Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Mönchengladbach - 2. února 2019   18:30

0:2
(0:0)
Mönchengladbach
85' Kramer  (T. Hazard) • 90+1' Neuhaus  (T. Hazard)
Schalke
Nübel – D. Caligiuri (C), Sané, Nastasić, Oczipka – Serdar, Rudy (75. Matondo) – McKennie, Bentaleb, Konopljanka (61. Fährmann) – Uth.
Fährmann – Mendyl, Mascarell, Kutucu, Wright, Bruma, Matondo.
Marco Fritz – Dominik Schaal, Guido Kleve
Veltins Arena, Gelsenkirchen
62 271 diváků
Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria (78. Neuhaus), Strobl (68. Kramer), J. Hofmann (83. Herrmann) – T. Hazard, Stindl (C), Pléa.
Sippel – Kramer, Herrmann, Johnson, Cuisance, Neuhaus, Jantschke.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:8.
Je dobojováno! Borussia Mönchengladbach přece jenom využila svou početní převahu a v posledních minutách rozhodla o tom, že si všechny tři body vezme sebou. Můžeme říct, že dnešní utkání rozhodla červená karta po hodině hry pro domácího brankáře. Do té doby byly oba týmy vyrovnanými soupeři. Brankový účet otevřel pět minut před koncem základní hrací doby Christoph Kramer, pojistku vedení si poté připsal další střídající hráč, tentokrát Florian Neuhaus. Na obě branky přihrál skvělý Thorgan Hazard, který je nejlepším nahravačem svého týmu. Hosté můžou být rádi za toto vítězství, ale také za tabulku, jelikož dnes využili zaváhání Bayernu, který o skóre přeskočili.
90+5'
90+4'
Roh byl rozehrán nakrátko a míč se ihned stěhuje na polovinu hřiště, kde je pouze osamocený Wendt.
90+3'
Sané si musel dát pozor a míč radši odvrátil do zámezí. Gladbach přece jenom bude ještě rozehrávat rohový kop.
90+2'
Zdá se být už rozhodnuto. Diváci začínají odcházet, je jasné, že Gladbach si dnes odveze tři body.
90+1'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hostující tým využil otevřených vrátek do domácí obrany a pojistil si dnešní vítězství. Thorgan Hazard skvěle potáhnul míč směrem k brance a FLORIAN NEUHAUS takovým netradičním oblouček ve skluzu přidal druhý hostující gól – 0:2. Asistence: Thorgan Hazard.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty navíc.
90'
Gladbach zkušeně drží míč a nikde se s ním nežene. Schalke je bezradné a pouze běhá bez míče mezi hráči.
89'
Dnešní utkání sleduje 62 271 diváků.
88'
Matija Nastasić se vysunul do útoku, ale v tom si nepohlídal své postavení. Byl mu odmáván ofsajd.
87'
Domácí trenér nabádá své spoluhráče k napadání, ale Schalke zdá se být obdrženou brankou zaskočené.
85'
Až pět minut před koncem základní hrací doby jsme se dočkali úvodní branky utkání. Hazard si na levé straně poradil s mladíkem Matondem a pak přesně odcentroval na CHRISTOPHA KRAMERA, který se z voleje nemýlil. Ralf Fährmann byl bez šance – 0:1. Asistence: Thorgan Hazard.
85'
Tak z toho rohový kop nebude, protože ještě předtím byl někdo v ofsajdovém postavení.
84'
Už se zdálo, že to bude nepovedený přímý kop Hazarda, ale Sané zazmatkoval a bude z toho roh pro soupeře.
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.
82'
Oscar Wendt centroval do vápna, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl. Domácí brankář byl bez problému.
81'
Weston McKennie si ukousnul příliš velké sousto a o míč přišel. Gladbach opět míří do útoku.
80'
Zápas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. V Gelsenkirchenu hrajeme stále bez branek.
79'
Michael Lang zůstal na trávníku po kontaktu s loktem protihráče. Rozhodčí si ho jde zkontrolovat, hra byla přerušena.
78'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Florian Neuhaus.
78'
Píská se až faul hostujícího Langa na útočné polovině. Tohle bylo od Švýcara dost zbytečné.
77'
Mark Uth se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu, ale rozhodčí byl jiného názoru.
76'
Hazard poslal nadýchaný centr do vápna, ale domácí obrana si s tímto pokusem dokázala poradit.
