Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Schalke - 20. dubna 2021   20:30

Bielefeld
50' Klos
1:0
(0:0)
Bielefeld
Ortega – Brunner (69. de Medina), Pieper, J. Nilsson, Lucoqui – Okugawa (85. Gebauer), Prietl, Maier – Doan (84. van der Hoorn), Klos (89. Schipplock), Voglsammer (69. Soukou).
Dingert – Kempkes, Gerach
bez diváků diváků
Schalke
Fährmann – Mustafi, Stambouli, Thiaw – Aydin, Serdar, Mascarell, Harít (78. Sané), Kolašinac – Huntelaar, Paciência (53. Uth).
Rönnow – Oczipka, Sané, Becker, Pavlidis, Bozdogan, Calhanoglu, Uth, Hoppe.

Tímto se s vámi loučím a děkuji za vaši pozornost! Mějte se fajn!
Vyrovnané utkání nakonec nabídlo více vzrušení ve druhé půli, kdy jsme viděli vyloučení i neproměněnou penaltu. Utkání nakonec dopadlo lépe pro domácí, kteří tak slaví cenné tři body.
Hotovo! Arminia slaví díky trefě kapitána Fabiana Klose důležité vítězství v cestě za záchranou, zatímco Schalke po 30 letech opouští bundesligu a s jistotou spadne do nižší soutěže.
90+4'
90+4'
Salif Sané (SCH) výrazně podržel soupeře u postranní čáry mezi střídačkami, za což dostává žlutou kartu.
90+4'
Defenziva Schalke zastavila brejk domácích, ale pak se dopustil útočného faulu Huntelaar, což už je nejspíš konečná.
90+3'
Schalke vhazuje na útočné polovině, zatímco se blíží poslední minuta nastaveného času.
90+3'
No, jsem to říkal! Nenápadná hlavička ze středu hřiště propadla na levé straně vápna ke Kolašinacovi, jenž pálí kousek nad branku!
90+2'
Nepřesné zakončení navíc vrací míč hostům, kteří od svého brankáře mohou rozjet jednu z posledních akcí zápasu.
90+2'
Bielefeld drží míč na polovině Schalke, ale vyhráno rozhodně nemá, protože sudí nastavil celkem čtyři minuty.
90+1'
Sead Kolašinac (SCH) si neuhlídal šlapák na vlastní polovině, za který je zaslouženě potrestán žlutou kartou.
90'
Autové vhazování hostům vůbec nevyšlo, míč končí v zámezí a Ortega ho může vykopnout zpět do hřiště.
89'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Sven Schipplock.
89'
Na druhé straně se k autu dostali alespoň hráči Schalke, ale musí počkat, až domácí tým vystřídá.
88'
Centrovaný míč k žádnému přímému ohrožení branky nevedl, přesto se domácí udrželi na míči, až musel Fährmann pokrýt prudkou střelu zpoza vápna!
87'
Vhazovat mohla pro změnu Arminia, která si navíc vybojovala další faul u postranní čáry. Důležité vteřiny pro domácí.
86'
Co chybělo? Schalke se nakonec dostalo ke slibnému náznaku, když z levé strany přiletěl přízemní centr na malé vápno, ale tam domácí obránce nepustil soupeře k zakončení.
86'
Schalke se přesunulo na polovinu Bielefeldu, kde může vhazovat a posunout se míč vápnu.
85'
Huntelaar nedostihl dlouhý míč, u kterého byl dříve brankář Ortega.
85'
Bielefeldu se po autu nezadařilo, následuje ztráta míče, po níž se může do útoku vydat Schalke. Času už mu tolik nezbývá.
85'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Christian Gebauer.
84'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Mike van der Hoorn.
84'
Centrovaný míč na malé vápno odvrátil bránící hráč Schalke. Domácí chystají dvojité střídání.
83'
Následuje ztráta míče, po které se hra přesouvá zpět před hostující šestnáctku – rohový kop.
83'
Prudký centr nepříjemně propadl až do vápna, kde ho domácí hráč odvrátil k rohovému praporku. Od něj se hosté dokázali vymanit.
