Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : K. Vary - 15. dubna 2018   16:00

K. Vary
Závorka (F. Novotný) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Šik – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – A. Rulík, Skuhravý (C), Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal.

Kladno - Karlovy Vary: O vítězství hostů rozhodl v samostatných nájezdech Skuhravý, 1:2

Je rozhodnuto. Bod navíc si berou Karlovy Vary, které po vyrovnávací brance šestnáct vteřin před koncem zvítězily na samostatné nájezdy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Autorem vítězné branky je VÁCLAV SKUHRAVÝ.
Pekr dostal puk za Závorku, ale nastřelil jen tyč!
Balán si Kopřivu roztáhl na brankovišti a se štěstím poslal puk k tyčce.
Kubíkovi utekl puk, a tak se zakončení nekonalo.
Kopřiva chvíli sám nevěděl, kde má puk, ale nakonec našel Beránkův pokus ve své výstroji.
Stejný postup zkoušel i Kružík. Mezírka mezi betony se ale rychle zavřela.
Jakub Flek rovněž mířil mezi betony, ale Kopřiva si tento prostor tentokrát pohlídal.
Miloslav Hořava mířil příliš vysoko a přestřelil.
Václav Skuhravý prostřelil Kopřivu mezi betony.
Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Lukáš Cikánek, přichází Miroslav Kopřiva.
Samostatné nájezdy začínají.
Obrovské napětí, které se na kladenském ČEZ stadioně dá porcovat.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Podlipnik viděl místo u pravé tyče, kde se na poslední chvíli prohnal svou lapačkou Cikánek!
64:53'
Další střelu od modré čáry zastavil Cikánek.
64:47'
Pokus Skuhravého šel mimo branku.
64:30'
Třicet vteřin. Kladenští vyhazují.
64:24'
Jan Kloz po souboji přišel do kontaktu se Závorkou, za což ho hlavní sudí po krátké domluvě posílá na trestnou lavici.
64:00'
Běží poslední minuta prodloužení.
63:10'
Útočící Rohan se snažil dostat za kladenskou obranu, ale ta ho zastavila.
62:34'
Ze spodku pravého kruhu Přikryl hledal před levou tyčí Zikmunda. Ve směsi těl kotouč nejrychleji našel Závorka.
62:33'
Přikryl dává přednost kombinaci. Trojice Rytířů se nyní usadila v útočném pásmu.
61:14'
Pronikajícího Kohout zastavil až bránící Svedlund. Hra pokračuje ve střední třetině.
60:50'
Z vrchu pálil do prostoru Cikánkovy masky Beránek. K brance se ještě rychle sjížděl Kovačevič, jenž ohodil kladenského brankáře.
60:38'
Zakázané uvolnění Karlovarských.
60:36'
Přes těsnou obranu Redlich nedokázal včas přihrát do brankového prostoru.
60:08'
Pětiminutové prodloužení začalo. Kehar zajíždí s kotoučem za vlastín branku.
60:01'
60:00'
59:44'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Neuvěřitelná radost v kotli hostí. Po střele od modré dorazil kotouč za Cikánkova záda ONDŘEJ BERÁNEK. Ten pohotovou dorážkou posílá utkání do prodloužení. Bez asistence.
59:39'
Krejčího nahozením se hosté stěhují do pásma Kladna. Závorka je opět na střídačce.
59:33'
Závorka se na vhazování vrací do branky.
59:07'
Plutnar, který ležel za vlastní brankou během první branky Kladna odjíždí do kabin.
59:07'
Zakázané uvolnění hostů.
59:00'
Jede poslední minuta. Skuhravý nahazuje kotouč do útočné třetiny.
58:42'
Kladno stále hraje aktivně a Závorka stále musí zůstat v brance.
58:28'
Karlovarští musí otevřít hru a dát všechny síly do závěrečného náporu!
58:08'
Nezvyklá pumpa Lenďáka šla těsně vedla branky.
57:14'
Kladenští se před karlovarskou brankou srazili a na malou chvíli hráli ve čtyřech.
