Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Lipsko - 29. srpna 2021   17:30

Wolfsburg
53' Roussillon
1:0
(0:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager (70. Guilavogui), Arnold – Baku, Philipp (79. L. Nmecha), Steffen (88. Marmúš) – Weghorst.
Stieler – Gittelmann, Beitinger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Simakan (87. Brobbey), Gvardiol – Adams (87. Kampl), Haidara (61. Laimer) – Szoboszlai (69. Y. Poulsen), Forsberg, Nkunku – André Silva (87. Mukiele).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:10. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:18.
Je konec! Domácí Wolfsburg nakonec zvládl domácí duel s Lipskem a vítězí 1:0. V úvodu byl aktivnější domácí Wolfsburg, jenže jedinou šanci měl Steffen, jehož ránu vyškrábl brankář nad břevno. Lipsko poté vyrovnalo obraz hry, ale do přestávky si šanci nevytvořilo. Rozhodující moment přišel v 53. minutě, kdy se trefil Jerome Roussillon. Od té doby bylo aktivnější Lipsko, ale skvěle hrající defenziva Wolfsburgu soupeři nepovolila nebezpečné zakončení.
90+7'
90+6'
Domácí vybojovali míč na polovině hřiště, kde navíc přišel faul jednoho z hráčů Lipska. Wolfsburg tak bude rozehrávat. Čeká se na závěrečný hvizd.
90+4'
Lipsko zahrávalo další rohový kop, ale opět šel do akce domácí brankář Casteels, který míč bez problémů vyboxoval ven z pokutového území.
90+3'
Až nyní přiletěl před branku domácích vysoký centr z pravé strany, ale gólman Koen Casteels vystartoval ven z branky a ukryl míč do rukavic.
90+2'
Domácí znovu nakopli míč na polovinu soupeře, kde nasbírali cenné sekundy k dobru. Naopak fotbalisté Lipska se stále nedostávají do vápna.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Péter Gulácsi žene své spoluhráče na polovinu soupeře, kde se je snaží přinutit k větší aktivitě. Hráčům Lipska se stále nedaří najít recept na pozornou defenzivu domácích.
89'
Nmecha dostal přihrávku za obranu, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Poté si neodpustil zakopnutí míče na tribunu.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Umar Marmúš.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Kevin Kampl.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Nordi Mukiele.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Brian Brobbey.
86'
Poulsen se hnal do pokutového území, jenže tam se přes domácí obránce nedostal do zakončení. Lipsko ale nadále zůstane u míče.
85'
Nmecha udržel míč na polovině Lipska a nasbíral pro Wolfsburg cenné sekundy k dobru. Hráči v zelených dresech budou vhazovat. Hráčům Lipska pomalu tečou nervy.
83'
Agilní Kevin Mbabu potáhl míč vpřed po pravém křídle, ale nedokázal přetlačit soupeře. Krajní zadák Wolfsburgu tak ani neodcentroval před branku.
82'
Zadáci domácího celku kombinují na vlastní polovině a nikoho ze soupeřů nepouštějí k míči. Wolfsburg sbírá cenné sekundy k dobru.
81'
Střídající Nmecha táhl míč vpřed po levé straně, ale v klíčovou chvíli si jej předkopl daleko před sebe a už jej nezastihl na trávníku.
80'
Forsberg se ujal rozehrávky dalšího rohového kopu. Jeho centr přiletěl na přední tyč, kde zakročila domácí defenziva. Lipsko ale zůstane u míče.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Lucas Nmecha.
78'
Joško Gvardiol se krásně uvolnil kolem Lacroixe a poslal přízemní pobídku na přední tyč. Na malé vápno si ale nenaběhl nikdo v bílém.
77'
Simakan potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se mu nedokázal uvolnit do prostoru. Defenziva Wolfsburgu pracuje skvěle.
76'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde byl Orban, ale jeho hlavičku zablokoval první hráč v zeleném dresu.
75'
Domácí teď rozhodně nespěchali s rozehrávkou standardní situace z vlastní poloviny. Následný nákop si ale defenziva Lipska dokázala pohlídat.