82'
Bielefeld pokračuje v aktivitě, ale dlouhý aut do vápna hosté odvrátili, navíc přichází útočný faul Arminie.
81'
Gól neplatí! To by mohla být pro Schalke vzpruha, ale z následné útočné akce se dopustilo ofsajdu samo.
80'
Fährmann se pohotově vrhl do Klosovy penalty, kterou úspěšně vyrazil! Domácí borec vzápětí dorazil míč do sítě, ale zdálo se, že se k němu dostal odražený míč v ofsajdové pozici.
79'
Penalta! Bylo to opravdu na hraně, respektive Doan stál mimo vápno, ale jeho střílející noha už byla v šestnáctce.
79'
A pozor! Zdá se, že sudí u videa upozornil sudího kvůli potenciální penaltě.
78'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Salif Sané.
78'
Z rohu vápna vyslal Doan technickou střelu, která proletěla jen vedle pravé tyče! Vzápětí byl domácí borec faulován.
77'
Bielefeld ubránil svou šestnáctku, načež se vydal do útoku, ale Klos se do zakončení neprokličkoval.
76'
Zakroucený míč domácí defenziva úspěšně odvrací. Schalke se vzápětí zahnalo do autu, tudíž jsou na tahu domácí.
76'
Arminii se navíc daří kouskovat hru a držet čas ve svůj prospěch, leč tentokrát hosté rozehrávají zajímavý přímý kop od postranní čáry.
74'
Schalke se drží na míči, ale hraje jen na vlastní polovině. Bielefeld už se nemusí nikam hnát, hlavně neudělat zbytečnou chybu.
73'
Aydin si příliš předkopl míč, který sice na hřišti stihl, ale jeho centr doletěl jen do Ortegových rukavic.
73'
Rychlý kontr Schalke dokázali domácí zastavit včas, přesto snaha hostujícího týmu nekončí.
72'
To je pro Schalke velká nepříjemnost! Když už se zdálo, že si hosté vytváří tlak a derou se za vyrovnáním, přišlo vyloučení, které jim situaci komplikuje.
71'
Aktivitu přerušuje útočný faul Malicka Thiawa (SCH), který dostává druhou žlutou a utkání pro něj končí.
70'
Schalke drží míč na polovině soupeře, ale zatím se mu nedaří prosadit v šestnáctce Bielefeldu.
69'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Cebio Soukou.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Nathan de Medina.
67'
V posledních minutách je na hrací ploše živo, oba týmy hrají ve vysokém tempu, ale další výraznější šance nepřibývají.
66'
Ofenzivní akce Schalke po levé straně se neujala, přesto se hosté udrželi na míči a kombinují na útočné polovině.
65'
Centrovaný míč skákal ve vápně Schalke, odkud ho hostující hráči přece jen dostali.
64'
Benjamin Stambouli (SCH) přejel u rohového praporku Klose, za což vidí žlutou kartu a nabídl soupeři přímý kop.
64'
Arminii standardka nevyšla, zatímco na druhé straně Schalke zahrozilo z centru, který sebral ze vzduchu Ortega. Oba týmy se střídají v držení míče a hra se přelévá ze strany na stranu!
63'
Brejk Schalke po levé straně zakončil Kolašinac centrem přímo do rukavic pozorného Ortegy. Bielefeld si na druhé straně vypracoval rohový kop.
62'
Nepřesná přihrávka jejich snažení pokazila, naopak přidali další chybu na vlastní polovině, po které domácí pálili z hranice vápna. Do prudké střely se však položil jeden z hostujících hráčů!
62'
K centru se hosté nedostali, ale Harít vybojoval alespoň vhazování v blízkosti domácí šestnáctky.
61'
Zmíněným borcem je Lucoqui, který už kulhá ze hřiště po svých. Nevypadá to, že by neměl pokračovat – na tahu je stále Schalke.
60'
Mustafiho hlavička letí hodně mimo branku. Po souboji však zůstává ležet jeden z domácích hráčů, který potřebuje lékařskou asistenci!