56:33'
Po zachycené přihrávce pálil od modré čáry z první jeden z Rytířů, kterého vychytal Závorka.
56:06'
Karlovy Vary se nyní snaží přejít do útočné třetiny, kde by odpověděly na inkasovanou branku.
54:34'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí jdou v blížícím se závěru třetí třetiny do vedení! Po tvrdém střetu zůstal jeden z hostů ležet za brankou, ale hlavní rozhodší nechali hru pokračovat. Krátce na to pálil od modré čáry Štich, jehož dělovku tečoval těsně před závorkou TOMÁŠ REDLICH. Asistence: David Štich.
53:45'
Před brankou Plutnar zastavil střelu svou bruslí.
Dnešní utkání sleduje 4526 diváků.
53:36'
Kehar to zkusil od modré čáry, ale jeho střela neprošla. Na pravé straně si přitom říkal o přihrávku zcela volný Štich.
52:57'
Lehké nahození bekhenda srazil Závorka k levému hrazení.
52:35'
Neskutečný nápor Energetiků! Po střele od modré se ke kotouči v těsné blízkosti branky dostal Beránek, který trefil pouze Cikánka!
52:05'
I přes dlouhý souboj o kotouč v pravém rohu, se rozhodí nerozhodl hru přerušit. Puk kontroluje Kladno.
51:17'
Rozjetému Kružíkovi sebral kotouč Kovačevič, který následně dlouhým a vysokým pasem posílá hru do útočné třetiny.
50:12'
Už se zdálo, že se kladenský útočník dostane do individuální koncovky, ale v zásadním momentu mu kotouč sebral položením Šafář!
49:08'
Rytíři opravdu tlačí tvého soupeře. Po další střele se strhl souboj v brankovém prostoru, z něhož kotouč vyjel těsně vedle pravé tyče.
48:50'
Přikryl zpoza branky dostal puk na Pekra, který nedokázal trefit mezírku v pravém růžku!
48:33'
Po necelých deseti vteřinách je hra opět přerušena zakázaným uvolněním, tentokrát hostů.
48:24'
Kotouč doklouzal ihned po vhazování přímo k Závorkovi, který bez váhání přerušil.
48:13'
Lehké nahození Podlipnikla bylo nebezpečně tečováno na hranici kladenského brankoviště.
47:56'
Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před svatyni Rytířů.
47:29'
Na druhé straně musí být pozorný i brankář Kladna, který zakročil proti střele z levé strany po následném protiútoku Rohana.
47:20'
Ihned po vhazování pálil zápěstím Pekr, jehož střelu reflexivně vytěsnil mimo tři tyče Závorka!
47:00'
Skvělý atraktivní hokej! Cikánek ramenem čelil proti vysoké střele ke vzdálenější tyči.
46:26'
Střelu od modré zastavil Závorka špičkou betonu! Následně dorážel vedle pravé tyče Tůma!
46:12'
Tam se hosté ale příliš dlouho nezabydleli a do útoku jde Svedlund.
45:44'
Hektické chvíle Energetici přečkali a Vachovec posílá hru na polovinu Kladna.
45:16'
Machač ze spodní části pravého kruhu trefil pouze Závorku! Hra pokračuje na modré čáře.
44:26'
Pekr prostrčil od pravého hrazení kotouč na Strnada, který jej následně přistrčil k levé tyči na Přikryla! Ten ale na kotouč nedosáhl a prázdnou branku tak netrefil.
44:09'
Pokus Lenďáka prosvištěl kolem pravé tyče.
43:30'
Ti už jsou v plném počtu.
43:12'
Zbrklé rozehrávky Kladna krátí trest Energetiků.
42:29'
Kladenští nebezpečně kombinují a také odstřelují Závorkovu branku. Brankář Energie náporu Rytířů zatím odolává.
41:39'
Strnad z mezikruží nastřelil pouze rameno Závorky! O kotouč bojuje Přikryl na pravém hrazení.