75'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Rabín Matondo.
74'
Sané byl doslova okopávám soupeři a rozhodčí prostě nechtěl prerušit utkání. Přerušení přichází až když míč přešel do autu.
73'
Ralf Fährmann se vytáhnul parádním zákrokem proti přímému kopu Stindla, který zamířil těsně pod horní tyčku domácí branky.
72'
Žlutou kartu dostává Nabil Bentaleb (FC Schalke 04).
71'
Až v tuto chvíli si Ralf Fährmann připsal zákrok proti pohotové střele Hazarda doprostřed branky.
70'
Hra nebyla přerušena ani v tu dobu, kdy na trávníku ležel hostující Ginter. Tomu na nohy pomáhal kolega z branky.
69'
Michael Lang parádně nacentroval na volného Zakariu, který byl schovaný za domácím obráncem. Ralf Fährmann byl blízko úvodnímu zákroku.
68'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Christoph Kramer.
67'
Weston McKennie v posledních desítkách sekund dělá velké problémy hostující obraně. Tentokrát byl v problémech Elvedi.
66'
Weston McKennie byl blízko, aby vystihnul rozehrávku Sommera. Švýcarský brankář měl velké štěstí.
65'
Suat Serdar se vydal na zajímavý výlet, ale u míče byl první Zakaria. Schalke nemusí zoufat, bude vhazovat na hostující polovině.
64'
Gladbach tedy bude hrát do konce zápasu přesilovou hru. Uvidíme, zda se podaří využít.
63'
Thorgan Hazard dlouho váhal, ale svůj přímý kop poslal oblouček mimo branku. Ralf Fährmann se může protáhnout odkopem od branky.
62'
Ralf Fährmann přišel na hřiště a hned si zasloužil ovace od domácích fanoušků. Přece jenom tento brankář je stálice tohoto týmu.
61'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Ralf Fährmann.
60'
Hra byla přerušena, protože Ralf Fährmann se ještě připravuje na svůj příchod na trávník.
59'
Domácí obrana si nepohlídala náběh Thorgana Hazarda, který utekl všem a pelášil na domácího brankáře. Tomu nezbylo nic jiného, než ho zastavit nedovoleným zákrokem.
59'
Michael Lang se může na Zakariu zlobit, jak chce. Tato švýcarská spolupráce se prostě nepovedla.
58'
Lars Stindl se ocitnul v postavení mimo hru. Asistent rozhodčího prokázal skvělý zrak.
57'
K exekuci přímého kopu se postavil Hofmann a ten ani nadvakrát nedokázal přesně odcentrovat.
56'
Rohový kop přinesl pouze brejk hostů, který ukončil až zákrok na Pléu. Tentokrát může zahrozit Gladbach.
55'
Denis Zakaria nestihnul míč na hrací ploše, tohle bude rohový kop pro domácí celek z Gelsenkirchenu.
54'
Sebastian Rudy si musel dát pozor na soupeře, ale všechnu svou práci zvládnul a přesně rozehrál.
53'
Druhý poločas je zatím v režii nepřesné kombinace na obou stranách. Ani jeden tým si nedokáže vypracovat kloudnou akci.
52'
Alassane Pléa zamířil pouze se svou střelou doprostřed branky, což pro domácího brankáře nedělalo žádný problém.
51'
Bastian Oczipka se snažil posunout míč na Konopljanku, ale ten byl skvěle pokryt. Gladbach jde k míči, jmenovitě Elvedi.
50'
Mark Uth pohotově z otočky vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován. Poté se k míči dostal samotný Sommer.
49'
Špatná přihrávka domácí obrany, po které se k míči dostal hostující Zakaria. Ten se s ním nemazlil a hned vypálil.
48'
Hazardův roh byl odvrácen mimo vápno, poté se k míči dostal Hofmann, ale ten poslal míč vysoko nad branku.
47'
Jevhen Konopljanka šel do skluzu, ale ten přišel vniveč. Byl z toho rychlý brejk soupeře, který končí jejich rohovým kopem.
46'
Daniel Caligiuri začal aktivně, ale zbytečně signalizoval nastřelenou ruku jednoho ze soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Je za námi první poločas dnešního utkání, který úvodní branku nepřinesl. Dozajista sledujeme zajímavý zápas, akce střídá akci, ale v hlavní roli jsou zatím pozorní brankáři nebo nepřesná zakončení. Uvidíme, co se bude dít ve druhém poločase, který začne za necelých patnáct minut.
