Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Olomouc - 17. března 2022   17:00

Vítkovice
07:50' Fridrich (Lakatoš, J. Hruška) • 42:01' Flick (Bernovský, L. Kovář) • 59:59' L. Krenželok
Olomouc

SESTŘIH: Vítkovice - Olomouc 3:1. Domácí slaví postup do čtvrtfinále, rozhodl Flick

Rozhodující zápas série mezi Vítkovicemi a Olomoucí zná svého vítěze. Vítkovice si i přes rozsáhlou marodku dokázaly na Hané vynutit páté utkání a před svými fanoušky ho dovedly do vítězného konce.
Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení po gólu Tomečka. Vítkovické to ale nezaskočilo a za necelou minutu se jim podařilo vyšachovat Konráda v brance díky pěkné kombinaci zakončené Fridrichem. Hosté se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Stezka byl proti. Ve druhé části se domácím příliš nevedlo, na Konrádovu klec vystřelili jen třikrát, ale i když měla Olomouc více ze hry, gól v této třetině nepadl. Třetí část zahájili lépe domácí, jako by si před svými fanoušky chtěli napravit reputaci z předchozí části. Po nahrávce Bernovského se trefoval Flick a hosté najednou museli dotahovat. Olomouc měla dobré příležitosti, ale puk do branky přesto nedokázali dostat. V závěru dostali k dispozici přesilovku, ale brankáře se jim podařilo odvolat až necelou minutu před koncem přesilovky, protože domácí nasadili "lajnu vyhazovačů". Do prázdné branky pak poslal kotouč Krenželok, který před téměř vyprodanou Ostravar arénou pečetil postup Vítkovic do čtvrtfinále.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácím tentokrát vyhození k prázdné brance vyšlo, trefuje se LUKÁŠ KRENŽELOK, který pečetí postup Vítkovic – 3:1. Bez asistence.
59:54'
Vítkovice znovu posílají puk k prázdné brance.
59:46'
Domácí posílají puk k opuštěné kleci, ale ten ji míjí.
59:25'
59:22'
Obrovská šance pro hosty, puk se dostal až nalevo ke Krejčímu, který ale v jasné šanci minul!!
59:05'
Po vhazování u Stezky se puk dostává ke Kovářovi, který jej rychle vyhazuje.
58:49'
Konrád míří na střídačku, hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.
58:45'
Oddechový čas pro Olomouc.
58:31'
Další vyhození domácích, Konrád si vyjel až mezi kruhy a co nejrychleji rozehrává.
58:27'
Hostující gólman se zlobí, chtěl se vydat na střídačku, ale jeho spoluhráči opět neudrželi puk v pásmu.
58:19'
Plášil byl u puku jako první a Konrád musí rozehrát.
58:10'
Hosté musejí znovu ke své brance.
57:49'
Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.
57:25'
Pedan ze vzduchu trefuje puk a posílá ho mimo hrací plochu. Je vyloučen na dvě minuty a hosté mají k dispozici přesilovku.
56:46'
Bernovský našel volného Bondru, ale k tomu velmi těsně přistoupil jeden z bránících hráčů a vytěsnil jej za branku.
56:22'
Kalus se přetahuje o puk s Řezníčkem.
56:00'
Knotek se snažil zavést puk do pásma, ale domácí byli proti.
55:21'
Bernovský zpomalil v pásmu Krejčího, domácí tak mohli v klidu rozehrát.
54:50'
Polák byl u puku jako první a bude moci rozehrát z obranného pásma.
54:27'
Vítkovičtí se rychle protáhli do pásma, Lakatošovu střelu zastavuje Konrádův beton.
54:12'
Puk se dostal k Ondruškovi, ale ten z první vystřelil jen do hráčů před sebou.
54:09'
Po komerční přestávce se bude vhazovat u domácí branky.
53:50'
Bondra ujížděl za pukem, pohledem zkontroloval Bernovského, ale hostující gólman nakonec zasahovat nemusel.
53:39'
Puk končí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat po pravici Stezky.
53:22'
Tomeček dostal puk do pásma, ale Hruška si ho bere pod kontrolu.
53:05'
Polák našel Lakatoše, ale Konrád měl čas se přesunout.
52:45'
Fridrich rychle vyrazil k olomoucké kleci, ale byl přidržen.
52:18'
Domácí v plném počtu, Krenželok je zpět ve hře.
52:00'
Vítkovičtí fanoušci jásají, domácí vyhazují puk až za Konráda.
51:35'
Obrovský závar u domácí klece, Stezka byl vleže v brance, další spoluhráči v modrém se nahrnuli do branky a sudí přerušují hru.