41:30'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Závorka – 2 min., podražení). Trest odpyká Dávid Gríger.
40:55'
Opět špatné střídání Kladna! Na pravém křídle byl zcela osamocený Beránek, jehož pokus k bližší tyčí vyrazil Cikánek.
40:18'
Těsně před Kružíkem se zmocnil kotouče Šafář a hosté jdou do protiútoku.
40:01'
Ani odehraných čtyřicet minut nám nepřiblížilo vítěze. Týmy odcházejí opět za vyrovnaného stavu do kabin.
40:00'
39:22'
Po tvrdé střele, která se odrazilo od zadního mantinelu se před pravou tyčí snažil pálit z první Flek, ale skákavý kotouč mu přeskočil čepel hole.
38:43'
Šance zničehonic! Flek od pravého hrazení poslal puk před levou tyč, kde se bez větších problémů dostal ke koncovce Rachůnek!
38:26'
Po vyhození hry Lenďák dal do svého nahození trochu více síly a kotouč skončil v ochranné síti.
38:00'
Beránek to i přes těsnou obranu zkusil k pravé tyči po rychlém vyjetí zpoza branky.
37:23'
Odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude po levici Závorky.
36:37'
Kladno se dostalo do přečíslení tři na dva. Přes těsnou obranu Zikmund musel ale zakončit individuálně a jeho střela se tak pouze otřela o boční síťku.
36:17'
Domácí Rytíři hrají v plném počtu.
35:25'
Asi největší šance Karlovarských!!! Po střele z levé strany se kotouč volně pohyboval po brankovišti před ležícím Cikánkem. Tam se snažila dorážce hned trojice Energetiků, ale puk nakonec přistál v lapačce Cikánka.
34:57'
Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží k pravé tyči Kverka! Cikánek zasahuje svou lapačkou, ale hra stále pokračuje.
34:30'
Obranné čtyřce Kladna se po zvládnutém vhazování podařilo osvobodit.
34:17'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., podražení).
33:24'
Po výměně kotouče Kubíka se Zelingrem, se druhý jmenovaný octil zcela sám před levou tyčí, kam se také následně snažil zakončit.
32:56'
Domácím se nepodařilo poslat kotouč přes hrazení ven z obranné třetiny, načež vzápětí pálil z ostrého úhlu Stloukal.
32:24'
Po vyslání kotouče na Cikánka spěchal Vrdlovec za dorážkou, ale brankář Kladna stihl přikrýt kotouč včas.
32:15'
Závorka si v přehuštěném prostoru našel skulinku, kterou spatřil a následně lapil Svedlundovu střelu od modré čáry. Následně se v brankovišti hostí strhla menší strkanice.
31:56'
Střelecký pokus Vachovce šel pouze vedle levé tyče do rohu kluziště.
30:46'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Kladnu se nedaří usadit v útočné třetině na delší dobu a Karlovarským se pro změnu nedaří přechod přes střední třetinu.
29:54'
Rachůnek si pohotovou stahovačkou před napadajícím hráčem uchránil kotouč a Karlovy Vary mohou přejít do ofenzívy.
29:33'
Po prudké přihrávce kotouč skončil opět mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:46'
Lehké nahození Vachovce srazil Cikánek pouze do pravého rohu.
28:23'
Rulíkovi se nepodařilo dostat hru do střední třetiny a Kladno tak může pokračovat v útočné kombinaci.
28:10'
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před karlovarskou branku.
27:55'
Machač ještě před zajetím za branku soupeře zkusil poslat pas na osamoceného Hořavu, před kterým ale zastavil přihrávku Závorka.
27:44'
Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
27:18'
Krejčí skvělým obranným zákrokem zastavil Tůmovu přihrávku na najíždějícího spoluhráče!
26:14'
Přímo před branku vystartoval zpoza branky Redlich, ale zakončit se mu nepovedlo.
25:42'
Karlovarský útočník za pomoci lékáře a Rachůnka odchází na střídačku.
25:42'
Podlipnikova střela trefila pouze Stloukala, který svým průjezdem před braknou vjel do trajektorie střely.