45+1'
45'
Matthias Ginter se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale Alexander Nübel byl připraven.
44'
Stindl si počkal na Zakariu, ale ten svůj centr nepropasíroval do vápna. Gladbach má rohový kop.
43'
Blíží se nám konec prvního poločasu, který branku nepřinesl. Dočkáme se vytoužené branky v závěru?
42'
Nabil Bentaleb si skvěle zaseknul míč a tím se zbavil obránce. Jenže jeho centr už nebyl, tak dobrý.
41'
Opět se exekuce standardky ujal pravý bek domácího týmu, ale tentokrát z něj nic nebezpečného nebylo.
40'
Žlutou kartu dostává Tobias Strobl (Borussia Mönchengladbach).
40'
Veltins Arena už chtěla křičet gól, ale Daniel Caligiuri svůj přímý kop poslal pouze do boční sítě hostující branky. Yann Sommer se ovšem ale musel prolétnout vzduchem.
39'
Žlutou kartu dostává Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach).
39'
Thorgan Hazard si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajdové postavení.
38'
Yann Sommer si musel dát pozor na hlavičku Nastasiće, po které si připsal úspěšný zákrok na brankové čáře.
37'
Weston McKennie se pověsil do vzduchu, kde se pokusil o hlavičkové zakončení. To bylo nakonec nepřesné.
36'
Akce Utha musela být přerušena. Domácí útočník si připsal ofsajdové postavení. Hra byla na malý moment přerušena.
35'
Jevhen Konopljanka udělal kličku do hřiště a nebezpečně pálil. Jeho projektil zastavila až hlava Gintera.
34'
Oscar Wendt to možná myslel lišácky, ale ze strany spoluhráčů rozhodně nebyl pochopen.
33'
Jonas Hofmann zajel do protihráče a hned z toho byla práce pro rozhodčího, který musel klidnit rozvášněné hráče.
32'
Gladbach drží míč v prvním poločase poměrně často a není se čemu divit, že tento tým má 60% v tomto statistickém pohledu.
31'
Suat Serdar si splnil své defenzivní povinnosti a parádně uhlídal hostujícího Hazarda.
30'
Jevhen Konopljanka to zkusil v souboji jeden na jednoho, ale domácí útočník nic nedokázal.
29'
Mark Uth dotíral na Elvediho, ten si ale pomohlo přihrávkou na brankáře, který vzápětí otáčí hru na druhou stranu.
28'
Už se zdálo, že rozhodčí přeruší zápas skrze faul domácího obránce, ale Daniel Caligiuri může ve hře pokračovat.
27'
Nico Elvedi se na obránce ukázal jako skvělý tvůrce. Přes něj a Hazarda se Gladbach dostal do zakončení.
26'
V tuto chvíli se na hrací ploše nic zásadního neděje, u míče jsou domácí obránci, kteří se nemají ke kloudné rozehrávce.
25'
Matija Nastasić přečetl přihrávku Hazarda a proti míči skvěle vystoupil a odkopl ho do bezpečí.
24'
Dostáváme se do druhé poloviny tohoto poločasu. Blíž k brance byl zatím hostující Gladbach, který dvakrát zahrozil.
23'
Lars Stindl to dnes v útoku nemá lehké. Sané si ho skvěle hlídá a ve hlavičkových soubojích má domácí obránce vítězí.
22'
Weston McKennie se vydal proti přesile a už na začátku akce bylo jasné, že jeho inviduální akce brzy skončí.
21'
Daniel Caligiuri se ujal exekuce přímého kopu, který poslal pouze na Zakariu. Ten míč odpálil do bezpečí.
20'
Další rohový kop v zápase pro Gladbach opět nic nepřinesl, pokračujeme za nerozhodného stavu.
19'
Denis Zakaria si skvěle vyměnil míč se spoluhráčem a ještě lépe vypálil. Ovšem tento hráč si musel vylámat zuby na fantastickém Nübelovi.
18'
Hostující tým sice drží míč na kopačkách, ale zatím neregistrujeme výraznější posun vstříc domácí brance.
17'
Další minuta, další zakončení, tentokrát na druhé straně. Mark Uth se ale do prostoru branky netrefil.
16'
Lars Stindl byl zatím nejblíž úvodní vstřelené brance utkání, ale jeho střela pouze jemně se dotkla horní tyčky.
