 a bez vyloučeného Kohra naprosto smířena s osudem.
82'
Niko Giesselmann vhodil balon do rukou Zentnera, který si pro něj doběhl k okraji šestnáctky.
81'
Prömel měl proti sobě Tauera a bohatě se spokojil s ukořistěním autového vhazování z místa vedle pokutového území.
80'
Moussa Niakhaté se stal obětí útočného faulu. Pachatelem byl čerstvý Sven Michel.
79'
Union si užívá komfortní náskok a bez většího odporu nyní kombinuje na útočné polovině.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Delano Burgzorg.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kevin Möhwald.
75'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Definitivně je rozhodnuto! TAIWO AWONIYI ukončil čekání na první ligový gól od třetího prosince. Hodně za to vděčí Beckerovi, jenž se odpoutal od obránců a v brejku dvou na jednoho naservíroval nigerijskému hráči míč do stoprocentní šance.
73'
Awoniyi rozdal míč Beckerovi. Na jeho diagonálu náběhem reagoval Trimmel, ale ještě dříve stačil zasáhnout Zentner.
72'
U půlící čáry skončil na zemi Becker. Zezadu jej mimo rámec pravidel postrčil francouzský obránce Niakhaté.
71'
Widmerův centr na Burkardta na dobře organizovanou defenzivu Unionu nestačil. Ostatně stále platí, že hosté neměli žádnou velkou šanci.
70'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Jean-Paul Boëtius.
70'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Niklas Tauer.
69'
Po vyloučení Kohra se zdá, že Union bude hrát jakousi údržbu, která bude stačit na uhájení náskoku a přerušení třízápasové série porážek.
68'
Centr Giesselmanna přistál na hrudi Baumgartla, kterému ale nezbyl čas na zakončení z half-voleje.
67'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Taiwo Awoniyi.
67'
Žlutou kartu dostává Paul Jaeckel (1. FC Union Berlín).
66'
Giesselmann přečetl hostující roztažení do pravého křídla a balon se během okamžiku ocitl až u Zentnera.
65'
Niakhaté to měl blíže k narážečce určené Trimmelovi. I tak má nyní berlínský tým situaci plně pod kontrolou.
63'
Zentner se dostal do problémů, když se vinou horšího zpracování ocitl mimo velké vápno. Před Beckerem stěží odkopl míč do autu.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Alexander Hack, přichází Kevin Stöger.
62'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Marcus Ingvartsen.
60'
Dominik Kohr dohrál po Prömela. Sudí Dankert neměli slitování a druhou žlutou kartou jej předčasně poslal do sprch. Je to už podruhé v sezóně, co je Kohr proti Unionu vyloučen.
59'
Jaeckel při bránění rohu úplně nepomohl. Niakhaté vyskakoval úplně sám, ale nepomohlo mu to umístit hlavičku do prostoru brány.
58'
Dominik Kohr se při útočném rohu rukou ohnal po tváři Giesselmanna a Dankert mu za to ukázal žlutou kartu.
56'
Tak tohle je jasný aspirant na gól kola! Voglsammer přetáhl centr na Giesselmanna, který míč nalevo chytil a nechal ho SHERALDU BECKEROVI. Surinamský fotbalista si ho navedl na střed a nádherně vypálil do vzdálenějšího horního rohu brány.
55'
Ani po změně stran se nejedná o žádnou dechberoucí podívanou. Důsledkem toho ochladla i jinak bouřlivá atmosféra.
54'
Trimmel postupoval osou hřiště. K dokonalosti jeho akce chyběla jen přesnější přihrávka směrem k Voglsammerovi.
53'
Čerstvě pětatřicetiletý Christopher Trimmel rozehrál svůj roh na krátko s Giesselmannem. Poté už nabízel míč do vápna, ale hráči Mohuče na to byli připraveni.
52'
Martínův roh Luthe nevyrazil podle svých představ, nicméně míč spadl do míst, kde nehrozila žádná bezprostřední dorážka. Hosty definitivně zastavil faul I Če-songa.
51'
Z nákopu Hacka vznikla střela Burkardta, do které velmi obětavě skočil poslušně se vracející Haraguči.
50'
Haraguči startoval Beckera, který opět běžel po pravé straně a ani v tomto případě nedal optimální míč do předbrankového prostoru.
49'
Becker ještě navazoval prudkým přízemním pasem z pravého křídla. Ve vápně ale byli jen dva spoluhráči, kteří na něj neměli šanci dosáhnout.
48'
Giesselmann nejprve házel dlouhý aut k bližší tyči a poté si vyzkoušel i provedení rohového kopu, jenž u Prömela odhlavičkoval Hack.
47'
Urs Fischer i jeho protějšek Bo Svensson si ponechali všech pět variant střídání až na budoucí průběh.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Úvodní poločas nebyl příliš bohatý na vzrušující momenty. Trochu více ze hry měla Mohuč, která ale odchází do šatny s jednogólovým mankem. Víceméně jedinou ošemetnou situaci před bránou Robina Zentnera proměnil ve svůj první gól v sezóně Genki Haraguči. Hosté vyložené gólovky neměli, vesměs všechny střely byly vypáleny ještě před šestnáctkou a letěly nad bránu.