25:12'
Kladenští se dokázali dostat na malou chvíli do tlaku. Přihrávkou na modrou čáru se ale sami vykázali z pásma.
24:37'
Karlovarský Závorka nyní čelil proti dvěma střelám Repeho, který se s tím od modré čáry příliš nemazal.
23:52'
Také Kružík v útočné třetině pálil vedle branky. Hosté odevzdávají kotouč a střídají.
23:22'
Rohanovo plachtící nahození šlo pouze vedle pravé tyče Rytířů.
22:39'
Po souboji v brankovém prostoru kotouč vyplul na vrch levého kruhu, kde se měl k tvrdé střele Kehar.
22:22'
U nahozeného puku byl první Podlipnik, který útočícího Přikryla nepustil ke hře.
21:28'
Po střele od modré čáry nebezpečně sáhl na kotouč přímé před Cikánkem clonící Gríger.
20:53'
Kubík se snažil dostat přes tři karlovarské hráče, ale dopředu jdou hosté.
20:38'
Také na druhé straně si sáhl na kotouč Cikánek, který před sebe vyrazil střelu Balána.
20:11'
Po Štichově přihrávce zavezl hru do útočné třetiny Kubík, který rychlou střelou přivítal Závorku.
20:01'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve které si oba celky vytvořily řadu slibních příležitostí. Do druhé třetiny nastoupí oba týmy za vyrovnaného stavu – 0:0.
20:00'
19:07'
Slibná akce domácích! Po získání kotouče si Zikmund vybruslil na střed pravého kruhu, odkud přistrčil kotouč před brankou postavenému Klozovi. Ten byl ale příliš blízko a brankáře soupeře tak nepřekonal.
18:32'
Od modré čáry se měl ke střele Machač, která zaplula pouze do výstroje zakleknutého brankáře Varů.
18:09'
Z podobné pozice na druhé straně pálil také Kružík, který zaměstnal vyrážečku připraveného Závorky.
17:22'
Od pravého hrazení to zkusil v ostrém úhlu Plutnar, jehož střílenou přihrávku do brankového prostoru nikdo netečoval.
16:55'
Rytířům se podařilo dostat kotouč až před Závorku, který ale kus gumy pohotově skryl pod svou lapačku. Brankovištěm ještě prosvištěl Zikmund, kterému teď domlouvá hlavní sudí.
15:53'
Vachovec po zachycení kladenské přihrávky vystartoval do útoku přes levé křídlo, ale jeho výlet skončil hned na modré čáře.
15:32'
Po zákroku zůstal Závorka na chvíli klečet, ale nakonec je opět připraven čelit dalším pokusům Kladna.
14:58'
Karlovarský tlak nepřinesl žádnou střelu, proti které by Cikánek musí zasahovat. Kladno otáčí hru na útočnou polovinu.
14:36'
Krátce po vhazování se napřáhl k prudké střele Novotný, jehož pokus vytěsnil mimo hrací plochu Lenďák.
13:56'
Mrštný Beránek sólovou jízdou přebruslil celé kluziště, díky čemuž Karlovy Vary obsadily útočné pásmo.
13:13'
Z levého křídla už Skuhravý neměl kudy a tak pouze ostrou střelou zaměstnal Cikánka.
12:07'
Podlipnik to nemyslel vůbec špatně, když prudkým pasem zkusil poslat do brejku najíždějícího Stloukala, kterému ale ujel kotouč do pravého rohu.
11:58'
Po Strnadově střele si Závorka připisuje další zákrok.
11:27'
Machač si sjel mezi kruhy, odkud to zkusil ke vzdálenější tyči. Jeho pokus byl ale přizvednut obranou Energetiků do ochranné sítě.
11:07'
Domácí protečovali hru do útočné třetiny, kde se snažil rychle rozehrát Závorka. Jeho pokus ovšem zastavil Machač.