51:16'
Znovu pálí Krejčí, ale nastřeluje jen Poláka u branky.
51:01'
Z kruhu pálil Krejčí, ale Stezka byl připraven.
50:18'
Bezpečnější vody to sice byli, ale domácí útočník je vyloučen za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.
50:18'
Hosté v pásmu, Černý vypálil od modré, Stezka vyráží puk před sebe, odkud ho do bezpečnějších vod posílá domácí Krenželok.
49:50'
Po vhazování se do dobré pozice dostal Krenželok, ale hraje se dál.
49:36'
Dělovku Solovjova ukrývá Konrád v lapačce.
49:05'
Nepřesná rozehrávka míří na zakázané uvolnění Olomouce.
48:50'
Domácí musejí rozehrát ze svého obranného pásma.
48:29'
48:24'
Kalus dobře clonil hostujícímu gólmanovi ve výhledu, Stehlík se nabízel k brance, ale puky mířili na Pedana, skóre se ale nemění.
48:03'
Přihrávkový kolotoč domácích zatím své ovoce nepřinesl.
47:24'
Domácí zpět v útočném pásmu.
46:57'
Bambula se v pásmu dostal k puku, nahrál u branky na Krejčího, ale tomu střela nesedla, puk si znovu bere Bambula, který si objel vítkovickou klec, Stezka byl na kolenou u tyče, hostující útočník ale nedokázal zasunout kotouč k opuštěné tyči!!
46:35'
Olomouc vyhazuje puk až do rohu ke Stezkovi.
46:29'
Za hákování usedá za katr hostující Řezníček.
46:29'
Domácí ještě pokračovali v pásmu, ale k puku se nakonec olomoučtí přece jen dostávají. Následuje komerční přestávka.
46:18'
Guman byl hákován, ale pokračoval s Illéšem k brance, střela ale za Konráda neprošla.
45:42'
Bernovský se protlačil do pásma, ale v tísni u branky Konráda pálí mimo.
45:02'
Hosté odevzdali puk ke Stezkovi a střídají.
44:29'
Vítkovičtí v pásmu, Krenželok si vybruslil před branku, ale bekhendová střela své místo v brance nenašla.
44:01'
Navrátil se v rohu u své klece ujímá puku a rychle rozehrává.
43'
Bernovského nabídku využil Flick a Ostravané jsou o krok blíž, 2:1
43:41'
Hosté neudrželi puk pod kontrolou, domácí jej posílají na zakázané uvolnění.
43:21'
Lichanec se pustil s Bittnem do menší šarvátky, ale vše se obejde bez trestu.
42:01'
Zpoza branky nahrával ke kruhu Bernovský, Kovář si sjel před branku, ale ROBERT FLICK zvolil střelu, trefil odkryté místo u vzdálenější tyče a dostává domácí do vedení – 2:1. Asistence: Jan Bernovský, Lukáš Kovář.
41:55'
Bernovský dokázal poslal puk před branku, ale Flick měl zablokovanou hůl.
41:30'
Domácí znovu bojují u mantinelu, Konrád je ve střehu.
41:12'
Dujsík dostal holí do obličeje, ale byla to hůl Knotka.
41:07'
Vítkovičtí bojují v pásmu u mantinelu.
40:43'
Kotouč ve středním pásmu, ale domácí si jej znovu berou pod kontrolu.
40:26'
Solovjov nastřelil Konráda v olomoucké kleci.
40:11'
Vítkovičtí se rychle derou do útoku.
40:01'
Ve druhé třetině se skóre neměnilo a tak oba týmy odcházejí do kabin za nerozhodného stavu. Olomouc měla přece jen více ze hry, ale vítkovičtí bojují a svou slabší chvíli dokázali ustát. Před námi je třetí třetina, bude to ještě boj.
1/3 – 7:12
2/3 – 3:8
Další třetina začne přibližně v 18:51.
40:00'
39:47'
Krejčí skončil na zemi, ohlížel se po rozhodčím, ale jeho píšťalka mlčí.
39:28'
Kotouč je za hostující brankou, ale vítkovičtí střídají.
38:56'
Puk létá nad ledem ze strany na stranu.
37:37'
Vítkovice se osvobozují vyhozením puku na zakázané uvolnění.
37:04'
Hosté se znovu propracovali do pásma, Bambula ale zleva posílá puk za domácí branku.
36:10'
Na opačné straně byl u branky volný Navrátil, ale puk se k němu nedostal včas.
35:46'
Vítkovice se rychle protáhly do pásma, Krenželok našel krásně Kaluse, Konrádova lapačka švihla vzduchem, ale puk proletěl až k zadnímu mantinelu.