15'
Hosté se dostávají pod mírný tlak, právě Schalke zatím hrozí nejvíce z pravé strany, kdě běhá rychlonohý Caligiuri.
14'
Stále čekáme na výraznější šanci na jedné či druhé straně. Snad se to v průběhu prvního poločasu zlepší.
13'
Salif Sané skvěle pokryl prostor ve vápně, kde už číhal hostující Ginter. Gladbach ovšem zůstává u míče.
12'
Daniel Caligiuri byl opět v akci a tentokrát už to vyšlo trochu lépe. Yann Sommer se musel položit na trávník.
11'
Lars Stindl ukončil celou svou akci nedovoleným zákrokem. Rozhodčí odpískal jeho útočný faul.
10'
Alexander Nübel si také zahrál, když se k němu míč dostal z levé strany od krajního obránce.
9'
Tak tohle nebyla přihrávka ani střela, Daniel Caligiuri se vydal na výlet, jenže ten netrval, tak dlouho, jak si myslel.
8'
Rohový kop nic zásadního pro branku Schalke nepřinesl, domácí obrana se dokázala ubránit.
7'
Oscar Wendt se pokusil vystřelit, ale prováhal správný okamžik. Hosté ale budou rozehrát rohový kop.
6'
Už od samotného začátku provází tento zápas báječná atmosféra ze strany publika. Gladbach ale míří do útoku.
5'
Domácí tým zrychlil svou kombinaci na jeden dotek a hned to šlo poznat. Jenže Konopljanka celou rychlou akci zastavil.
4'
Daniel Caligiuri prokázal své letité zkušenosti a hru radši uklidnil přihrávkou zpět na volného Rudyho ve středu hřiště.
3'
Schalke se drží zpátky u vlastního vápna, kde odráží možné útočné výpady svého soupeře.
2'
Tak přece jenom hostující útok se trochu zastavil a Gladbach teď pohodlně kombinuje po celé šířce hřiště.
1'
Úvodní výkop dnešního utkání obstarali hostující hráči, kteří na nic nečekají a ihned se vrhají do útoku.
1'

FC Schalke 04: Nübel – D. Caligiuri (C), Sané, Nastasić, Oczipka – Serdar, Rudy – McKennie, Bentaleb, Konopljanka – Uth.
Náhradníci: Fährmann – Mendyl, Mascarell, Kutucu, Wright, Bruma, Matondo.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Strobl, J. Hofmann – T. Hazard, Stindl (C), Pléa.
Náhradníci: Sippel – Kramer, Herrmann, Johnson, Cuisance, Neuhaus, Jantschke.

Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Guido Kleve.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Hostující Gladbach je na tom o poznání lépe, protože tento tým se stále drží v kontaktu s vedoucí dvojkou ligy. Hosté jsou na třetím místě se ziskem 39 bodů, na druhý Bayern ztrácí tři body. I hosté se můžou pyšnit vskutku dobrou formou z posledních zápasů. Přece jenom Gladbach dokázal za posledních pět kol nasbírat 10 bodů. Když se podíváme na tabulku střelců, tak i tam mají ve špičce své zastoupení. Například takový Pléa má na kontě už deset branek a je sedmý v pořadí. Kolega Thorgan Hazard má o jednu méně a je devátý.

FC SCHALKE 04

Domácí tým se pomalu, ale jistě zvedá a po nepovedeném podzimu stoupá tabulkou. Před tímto utkáním je Schalke na 12. místě se ziskem 22 bodů. Navíc do sobotního šlágru půjde s poměrně dobrou formou, jelikož domácí už tři ligové zápasy v řadě neprohrály. Největším postrachem hostující obrany by mohl být čtyřgólový Caligiuri nebo Ukrajinec Konopljanka, který otevíral skóre v minulém zápase v Berlíně.

25. 1. 2019 • Hertha – Schalke 2:2
20. 1. 2019 • Schalke – Wolfsburg 2:1
11. 1. 2019 • Schalke – Genk 2:2
22. 12. 2018 • Stuttgart – Schalke 1:3
19. 12. 2018 • Schalke – Leverkusen 1:2
Hezký den, německá Bundesliga má tento víkend na programu své 20. kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na duel mezi domácím FC Schalke 04, které na svém hřišti přivítá výběr Borussie Mönchengladbach. Zápasem Vás provede Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.