11. prosince 2020 • 19:35

SESTŘIH: Baník - Bohemians 1:0. Třetí výhra v řadě a posun do TOP 10

1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli třetí zápas v řadě. Na úvod 11. kola FORTUNA:LIGY porazili na stadionu ve Vítkovicích pražské Bohemians 1:0 gólem Adama Jánoše z 23. minuty. Jedinou trefu zápasu ale musel potvrdit VAR. Hosté hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Tomáše Necida. Ostravský tým se posunul na 10. místo v tabulce.

Baník se na domácím hřišti představil po devíti týdnech a měl lepší vstup do utkání, po utrápené výhře v Opavě procitl i herně. Proti Pražanům v úvodní dvacetiminutovce sice ostřeloval brankáře Le Gianga zásluhou Jánoše pouze ze střední vzdálenosti, ale pak domácím bezvadně vyšla kombinace na jeden dotek a po Zajícově přiťuknutí do třetice Jánoš ve 23. minutě uspěl technickou střelou šajtlí ke vzdálenější tyči.

Ostravskou radost nejprve zchladil zvednutý praporek asistenta rozhodčího, hlavní arbitr Denev se ale vydal situaci přezkoumat k videu a vzápětí Jánošův gól uznal.

Domácí byli po celý první poločas lepší. Vedení mohl pojistit ve 28. minutě Zajíc, ale jeho hlavičku za překonaným Le Giangem z prázdné branky odvrátil Necid.

Hosté toho na útočné polovině moc neukázali a byli spíše nuceni se bránit. Až na dvě nebezpečné situace po rohových kopech Laštůvka nemusel řešit žádnou obtížnou situaci. Trenér Klusáček se proto poněkud netradičně už tři minuty před půlí pokusil probudit svůj tým dvěma střídáními najednou.

Jenže hned po obrátce bylo všechno jinak. Necid si po žluté kartě z nastavení první půle hned v úvodu té druhé pomohl ve výskoku v souboji s Tetourem loktem, během dvou minut hry dostal druhou kartu a ve 47. minutě zamířil předčasně do sprch.

Ostrava v přesilovce stále měla více ze hry a druhý gól mohl přidat v 58. minutě De Azevedo, ale ve skluzu po Zajícově sklepnutí zblízka těsně netrefil síť. Bohemians mohli v oslabení soupeře překvapit v 62. minutě, Osmančík se uvolnil ve vápně, ale Laštůvku neprostřelil.

Baník se s blížícím se závěrem začal strachovat o výsledek, jelikož druhou branku nepřidal z brejku ani De Azevedo. Jeho bombu vytlačil nad Le Giang.

Hosté byli v závěru i v deseti iniciativnější a tlačili se dopředu. Poslední minuty se dohrávaly v husté mlze.

Domácí: 23. Jánoš

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš, Daniel Tetour (84. Jirásek) – de Azevedo (84. D. Buchta), Mena (77. Kuzmanović), Potočný (84. Azackij) – Zajíc (64. Mu. Tijani).

Hosté: P. Le Giang – Schumacher (81. Keita), Köstl, Hůlka, Vondra – Vaníček (72. Vacek), Ljovin, Květ (42. Novák), Jindřišek (C) (72. Bederka), Hronek (42. Osmančík) – Necid.

Baník - Bohemians: Jánoš do třetice pálil z dálky, tentokrát nad bránu

Baník - Bohemians: Necid atakoval loktem Tetoura a po druhé ŽK byl vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905