35:26'
Olomouc posílá puk na zakázané uvolnění.
35:17'
Vítkovičtí se v pásmu dostali k puku, Stehlík nahrál k modré na Lakatoše, jeho střela ale až ke Konrádovi neprošla.
34:45'
Vítkovice tečují puk na zakázané uvolnění.
34:37'
Dej zastavuje u mantinelu Koloucha, ale stejně je pískáno zakázané uvolnění pro hosty.
34:09'
Od zadního mantinelu se puk dostal k Prčíkovi, ten od modré nahrává na spoluhráče, ale puk končí na zadním mantinelu.
33:39'
Vítkovičtí vybojovali puk a dostávají ho do pásma ke Konrádovi.
33:22'
Domácí rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
33:00'
Olomouc se drží v pásmu, ale vítkovická klec v přímém ohrožení není.
32:20'
Krejčí si vjel mezi dva hráče Vítkovic, ale poslal puk přímo do Stezkovy náruče. Následuje komerční přestávka.
31:54'
Hosté dostávají puk k domácí brance.
31:18'
Illéš dobře clonil před olomouckou brankou, Gumanova střela ale proletěla těsně kolem branky.
31:10'
Prčíkova střela zleva své místo nenašla.
30:50'
Guman vypálil z kruhu, ale Konrád byl na místě.
30:37'
Plášil s Bondrou bojují o puk u mantinelu ve svém útočném pásmu.
29:54'
Stehlík sebral u mantinelu puk zpod hokejek, ale domácí se z pásma nedostali.
29:32'
29:20'
Tomeček ve spolupráci s Kolouchem, ale Stezka rychle krotí puk pod lapačkou.
29:08'
Přihrávkový kolotoč ukončuje Krejčí, jeho střela ale mířila přímo do lapačky Stezky.
27:43'
Hosté se mohli dostat do vedení, Navrátil byl zcela nehlídaný, nahrávka skončila přímo na jeho holi, ale střela někam pod Stezkovo rameno skóre nemění.
27:32'
Za nedovolené bránění je vyloučen vítkovický llléš.
27:32'
Olomouc hrála ve výhodě, ale Stezka přikrývá kotouč po jeho nahození. Následuje komerční přestávka.
27:03'
Lichanec s Kolouchem postupovali do pásma, nepříjemnou střelu ale Stezka vytěsnil.
26:33'
Menší zmatky za olomouckou brankou, ale Černý puk odehrál včas.
25:53'
Olomoučtí bojovali za Stezkovou klecí, ale domácí mají puk pod kontrolou.
25:06'
Zakázané uvolnění hostů.
24:43'
Škůrek to zkoušel od modré, ale střela mu nesedla.
24:33'
Domácí bek od branky posílá puk odrazem o mantinel na zakázané uvolnění.
23:13'
Kovář poslal zleva puk před branku, kam si sjížděl Dej, ale ten se dostal do nehokejové pozice, a tak si puk přebírají hosté.
22:45'
Hostům nevyšla kombinace, vítkovičtí rozehrávají do pásma.
21:50'
Kotouč končí na domácí střídačce, kam byl tečovaný.
21:29'
Fridrich sice sprintoval za pukem, ale je pískáno znovu zakázané uvolnění.
21:15'
Další zakázané uvolnění pro domácí.
21:06'
Vítkovice se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
20:51'
Bambulova střela z kruhu se dostala jen k bránícímu hráči před ním.
20:21'
Tomeček dostal puk do pásma, poslal jej na Krejčího, ale ten zasahuje jen Stezku.
20:10'
Olomoucké zastavuje ofsajd.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný, olomoučtí se dostali do vedení gólem Tomečka, který byl pro Stezku poměrně smolný, ale po necelé minutě hry po krásné kombinaci Vítkovice srovnaly Fridrichem. Domácí mohli strhnout vedení na svou stranu, měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale Konrád za svá záda žádnou střelu nepustil. Uvidíme, s čím nastoupí týmy do další části.
1/3 – 7:12
Další třetina začne přibližně v 17:59.
20:00'
19:58'
Konrádova branka je v bezpečí, jeho spoluhráči nedávají domácím moc prostoru.
19:21'
Vítkovice vybojovaly zašlápnutý puk a Polák může rozehrát.
18:37'
Kolouch nahrával v pásmu Černému, ale Stezka zasahovat nemusel.
18:12'
Hraje se ve střením pásmu, Dujsík má puk pod kontrolou.
17:41'
Tomeček nahodil puk do pásma, ale Kovář je u něj za svou brankou jako první.
