Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Mönchengladbach - 2. října 2021   15:30

Wolfsburg
24' Waldschmidt
1:3
(1:2)
Mönchengladbach
5' Embolo  (Zakaria) • 7' J. Hofmann  (Embolo) • 90+5' Scally  (Sommer)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Bornauw (46. Brooks), Gerhardt (46. Roussillon) – Guilavogui (79. Ginczek), Arnold – Lukebakio (66. L. Nmecha), Waldschmidt, Baku (79. Philipp) – Weghorst.
Willenborg
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Sommer – Ginter, Elvedi, Beyer – Scally, J. Hofmann, Zakaria, Koné (60. Kramer), Netz (58. Herrmann) – Embolo, Stindl (C) (82. Pléa).
Sippel – Bénes, Bennetts, Herrmann, Jantschke, Kramer, Neuhaus, Pléa, H. Wolf.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 5:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:10.
Je dobojováno! Velmi zajímavý zápas dopadnul lépe pro hostující hráče, kteří udrželi vedení z prvního dějství a ještě v samém závěru utkání si ho pojistili. Mönchengladbach vyhrál na hřišti Wolfsburgu 3:1 a do tabulky si připíše tři body. Pro domácí tým je to už čtvrtý zápas, kdy nedokázal naplno bodovat.
90+6'
90+5'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! JOE SCALLY vyhrál hlavičkový souboj a sám pro sebe si prodloužil míč do běhu, utekl obránci a krásnou střelou překonal domácího brankáře. Tohle je snový debut pro tohoto amerického mladíka – 1:3. Asistence: Yann Sommer.
90+5'
Gian-Luca Waldschmidt se dostal ke střele z hranice pokutového území, Sommer si připsal další skvělý zákrok.
90+4'
Už se zdálo, že by domácí tým mohl rozehrávat další rohový kop, ale rozhodčí ukazuje na odkop od branky.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jérôme Roussillon (VfL Wolfsburg).
90+2'
Wout Weghorst přihrál Danielu Ginczekovi, kterou svou volej poslal pouze od prostoru, kde byl připravený Sommer.
90+1'
Rozhodčí nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby utkání.
90'
Rohový kop Gladbachu byl ubráněn. To samé platí u protiútoku domácího týmu.
89'
Koen Casteels si připsal další úspěšný zákrok. Gladbach bude rozehrávat rohový kop.
88'
Koen Casteels musel vyrazit jedovku Hermanna před sebe. Následoval odkop jednoho z obránců do zámezí.
87'
Wout Weghorst byl skvěle a hlavně čistě zablokován. Pro Sommera to poté byla jednoduchá práce.
86'
John Anthony Brooks prodloužil míč do hloubi pokutového území, ale hostující obrana si s tímto míčem dokázala poradit.
85'
Domácí tým se nastěhoval před pokutové území svého soupeře. Čas na vyrovnání se neúprosně blíží ke konci.
83'
Jérôme Roussillon měl teď obrovské štěstí. Domácí hráč už byl na cestě do šatny, ale rozhodčí jeho červenou kartu po intervenci VARu odvolal.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Alassane Pléa.
81'
Žlutou kartu dostává Wout Weghorst (VfL Wolfsburg).
80'
Deset minut do konce základní hrací doby. Wolfsburg bude sice dohrávat v početní nevýhodě, ale určitě neskládá zbraně.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josuha Guilavogui, přichází Daniel Ginczek.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Maximilian Philipp.
78'
Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach) neproměňuje pokutový kop.
76'
Byla nařízena penalta pro hostující tým.
76'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Maxence Lacroix (VfL Wolfsburg).
75'
Breel Embolo si nepohlídal svůj náběh za domácí obranu a následně mu byl odpískán ofsajd.
74'
Domácí kombinace na jeden dotek vycházela až do míst před pokutovým územím, pak už ne.
73'
Joe Scally se snažil vysunout Embola, ale ten se zastavil v hostující akci nepokračoval.
72'
Signál z přímého kopu se domácímu týmu přiliš nepovedl. Sommer bude odkopávat od své branky.
71'
Žlutou kartu dostává Jordan Beyer (Borussia Mönchengladbach).
70'
Dvacet minut do konce zápasu a Wolfsburg i nadále prohrává na svém hřišti o jeden gól.
69'
K exekuci přímého kopu se postavil Lars Stindl, ale ten svou střelu neprocedil přes skvěle postavenou zeď.
68'
Domácí obránce zatáhnul na poslední chvíli za záchranou brzdu. Gladbach bude rozehrávat standardní situaci z velmi zajímavé pozice.
67'
Žlutou kartu dostává Maxence Lacroix (VfL Wolfsburg).
67'
Jonas Hofmann pozdravil svou střelou domácího brankáře, který si připsal jednoduchý zákrok u levé tyčky.
66'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Lucas Nmecha.