73'
Joško Gvardiol táhl akci Lipska po levé straně, ale domácí obránce se mu položil pod nohy a včasným skluzem odehrál míč mimo hrací plochu.
72'
Domácí záložník Schlager v tuto chvíli opouští trávník v doprovodu zdravotníků. U domácího tahouna to vypadá na delší pauzu.
71'
Střídající Guilavogui ihned po svém příchodu dostal žlutou kartu.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Yussuf Poulsen.
68'
Lipsko se tlačí do útoku, ale ani po další standardní situaci hosté nezakončili. Dobíhající Szoboszlai se do zakončení nedostal.
67'
Schlager zboural unikajícího soupeře a vysloužil si žlutou kartu.
66'
Mbabu vhazoval na pravé straně, jenže jeho pobídka byla nepřesná. Zadáci hostujícího celku byli tentokrát hodně důrazní.
65'
Forsberg dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde si míč přehodil na pravačku, ale prudkou střelou nártem poslal míč vysoko nad břevno domácí branky.
64'
Renato Steffen dostal přihrávku na pravou stranu, kde si krásně zpracoval míč, jenže klička na vnitřní stranu hřiště se mu moc nepovedla.
63'
Hosté zahrávali rohový kop. Po secvičeném signálu střílel z hranice velkého vápna Forsberg, jehož projektil placírkou skončil nad břevnem.
62'
Schlager si dal pozor na skákavý centr z pravé strany a jednoduše odkopl míč do bezpečí. Domácí záložníci si dnes s ničím nelámou hlavu.
61'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Konrad Laimer.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Wolfsburg zatím drží těsné vedení. Lipsko se dnes navíc směrem dopředu hodně trápí.
59'
Domácí zahodili obrovskou šanci! Po chybě hostů v rozehrávce se sám na branku hnal Weghorst, který zvolil razanci, ale napálil míč nad břevno!
58'
Mbabu vhazoval na levé straně. Krajní obránce domácího celku hledal Arnolda, který měl špatný první dotek a míč mu uskočil k obránci.
57'
Maxence Lacroix dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, jenže tam neměl nikoho v zeleném dresu Wolfsburgu.
56'
Schlager se dostal k míči na polovině hřiště, jenže neustál hlavičkový souboj a upadl. Podle hlavního rozhodčí se o nedovolený zákrok nejednalo.
55'
Lipsko se ihned po obdržení úvodní branky vydalo do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Akci hostujícího celku zastavil nedovoleným zákrokem Mbabu.
53'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácí celek se krátce po přestávce dostává do vedení! Po akci z levé strany přiletěl do pokutového území prudký přízemní centr. Gulácsi míč jen vyrazil před sebe a JEROME ROUSSILLON jej dorazil do sítě!
52'
Domácí brankář Casteels jednoduše nakopl míč na polovinu soupeře. Jeho pobídka směřovala do míst, kde byl Weghorst, ale ten míč neudržel.
51'
Maximilian Philipp se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr přiletěl na malé vápno, nicméně pozorný brankář Gulácsi balón vyboxoval mimo nebezpečí.
50'
Wolfsburg je nyní o něco aktivnější, ale zatím se nedostává do zakončení. Renato Steffen svou akcí vybojoval pro domácí rohový kop.
49'
Lukas Klostermann zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Krajního obránce hostujícího Lipska podle všeho trápí koleno.
48'
Amadou Haidara si dal pozor na odražený míč a levačkou odkopl míč vysoko na tribunu. Ani jeden z týmů nechce v zadních řadách riskovat.
47'
Brooks si dal pozor na přihrávku do pokutového území a bez problémů odkopl míč do bezpečí. Vhazovat bude hostující Lipsko.
46'
Lipsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale následný odkop skončil u prvního obránce.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. V úvodu byl aktivnější domácí Wolfsburg, jenže jedinou šanci měl Steffen, jehož ránu vyškrábl brankář nad břevno. Lipsko poté vyrovnalo obraz hry, ale do přestávky si šanci nevytvořilo.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Maxence Lacroix si dal pozor na nákop z levé strany a pravou nohou odkopl míč vysoko na tribunu. Vhazovat bude hostující Lipsko.