60'
Brejk Schalke nevyšel, přesto se hostující celek udržel na míči a kombinuje kolem domácí šestnáctky.
59'
Schalke ztrácí míč okamžitě po výkopu, tudíž se musí znovu postavit do defenzivního rozestavení a pokusit se ho získat zpět.
58'
Do míče se opřel samotný Doan, jehož technická střela letěla hodně nad levou spojnicí hostující branky.
57'
Malick Thiaw (SCH) nedokázal před vápnem odkopnout míč, načež skluzem fauloval Doana a vidí žlutou kartu!
57'
Arminia pokračuje ve své aktivitě, když si tentokrát vybojovala aut v blízkosti vápna. Dlouhé vhazování do šestnáctky domácí nevyužili, načež o míč přišli – vhazují hosté.
56'
Centrovaný míč si našel na zadní tyči nabíhající hráč Arminie, jenž ho ale poslal jen do pravé boční sítě.
55'
A pozor na to! Zpoza vápna střílel na druhé straně Prietl, jehož tečovaná střela nebezpečně padala vedle levé tyče – rohový kop.
54'
Huntelaarova přímá rána trefila jen bránícího hráče, od kterého se odráží do zámezí. Rohový kop však hosté nevyužili.
53'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Mark Uth.
53'
Žlutou kartu dostává pro změnu Amos Pieper (BIE).
52'
Aktuálně se ale musí bránit nepříjemné standardce velmi blízko vápnu, před kterým byl faulován Harít.
52'
Věřme, že nám první trefa pomůže roztrhnout pytel s góly. Schalke musí reagovat, zatímco Arminia může v klidu čekat na další příležitost.
50'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Čekání je u konce! Bielefeld dobře vybojoval míč před velkým vápnem, načež se do míče opřel FABIAN KLOS, na jehož dělovku zpoza vápna si Fährmann sáhl, ale zastavit ji nedokázal.
49'
Ačkoliv se domácí nadále tlačili do šestnáctky, jejich snahu nakonec zastavila pas na Doana, jenž nabíhal z ofsajdu.
49'
Bielefeld si svou aktivitou vybojoval alespoň faul ze zajímavé pozice na centr, ale pas na zadní tyč hosté uhlídali.
48'
Když už se dostala k centru, zakroucený míč na zadní tyč hostující defenziva ustála a poradila si také s pokračujícím nátlakem Arminie.
48'
Arminia drží míč na své polovině a rozehrává, jenže se na útočnou polovinu přesouvá pomalu.
46'
Bielefeld okamžitě po rozehrávce zaútočil, ale do zakončení se nedostal. Neúspěchem skončil také brejk Schalke.
46'
Hlavní rozhodčí tak ukončil první půli, která odpovídala souboji dvou týmů ze spodní poloviny tabulky. Nejvýraznější šanci měl rozhodně domácí Andreas Voglsammer, kterého skvěle vychytal hostující brankář, jinak byli nebezpečnější spíše domácí. Vyrovnané utkání ale zatím gól nenabídlo.
45+1'
45+1'
Na centrovaný míč za obranu si nabíhal Klos, který se ale nedostal přes Stambouliho.
45'
Bielefeld dohrává první poločas s míčem na kopačkách, ale nedaří se mu přejít polovinu hrací plochy.
44'
Bielefeldu se nepodařilo uklidnit hru na útočné polovině a rozjet souvislou kombinaci, proto míč končí po sérii odskoků u brankáře Fährmanna.
43'
Schalke se ale znovu zahnalo jen do zámezí. Bitva pokračuje, výraznějších šancí moc nenabízí a nevypadá to, že by se do konce první půle něco měnilo.
42'
Klos šel do vzdušného souboji v oslabení, což možná přispělo k tomu, že to byl on, kdo se na polovině hřiště provinil proti pravidlům.
41'
Útočná akce ale zakončením nekončí, navíc nepřinesla ani střelecké zakončení, protože domácí hráli v ofsajdu.