65'
Josuha Guilavogui si počkal na hostujícího Embola, kterého posléze poslal na trávník. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok.
64'
Domácí tým je v posledních minutách aktivnějším týmem, který ale na útočné polovině zatím nemá štěstí.
63'
Maximilian Arnold zkusil své štěstí s dalekonosnou střelou, která ale Sommerovi neudělala žádný problém.
62'
Lars Stindl si předkopnul míč, který následně skončil v zámezí. Casteels se protáhne odkopem od branky.
61'
Hostující tým nikde nespěchá a vyčkává na soupeře, který se zatáhnul před vlastní vápno.
60'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Christoph Kramer.
60'
Žlutou kartu dostává Kevin Mbabu (VfL Wolfsburg).
59'
Gladbach prováhal útok do otevřené obrany a radši bude půjde cestou postupného dobývání.
58'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Patrick Herrmann.
57'
Jérôme Roussillon je po svém příchodu na hřiště velmi aktivní, ale v koncovce zatím nepřesný.
56'
Hofmann našel z rohového kopu hlavičku Elvediho, který ale trefil pouze prostor, kde byl připraven domácí brankář.
55'
Hra byla přerušena po zákroku na hostujícího kapitána, který po souboji zůstal na hrací ploše.
54'
Yann Sommer už podruhé v tomto poločase podržel svůj tým. Tentokrát proti střele domácího Lukebakia.
53'
Kevin Mbabu měl nějaký zdravotní problém, ale zdá se, že nakonec tento domácí obránce bude pokračovat.
52'
Bote Baku se na levé straně skvěle uvolnil, ale jeho následný přízemní centr do pokutového území skončil pouze v rukavicích brankáře.
51'
Hostující tým se nadechuje k tlaku na domácí obranu. Kouadio Koné vystřelil jako první, ale nechal Casteelse vyniknout jeho zákrokem.
50'
Dvojka Luca Netz s Larsem Stindlem vybojovala pro svůj tým výhodu rohového kopu.
49'
Gladbach byl poprvé na útočném výletě před domácí brankou, ale obrana Wolfsburgu jejich akci včas utnula.
48'
Kevin Mbabu hodiil dlouhé autové vhazování, které skončilo až u Weghorsta. Ten svou volej namířil mimo branku.
47'
Domácí tým na nic nečeká a ihned se vrhá do útoku. Gladbach se musí vrátit do svých obranných pozic.
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází John Anthony Brooks.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Jérôme Roussillon.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Zajímavý první poločas skončil lépe pro hostující tým, který zásluhou Embola a Hofmanna vede na hřišti Wolfsburgu 2:1. Za domácí korigoval výsledek Waldschmidt. Už teď jsem zvědavý, co nám přinese druhý poločas, na který jste srdečně zvání.
45+3'
45+2'
Domácí tým drží míč na svých kopačkách a pokouší se ještě něco vymyslet. Jenže hostující obrana je zatím pozorná.
45+1'
Rozhodčí nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec hrací doby.
45'
Hostující tým se ubránil pouze za cenu odkopu do zámezí. Wolfsburg zůstává nastěhovaný před vápnem soupeře.
44'
Lars Stindl si musí dávat pozor, jelikož už má žlutou kartu. Wolfsburg bude rozehrávat volný přímý kop.
43'
Bote Baku se omlouvá všem spoluhráčům. Tento hráč uspěchal celou akci a svou střelu poslal vysoko nad branku.
42'
Agilní Hofmann vybojoval skvělým napadáním míč pro svůj tým, ale poté nepřesně přihrál na rozběhnutého Embola.
41'
První poločas se nám pomalu blíží do svého závěru. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé příležitosti?
40'
Koen Casteels se prezentoval skvělým zákrokem u své pravé tyčky. Jenže i kdyby míč prošel za jeho záda, tak by branka neplatila. Embolo byl nachytán v ofsajdu.
39'
Kevin Mbabu se na pravé straně snažil prodrat k centru, ale ten byl zablokován. Domácí tým bude vhazovat.
38'
Domácí tým se pro tuto chvíli osvobodil, ale pouze za cenu odkopu na polovině hřiště, kde opět dostává míč pod kontrolu hostující celek.
37'
Yannick Gerhardt na poslední chvíli zablokoval střelu hostujícího Hofmanna. Gladbach bude rozehrátvat další rohový kop.
36'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
35'
Žlutou kartu dostává Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach).
34'
Josuha Guilavogui se dopustil před asistentem rozhodčího nedovoleného zákroku. Gladbach bude zahrát standardní situaci.
33'
Rohový kop Gladbachu nepřinesl nebezpečí pro domácí branku. Následný protiútok Vlků z Wolfsburgu byl zastaven na polovině hřiště.
32'
Breel Embolo potřebuje po zákroku domácího obránce nějaké lékařské ošetření. Zápas byl na malý moment přerušen.