44'
Dominik Szoboszlai dostal přihrávku na pravou stranu a potáhl míč na hranici velkého vápna. Tam k němu stačil přistoupit obránce, který mu zamezil v zakončení.
43'
Mbabu se hnal za nákopem na pravou stranu, jenže obránce v bílém dresu Lipska bez problémů uklidnil situaci přihrávkou na brankáře.
41'
Joško Gvardiol si naběhl na přetažený centr z pravé strany a hlavou vracel míč na malé vápno. Domácí brankář Koen Casteels si pro balón došel.
40'
Silva se hnal za centrem z levé strany, ale domácí brankář před ním na malém vápně na poslední chvíli vyboxoval míč ven ze šestnáctky.
39'
Schlager se chtěl středem hřiště protáhnout na polovinu soupeře, jenže byl faulován. Wolfsburg tak může alespoň na chvíli podržet míč na svých kopačkách.
38'
Zadáci Lipska kombinují s míčem na polovině hřiště a soupeři jej prakticky nepůjčují. Ve druhé části první půle je Lipsko o něco aktivnější.
37'
Weghorst se v pokutovém území dral za centrem z pravé strany, ale nedokázal míč tečovat mimo dosah hostujícího brankáře Gulácsiho.
36'
Žlutou kartu dostává Renato Steffen (VfL Wolfsburg).
Žlutou kartu dostává Tyler Adams (RB Lipsko).
35'
Baku dostal prostor na levé straně a potáhl míč do blízkosti velkého vápna. Jeho pobídka levačkou ale nenašla nikoho v zeleném dresu.
34'
Brooks si skvěle splnil své defenzivní povinnosti, když se stáhl na vlastní polovinu, kde si pokryl míč a ještě byl faulován. Wolfsburg bude znovu rozehrávat.
33'
Mbabu dostal přihrávku na pravou stranu, kde kličkou ošálil soupeře, ale následně se sám zahnal do těžké pozice, ze které už nedokázal rozehrát.
32'
Adams poslal centr do pokutového území, nicméně pozorný Arnold ze vzduchu odkopl míč do bezpečí. Na hřišti ale začínají trýskat emoce.
31'
Baku v hlavičkovém souboji doslova vyšlphal na záda jednoho ze soupeřů a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Rozehrávat bude Lipsko.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně opatrné utkání. O něco aktivnější je domácí Wolfsburg, ale šancí je opravdu málo.
29'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Arnold zvolil oblouček do pokutového území, ale nikdo v zeleném na jeho pobídku nedosáhl.
28'
Gvardiol trefil rozběhnutého soupeře skluzem a vysloužil si žlutou kartu.
27'
Baku se naopak prodral kolem Adamse a pokusil se odcentrovat do pokutového území. Jeho pobídka ale nabrala opačnou rotaci a skončila v autu.
26'
Mbabu si na pravé straně nedokázal převzít snadnou přihrávku Brookse. Míč mu pod kopačkou utekl do autu. I toto se někde stane na nejvyšší úrovni.
25'
Jérôme Roussillon ještě s vypětím všech sil udržel míč na trávníku a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Domácí musí rozjet novou akci.
24'
Xaver Schlager se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče. Jeho rána levačkou skončila vysoko nad břevnem.
23'
Domácí se opět dostali do zakončení. Zpoza velkého vápna střílel Wout Weghorst, jehož dělovku pravačkou srazil jeden z obránců na rohový kop.
22'
Jérôme Roussillon poslal přihrávku vnějším nártem na rozběhnutého Bakuho. Druhý jmenovaný se ale špatným zpracováním vyhnal do autu.
21'
Emil Forsberg trefil skluzem domácího Renata Steffena a může být rád, že za šlapák neviděl žlutou kartu. Rozehrávat bude domácí Wolfsburg.
20'
Domácí fotbalisté se usadili na polovině Lipska, ale zatím kombinují daleko od pokutového území. Hráči Lipska se skvěle pohybují a nenechávají soupeři prostor.
19'
Mbabu znovu vhazoval na pravé straně. Domácím fotbalistům zatím schází o něco lepší pohyb a větší nabídka. Zadáci Lipska jsou důrazní.