40'
Schalke ale přímý kop znovu nevyšel, proto je na tahu domácí Arminia, která rozehrává od své branky.
39'
Tvrdý faul ve středu hřiště se neobejde bez trestu! Cedric Brunner (BIE) je za svůj šlapák potrestán žlutou kartou.
38'
Akce Schalke končí za brankovou čárou, což znamená jediné – odkop od domácí branky.
37'
Domácí defenziva si centr na přední tyč ohlídala, přesto se Harít ještě snažil prosadit po levé postranní čáře – vybojoval aut.
37'
Rychlý útok Schalke na druhé straně nevyšel, ale přinesl alespoň rohový kop pro hostující mužstvo.
35'
Obrovská šance Bielefeldu! Na malém vápně propadl míč ke zcela volnému Voglsammerovi, kterého však vychytal Fährmann!
34'
Opravdu se tak stalo, leč hostující obrana dokázala zareagovat a následný centr sebral Fährmann.
34'
Arminia se posouvá blíž a blíž vápnu. Vypadá to, že v tomto případě zvolí dlouhý aut do šestnáctky.
33'
Akce Schalke po levé straně končí v náručí Ortegy, načež následující domácí brejk zastavuje obranný faul na polovině hřiště.
32'
Hru kouskují nepřesnosti a fauly na obou stranách. Schalke na výraznější šance čeká, vyložené gólovky však neměl ani Bielefeld.
31'
Lucoqui si na polovině hřiště vyříkával nějakou ze situací se Serdarem, až se do jejich rozmíšky vmísil jeden z hráčů Schalke a hlavní sudí.
30'
Schalke kombinuje na vlastní polovině, kde mu napadající hráči Bielefeldu komplikují situaci.
29'
Zajímavý zakroucený míč na přední tyč zakončil Voglsammer v těžké pozici s obráncem na zádech jen nad pravou spojnici!
28'
Huntelaar byl v souboji na polovině hřiště příliš pozdě, načež mu sudí odpískal nebezpečný šlapák.
28'
Následný centr sebral ze vzduchu Fährmann, který tak předává míč svým spoluhráčům.
27'
Schalke pokračuje ve své aktivitě, zatímco Bielefeld čeká na příležitosti k brejkům. Rozběhnutého Voglsammera však zastavil skluz bránícího hráče.
26'
Centrovaný míč nadělal Lucoquiovi spoustu práce, ale domácí bek se přece jen dostal před útočníka soupeře a u rohového praporku míč ohlídal.
25'
Paciência se hnal za přihrávkou za obranu, při čemž ho sestřelil Fabian Klos (BIE) – žlutá karta pro domácího borce.
25'
Z obou stran je vidět hodně nepřesností a špatných přihrávek, které oběma týmům komplikují přechod do útoku.
24'
Karty se rychle obrátily. Po nepovedené kombinaci Bielefeldu vhazuje pro změnu Schalke.
23'
Tentokrát si ale nepočínali příliš dobře, jelikož jejich kombinace skončila za postranní čárou.
22'
Vydařená pasáž Schalke k úspěchu nevedla, přesto jsou hosté v posledních minutách aktivnější a mají opticky navrch.
21'
Schalke se však rychle zmocnilo míče, načež si vybojovalo faul tentokrát u postranní čáry. Přímý kop ale domácí defenziva odvrátila.
20'
Paciência na sebe sice vzal zodpovědnost, ale tím jeho úspěšná mise končí. Prudká rána totiž míří jen do postavené zdi.
19'
Schalke se znovu dostalo až k domácímu vápnu, u kterého si Harít došel pro faul, což znamená jediné – slibný přímý kop pro hosty!
18'
Centrovaný míč dokázal Fährmann vyboxovat ven z vápna, přesto se domácí udrželi na míči, až zpoza vápna vystřelil Doan. Jeho rána však letí jen nad branku!
17'
Arminia si svou aktivitou po levé straně vybojovala rohový kop.
15'
Schalke se daří brzdit domácí útoky kolem poloviny hřiště, ačkoliv si často pomůže faulem. Oba týmy se střídají v držení míče.