45+3'
45+3'
Další faul. Tentokrát ve velmi zajímavé palebné pozici, kde byl faulován Anton Stach. Podle očekávání si přímý kop nachystal Aaron Martín, jenž levačkou o dobrý metr plánovaný cíl přestřelil.
45+2'
Dost rozkouskovanou koncovku poločasu podpořila i jedna standardka pro Union, nicméně Trimmel ji rozehrál přímo do rukou Robina Zentnera.
45+1'
Nastavují se 3 minuty. Hlavně proto, že se u videa prozkoumával dosud jediný vstřelený gól Haragučiho.
45'
Kohr roztáhl hru na Martína, jehož centr byl odhlavičkován. Potřetí v zápase pak ještě dokončoval akci Stach, jenže zpoza vápna opět bránu netrefil.
44'
Luthe ve spolupráci s obránci zastavil přímočarý postup v hlavní roli s Onisiwem a Burkardtem, který na rohu malého vápna narazil do Khediry.
43'
Bell se ukopl ve snaze o centr z prvního doteku. Míč odletěl do autu a Andreas Luthe nebude spěchat s rozehráním.
42'
I Če-song tvořil rychlý protiútok. Zastavilo ho vícero faulů, z nichž si rozhodčí vybral ten Trimmelův a udělil mu žlutou kartu.
41'
Prömel byl po autu Giesselmanna u praporku v obklíčení tří protihráčů. Na pomoc dorazil Khedira, ale kýžený efekt to nemělo.
40'
Zase došlo na exekuci rohového kopu. Martínův centr ale Luthe vyboxoval a k tomu byl pískán útočný přestupek.
39'
Anton Stach byl Khedirou sestřelen uprostřed hřiště. Znovu je tedy pískáno v neprospěch vedoucího Unionu.
38'
Narůstá množství hostujících standardek. Martín posadil roh na hlavu Bella, který byl možná sám překvapen z toho, jak snadno se k míči dostal. Zakončení přesto poslal vysoko nad.
37'
Trimmelův nákop nenapáchal v hostující defenzivě žádné škody. Khedira pak byl donucen zahrát malou domů k Luthemu.
36'
Niakhaté zakázaným bodyčkem srovnal se zemí Haragučiho, který se zrovna pokoušel prorazit narážečkou se spoluhráčem.
35'
Těžko rozpoznat Martínův úmysl na okraji vápna poté, co k němu posunul míč I Če-song. Hybrid mezi přihrávkou a střelou každopádně zmizel v zámezí.
34'
Bell odmítl možnou hrozbu z autového vhazování. Podobně na jistotu zahrál Jaeckel, jenž zakopl balon před trochu odříznutým Onisiwem.
33'
Genki Haraguči hezky přenesl hru přes celou šířku hřiště, jenže Giesselmannův centr včas zablokoval Dominik Kohr.
32'
Z Martínova centru na Hacka vznikla další standardka od rohového praporku. Tentokrát ji realizoval Stach, ale centr ze vzduchu ukradl Luthe.
32'
Niko Giesselmann se rozčiluje kvůli přísně nařízené standardní situaci Mohuče. Jde o nepatrně zkrácený roh.
31'
Držení míče: 45 % – 55 %.
30'
Anton Stach se už poněkolikáté pokusil o střelu zpoza pokutového území. Bez přípravy ji pod břevno nevtlačil.
29'
Dobré čtení hry prokázal Luthe. Vystartoval z branky až před pokutové území a v osudný moment odpálil balon před blížícím se Burkardtem.
29'
I Če-song přišel na pomoc bojujícímu Onisiwovi. Míč si od něj vzal, ale Burkardt Korejcovu další přihrávku nezpracoval.
28'
Rozběhnutý Anton Stach byl Jaeckelem sražen přesně uprostřed hřiště. Šlo ryze o taktický záměr, jenž hraničil se žlutou kartou.
27'
Stejně dopadla Knocheho snaha o vysunutí Beckera. Domácí jedenáctka se musí spokojit s autovým vhazováním Nika Giesselmanna.
26'
Haragučimu se rozbíhal rychlík Becker. Důležitý blok dopředu avizované přihrávky provedl kapitán Moussa Niakhaté.
25'
Stach si narazil s Kohrem a až potom cpal míč do ohně, kde ho Bell nebyl schopen nasměrovat mezi tři tyče.
24'
Z centru na I Če-songa resultuje vůbec první rohový kop tohoto zápasu. Rozehrávky se ujme Anton Stach.
23'
Mohuč to nemá úplně snadné s odchodem z vlastní poloviny. Berlíňané se neostýchají aktivně presovat.
22'
Kohrův vysoký balón Widmer sklepával na střed vápna, jenže tam v daný okamžik kraloval jen a pouze Andreas Luthe.
21'
Zentner měl nyní štěstí, protože výběhem před vápno minul balon a ten si Becker předkopl až za zadní čáru.