18'
Mbabu prošel po pravé straně na polovinu soupeře, jenže podle rozhodčího si v souboji pomohl útočným faulem. Rozehrávat bude Lipsko.
17'
Po krátké přestávce se znovu pokračuje ve hře. U míče jsou nyní fotbalisté hostujícího Lipska, kteří na vlastní polovině kombinují.
16'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
15'
Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit domácí brankář. Gólman Wolfsburgu jednoduše nakopl míč na pravé křídlo.
14'
Ani další rohový kop nebyl sehrán vůbec špatně. Prudký centr se kroutil přímo do branky a hostující brankář měl hodně práce, aby míč vyboxoval.
13'
Domácí si vypracovali první možnost! Po rohovém kopu natáhl ke střele z hranice velkého vápna Steffen, ale jeho ránu Gulácsi vyškrábl na další roh!
12'
Mbabu tentokrát poslal do pokutového území dlouhý míč přímo z autového vhazování. Jeho pobídku si pohlídal Orban, který balón odehrál.
11'
Mbabu prošel po pravé straně na hranici velkého vápna, ale jeho přízemní cent zablokoval obětavý Klostermann. Lipsko zatím brání důrazně.
10'
Do rozehrávky domácího mužstva se musel zapojit také brankář Casteels, který si dal pozor na napadajícího soupeře a nakopl míč na levou stranu.
9'
Mbabu dlouho otálel s vhazováním na pravé straně. Nakonec hledal Weghorsta, který v souboji uplatnil své kilogramy, ale následně nepřihrál přesně.
8'
Dominik Szoboszlai dostal přihrávku do hodně těžké pozice na levou stranu, jenže patičkou ošálil svého strážce a následně přenesl těžiště hry.
7'
Amadou Haidara fauloval na polovině hrací plochy, ale hodně se verdiktu ozhodčího diví. Jeho nedovolený zákrok se ale obešel bez karty.
6'
Roussilon si na levé straně předkopl míč daleko před sebe a musel centrovat ve skluzu. Pobídka mu ale nevyšla a míč skončil v autu.
5'
Mbabu dostal přihrávku na pravou stranu a špičkou chtěl prostrčit míč za obranu Lipska. Jeho pobídku si bez větších problémů pohlídal Simakan.
4'
Amadou Haidara dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně si míč zpracoval, ale už nedokázal přihrát na levou stranu. Lipsko ale rychle získalo míč zpět.
3'
Zadáci domácího celku uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Lipsko ale od úvodních minut rozehrávku soupeře vysoko napadá.
2'
Maxence Lacroix si dal pozor na průnikovou přihrávku do pokutového území a bez problémů odkopl skákavý míč mimo nebezpečné území.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Wolfsburg se ihned vydal do útoku, ale nákop si pohlídala pozorná obrana Lipska.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Domácí budou hrát v zeleném, zatímco Lipsko oblékne bílou sadu.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager, Arnold – Baku, Philipp, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Brekalo, Gerhardt, Guilavogui, Marmúš, Mehmedi, L. Nmecha, Vranckx.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Simakan, Gvardiol – Adams, Haidara – Szoboszlai, Forsberg, Nkunku – André Silva.
Náhradníci: Martínez – Brobbey, Henrichs, Kampl, Laimer, Mukiele, Y. Poulsen, Raebiger, Wosz..
VfL Wolfsburg

Domácí Wolfsburg je na tom o něco lépe. Vlkům se vstup do nové sezóny povedl na jedničku. Po dvou kolech mají na kontě stoprocentní zisk šesti bodů. Na úvod doma Wolfsburg přehrál 1:0 Bochum a ve druhém kole uspěl na hřišti Herthy výsledkem 2:1.
RB Lipsko

Hostující Lipsko v posledních sezónách patřilo mezi největší rivaly Bayernu Mnichov v boji o německý titul. Letošní sezónu ale nerozjelo bez ztráty kytičky. V prvním kole totiž padlo 0:1 na hřišti Mohuče. Následně si ale zlepšilo pozici vítězstvím 4:0 na domácí půdě proti Stuttgartu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Bundesligy mezi VfL Wolfsburg a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.