14'
Schalke se prokombinovalo až do domácí šestnáctky, jenže vzápětí míč ztratilo, tudíž rozehrává Arminia.
13'
Zajímavá akce Bielefeldu končí nebezpečnou střelou Doana ze středu velkého vápna, kterou však zastavuje bránící hráč!
12'
Arminia je v posledních minutách častěji na míči, jenže se jí nedaří prolomit defenzivní blok Schalke.
10'
Vysoký míč za obranu se pokoušel prodloužit jeden z domácích hráčů, jenže ho poslal jen do míst, kam vybíhal Fährmann.
9'
Ačkoliv domácím rohový kop nevyšel, rychle se do vápna vrátili, jenže jejich závar a tlak ve vápně zastavil ofsajd.
9'
Přímočará akce Bielefeldu končí parádní dalekonosnou střelou Prietla do středu branky, kde Fährmann vyboxoval míč na rohový kop!
8'
Za nakopnutým míčem se hnal Aydin, kterého však zastavuje útočný faul v souboji s obráncem.
7'
Tentokrát může Schalke zaútočit znovu, jelikož domácí poslali svou kombinaci za autovou čáru a ztrácí míč – aut hostů.
7'
Schalke zachytil domácí rozehrávku, načež se dostalo k centru, ale ten jen proskákal do rukavic brankáře Ortegy.
6'
Nepříjemný souboj na polovině Schalke znovu přerušuje hru. Míč rozhodčího ho ovšem vrací do moci Bielefeldu.
4'
V závěru čtvrté minuty však míč ztrácí a domácí Maier trefil hlavního sudího, který následně přerušil hru.
4'
Hra byla na malou chvíli přerušena, protože jeden z hostů dostal nepříjemný úder, který musel rozdýchat. Hosté pokračují s míčem na svých kopačkách!
3'
Harit zkoušel vletět do velkého vápna z levé strany, jenže ztroskotal na pevné defenzivě Bielefeldu.
3'
Defenziva Schalke pokazila rozehrávku, což napravila zachycením centrovaného míče za svou obranu.
2'
Úvodní útočná akkce Bielefeldu skončila v zámezí, načež se Schalke pokusilo zahrozit vysokým míčem po pravé straně – neúspěšně.
1'
Čas běží a situace se mění. Arminia začíná utkání, v němž je o něco větším tlakem, než se před výkopem zdálo, protože Kolín nad Rýnem překvapil triumfem nad Lipskem.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Lucoqui – Okugawa, Prietl, Maier – Doan, Klos, Voglsammer.
Náhradníci: Linnér – van der Hoorn, de Medina, Gebauer, Kunze, Soukou, Hartel, Vlap, Schipplock.

FC Schalke 04: Fährmann – Mustafi, Stambouli, Thiaw – Aydin, Serdar, Mascarell, Harít, Kolašinac – Huntelaar, Paciência.
Náhradníci: Rönnow – Oczipka, Sané, Becker, Pavlidis, Bozdogan, Calhanoglu, Uth, Hoppe.

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
Nováček z Bielefeldu se pere o bytí nebytí, jelikož se nachází na patnácté pozici, kde má náskok bodu na barážovou pozici Herty, která má však jeden zápas k dobru! Arminia má na první sestupovou pozici náskok čtyř bodů, přesto by potřebovala bodovat, což se jí daří. Z posledních tří zápasů získala pět bodů.

Třicet let zpátky slavilo Schalke postup z druhé ligy, tentokrát do ní zběsile míří. Bývalý špičkový tým bundesligy je beznadějně poslední s pouhými dvěma výhrami a ztrátou deseti bodů na sedmnáctý Kolín nad Rýnem. O favoritovi zápasu je tedy jasno, přestože historie Schalke je daleko úspěšnější, než můžeme vidět v případě Arminie.
Všem fanouškům německé bundesligy přeji příjemný úterní večer! Vložené 30. kolo pokračuje také od 20:30, kdy se v důležitém utkání představí Bielefeld proti Schalke.