09:48'
Šance také na druhé straně! Rozjetý Kverka z levého křídla adresoval přihrávku před pravou tyč, kde Stloukalovi chybělo málo, aby poslal puk do zcela odkryté branky.
08:44'
Po konci trestu to ještě zkusil Strnad, který po stahovačce poslal kotouč před brankoviště na postaveného Machače, který se ke koncovce přes těsnou obranu nedostal.
07:56'
Opět Kubík! Po Klozově přihrávce přes celou šířku měl mladý útočník čas na přípravu své střely, kterou Závorka eliminoval hranou své lapačky!
07:25'
Po rychlé křížné přihrávce se dostal ke střele z první zapomenutý Kubík, který napálil hruď Závorky!
07:05'
Hektické pokusy o udržení v útočném pásmu zastavil za brankou Plutnar, jehož dělovka vyslala kotouč ven z hřiště. Ovšem s dotekem o ochranné sklo.
06:40'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 2 min., podražení).
06:37'
Chybnou rozehrávku zachytil Balán, který se snažil obhodit Svedlunda. Ten ovšem jeho pokus přečetl a následně byl útočícím hráčem Energetiků faulován.
05:49'
Přes prostor mezi kruhy přebruslil na spodní část levého kruhu Kloz, odkud se snažil překonat pozorného Závorku.
05:29'
Vyloučený Repe opustil trestnou lavici.
05:07'
Po střele Rohana, která na brankáře Cikánka neprošla, se domácí celek osvobozuje.
04:56'
Skrytou střelu Podlipnika se snažila tečovat dvojice Karlovarských přímo před brankou.
04:12'
Nejspíš branková konstrukce nyní zachránila domácí Rytíře!
03:53'
Vyhozený kotouč rychle zpracoval Rachůnek, který vzápětí otáčí hru na pravé útočné křídlo.
03:39'
Hra je po postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do střední třetiny.
03:29'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:11'
Střelu od modré čáry Cikánek vůbec neviděl. Nakonec ovšem kotouč dokázal zkrotit.
02:56'
Strnad přes trojici soupeřů neprošel a dopředu s kotoučem spěchá Skuhravý.
02:29'
Po krátkém souboji v obranné třetiny hostí vyváží hru na polovinu Kladna Vrdlovec.
01:30'
Po propadu se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho! Zikmund prostrčil přes bránícího hráče kotouč na Hořavu, který skákavý kotouč poslal pouze do betonů Závorky.
01:04'
Kladenskou rozehrávku zachytil na útočné modré Gríger, který po přejetí na levé křídlo zkoušel poslat do koncovky své spoluhráče.
00:11'
Po chybě ve střední třetině se Redlich dokázal dostat s kotoučem až před levou tyč, odkud se snažil prohodit puk na najíždějícího Kružíka. Bek Energetiků ovšem sklepl kotouč za branku.
00:01'

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A).

HC Energie Karlovy Vary: Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – Šik, T. Rachůnek (A), Balán – Flek, O. Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec (C), Skuhravý – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel.
HC Energie Karlovy Vary

Skvělá forma Energetiků. Ti v posledních pěti zápasech brali po každé body, díky čemuž se čtrnácti body vedou barážovou tabulku. V posledním utkání Karlovarští začali skvěle proti celku z Vysočiny, který do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil se ztrátou 4:1. Během tří minut Karlovy Vary ztratily slibné vedení a utkání tak přehouplo až do samostatných nájezdu. V těch jako jediný skóroval Václav Skuhravý. Uhájí lázeňské město své vedení v tabulce?
Rytíři Kladno

Kladenští mají po osmi zápasech dohromady dvanáct bodů, které stále stačí na druhé místo tabulky. Hned za nimi je ale o jediný bod Jihlava společně s Litvínovem. V posledním utkání se Rytíři sice dostali do vedení, ale po hrubkách v obraně cenné tři body brala nakonec hostující Verva. V prvním vzájemném utkání s Energetiky bylo úspěšnější Kladno, které poměrem 3:1 zvítězilo. Dokáží se Středočeši přehoupnout do čela tabulky?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.