Australian Open je prvním tenisovým grandslamem roku. Letošní 107. ročník turnaje se konal v australském Melbourne od 14. ledna do 27. ledna 2019. Hodně byly vidět české tenistky, především Petra Kvitová, která se probojovala až do finále, kde ale padla po obrovském boji s nastupující japonskou kometou Naomi Ósakaovou.

Dlouho žila naděje, že v ženské dvouhře se dočkají fanoušci českého finále, Karolína Plíšková ale po fantastické čtvrtfinálové výhře nad legendární Serenou Williamsovou v semifinále skončila právě na raketě jednadvacetileté Japonky.

Tomáš Berdych na druhém turnaji při návratu po zranění došel do osmifinále, kde nestačil na pozdějšího finalistu Rafaela Nadala. V boji o titul podlehl Španěl Novaku Djokovičovi.

Australian Open se koná v australském Melbourne, kde je oproti České republice značný časový posun - je tam o deset hodin více, první zápasy tak začínají už ve 2 hodiny ráno českého času. V Austrálii také panují tradičně hodně vysoké teploty, které mohou činit tenistům a tenistkám dokonce zdravotní problémy.

Články odjinud


Články odjinud