20'
Snaha o vysunutí Sheralda Beckera nevyšla. Na vině byla přetažená průnikovka končící u Zentnera.
18'
Hack ve středovém kruhu zezadu zajel do noh Giesselmanna a Dankert ho pátou žlutou v sezoně vykartoval pro příští zápas s Dortmundem.
18'
Burkardt natáhl krok na pravé straně. Poté půjčil míč Stachovi, jenže dalekonosný projektil k Luthemu nedoletěl.
17'
Widmer při krytí míče máchl rukou a zasáhl obličej Giesselmanna. Kvůli tomu muselo obléhání domácí šestnáctky skončit.
16'
Andreas Luthe vyrazil centrovaný balón. Becker byl v protiútoku zabržděn a ve finále úplně pokazil centr.
15'
Giesselmann provedl docela ostrý skluz na polovině hřiště. Obětí byl Onisiwo, ale jako nedovolený zákrok to posouzeno nebylo.
14'
Becker s vypětím všech sil chytil míč uvnitř hrací plochy, nicméně ze zadní čáry se už nepropojil se šťastným střelcem Haragučim.
13'
Strůjcem standardní situace byl Anton Stach, jenže prodloužený centr přistál v rukou Andrease Lutheho.
12'
Bo Svensson pokračoval v protestech vůči uznání gólu a vysloužil si od rozhodčího Dankerta žlutou kartu.
11'
Khedirův nedovolený zákrok umožňuje hostům rychlou reakci ze standardní situace.
10'
Gól platí a Union definitivně otevírá skóre! Pro Japonce je to první gól v sezoně.
8'
Sudí Dankert se radí s videem, protože Prömel v momentě dorážky seděl v ofsajdovém postavení a možná bránil ve hře brankáři Zentnerovi.
7'
Tým Urse Fischera otevírá skóre! Trimmel vhodil balon na Beckera, který z pravého křídla centroval na Giesselmana. Jeho volej hosté zablokovali, ale to už neplatilo v případě dorážky z voleje GENKIHO HARAGUČIHO a nechtěné teče Hacka.
6'
Onisiwovi byl písknut drobný útočný faul na Paula Jaeckela. Luthe bude vykopávat hluboko na útočnou polovinu Berlíňanů.
5'
Union se stále nemůže spolehnout na podporu plného stadionu. I deset tisíc příznivců však nyní vytváří bouřlivou kulisu.
4'
Trimmelův dalekonosný centr doletěl k Zentnerovi. Voglsammerovi přitom nechybělo mnoho, aby na něj dosáhl.
3'
Niakhatého dlouhý aut do vápna Union ustál. Definitivně oddechnout si ještě nemůže, byť Hack zavelel k zacouvání k Zentnerovi.
2'
Bastian Dankert dal pokyn a v bílém hrající Mohuč provedla zahajovací výkop. Union je v červeném.
1'
Před zápasem se uskuteční minuta ticha za oběti ruské okupace na Ukrajině.

1. FC Union Berlín: Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), R. Khedira, Haraguči, Prömel, Giesselmann – Becker, Voglsammer.
Náhradníci: Rönnow – Heintz, Michel, Möhwald, Oczipka, Öztunali, Ryerson, Ujah, Awoniyi.
Trenér: Urs Fischer

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Kohr, Martín – Burkardt, I Če-song – Onisiwo.
Náhradníci: Riess – Barreiro, Bobzien, Brosinski, Burgzorg, Ingvartsen, Nemeth, Stöger, Tauer.
Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
1. vzájemný zápas

3.10.2021
Mohuč – Union Berlín 1:2
Branky:
39. Ingvartsen – 69. Awoniyi, 73. Awoniyi.
1. FC Union Berlín

Domácí klub si užil premiéru na evropské scéně a k tomu se dlouho držel v horních patrech bundesligové tabulky. Stačily ale tři prohry v předchozích třech kolech spojené s odchodem veterána Kruseho a Union se ve vyrovnané části tabulky propadl na deváté místo, z něhož ztrácí na šestý Freiburg tři body. Minulý týden si Berlíňané přitížili na hřišti Bielefeldu, odkud si odvezli negativní výsledek 0:1. S devíti góly zůstává nejlepším střelcem Taiwo Awoniyi.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč si na přelomu kalendářních let prošla menší krizí, při které získala v šesti utkáních jen tři body. V únoru se ji ale začalo dařit. Doma porazila 2:0 Hoffenheim a k remíza 1:1 z nového stadionu Freiburgu přidala cenný skalp Leverkusenu, nad kterým zvítězila 3:2 díky dvěma gólům ze závěrečné desetiminutovky. V tabulce se Mohuč posunula do horní poloviny na osmé místo, kde má stejně bodů jako jeho dnešní soupeř. S bilancí 7+3 je nejproduktivnějším hráčem Jonathan Burkardt. Kromě brankáře Dahmena je zraněn pouze Jeremiah St. Juste.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Unionem Berlín a Mohučí!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.