31'
Riskantní zákrok Mbabua na rozběhnutého Embala v pokutovém území. Rozhodčí ukazuje na rohový kop, penalta to nebude.
30'
Maxence Lacroix vystartoval po asistentu rozhodčího a je s podivem, že tento domácí hráč nebyl nějak potrestán.
29'
Míč z tohoto rohového kopu dopadnul na zadní tyč, kde se Josuha Guilavogui neprodral do zakončení. Sommer bude odkopávat od branky.
28'
Přečíslení hostující obrany nebylo využito, ale domácí budou rozehrávat další rohový kop v poločase.
27'
Denis Zakaria byl proti přesile neúspěšný. Domácí tým získal čistým způsobem míč a míří do útoku.
26'
Gladbach by rád znovu odskočil do dvoubrankového vedení, ale rohový kop jim v tomto snažení příliš nepomohl.
24'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácí tým dokázal snížit na rozdíl jediné branky. GIAN-LUCA WALDSCHMIDT se dostal k odraženému míči, který následně poslal vstříc hostující brance. Sommer už padal na jednu stranu, takže domácí útočník měl jednoduchou práci – 1:2.
23'
Wout Weghorst opět fauloval. Tentokrát si ho rozhodčí volá na kobereček a rázně mu vysvětluje, že by to takhle nešlo.
22'
Luca Netz byl skvěle zdvojen ve středu hřiště, kde přišel čistým způsobem o míč. Domácí se snaží usadit na útočné polovině.
21'
Jordan Beyer si sice míč předkopnul, ale široko daleko u něj nikdo nebyl, takže ho mohl v klidu doběhnout.
20'
Přemotivovaný Wout Weghorst se dopustil dalšího faulu. Je otázka času, kdy tento útočník vyfasuje žlutou kartu.
19'
Kouadio Koné byl pod obrovským tlakem. Vysvobodil ho až hvizd rozhodčí, který odpískal faul na jeho osobu.
17'
Kevin Mbabu to myslel dobře, ale jeho centr nenašel v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.
16'
Wout Weghorst se tomu diví, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
15'
Breel Embolo byl proti početní převaze v nevýhodě a o míč také i přišel. Domácí opět dostávají míč pod kontrolu a míří do útoku.
14'
Domácí tým je aktivnější na pravé straně, kde ale Kevin Mbabu je na všechno v podstatě sám.
13'
Domácí hráči chtěli svého soupeře překvapit rychlou rozehrávkou, ale to se nepovedlo podle představ.
12'
Wout Weghorst si skvěle naběhnul na přední tyč, kde na míč ale nedosáhnul. Domácí budou rozehrávat roh.
11'
Kevin Mbabu musel počkat s autovým vhazováním, protože neměl komu by mohl přihrát.
10'
Žlutou kartu dostává Bote Baku (VfL Wolfsburg).
9'
Parádní vstup hostujícího týmu do dnešního utkání. Domácí Vlci to budou mít v následujících minutách velmi těžké.
7'
Hrubé podcenění domácí obrany potrestal JONAS HOFMANN, který se po přihrávce Embola dostal do zajímavé příležitosti, kterou posléze využil ve svůj prospěch – 0:2. Asistence: Breel Embolo.
5'
Hofmann našel na hranici pokutového území Zakariu. Jeho skákavá volej doputovala k BREELU EMBOLOVI, který otevřel brankový účet zápasu krásnými nůžkami – 0:1. Asistence: Denis Zakaria.
5'
Wout Weghorst se dostal do střeleckého zakončení, který ale přišlo vniveč. Rozhodčí odpískal ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů.
4'
Žlutou kartu dostává Sebastiaan Bornauw (VfL Wolfsburg).
4'
Maximilian Arnold se stal obětí nedovoleného zákroku na polovině hrací plochy. Domácí tým má k dispozici přímý kop.
3'
Jonas Hofmann se ujal exekuce rohového kopu, který byl ale domácí obranou následně ubráněn.
2'
Domácí Wolfsburg dnes bude hrát v zelené kombinaci, hostující Mönchengladbach hraje v černé sadě.
1'
Domácí tým měl k dispozici úvodní výkop tohoto utkání a bude jim patřit úvodní útočná akce.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Bornauw, Gerhardt – Guilavogui, Arnold – Lukebakio, Waldschmidt, Baku – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Brooks, Ginczek, L. Nmecha, Philipp, Roussillon, Steffen, Vranckx, F. Nmecha.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Beyer – Scally, J. Hofmann, Zakaria, Koné, Netz – Embolo, Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Bénes, Bennetts, Herrmann, Jantschke, Kramer, Neuhaus, Pléa, H. Wolf.

11. září 2021 | Fürth – Wolfsburg 0:2
Hezké sobotní odpoledne, německá Bundesliga nezastavuje a i tento víkend má na programu své hrací kolo. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zápas mezi Wolfsburgem a Mönchengladbachem. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který vám zároveň přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.