17:16'
Vítkovice bojovaly za Konrádovou klecí, ale puku se ujímají hosté.
16:17'
15:46'
Do hry naskakuje Škůrek. Domácí pokračují v přesilovce 5 na 4.
15:34'
Lakatoš tvrdě nastřelil hostujícího gólmana, ten ale rychle ukrývá puk pod lapačkou.
15:08'
Domácí bojují v útočném pásmu, Konrád je ale v pohotovosti.
14:12'
Domácí mají k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ve svém útočném pásmu fauloval Bambula a odjíždí ke Škůrkovi.
13:55'
Lakatoš se dral do pásma, ale byl podražen, hostující Škůrek si odpyká dvě minuty na trestné lavici.
13:35'
Vhazovat se bude u olomoucké klece, ale až po komerční přestávce.
13:12'
Tomeček zachytil nepřesnou nahrávku, sjel si k brance, ale jeho přihrávka na spoluhráče mířila do Plášila, vítkovičtí se ujímají puku.
12:48'
Hosté v pásmu, ale Stezka měl dobrý výhled.
11:27'
Domácí rozehráli, puk zamířil až za Konrádovu branku, kde ji hostující gólman zbrzdil a olomoučtí mohou do útoku.
11:13'
Hned po vhazování u branky domácích vystřelil Kolouch, ale Stezkova lapačka byla rychlejší.
10:29'
Prčík spěchal k zadnímu mantinelu pro kotouč, stihl to jako první a Vítkovice mohou do útoku.
10:06'
Olomoucký rozjezd zastavuje ofsajd.
09:50'
Navrátil tečoval bruslí puk do svého obranného pásma a domácí se tak přesunují ke Konrádovi.
09:33'
Hraje se ve středním pásmu.
07:50'
Je vyrovnáno!!! Hruška zavezl puk do útočného pásma, nahrál jej na Lakatoše, který viděl dobře najetého PETRA FRIDRICHA, křižně mu poslal puk a tuto kombinaci zakončil mladý vítkovický útočník do odkryté klece – 1:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.
07:03'
Olomouc právě vstřelila branku!
Ondrušek střílel na domácí branku, Stezkovi puk vypadl z lapačky, už po něm sahal, ale Krenželok mu jej odehrál, odrazem od zadního mantinelu se puk dostal k VOJTĚCHOVI TOMEČKOVI, který jej posílá do branky – 0:1. Bez asistence.
6'
Krejčí s lehkostí zavezl puk do pásma a Klimek minul odkrytou branku
06:41'
Hosté dostali puk do pásma, před Tomečkem odehrával puk Kalus.
06:25'
Vítkovice v pásmu, Illéšova střela do branky neprošla, ještě to zkusil Dej, ale Konrád měl dobrý výhled.
06:07'
Domácím nevyšla rozehrávka, je z toho ofsajd a přerušená hra bude využita ke komerční přestávce.
05:41'
Na ledě vznikají menší šarvátky.
05:17'
Olomoučtí se znovu rychle protáhli do pásma, puk mířil k domácí brance, Klimek jej mohl tečovat do odkryté části vítkovické branky, ale puk minul.
04:50'
Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu Olomouce.
04:19'
Hosté se dostali do těsné blízkosti domácí klece, Stezka znovu zasahuje holí a nepříjemnou střelu odpaluje do bezpečí.
04:06'
Tomeček poslal puk na modrou k Černému, Stezka jeho střelu vytěsňuje holí do ochranné sítě. Vhazuje se po levici domácího brankáře.
03:57'
Nahození Černého skočil přímo do lapačky domácího gólmana.
03:47'
Řezníček vystřelil na domácí branku, Stezkova lapačka byla ale na místě.
03:40'
Hosté na skok v pásmu, Kunc vybojoval puk a posílá jej do hry.
03:15'
Bernovský bojuje u hostující branky, najížděl mu Plášil, ale Konrád nakonec mohl být v klidu.
02:40'
V dobré pozici se před Konrádem ocitl Bondra, naznačil střelu, ale ani nadvakrát nebyl úspěšný.
02:31'
02:06'
Polák opět vyhazuje puk k hostující brance, olomouckým se tato přesilovka zatím příliš nedaří.
01:29'
Vítkovice opět vyhazují puk, Dej ho od půlící čáry poslal až za branku Olomouce.
01:14'
Hosté rozehrávají od své klece.
01:01'
Hruška s Lakatošem vyrazili do útočného pásma, ale Ondrušek stačil jejich souhru u Konráda narušit.
00:50'
Hosté krouží útočným pásmem.
00:30'
Za podrážení je vyloučen vítkovický Krenželok.
00:25'
Vítkovičtí znovu v útočném pásmu.
00:11'
Zbrklá rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění domácích.
00:04'
Vítkovice vyhrávají úvodní vhazování.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok (A), Bitten, M. Kalus – Fridrich, J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Flick, Bernovský – Illéš, Dej, Guman.
Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Navrátil, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, P. Kolouch, Lichanec – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: A. Jeřábek, O. Hejduk – M. Lhotský, J. Svoboda.
Nejproduktivnějším hráčem Olomouce v dosavadním průběhu play off jsou s pěti kanadskými body útočníci David Krejčí (3+2) a Jan Knotek (2+3). Se třemi body patří mezi nejlepší beky Jiří Ondrušek (1+2), který je se třinácti střelami nejpilnějším střelcem a s průměrným časem 25:28 nejvytíženějším hráčem. V bodování Radegast indexu má jedenáct bodů obránce David Škůrek. Útočník Lukáš Klimek je se sedmadvaceti minutami nejtrestanějším hráčem. Všechny zápasy odchytal Branislav Konrád s průměrem 2,62 a úspěšností 90,09 %.
Kanadské bodování Vítkovic v play off vede se čtyřmi body útočník Jan Hruška (2+2), se dvěma body se mezi beky daří Alexeji Solovjovovi (1+1) a Patriku Kochovi (0+2). Jedenáct střel vyslal na branku soupeře útočník Samuel Bitten. Nejvytíženějším hráčem, který odehrál všechny čtyři zápasy, je s průměrným časem 22:52 obránce Ruslan Pedan. Ve statistice Radegast indexu nasbíral 12 bodů útočník Marek Kalus. Nejtrestanějším hráčem je prozatím se čtrnácti trestnými minutami útočník Tobias Lindberg. Tři zápasy odchytal gólman Aleš Stezka, celkově s průměrem 2,80 a úspěšností 90,91 %.
Vítkovice se v této sérii ujaly výhry hned v prvním zápase na svém ledě, když urvaly těsnou výhru 4:3 po prodloužení gólem Kaluse. Toto utkání nedohrál vítkovický odchovanec, hájící už několik let olomoucké barvy, Klimek, který si za zákrok na domácího Kováře vykoledoval trest do konce utkání a do druhého zápasu tak nemohl naskočit. Vítkovičtí také nehráli v plné sestavě, kabinou se plížil vir, který některé z hráčů oslabil. Olomouc se díky Bambulovi rychle dostala do vedení v zápase, ale domácí srovnali Bittenem, což se hostům nelíbilo, a tak ještě do konce třetiny strhl vedení na stranu svého týmu Knotek. Po první přestávce hosté využili velmi rychle přesilovku, ve které zvyšoval opět Knotek. Další z vítkovických hráčů během třetí třetiny odstoupili a dohrávalo se v improvizované sestavě. Olomoučtí ale už toto utkání ze své režie nepustili a srovnali stav série na 1:1.
Na nedělním tréninku se v Ostravar aréně sešli jen dva hráči a dva trenéři, Vítkovice se odhodlaly k netradičnímu kroku a požádaly svého soupeře o jednodenní odklad zápasu. Ten jim nevyhověl, stejně jako později vedení extraligy, a tak se v řádném termínu odehrál třetí zápas v pořadí, tentokrát už na ledě Olomouce. Ta se před téměř vyprodaným zimákem ujala v první třetině vedení Navrátilem, vítkovičtí dokázali srovnat v přesilovce až téměř před koncem druhé části Solovjovem, ale za necelou minutu a půl se olomoučtí fanoušci mohli znovu radovat z vedení po gólu Kunce. Necelých osm minut před třetí sirénou srovnával Plášil, ale dvojnásobnou přesilovku Olomouce využil po pěti vteřinách hry Krejčí a Vítkovice na srovnání už síly nenašly. Ve čtvrtém utkání mohla Olomouc postoupit do čtvrtfinále, když se v první třetině dostala do vedení gólem Buriana, ve druhé třetině zvyšoval Kunc, ale vítkovičtí záhy vrátili stav na rozdíl jedné branky Bernovským. Ve třetí třetině nejprve srovnal ostravský Kalus, aby vzápětí využil přesilovku Lakatoš.Olomoučtí se nevzdávali a jejich snažení zpečetil vyrovnávací brankou Krejčí. Radost olomouckých fanoušků ale trvala jen třiašedesát vteřin, poté překonal Konráda vítkovický Lindberg a vynutil tak pro vítkovické pátý, rozhodující duel.
A je to tady!!! Rozhodující pátý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Olomoucí právě dnes hostí Ostravar aréna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.